Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Powerbank mint áramforrás
 
Témaindító: IvánGábor, idő: Szept 25, 2024
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) IvánGábor hozzászólása Szept 25, 2024 /
 
Tanácsot kérek tőletek a powerbank használhatóságával kapcsolatban. Vagy legalább útmutatást, hol tegyem fel a kérdést.
Van egy ilyen internet-rádióm:
https://pepita.hu/radiok-c2032/sal-internetes-radio-fekete-p4458038...vD_BwE
Vékonyka, tehát nincs szép hangja. Ezt javítom fel ezzel a hanszóróval:
https://www.temu.com/ul/kuiper/un9.html?subj=coupon-un&_bg_fs=1...vD_BwE
Mint látjátok, nincs bluetooth egyiken se és a hangszórónak nincs saját akkuja, tehát az USB A csatlakozással töltőre kell kapcsolni, csak úgy szól.
Ezt a kettőt úgy tettem lakáson belül hordozhatóvá, hogy használtam a minibikázómat, ahogy a melllékelt képen látszik. (A ronda piros doboz csak a hordozás kedvééért.)
Ez ment 1-2 hónapig, de a bikázó hirtelen felmondta a szolgálatot, nem lehet tölteni. Két kérdésem van:
1. Minden powebank-nek árt, ha áramforrásként használjuk és nem töltésre?
2. Melyik lenne a legolcsóbb powerbank, amelyiknek a teljesítménye elég a rádió és hangszóró néhány órás működtetésére?
(Lehet privátban válaszolni, ha ez reklámnak számít)
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2024
(#) kadarist válasza IvánGábor hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Szia!
Indulj ki abból, hogy a töltés is egy áramforrás jellegű felhasználás.
(#) Suba53 válasza IvánGábor hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Ezt a modult kifejezetten tápegységként is használhatod. 18650-es Li-Ion akkumulátorral működik. Azt külön kell hozzá szerezni. Csak arra vigyázz, hogy ha 3000mAh-nál sokkal nagyobb kapacitásút akarnak rád sózni pár száz forintért, az átverés.
(#) IvánGábor válasza kadarist hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Igen, ebből indultam ki, ezért használtam a bikázót. Szóval működik, de kérdésem az, hogy ez a nem rendeltetés-szerű használat kikészíti-e. Tehát érdemes-e újat venni, ha ez is csak néhány hónapig tart és kikészül a nem rendeltetás-szerű használattól. Vagy nem emiatt döglött meg a bikázó?
Létezik 5000, 10000, 20000 mAh kapacitású powerbank. Szeretném minél olcsóbban megúszni. Mennyi a minimális kapacitás, ami elég a rádió és a hangszóró működtetéséhez néhány órán keresztül?
(#) Tomi94 válasza IvánGábor hozzászólására (») Szept 25, 2024 / 1
 
Szia!

Szerintem sem volt köze a terhelés jellegének a tönkremenetelhez.

A powerbank szempontjából mindegy, hogy mibe folyik be a belőle kivett áram. Annyi lehet lényeges, hogy eléred-e a minimális terhelést, amivel bekapcsolva marad a konverter, mert alapból arra vannak tervezve, hogy a telefontöltés végén automatikusan leálljanak. (A minibikázóra ez nem biztos, hogy igaz.)

Magam is csináltam hasonlót, egy eredetileg 6V-os (4 elemes) rádiós magnóba tettem be egy USB csatlakozót, amivel power bankra lehetett kötni - és én is belefutottam a lekapcsolós problémába, 30-40 mp rádióhallgatás után elnémult. Ott az lett a megoldás, hogy betettem két skálaizzót is - retro feelinget is erősítendő - és az már elég terhelés volt neki a bekapcsolva maradáshoz. De az előbb javasolt HOLD funkciós modul még jobbnak tűnik hatékonyság szempontjából (én nem tudtam a létezéséről a saját projektem idején).

szerk.: Mivel kérdezed a kapacitást. Én egy pici 5000-essel csináltam a fenti korszerűsítést. Simán 8-10 órát elmegy közepes hangerőn kazettáról is. Valószínű, hogy a te elrendezésed sem fogyaszt többet - inkább kevesebbet, azért ma már alap ezekben a D-osztályú (jó hatásfokú) erősítő, és motor sem kell bele, mint egy magnóba..
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2024
(#) IvánGábor válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Első pillantásra jónak látszik. De elég lesz ez a hangszóró és a rádió működtetéséhez? Kb mennyi ideig bírja az akkumulátor? Mert ha gyakran kell cserélni, akkor ez se lesz olcsó.
(#) IvánGábor válasza Tomi94 hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Bíztatóan hangzik. Ezt nézegettem (Persze nem pont ezt, mert horribilis a szállítási költség.) Ehhez kell még egy USB A anya-anya is, mert a hangszórónak van saját kábele.
(#) Suba53 válasza IvánGábor hozzászólására (») Szept 25, 2024 / 1
 
Nem kell cserélni az akkukat, ugyanúgy tölthetőek, mint bármelyik powerbank esetén.
Neked nem csak az a szempont, hogy a powerbank mekkora kapacitású, hanem hogy mekkora árammal terhelhető. Ez a modul 5V/3A kimenetet tud ez szerintem elég a kütyükhöz.
A kapacitása attól függ, hogy mekkora akkukat teszel bele.

Van ilyen modulból olyan is, ami 4 akkut használ párhuzamosan, az ennek a dupláját tudja.

Az egybeszerelt powerbankhoz viszonyítva az az előnye, hogy ha elfáradnak az akkuk, akkor cserélni tudod őket, míg a másikat dobhatod a veszélyes hulladékba.
(#) IvánGábor válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Most jövök rá, hogy ebben a modulban szokásos AA elemet is használhatok, igaz?
(#) IvánGábor válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Az előző kérdésemet töröljük, biztosan nem passzol a szokásos elem.
Nem tudom, hogy keressek rá a legolcsóbb 18650 akkumulátorra ehhez a modulhoz, ami elég erős ahhoz, hogy néhány órán keresztül szóljon a hangszóró.
Ebben is kérek segítséget.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2024
(#) Suba53 válasza IvánGábor hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Például az elemnagyker: https://www.elemnagyker.hu/
Náluk valószínűleg nem hamis példányokat kapsz.

De például a Lealkudtuk.hu, a Pepita.hu, az AkciósWebáruház, és hasonló oldalakon hirdetett extra nagy kapacitású ( 5800 - 6800 - 10.000 mAh ) akkuk mind silány átverések.
(#) IvánGábor válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Kösz, ez fontos, figyelembe veszem. De az a kérdésem, hogy hogyan keressek rá a paraméterekre, hogy a modulnak és hangszórónak megfelelő lehető legolcsóbb akkut megtaláljam.
(#) IvánGábor válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
A példa kedvéért tudnál nekem választani egyet, ami megfelel?
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2024
(#) uniman válasza IvánGábor hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Úgy tűnik nem értetted meg a lényeget: "18650 akkumulátor 5000mAh" ...nincsen! 2500-2800 mAh-s az valós, kicsit "erősebbek" 3500-3800mAh-sak is még oké lehet. Ennél nagyobb az kamu!
De Kínában bármilyen feliratot rá tudnak nyomtatni a kisebbekre is...
Másrészt összefoglalhatnád egy lapon a kütyüjeid: a meghalt "bikázód" típusa/ mAh-ja? Nem csak egy "power bank" ? A rádiód, erősítős hangszóród "fogyasztása? V/mA ? A bikázó feltöltve mennyi ideig bírta őket megtáplálni? Melyik tápmodul leszz megvéve?
De van akkus hangszóró is...BT és jack bemenettel is...
A bikázódba 4 akku lehet, á 2000-2500 mAh-s ... 10000mAh pótolni egyetlen cellával nem lehet!
De a bikázódból is kinyerheted az akkukat...vagy nem?
A Li-ion akkus fórumokba is olvasgass: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2024
(#) Suba53 válasza IvánGábor hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Például ez biztatónak tűnik. Jó az ára, olvasd el a mellékelt piros betűs részt.
Azért ilyen relative olcsó, mert készre gyártott pakkból bontották hegesztési hiba miatt.
A két oldaláról a hegesztési maradványokat finom lapos tűreszelővel el lehet távolítani.

Ne keresd a legolcsóbbakat, mert azok nagy része szinte biztosan hamis.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2024
(#) uniman válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Ha már "pöttyös" én ezeket nézegetem egy ideje...meg érkezik egy ilyen akkutok, azt is valamivel meg kéne töltenem...
Bár a féltucatnyi kérdesemet válasz nélkül hagyta a kérdező...nem tudjuk hány akkucellát akar használni...
(#) IvánGábor válasza uniman hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Kösz, holnap délután érek rá válaszolni.
(#) IvánGábor válasza uniman hozzászólására (») Szept 27, 2024 /
 
A hangszóróról annyit tudok, hogy energiaellátási mód: USB Működési feszültség: ≤36V.
A bikázóról ennyit se tudok. Úgy néz ki, mint egy mobiltelefon, kicsit vastagabb. Az autómat már indítottam vele és eddig jól működtette a vezetékes hangszórót is. A bikázó tovább tudta táplálni, mint amennyi nekem kellett, egyszer se merült le rádiózás közben, csak rutinszerűen töltésre kapcsoltam esténként és rendesen működött eddig. Semmiféle márkajelzés nincs rajta, csak egy kopott szöveg, amiből kiderül, hogy Kínából hozta a Global Export-Import LTD.
Tudom, hogy létezik akkus hangszóró is, de nem akarok már több hangszórót venni, és erre a powerbankre se akarok többet költeni, mint kb 5000 ft. Ha ennyiből nem jön ki, akkor majd a konnektorból etetem és kibírom a kis szüneteket, amíg egyik szobából a másikba megyek.
Az ajánlott akkukat forrasztani kell, vagy be lehet nyomni ebbe a modulba egyszerűen, mint egy AA elemet? Például ez jó lehet? Ha bütykölni kell vele, akkor lemondok róla. A válaszokat mindenképpen köszönöm, de sajnos nem vagyok azon a szinten, amit feltételeztetek.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2024
(#) uniman válasza IvánGábor hozzászólására (») Szept 27, 2024 /
 
5000-ből rendes(ebb) kész powerbankot is lehet venni!
Az a modul igaz C usb-s, de vajon milyen árammal lehet tölteni (hogy nehogy elfogyjon használat közben) Nekem (más) 1 akkus micro USB-s van az csak max. 0,5A-val tud tölteni...
(#) Suba53 válasza IvánGábor hozzászólására (») Szept 27, 2024 /
 
A modulba csak bele kell tolni, mint egy elem foglalatba.
Elárulnád, hogy egy USB kimenetű eszközzel, ami 5V feszültséget ad, pár amperrel, hogy tudtad indítani az autódat?
Vagy van egy másik kütyüd, ami autó akku bikázó, de az inkább 12-14V-ot tud 50-60 amperrel?
Valamint ez nagyon érdekes: "energiaellátási mód: USB Működési feszültség: ≤36V."
Ha USB, akkor nem lehet 5V-nál nagyobb.
Kuszálod rendesen az információkat.

Viccnek amúgy jó!
(#) IvánGábor válasza uniman hozzászólására (») Szept 27, 2024 /
 
Igen, eredetileg olcsó powerbank-et akartam venni, de az automatikusan kikapcsol egy idő után, lásd Tomi94 hozzászólását. A bikázómon volt egy gomb, ami kétszer meg kellett nyomni és akkor nem kapcsolt ki.
(#) IvánGábor válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 27, 2024 /
 
Megértem, hogy viccnek hiszed, de tényleg bikázó. Oldalt 1 gomb van rajta, amit kétszer kellett megnyomni, hogy ne kapcsoljon ki. Nem csak USB kimenet van rajta.

Bikázó.jpg
    
(#) moltam válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 27, 2024 /
 
Úgy hogy van benne egy dc-dc és az táplálja az usb kimenetet. Plusz ki van vezetve a belső akku, arról lehet bikázni. Nekem is volt lidlis, lifepo4. Sanjnálom is mert ellopták több más cuccal együtt a kocsimból, sok jót kívánok az illetőnek, ha tudnám ki volt lehet többé nem lennék szabadlábon.
(#) Suba53 válasza IvánGábor hozzászólására (») Szept 27, 2024 /
 
Holtig tanul az ember.
Gondolom 3 cella van sorba kötve, hogy értelme legyen a 12V-os akkura rásegíteni. Ügyes kis jószág. Akkor már csak a hangsugárzó ≤36V működési feszültségét kell megfejteni.
A tápot a bikázó USB kimenetéről kapja, ami 5V. Honnan jön akkor ez az adat?
Vagy csak a kínaiak szokásos nagyot monása? A TEMU-nál ez nem lenne meglepő.
(#) uniman válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 28, 2024 /
 
Egy másik topikban is "tanulhatunk"... : Bővebben: Link
(#) IvánGábor válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 28, 2024 /
 
Most már mindjárt megrendelem a modult 2 ilyen akkuval.
Arról tudsz, hogy van-e ehhez való ház/doboz/fedél, hogy szebb legyen?
(#) Suba53 válasza IvánGábor hozzászólására (») Szept 28, 2024 /
 
Ha az elemnagyker 3500mAh akkuját vennéd, még szállítási költséggel együtt is jobban járnál, nagyobb kapacitás mellett.
(#) uniman válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 28, 2024 /
 
Szerintem is 953 Ft-ért jobb vétel...meg engem sem győzött meg az a EXC (noname?) cella.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2024
(#) IvánGábor válasza uniman hozzászólására (») Szept 28, 2024 /
 
Amiket te és suba53 ajánlotok, nem gombos végűek, hanem laposak. Ezekkel hogy kell bánni? Ezeket is csak be kell nyomni a helyükre, mint egy szokásos elemet?
(#) Suba53 válasza IvánGábor hozzászólására (») Szept 28, 2024 / 1
 
Ennek a modulnak a foglalataiba pont ilyen lapos végű akku való.

Laptop akkuból bontott cellák, rajtuk az általam mért kapacitás Ah-ban

Modul.jpg
    
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem