Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   34 / 781
(#) Attila86 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Szerinted ez a próbapaneles drótozgatós áramkör megfelelő smps szempontból?

(Nem arra próbálok utalni hogy rossz lenne, csak kérdezem hogy mennyire figyeltél oda az smps szempontokra a drótozgatás közben.)

Üdv.!
(#) lidi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Köszi a választ, és a képeket. Még annyit kérdeznék, hogy honnan szereztél tekercselő huzalt ?
(#) MaSTeRFoXX válasza mex hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Elvileg itt az is volt a célom hogy nőjön a szórási induktivitás, de egy kicsit sok lett most így, de legalább működik, és első kapcsolóüzemű trafónak nekem így is jó.

Atilla86: Szerintem ez a drótozgatós módszer messze nem a legjobb, ez csak próbára volt összerakva, próbáltam minél rövidebb, vastagabb huzalokat használni főleg a teljesítmény körben, de legalább bebizonyította hogy nem túl kényes a próbapanelra. Majd tervezek neki normális nyáklapot.

Lidi: Ez a huzalt egy bolgár targoncából bontott 160A-es mágneskapcsoló tekercsének a huzalja, szóval bontott...
(#) Attila86 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Nem csak a rövid és vastag vezetékek a fontosak, hanem hogy hogyan kötötted össze az egyes dolgokat.
(#) cimopata válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Jól van!

Örülök neki, hogy másoknak is gond nélkül üzemel.


Attila86: Én is zsiórozva összevissza kísérletezgettem vele és tényleg nem kényes az ilyen gány kivitelezésekre.
(#) sprofan hozzászólása Aug 11, 2008 /
 
Hali mindenkinek, ide írok mert ezt a kapcsolóüzemű topicot találtam nagyhirtelen. Van nekem egy tápom, sajnos semit nem tudok róla, kapcsolási rajz vagy valami ötlet kelene. A neve: WEI-YA model: 269 meg még olyan van rajta hogy P268 Most csak szkenner volt kéznél, holnap fefényképezem meg már elkezdtem viszafejteni a kapcs.-ot ha nincs más megoldás hogy kitalájuk mi kel és hova. Ugyanis: hiányzik belőe a két meghajtó tranyó, egy TO220 tokban lévő dupla dióda és egy Adjust poti, ezek: Q1, Q2, VR1, D20, ha esetleg valakinek van ilyen. Minden ötletet várok hogy hol keresek kapcs.-ot, és akor holnap jön a kép. A szkenelt kép is csak azért van hátha valaki ráismer.

IMAGE0001.JPG
    
(#) Dudus válasza sprofan hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
A másik oldalról, ha a fontosabb alkatrészek látszanak könnyebb lenne.
(#) sprofan válasza Dudus hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Ezt látad?
Idézet:
„Most csak szkenner volt kéznél, holnap fefényképezem meg már elkezdtem viszafejteni a kapcs.-ot”
(#) Dudus válasza sprofan hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 


Igen de csak most esett le minek kellett a scanner

Bocs
(#) lidi válasza sprofan hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Amúgy régi szkennerekkel jól lehet kisebb tárgyakat fotózni is. Az enyém az üveglaptól kb 5cm-ig éles képet készít, meg lehetne próbálni nyugodtan a másik felét is beszkennelni.
(#) sprofan válasza lidi hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Pont most írtál amikor már lefényképeztem.
A képen bejelöltem mi hiányzik, iletve a poti hején most van egy, de jó lene tudni pontosan milyen kel oda. Esetleg valami ötlet? Ha nics talán holnapra meglesz a viszafejtet kapcsolás és abból már gondolom valahogy csak rájövünk mekkora tranyók kelenek.. üdv

DSC00001.JPG
    
(#) Dudus válasza sprofan hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
A vezérlő IC típusát nem tudom leolvasni. Beírnád? Az a kondi a bal alsó sarokban púpos vagy csak érzéki csalódás?
(#) sprofan válasza Dudus hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Az púpos, az egyik fel a kimeneten, a másik a vez. ic felé megy,aminek a típusa: KIA797AP
(#) sprofan válasza sprofan hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
A fenét, KIA494AP csak tiszta retek, majd meg kel takarítani meg nagy valszeg cserélem majd a primer puffereket is.
(#) cimopata válasza sprofan hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Q1,Q2 valószinüleg a 2 kapcsolótranzisztor. Vagy esetleg mosfet, de inkább tranyós, mert a PC-táphoz hasonlóan a primer áram átmegy a vezérlőtrafón. Ide szerintem hasonló tranyók jók lesznek mint a PC-tápban
A középső üres forrszem egy lefogatócsavar, 2-tős TO220 as diódának. Nézd meg melyik kimeneti feszültséget állítja elő, és abból tudod milyen feszültségű szükséges. Esetleg a táp adatlapjából még a kimenőáramból is következtethetsz, hogy milyen áramerősségű kell.
A sarokban levő bekeretezés nem tudom mi, elég rossz minőségű a kép.
(#) cimopata hozzászólása Aug 12, 2008 /
 
KIA494 ugyanaz mint a TL494
(#) sprofan válasza cimopata hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Az az adjust poti lenne(szerintem). Aprobléma az, hogy amit én berajzoltam a nyák oldalon dióda állás, az csak puszta talágatás, egyébként egy 35V-os kondira megy tehát szeritem egy 100V simán megfelel. KIA494 és TL494 adatlapokat is végignéztem, de csak step-down kapcsolások vannak, ezért nem tudom hogy mégis milyen kaliberű tranyó kellene oda.
(#) Dudus válasza sprofan hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Csak nekem furcsa ez a PCB? Ilyen messze tették a kapcsolóeszközt a trafótól?
(#) sprofan válasza Dudus hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
A nagyobik trafó semilyen kapcsolatban sincs a hálózatal, a két tranyó vagy fet a kisebik trafóhoz tartozik, a nagyobbik ez után következik. A kép alján az a két TO220-as az 2db dupla dióda.
(#) Dudus válasza sprofan hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Érdekes. A kisebbik trafó tűnt az impulzustarfónak a nagy meg a "főtrafónak". Akkor mi a szerepe? Mihez kapcsolódik?
(#) sprofan válasza Dudus hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Ami vonalat a szkenelt képen húztam, azon kívűl van csak a hálózati fesz. A meghajtó tranyók a kisebik trafóhoz tartoznak, a trafó másik oldalán jön a vezérlő IC majd a nagyobik trafó, egyenirányítás szürés stb..

Közben ezt találtam: Bővebben: Link
Kapcsolás persze sehol...
(#) Dudus válasza sprofan hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
???
Biztos?

(#) sprofan válasza Dudus hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Az imént kimértem multiméterrel és mostmár biztos, de mondom nézd meg a szkenelt képet, a vonalon belül már csak a kis trafón keresztül jön fesz, kép tetején látni hogy a vonal a kisebik trafó közepén halad át.
A nagy trafó egyik bemenete a GND a másik pedig a hálózati fesz 1db 2W-os elenálás 1db 150K-skondin keresztül megy. A trafó másik oldala meg már a kimenetek.
(#) Dudus válasza sprofan hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Kérlek ne vedd kötözködésnek, de így biztosan nem működhet!

Szerintem!

A TL494 2 tranzisztorral hajtja az impulzustrafót, ami kapcsolgatja a rárakott kapcsolóelemeket (FET vagy bipoláris tranzisztor) és ezek kapcsolgatják a trafó egyik kivezetését hol testre hol a hálózati feszültség egyenirányított csúcsértékére. A trafó másik lába pedig a két pufferkondi közös pontjára megy és lehet, hogy az áramfigyelés miatt az impulzustrafón is megtesz 1-2 menetet.


Ha mint írod, a trafó primerét nem kapcsolgatod a kimeneten sem lenne semmi.

-?-
(#) Dudus válasza Dudus hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Alaposabban megnézve ez látszik is a képeken csak nem jól figyelted. Nézd meg a kapcsoló utáni átkötés hova megy. És a mellette lévő trafóláb hova.
(#) sprofan válasza Dudus hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Előb írtál, de már rájötem :


Én elhiszem, hisz joban értesz hozá, viszont eben van valami amit írtál, a nagyobik trafónak ugye 2 kivezetése van ami nekünk most fontos, az egyik rá megy a kondikal létrehozot GND-re ( ezt most vetem, észre ) A másik lába pedig egy kondin keresztül a kis trafóra, és mivel anak nem ismerem a felépítését lehet hogy azon keresztül a kapcsoló tranyókra
(#) Dudus válasza sprofan hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
A primer oldal tipikus félhidas "PC-táp" megoldás így nyugodtan belepróbálhatsz abból bontott tranzisztorokat.

-szerintem-

Plexi arcvédő és leválsztótrafó a mérésekhez , különösen az első bekapcsoláshoz!!!
(#) sprofan válasza Dudus hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Az feltétlenül lesz! tehát a 2SC4242 megfelel?
(#) cimopata válasza sprofan hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Így van, dudus jól mondja!

Ez az egész 1 félhidas elrendezés.
A nagy trafó egyik kivezetése a két nagy pufferkondi közös lábára, a másik kivezetése pedig a vezérlőtrafón keresztül a 2 kapcsolótranyó közös pontjára.
Idézet:
„tehát a 2SC4242 megfelel?”

Hogyne
(#) sprofan válasza cimopata hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Köszönöm nektek, csütörtökön kapom kézhez a leválasztó trafóm a csöves erősítőhöz, akkor tudom kipróbálni, remélhetőleg kapok addira tranzisztort is. üdv
Következő: »»   34 / 781
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem