Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Felajánlás, azaz ingyen elvihető
Ez a téma arról szól, hogy ha valakinek van elfekvő alkatrésze (készlete) ajándékba, akkor legyen hova feltennie, ne vesszen kárba, tehát nem kereső téma, ezért nem írjuk be, nekem erre vagy arra van szükségem. Ami még fontosabb, hogy ha fent van valami, akkor NE privátban írjatok rá, hanem itt, mert úgy a fair!
Fontos, hogy ha az adatlapon a felajánlást tevő lakóhelye nincs megjelölve, akkor legalább a hozzászólásba írja bele, hol található a felajánlott termék, különösen, ha személyes átvétel preferált! A pontos lakcímet, telefonszámot viszont csak privát üzenetben, vagy e-mailben írjátok meg, nyilvánosan, a fórumba ne, mert visszaélésre adhat módot!

Ebben a topikban gazdát cserélt árucikkeket tilos az apróhirdetésben meghirdetni.
Lapozás: OK   670 / 671
(#) Zoleen válasza neogeo2 hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Ha netán a az előző jelentkezővel nem jön össze, akkor esetleg engem is érdekelne Csabán át tudnám venni!
(#) vteo válasza lefituta hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Köszönettel elfogadnám a különféle ellenálláshuzalokat.
(#) granpa válasza lefituta hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Feltehetted volna egy nappal előbb és elhozom. 4-6 hét múlva megyek megint Pestre, így almás.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2024
(#) SKY hozzászólása Júl 28, 2024 /
 
Sziasztok!
Sopron és Győr között elvihetőek az alábbiak, lehetőleg egyben:
- 4db PC, a DELLek biztosan 2x3,0 vagy 3,2GHz-es procival vannak, a gépházaknak megvan mindegyik oldaluk, de több ház is sérült, némelyik alaplapon vannak púpos kondik, állapotuk összességében ismeretlen
- Philips computer monitor 80
- ruszki fekete-fehér kisTV
- parabola, vevő és tartó nélkül
- elektronikai ez meg az, javítandó napelemes lámpák, fényfüzér
Évek óta porosodó cuccok, az állapotról többet nem tudok, messzebb nem járok, posta nincs.
(#) sany válasza SKY hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
A Philips monitor nem mondom jó lenne. Dehát arra nem járok, így másé lesz biztosan.
(#) SKY válasza sany hozzászólására (») Júl 28, 2024 / 1
 
Van is már rá jelentkező, ezért egyelőre a monitor fagyasztva. Egyébként valami kompozit jelet fogadhat koaxon keresztül.
(#) bala7s válasza SKY hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
a jó cuccokra mindig gyorsan lecsapnak
(#) kalmi.kalmi válasza SKY hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Zöld monokrom monitor, 1990, kompozit-video bemenettel. Pl. C64-hez.
(#) bobba16 válasza lefituta hozzászólására (») Hé, 0:09 /
 
Szia!
Köszönettel elfogadnám a labormérleget!
(#) Moderátor hozzászólása Gafly hozzászólására (») Hé, 5:38
 
A továbbiakban ezt a kérdést légy szíves privátban rendezni, ne a fórumot terheld vele folyamatosan!
(#) Darth Maul válasza SKY hozzászólására (») Hé, 6:41 /
 
Szia!
A pc-ket köszönettel elfogadnám Győri átvétellel.
(#) Udvari Zsombor válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Hé, 12:56 /
 
Egy rendes monokrom zöld monitorért a fél vesémet odaadnám! Persze csak akkor férne el nálam, ha adnék cserébe egy másik hibás monitort.
(#) neogeo2 válasza Zoleen hozzászólására (») Hé, 14:28 /
 
Már nincs meg.
(#) jpaulin válasza pipi hozzászólására (») Hé, 16:02 /
 
Sziasztok! Bár korábban jelentkeztem rá, kiderült, hogy mégsincs rá szükségem, vigye más, akinek alkalmas!
(#) Zoleen válasza neogeo2 hozzászólására (») Hé, 16:11 /
 
Semmi gond
(#) mnyugger hozzászólása Hé, 21:00 /
 
Békéscsabán elvihető működő mikrohullámú sütő kb. 20 literes. Azt hiszem ITT.
(#) Kinka István válasza pipi hozzászólására (») Hé, 22:15 /
 
Szia!
Látom szabaddá vált az ajánlatod.
Jelentkezek rá.
(#) pipi válasza Kinka István hozzászólására (») Hé, 23:26 /
 
Igen, ha kéred, tiéd. Keress magánban
(#) Moderátor hozzászólása Kedd, 15:37
 
A germánium tranzisztor keresés beszélgetés az "Elfogadnám, ha ingyen elvihető" témába áthelyeze.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 15:37
(#) jani1987 hozzászólása Kedd, 20:32 /
 
Nem tudom kell e valakinek. Soha nem voltam félvezető párti.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 20:32
(#) lazsi válasza jani1987 hozzászólására (») Sze, 12:10 /
 
Az MA7805 egy (megfelelő hűtéssel) 2A-t bíró 5V-os stabilizátor IC.
A többi Ge tranzisztor - leginkább régi készülékhez pótalkatrésznek...
(#) kalmi.kalmi válasza lazsi hozzászólására (») Sze, 12:23 /
 
Az MA7805 megfelelő C64 tápjába.
(#) uniman válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Sze, 12:28 /
 
5V/ 7,5VA = ??? A
(#) vargham válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Sze, 14:28 /
 
Inkább valami olyat tennék a helyére, aminek kevesebb a hulladékhője, és van kimeneti védelme.
Ugyanígy a Spectrumban és az Enterpriseban is cseréltem DC-DC-re. Tudom, nem korhű, de a hőterhelés nem mindegy. Pont a meleg teszi tönkre például a billentyűzet fóliát.
(#) lazsi válasza uniman hozzászólására (») Sze, 15:10 /
 
5V/ 7,5VA = 1.5 A (bár inkább 7.5W / 5V )
2A (amit ez elbír) > 1.5A
A hozzászólás módosítva: Sze, 15:11
(#) proli007 válasza lazsi hozzászólására (») Sze, 15:38 / 4
 
Áteresztő típusú soros stabilizátornál, a stabilizátorra jutó teljesítmény, nem a terhelés teljesítményével azonos, hanem a nyerstápfesz és a stabilizált feszültség különbsége számít. Az áram, azonos a terhelőárammal.
(#) lazsi válasza proli007 hozzászólására (») Sze, 17:14 /
 
Ez igaz, de hogy jön ez ide???
Uniman beírt két adatot (ebből az 5V adott az IC típusa alapján), ami alapján számolható a felvett áram.
Nekem sosem volt C64-em, tehát elfogadtam, hogy annak a felvett teljesítménye 7.5W (Ő VA-t írt, nem W-ot, de ugye DC-ről van szó...), ami 5V esetén 1.5A-t jelent. Az IC maximálisan 2A-t bír, tehát használható.

Egyébként a párhuzamos típusú stabilizátorok esetében sem azonos a terhelésre jutó és a stabilizátor teljesítménye... És ez a kapcsoló üzemű tápegységeknél is így van.
A hozzászólás módosítva: Sze, 17:15
(#) proli007 válasza lazsi hozzászólására (») Sze, 18:41 /
 
Mindössze azért írtam, hogy ne legyen félreérthető az eszmecsere.
Mert az MA7805 megfelelőségéről volt szó, ahol az 1,5A terhelőáram számít, de a fogyasztó teljesítménye nem ezen módon.
(#) NGY válasza lazsi hozzászólására (») Sze, 21:11 /
 
Kicsit elbeszéltek egymás mellett.

Jogosan írta proli007, hogy a terhelés oldalán felvett telejsítmény nem azonos a stabilizátorra eső teljesítménnyel.

7,5W terheléshez 5V DC esetén valóban 1,5 A áram szükséges.

Viszont a "2A (amit ez elbír) > 1.5A" állítás (mármint hogy az IC "2A-t bír") nem áll meg csak így önmagában, mert ez nem csak a hűtéstől függ. Attól is, de annál jóval nagyobb mértékben függ a stabilizátor bemenetén illetve kimenetén lévő feszültségek különbségétől (ezt is leírta proli007, ha nem is pontosan ezekkel a szavakkal).

Tehát a Tesla MA7805 abban az esetben bír 2A terhelőáramot, ha 1) a be- és kimenőfeszültség különbsége kisebb ~9V-nál, valamint 2) a lapka hőmérséklete nem nagyobb 25 °C-nál.

Ez utóbbinál pedig érdemes megjegyezni, hogy nincs az a - gazdaságosan/értelmesen megvalósítható - hűtés, amivel ez biztosítható, tehát ez egy elméleti adat, a valós termikus viselkedést méretezni kell.

Csatoltam az IC adatlapját, illetve az idevágó diagramot - ezek segítségével mindenki kiszámolhatja, hogy a kérdéses 1,5A-t milyen körülmények között "bírja" ez az IC. Megvalósítható, de nem magától értetődő, és nem a 2A>1,5A egyenlőtlenségből következik.
(#) SKY válasza SKY hozzászólására (») Sze, 21:49 /
 
Philips monitor elkelt. A PC-k, napelemes lámpák és a fejhallgató függőben.
Ami vihető még: a parabola, kis TV, a két doboz alkatrész a fejhallgató nélkül és a fényfüzér (230V).
Következő: »»   670 / 671
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem