Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » 3D nyomtatás
Sajnos nekem egyik sem vált be nagyon. A piros szinü ( 2 doboz volt) egyik zacskoban volt a másik nem a helységben teljesen száraz a levegő, egy kicsit melegebb, mint máshol (szigetelt modern padlástér) mindegyik törékennyé vált. Ugyabban a helységben a más szinüek között ilyen gondot nem találtam. Volt olyan szin ( ezüst) meg uj korátol kezdve körülményes volt. Extra beállitást igényel. A fekete a kék meg a zöld mind gondtalan. Zárhato zacskoba szokom őket csomagolni, de a silikagelt már nem mindig teszem bele. Az csak a nedvesség ellen véd, ami a helységben aligha fordul elő.
Köszi! Márkákat tekintve egyformák voltak a pirosak a többivel? Illetve még az is kérdés, hogy mennyi ideig volt tárolva. Gondolom az sem mellékes.
Most az ismerkedés korszakában leginkább olyanokat vettem amihez gyorsan hozzá tudtam jutni. Legfőképp az alzától rendeltem, mert ők voltak a leggyorsabbak. Sikerül vennem pár tekercs gembird, egy esun, egy ctech és egy polaroid márkát. Eddig mind jónak tűnik, bár csak kész mintákat nyomtattam, saját testet még nem kreáltam. A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2024
Soha nem törödtem milyen a márka, amikor piros kellett akkor pirosat rendeltem. Ennyi. Valoszinü, hogy azonos volt a zölddel meg a kékkel, mert egyszerre vettem a 4 spulnit, két pirosat meg a másik kettőt.
A fotón szereplő alkatrészt kellene újra gyártanom, ez egy csomagrözítő. Milyen anyagból lenne érdemes? Az eredeti ABS-ből volt, de nem volt tartós.
Gondolom ez valami gyári fröccsöntött, tehát telibe anyag van. Ugyan nem írod, hol adta meg magát, de a szükséges helyen növellve az anyagvastagságot, a végeredmény is erősebb lesz.
Hogyhogy hol adta meg magát? Nem egészen értem a kérdést. Nyakba van eltörve, ezért van két darabban. Csatollok egy újabb kéet ahol össze van rakva. A kérdés, inkább az lenne, hogy biztosan az ABS a legjobb választás ehhez?
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2024
Kipróbálhatsz még nylont...
Találkozott már valaki olyan gonddal, hogy egy alkatrész többször van a munkaasztalon (>10 de a pontos értéket még nem tudom) a gép lépéshibát csinál. A cura-ban nincs hiba. Az asztalon a 3.-5. szintnél (0,6 -1,0mm) mintegy 5-10 mm-rel az Y irányba ellép. Ha csökkentem az alkatrészek számát akkor gond nélkül kinyomtatja. Mi lehet a gond?
Kösz!
Jah, én azt hittem, valami fül van letörve a végéről, ami bepattan a másik üreges részébe.
De az anyag vastagítás akkor is járható út, ha ugyan abból csinálod, sőt ajánlott is, ha nyomtatod, mert a nyomtatásnak mindig lesz egy gyengébb iránya, a rétegeltség miatt. A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2024
Nekem akkor volt ilyen, amikor túl gyorsra volt állítva az utazási sebesség, vagyis igazából a gyorsulása. Y irányban az asztalt kell mozgatni, nagy a tehetetlensége, kihagy egyet a motor, vagy ugrik a szíj, és meg is van az elcsúszás.
Kösz.
Semmit nem állitottam át a gépen sőt az az érzésem, hogy most tul lassan megy. Most ujra nyomtatok meglátom mi lesz.
Én azt csinálnám, hogy megállítanám félúton, belesütnék pár fém pálcát az anyagba, és mehet tovább! Emellett nagyobb falvastagság, és erősebb kitöltés. Az már erős lesz szerintem!
Van valakinek tapasztalata, hogy melyik fajta filament olajálló valamennyire?
Milyen olajat kell kiállnia és mennyi ideig?
Láncolajzó rendszerhez csinálnék cseppentőt. Tehát gyakorlatilag mindig olajos lenne valamennyire. Alapból 80W-90 hajtóműolaj van előírva de sokan használnak fűrészgép lánckenőt is, abból előfordul biológiailag lebomló is.
Saját tapasztalat nincs, de azt írják a PETG remekül állja az olajat. Viszont itt egy táblázat, amit át tudsz nézni még: Bővebben: Link
Milyen kár már, hogy egy ilyen átfogó táblázatból pont a PLA-t hagyták ki.
Már én is rákerestem, találtam egy másik írást. Ebben is van egy táblázat a végén, kimondottan 3D nyomtató alapanyagokból.
Bővebben: Link
Jóformán bármivel. Amivel most készíted a nyomtatnivalót, azzal is biztosan lehet és a youtube is biztosan kínál rá tutorialt.
Ahogy pont írja, a FreeCAD-hez van mentkészítő plugin. Én a Fasteners Workbench-et használtam. Csak rá ell keresni az Add-On managerben.
Lehet egyedi menetet akart készíteni. Mondjuk egy toldót vízcsőre.
Sziasztok, egy érdekes koncepcióra bukkantam (igazándiból nem is, hanem a YouTube nyomta az arcomba), úgy vélem érdemes egy pillantást vetni rá nektek is. Az ötletnek a lényege, hogy az első sík 3D nyomtatott réteget megszínezni egy szublimációs tintával kinyomtaott képpel, azaz rányomtat egy papírlapra, amire átnyomódik a minta tükörképe. Ezt a tintát direkt arra találták ki, hogy pólóra/bögrére/dísztárgyra lehessen vele mintát átvinni, úgy hiszem.
A video itt tekinthető meg. Mondjuk nekem nincs tintás nyomtatóm, ez meg Epson tintapacás nyomtatót kíván, spéci tintával, és talán spéci papírra. Vannak viszont lézernyomtatóim (mint sokunknak), köztük színes is, és arra gondoltam hogy tulajdonképp annak is hőre olvadó tintája van, akár működhet is hasonlóképp. A videóban 16 perc 17sec tájékán van ami megfogott, hogy előlap feliratot készít. Ez a feladat sokszor felmerül itt a fórumtagoknál is.
Most látom hogy a YTB csatorna következô videoja is ezt az utat próbálja meg, miután több visszajelzést kapott, hogy ezt már feltalálták egy évtizede. Szublimációs transzferpapírra és nyomtatásálló OHP fóliára nyomtatva szép eredményeket ért el. Utóbbi van is itthon nekem
Hogyan nyomtatnád ki?Hogyan nyomtassam ki, vagy rakjam össze a két darabot, hogy egyben legyen?
Z ugrás gyormenet előtt?Üdv, Repetierhost -ban generálom a G kódokat, és felfigyeltem arra, hogy hiába van beállítva Z ugrás, gyors menet előtt nem emeli az extrudert. Nyomtatás közben ha egyik pontról átmegy a másikra, akkor igen. Van itt két fénykép, és ahogy látszik egy alkatrész első rétegét nyomtatom ki, de ahogy a jobb hátsó pontról gyors menetben vissza menne az elejére, hogy újra kezdje a következő réteget, nincs Z irányú emelés, és a bal hátsó sarokban frissen nyomtatott első réteget szépen le is szaggatja. A már nagyjából megszáradt résznél éppen átmegy, de azt is végigszántja. És agybajt kapok, hogy nem tudom, hogy kellene beállítani. Szerintetek?
A Repetier Host tudtommal nem generál G kódot, külső szeletelő programokat használ (hacsak nem hoztak ki az utolsó fél évben valami csodát). Azaz például Slic3r, CuraEngine, PrusaSlicer-t használsz.
A nyomtatód ha Marlin-t használ, annak vannak erre beállításai*. Mellékelek egy példát, az alapértelmezett szeletelôvel (ami a Slic3r), de hasonló lesz a PrusaSlicer-nél is. Ha bepipálod hogy firmware Retract akkor ha a *nyomtatód támogatja, akkor ott kell megadni az emelést ("Z-hop" vagy hasonló néven). u.i. lemaradt hol kezded, pótoltam. A hozzászólás módosítva: Szo, 14:07
|
Bejelentkezés
Hirdetés |