Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3580 / 3588
(#) Gafly válasza Rosszmáj hozzászólására (») Szept 17, 2024 /
 
Azon gondolkozom, hogy mit szólnak otthon, amikor hazamész egy ilyen kinccsel.
Ha még emlékszel, egyszer elkísértelek:
A középső soron megláttam egy kézi rakétaindító csövet.
Fú, de jól mutatna a nappali közepén.
- Vajon mennyiért adja?
Elmentél, és öt perc múlva:
- 25, de szerintem húszért a tiéd.
Masszív ruszki katonai cucc. Belegondoltam, hogy mennyi időbe tartana ameddig szétveri a fejemen az asszony. Maradt az eladónál.
(#) somitomi válasza Rosszmáj hozzászólására (») Szept 17, 2024 / 2
 
Valami ilyesmi lapozós óra, csak a számlapkái nélkül
(#) Gafly válasza somitomi hozzászólására (») Szept 17, 2024 /
 
Kétkezes hurkatöltőnek gondoltam.
(#) Rosszmáj válasza Gafly hozzászólására (») Szept 17, 2024 /
 
Akkor ennek is megkérdem az árát, szerintem occó. Zömmel műanyag, a talpa sovánka fémlemezből, maradandó sérülést nem okoz.
(#) Rosszmáj válasza somitomi hozzászólására (») Szept 17, 2024 /
 
Kösz, már nem hülyén halok meg
Sajnos a számkártyák nincsenek meg.
(#) Alkotó hozzászólása Szept 17, 2024 /
 
Időről időre megjelennek olyan hírek hogy "áramot vezetett a kerítésbe, kapuba, vagy uborkába, stb".
Egyszerűen nem értem hogyan lehet ezt akár csak elvileg megoldani. A kapu egy nagyon jól földelt valami (legalábbis az enyémet tartó zártszelvények biztosan azok), illetve a drótkerítés is egy csomó helyen érintkezik a földdel, tehát ezt is földeltnek tekintem.
Adódik a kérdés, létre lehet ez hozni egy átlagos kerítésnél, kapunál? Szerintem ha nem kimondottan így készült a kerítés, akkor nem lehet bele értelmesen áramot vezetni.
És itt még nincs is vége a dilemmámnak, mert ha sikerül is fázisra hozni az érinthető fém részeket, még akkor is kell hozzá a "mezítláb állok a nedves talajon" tényező, ami nem egy gyakori eset az utcafronton.
Összegezve, rendkívül kicsi az esélye annak, hogy egy kerítést megérintve valós áramütést szenvedjen el bárki.
Mi kerüli el a figyelmem?
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2024
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 17, 2024 /
 
Az, hogy ez általában csak egy külön kifeszített drótdarab a kerítés mellett / mögött / az uborka körül, amire a fázist rápattintja a delikvens. Az írói túlzás mondatja csak azt, hogy a kerítésbe/uborkába vezette be az áramot.
(#) Alkotó válasza bbb hozzászólására (») Szept 17, 2024 /
 
Köszönöm a magyarázatot, így akár még el is tudom képzelni.
Persze ezzel is kell sokat vacakolni, mire a védett objektum körül kiépít a védelmező egy szigetelt tartópálca sort. És még itt is kell a mezítlábas kikötés.
De ha ez a cél, akkor egy sima villanypásztor nem lenne célravezetőbb? Ráadásul az cipőn keresztül is nagyon kellemetlen, és nem is halálos.
(#) sany válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 17, 2024 /
 
Az csak szúgonycsípés. Az állat hátrébb lép, de mi nem...
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 17, 2024 /
 
Idézet:
„még itt is kell a mezítlábas kikötés”
Nem kell. Sokakat ráz meg úgy az áram, hogy cipőben vannak száraz talajon. Saját tapasztalat is van.
(#) mek-elek válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 17, 2024 / 1
 
Velem történt érdekesség...
Egy ismerősöm hegyoldalba vett egy házat. A ház hátsó falánál a felső ablakig ért a hegyoldal. Jártunk hozzá javítgatni hosszú ideig ezt-azt. Nem lakott közel, ezért korlátozott volt az ott töltött időm. És hosszú ideig talány volt, hogy mért rázott a spájzban a fal. Már nem emlékszem hány voltot mértem rajta anno. A ház fala vizes volt. Örökké szellőztetni kellett, hogy ne penészedjen. A megoldást sok év után a szobában elhúzott szekrény adta. Az elhúzott szekrény mögött egy villanykonnektoraljon nem volt fedél, és félig be volt malterezve.
(#) bbb hozzászólása Szept 19, 2024 /
 
A vásárlás hol kapható topik offolása helyett...

@granpa: sok-sok fényképet kellene készítened arról a fiókról, hogy lássuk mégis miféle. A lehajlását sajnos ismerem, vékony műanyagból vannak és a merevítés nélkül valóban nem pakolhatók a fiókok. A modellezést megoldani meg tudjuk, a kinyomtatást is, de nekem most például fehér műanyagom nincs, csak fekete. Ha az esztétika is érdekel, akkor nem biztos, hogy ez jó irány
(#) granpa válasza bbb hozzászólására (») Szept 19, 2024 /
 
Köszönöm. Tudom, hogy macerás, de van mintadarab (a másik fiók ép eleje). Átlátszó, halvány kékes színű az eredeti. A színe amúgy mindegy lenne. Kérdés, hogy mennyibe kerül. Egyelőre kap egy CrNi acél sínt az elejére, az nem fog meghajolni. És összekötő-oldalmerevítőt, hogy ne dőljön ki az árú.
(#) Alkotó hozzászólása Szept 19, 2024 /
 
Nem vagyok vízügyi szakember, ha csak az nem számít hogy a töltés tetején lévő kerékpárúton szoktam bringázni. Ezért kérdezem mit értünk homokzsákból készített gáton, és mit várunk el egy ilyen építménytől?
Oktalannak tűnhet a kérdés, de ma reggel több perces riportot láttam, amin polgármester és politikus állt egy ilyen homokzsákos töltés tetején, és ott nyilatkozták milyen nagy az összefogás, milyen hatékony a védekezés, stb. Közben viszont fordult a kamera, és a "gát" mindkét oldalán pontosan egyforma vízszint volt, ami nem mellékesen a kerítések közepéig ért a háttérben. Ismétlem, a gát mindkét oldalán azonos volt a vízszint. Akkor most minek ez a gát, mit funkcionál ott?
Ezen a dilemmán elindulva, próbáltam a világhálón olyan képet találni, ahol ilyen gátat látok, egyik oldalán vízzel, a másikon vízmentesen. Nem találtam, pedig itt a árhullám tetőzése. Olyan képeket találtam csak, ahol acélból, betonból, és egyéb stabil anyagból készült mobilgátrendszerek tartják vissza a vizet, vagy ahol zsákos megoldást láttam ott annak mindkét oldala száraz volt.
Nem tudom mi számít jó, és mi kevésbé jó kommunikációnak, de ha már a vezéreink saját kezükkel töltögetik a zsákokat (ez gazdagon megosztva számos közösségi oldalon), akkor miért nem mutatnak egy-két fotót arról is milyen célt értek el a munkájukkal?
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 19, 2024 /
 
Kamerás elcseszte. . Meg aki így műsorba adta.
Nálunk régebben homokzsák gát védte a várost, sokat azaz mindent ért, nem ment át a víz. Csak iszonyú munka volt 6 Km hosszan megépíteni. Utána meg visszaszedni.
(#) jani1987 hozzászólása Szept 19, 2024 /
 
Tudja valaki éhhez a fajta nyomtatóhoz honnan szokás papírt venni? Találtam.
(#) bbb válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 19, 2024 /
 
Bővebben: Link

Egyébként rá van írva... Dymo letratag. Nekem is ilyen van itthonra, bent viszont egy kicsit komolyabbat használok, ami már USB-n PC-hez köthető és nyomtatóként használható, pár tucat méter szalag elfogyott már benne
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 19, 2024 /
 
Valami ilyen helyen.
(#) jani1987 hozzászólása Szept 19, 2024 /
 
Köszi mindenkinek.
(#) VIM hozzászólása Szept 26, 2024 /
 
Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy a Sodastream gépem hol ereszthet ha lenyomom a gombját és engedek CO-t a vizet vahol kiereszti egy kicsit? Nem tömör a CO csapnál? Bajonettzáras a palackja de az szerintem jól zár. Vagy mégsem? Még nem szedtem szét.
(#) zolika60 hozzászólása Szept 26, 2024 /
 
Sziasztok! Vettem egy Nokia G11-es telefont. Sajnos túl okos nekem. Nem tudom a hívószám kijelzést bekapcsolni rajta. Nem is értem miért az az alapértelmezett állapota, hogy nem jelzi ki. Eddig minden telefonomon fordítva volt. Így aztán sokan nem veszik fel a telefont hanem inkább kinyomják. Nem tudja valamelyikőtök leírni hogyan kapcsolhatnám be? Tudom a szolgáltatóhoz elmehetnék és bekapcsolja, de a falunkban nincs és ehhez valahová mennem kéne.
(#) Landsmann válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
A telefonokon általában engedélyezve van a hívószám küldés, vagy a szolgáltató által alapértelmezett beállítás van aktívvá téve. A Telekom bohóckodik még mindig azzal, hogy alapból le van tiltva a hívószám küldés. Mivel nem megy a szám a hívással, ezért gtondolom, hogy telekomos a kártyád. Valahol a hívási opőcióknál kell keresni a beállítást. Nem ismerem a Nokia menűrendszerét, annak idején csak Nokia 5110-esem volt, az meg ugyebár más kategória.
(#) sargarigo válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 26, 2024 / 1
 
Esetleg próbáld meg a *31# és hívásindítás lehetőséget. Elvileg ez bekapcsolja, és úgy is marad. Elvileg.
Az hogy a G11-ben hogyan néz ki a menü én nem tudom, bogarászni kellene ha ez nem vált be.
(#) elactrofan válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Szia!
user manual gondolom levan irva. De ga a szolgaltatot felhivod segitenek beallitani
(#) VIM válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Szia! Esetleg ezt megpróbálhatod de "sargarigo" *31# variációja is megoldás lesz a telekomhoz.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2024
(#) zolika60 válasza VIM hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Köszönöm mindenkinek. A *31# bejött.
(#) zolika60 válasza elactrofan hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Köszönöm neked is. Mondjuk ezt a user manual-t kaptam hozzá és nem sikerült megtalálnom benne, pont ezért is kérdeztem itt.
(#) pucuka válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 27, 2024 /
 
Nem, mert a hívószám kijelzés-tiltás hálózati szolgáltatás, nem a telefon sajátja.
De ha letöltöd a telekom applikációját (érdemes), ott is beállíthatod.
(#) nagym6 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 27, 2024 /
 
Ha Android akkor: névjegyek - felül 3 pötty"..." - beállítások - hívóazonosító - belépni és bekapcsolni.
(#) zolika60 válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 27, 2024 /
 
A beállításokig stimmel, de hívóazonosító menüpont nincs. De még csak hasonló sem.
Következő: »»   3580 / 3588
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem