Fórum témák
» Több friss téma |
Tisztelem a türelmed,de én akkor inkább valamilyen előre perforált lemezt használtam volna fel. Persze szép dolog, ha az ember japános precizitással készíti a saját dolgait. De annyi szép, esztétikus megoldás érhető már el készen is. Egy rácsbetét sem isten ellen való vétek.
Attila86 SMPS-II. labortápjának egy 70V/5A-re átalakított változatához készül a doboz.
Erős túlzás precizitásról beszélni, inkább a "célnak megfelelően pontos" a helyes jellemzés.
Az egyáltalán nem baj ha bíbelődni kell vele, és nem akartam teljes perforációt, csak a képen látszó részlegeset. (Mint említettem, valószínűleg találtam volna termelékenyebb technológiát, de nem kerestem ilyet.)
Az élet néha felülír ezt azt. Egyszer készítettem egy viaszprést mert egy gyári az aranyárban van, vettem 2500Ft-ért egy üres gázpalackot, levágtam kézi fűrésszel az alját és a tetejét azaz csináltam belőle egy csövet amit aztán 2/3-ad hosszban kifurkáltam 2,5-es fúróval, vagyis készítettem egy perforált csövet több ezer furattal. Jó élmény volt.
A sablon egy hajlított perforált lemezdarab volt, azt jelöltem rá a palack palástjára. Nem kellett hogy szép legyen ellenben tartós igen, tartósabb mintha perforált lemezből csináltattam volna, és megspóroltam vele néhány százezret. Teszi a dolgát azóta is.
Arra gondoltam, hogyha az erősítőnek van hátulja, akkor legyen eleje is
Íme . . .
Persze. De ehhez azért már kell egyfajta technikai mazochizmus is. Mondanám, hogy perverzió, de mivel én is elkövetem ezt időnként, maradok inkább az első definíciónál. Már csak azért is, mert egy-egy prototípus elkészítése is hasonló vénát igényel, amikor például homokszem méretű alkatrészeket kell beforrasztgassunk egy panelre, vagy furatolni kell egy nyákot. De, hogy én se maradjak le, megrendelésre készítettem 1024db furattal egy plexi mátrixot. Ebben mi a perverzió? 0,7mm-es furatok voltak. CNC-vel, kopogtatásos fúrással, vízhűtéssel, 25óra alatt készült el hibátlanul. Miért? Mert az apró furatokba könnyen bele tudott ragadni a fúró folyadék nélkül. Mert inkább biztosra mentem, hogy ne törjön a fúró és ne melegedjen fel annyira, hogy megolvassza az anyagot és beleragadjon. Mert a furatokból felszedett apró forgácsok szivaccsá váltak és felszívták a hűtőfolyadékot, amit apránként kellett pótolni... stb.
Üdv!
Kábé egy hónapja készültem el a mellékelt képen látható készülékkel, ami azóta arra vár, hogy kitaláljak valamit a jobboldalon lévő visszajelző LED-ek elé. Eredetileg maguk a LED-ek lógtak volna ki annyira az előlap mögötti panelből, hogy pont a furatokban legyenek, de persze összeszereléskor sosem akarnak a helyükre találni. Szóval a LED-ek lábát kicsit rövidebbre vágtam és gondoltam a teszek a furatokba valami kis átlátszó pucukát helyette, mert ez így elég snasszul néz ki. Melóban találtam is egy valamit, ami pont megfelelne a célnak (lásd második kép), csak ugye nincs belőle négy. Valakinek esetleg van ötlete, honnan/miből lehete szerezni/csinálni még? Vagy ti hogyan oldanátok meg ezt a dolgot?
Vitathatatlanul csinosan néz ki. De ez már bőven túlmutat egy otthoni amatőr dobozoláson, hiszen professzionális technológiák sorát használod.
Remélem/kívánom, hogy a beltartalom is hasonlóan sikerüljön, és a majdani hangzás is legyen kedved szerinti, mert ez lenne az igazi lényeg (akár jöjjön az egy cipősdobozból).
Nem biztos, hogy elfér, de ezek jól néznek ki élőben: SMQ1089 LED foglalat. Itt is van pár opció: Bővebben: Link.
Forraszd ki a panelből a LED-eket és kösd be őket valamilyen flexibilis módon. Így lehetőséged lesz akár pontosan az előlap furatába ragasztani, vagy használhatsz divatos foglalatokat.
(Mint látom utólag, Bakman is hasonlót javasol.) A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2023
Mekkorák a furatok? Én makett készlet átlátszó elemeinek összekötő műanyagját használtam legutóbb. Ha pedig van plexilapod, abból is ki tudod faragni a dugót.
Köszönöm szépen
Igazából két dolog van amit itthon nem tudtam megcsinálni: 1. a lézergravírozás 2. a 3D nyomtatás. A "Hiraga" felirat ugyanis azzal készült (persze tervezni én terveztem mindent), majd ez lett besüllyesztve az MDF-be, de ez már itthoni barkács, kis marás, fúrás, ragasztás, gittelés,csiszolás, festés . . . Természetesen a számomra megfelelő hangzás elérése a fő cél, az, hogy közben elbíbelődök a dobozzal csak extra. Egyébként maga az erősítő is alakul, még néhány dolgot kipróbálok és jöhet a végleges verzió elkészítése.
Makett öntőkeret nekem is eszembe jutott már, csak szerintem nincs már egy darab se sajnos. Plexilapból kifaragni egy kis hengeres csapot meg elég nagy munkának tűnik. A furatok egyébként 3 mm átmérőjűek.
Nem akarom összedrótozni az előlapot a panellel, mert ha a dobozt bármiért ki akarom nyitni, akkor az előlap alsó része is lejön, de mondjuk a második linken lévő lencsék akár működhetnek a jelenlegi elrendezéssel.
Nem tudom mekkora a meret de en pl 5x5mm plexit befognak furogopbe kerekre csiszolnam utana poliroznam
Lezerdioda ele igy csinaltam fenyvezetott A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2023
Van más megoldás is, bár a 3mm-eshez nagyon könnyen lehetne megcsinálni a rudat. Levágsz egy plexilapból valamivel nagyobb méretet, amibe már bele tudod rajzolni ezt az átmérőt, majd befogod fúróba és lassú fordulaton vizes csiszolópapírral (hogy ne ragadjon bele) szépen formára húzod.
De a másik megoldás, amit én még ajánlanék, az a víztiszta epoxy - kézműves boltban üveglakk néven találod kis kiszerelésben: link. Én ezt használtam már, egyetlen hátránya, hogy UV-ra besárgulhat idővel. Ha egy nagyon pici akrill festéket csöppentesz bele, mikor kikevered, akkor megtartja a színét. Mondjuk nekem van két olyan golyóm, amit ebből készítettem, az egyik teljesen megőrízte a színét, a másik sárgásabb lett, pedig egyszerre készültek. Másnál a fehér is besárgult, nekem autóban visszajelző készült ugyan ebből már jó néhány éve és semmi sárgulás - ott fehér akrillfestékkel színeztem meg. A te előlapodra kipróbálnám, hogy fémszínű festékkel színezem be, akkor mennyire átlátszó... Nagyon bitang lenne a fémen átszűrődő visszajelzőfény A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2023
Nekem van itthon régebbről plexi "fényvezetőm. Ilyenek mint a képen van. Két baja van, ezek 3,5mm-esek, meg félgömbben végződnek
Ebből van több is, ha esetleg érdekel adok belőle. A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2023
Egyet csinálhatsz ami egyszerü és ugyanolyan hatásos mint a LED. Az elôlapba beragasztasz 4 átlátszo burájú LEDet amiknek töböl levágod a lábát ( mindegy milyen színü). Egy ilyen LEDet hátulrol szépen át lehet világitani. Ha kell belülröl ragaszthatsz rá 5-8 mm hosszu 5-6 mm átméröjü fekete zsugorcsövet ( zsugorodás nélkül). Azzal kizárod, hogy a szomszédos LED fénye eljusson a vak LEDbe. Esetleg belülröl készíthesz rekeszeket fekete papirbol stb. Akkor még az sem fontos mennyire vannak a világito LEDek a lyukak tengelyében.
Ha van egy darab plexi, cnc-vel pár perc. Ilyet , csak téglalap alakút én is csináltam már magamnak, amikor kellett egy bekapcsológomb a mini erősítőmre és szerettem volna, ha a mögé tett led fénye is átjön rajta. Még gravíroztam is rá egy kikapcs szimbólumot, ahol megtörik a fény és ez teszi láthatóvá. Hulladék plexiből is dekoros cégeknél simán meg tudják oldani, ha épp nincsenek fullon. De 3D gyantás nyomtatóval is simán elkészíthető átlátszó anyagból. Ugyanígy, mivel forgástest - esztergálható is, akár egy sima fúrógéppel. Utána csak polírozni kell.
Folyékony takony? Kívülről leragasztod, hogy ne folyon ki, belülről pedig odafolyatszt belőle egy keveset.
Na, ezt is jól elfelejtettem azóta is
A melegtakony marha gyorsan sárgul, bár ha lenne még normális műgyantám, azzal meg tudnám csinálni.
Ebben nem a darab plexi a nagy "ha", hanem a CNC
Minden esetre köszi mindenkinek az ötletelést, valami majd egyszer csak lesz belőle, ha nem vonja el a figyelmem valami sokadik új ötlet.
Egyszerű, sima vonalak, gyönyörű. A B and O jut az eszembe.
Köszönöm szépen. Lassan összeáll az erősítő, majd rakok fel képet milyen lett a végeredmény.
Itt a fórumon is sokunknak van cnc-je és van aki a sört is szereti. De ma már egy 3018-as sem ördögtől való. Lassan egy Weller többe van.
Uraim! Milyen anyagból lehetne ennek a kaszninak a keretét, fedlapjlát ily módon elkészíteni?
Érdekes dizájn, nyilván valami átlátszó kellene. Plexi, polikarbonát, üveg, perforált lemez, esetleg (fehér és fekete) teflon, polírozott rozsdamentes lemez, és ezek megfelelő kombinációja.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2024
Steampunk stílus. Így ránézésre elsőnek szálhúzott vörösréznek hat, de van egy olyan sejtésem, hogy ez valami inkább spéci struktor-bevonatolt, felületében (vagy anyagában) színezett, műgyanta alapú lemez lehet.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2024
Hosszú pihenés után összeraktam a tápegységet (majdnem). A tervezett dobozkonstrukció jól bevált, ha bármi miatt szervizelni kellene, akkor hozzáférhetőre ki lehet nyitni. Persze azért néhány csavart ki kell szedni, de ennyi nekem belefér.
Egyenlőre tesztelés van folyamatban, ami alatt a burkolati lemezeket nem teszem a helyükre. Az előlapon egy színes matrica van. Ez annyiban más mint a korábbiak, hogy eddig csak a fóliát használtam magában, most viszont a grafikus tanácsát megfogadva, egy további átlátszó védőfólia is van a színes nyomat tetején, amitől jelentősen kopásállóbb lett a felület.
Szia! Mutatós. Én magannak kicsit másképpen csinálnám.
A betáp csatinak hátul jobb helye lenne. Meg az elfordított típusfelirat olvasása közben kitekeredik a nyakam. A 70-est nem sikerült "elkapni" rendesen...gondolom nem hibás. Elsőre szimetrikus tápnak tűnt...de nem az. Kettős szigelesű is lehetne azzal a trafóval, vagy nem? Remélem nem gond az építő szándékű kritika... A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2024
|
Bejelentkezés
Hirdetés |