Fórum témák
» Több friss téma |
Az anódot sikerült már kitekerned? A záródugó az hasonló lehet, mint az autónál az olajleeresztő csavarja. Az a zöldes tömítésnek látszó valami az lehet menetragasztó. Ha sikerül kivenni a visszacsavarásnál használhatsz teflonszalagot. Ha nincs olyan méretű imbuszkulcsod a belőle kiálló részre rá tudsz fogni vízpumpafogóval (a racsnis félével) vagy egy megfelelő szélességű gépi csavarhúzót benyomsz a hatszög átlójába és arra ráfogsz egy csavarkulccsal vagy a csavarhúzón erre kialakított részre.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2024
Anód folyamatban. Ott arra gondoltam, dremellel kimarni a tömítés szélét a csavar alól illetve a tartályt ecetes lavorban fejjel lefelé beállítva áztatni a csavart.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2024
Ha levetted a tartályt akkor már "szabadabb a vásár" mint a helyén de ott is meg lehetne csinálni de jól jöhet egy segítség minkét kezével. Azt majd elfelejtettem, hogy a citromsavas oldószer az jobb mint az ecetes mert azt lehet töményre csinálni az ecet pedig maximum 20%-os.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2024
A menetes részek (bármilyen) oldására azért említettem a csavarlazítót, mert az olyan viszkozitású, hogy a jól záró rozsdától összegyógyult menetes kötések közé is mélyen behatol és kenőanyagként is szolgál a mozgatásnál. Az új anód visszarakásánál inkább kócot használnék ha az a tömítő anyag nem felelne meg valami miatt. A meneteket kend meg egy kis szilikonzsírral ha nem használsz teflonszalagot.
Idézet: „mert rákerült egy szürke, fali műanyag gégecsőre hasonlító valami (mágnes lehet vízkóoldási céllal?)” Ó, nem. A mágnes rátét, a drót tekercs nagyfrekvenciával, mind népámítás. Ez túl egyszerű lenne. A használható, komoly vízlágyítók mindegyike egy elég nagy berendezés (pl BWT), amiben egy műgyanta granulátumot tartalmazó tartályon folyik át a víz. Van egy átfolyásmérő, ami a gyanta kapacitásától függően elindítja a regenerálást (éjjel, mert addig nincs víz). A berendezés sótablettával van felötlve, amiből tömény sólé lesz. Ezt nyomják át regenerálásnál. Persze a só tablettát időnként pótolni kell. Ez az üzemeltetés költsége. A telepítés (első beruházás) kb. 200 eFt + szerelés. De lehet, hogy a mai árfolyamon már drágább. A berendezést fagymentes helyre kell rakni, oda ahol bejön a víz a házba (pl. pince, mosó helyiség). Lehet kalkulálni, hogy megéri-e. Hosszú távon biztos. Mi az a sercegés egy 15 éves Ariston Egis típusú cirkó kazán keringető szivattyújában?Tegnap tisztítottam ki a melegítés visszatérő ágának külső illetve a kazán belsejében található szűrőjét. Mindkettő olyan szinten tele volt szennyeződéssel, hogy utólag azon csodálkozom, hogyan is tudott a meleg víz keresztül haladni. Ha már le volt engedve a víz, kiszereltem a kazán beépített automata légtelenítőjét is, azt is szétszedtem, Cillitben kiáztattam majd fogkefével kisuvickoltam. Miután feltöltöttem a rendszert vízzel, radiátorokat légtelenítettem, és megszűnt a rendszerben maradt levegő bugyborékoló hangja, feltűnt, hogy keringető szivattyúnál valami folyamatosan serceg, amiről nem tudom eldönteni, hogy levegő vagy esetleg vízkődarab. Melegítés közben többször megnyitottam a szivattyú légtelenítőjét is, kifolyik valamennyi víz, de a sercegés nem szűnik. Mi lehet az oka? Mit lehetne tenni? Tegnapig nem volt hallható.
Szia! Nem akarom temetni a kazánodat de ha olyan koszos a rendszerben a víz az nagy valószínűséggel már helyrehozhatatlan károkat okozott a bitermikus hőcserélőjében, mert beleég az a vasiszap amit a szivattyú behord oda. Ha nem használsz inhibítort a feltöltő vízben az oxidáció elkerülésére akkor az új feltöltéssel csak rontasz a helyzeten nélküle. A szivattyú is a hordaléktól adhat hangot vagy a hőcserélőben helyileg felforrt víz hangja hallatszik.
Itt erre a szűrőre gondoltál? A fűtőági szűrőre? A fűtési kör visszatérő ágban van. Te már tisztítottad, akkor ilyen kicsi mint a rajzon? Ezek nem egy cső alakúak szoktak lenni? Ott lesz ahol a rögzítő villa van? Könnyen kijött?
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2024
Pontosan ott igen. Még nem vettem ki mert előről könnyen nem jött ki.
A hőcserélő nyáron volt cserélve, tehát új. A visszatérő ági szűrőt tisztítottam ki, ahova bemegy a manométer érzékelője, illetve a kinti szűrőt is.
Ha a nyáron cserélted a hőcserélőt és máris koszos a feltöltővíz az nagymértékű oxidációra utal (ha akkor nem cserélted le). Valamit kezdened kellene azzal, hogy ne állandósuljon ez a helyzet.
Nem értem, mire gondolsz, nyáron volt cserélve a hőcserélő, szűrők akkor nem voltak tisztítva, sem a radiátorok. Radiátorokra is ráférne egy mosás, de az csak majd jövőben. A sercegés okát derítsük ki. A rendszerből csak annyi víz volt leengedve, hogy ne folyjon a szűrőből, tehát radiátorokból nem.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2024
Hőcserélőt cseréltél de feltöltő vizet nem pedig jól láttad akkor is, hogy milyen volt és a szűrőket sem nézted pedig a kazánból (ha másból nem is) le kellet ehhez engedni a vizet. Értelmetlen dolgot csináltál, mert beépítettél egy új hőcserélőt a "mocskos vízhez" amikor annak az lesz a veszte. A szivattyú tengelyét a vasiszapos víz vette körbe és azt onnan csak a szivattyú szétszedése és kitakarítása után lehet eltávolítani de ha marad a "mocskos víz" nincs értelme ezt megtenni. A sercegés az valóban sercegés vagy esetleg nyikorgás ami a szivattyúból hallatszik vagy úgy a kazánból valahonnan?
Inkább sercegés, és a szivattyú felől hallatszik. Vagy levegő, vagy vasszemcse. Nem tudom, ki az a kazánszaki, akit, ha elhívnál hőcserélőt cserélni, átmosná az egész rendszert. 7 fűtőtest van, leszerelni, kivinni, átmosni, visszahozni, nem 20 perces munka. Jövő nyáron erre is sor kerül. Addig meg ez van. Kérdem én, kiépítesz egy új rendszert, új kazán, új csövek, új radiátorok, meddig lesz tiszta a keringő víz? Pár hónapig, aztán elszíneződik szép lassan. A radiátorok alján valóban van feketeség, onnan tudom, hogy egyikből le volt engedve a víz, viszont, ha megnyitok egy légtelenítőt, onnan tiszta víz jön.
A szivattyúnak utána járva hát nem valószínű, hogy nyikorogna vagy sercegne inkább súroló hang lehet a műanyag ház és a járókeréknél, mert azok összeérhetnek vagy az O gyűrűnél ahol az a vasiszapos kiválás súroló hangot ad forgás közben. ITT olvasd el amit írtam a rendszer átmosásával kapcsolatban (a vége felé ....A kétcsöves rendszernél ...).
Azt még én sem tisztítottam. A jövő héten meglesem. De én nem fogom tovább bontani csak elölről csatlakoztatom le azt a lefelé néző csődarabot. Remélem ki tudom bontani! Kerestem, de nem találtam webshopban hogy hogyan nézhet ki, amiből következtetni lehetne a kiszerelés mikéntjére. De szerintem előrefelé kell valahogy kibányászni.
szerk: Megvan. Komoly egy szűrő.... A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2024
Este készítek egy hangfelvételt. Még annyi, hogy amikor fűtés közben a termosztát kikapcsolja a fűtést, a gáz elalszik, még néhány percig működik a kazán, forog a ventillátor és a sercegés mindaddig hallatszik, amíg minden meg nem áll a kazánon. A keringető szivattyú végig működik, miután a gáz kialudt vagy csak akkor keringet, amíg ég a gáz az égőtérben?
Na itt a hangfelvétel, 2 hang hallatszik,a mélyebb a szivattyú hangja és mellette a sercegés, csobogás, nem tudom, mi az.
Íme a maradék.
A tömítést körben fűrészlappal eltávolítottam, utána kapott még csavarlazítót. Dugókulcsfej + 40cm-es erőkarral sikerült kicsavarni. Előtte többször wd40+villáskulcs+ütögetve, éjszaka pedig ecetben ázott. Az anód vége menetes és az van becsavarva a nagy peremesanyába, ami szintén menetes és az volt becsavarozva a tartály tetejébe. Az új anód már nem ilyen, annak a vége eleve hatszög és nincs menetes szár vége. A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2024
Nem csatolta valamiért. Most jó lesz.
Azt kell mondjam, hogy profi vagy! A tartályban lévő menetet ami szintén eléggé vízköves és csak gondolom, hogy colos menet van benne akkor a régi zárócsavarból amibe az anód volt csavarva, csináltam volna menetfúrót. Flexel felnégyeltem volna az üreges rész felől és becsavarva azzal a négy bevágással kihozta volna a menetből az oda rakódott vízkövet vagy anódmaradványt.
A szivattyúk kondenzátoraira majd nézzél rá, hogy azok megfelelő értékűek e (amiről írtam is).
Nem jó a link vagy csak én nem tudom megnyitni.
Nem link, hanem le kell tölteni a fájlt a 14:59-es hozzászólásom alatt.
Ügyes vagy és kitartó! Elárulod, hogy hány éves volt ez az anód, és helyileg hol szolgált? Gondolom ugyanis, hogy a helyi vezetékes víz keménysége nagyon nem mindegy. Valahol egyszer találtam egy vízkeménységi térképet (talán országost, vagy csak Bp.? nem tudom)... Kösz!
Nekem nem tűnik jelentős zajnak amit Te sercegésnek mondasz. Ha előzőleg nem volt ilyen kísérő hangja a szivattyúnak az lehetett a vízáramlás akadályoztatása miatt is. Most tiszta a szűrő és az is előfordulhat, hogy az azon keresztül áramló víz hallatja a hangját.
Én is inkább vízcsobogásnak mondanám, de 15 évig sosem hallatszott így, csak a pompa mély hangja.
Köszi, a fázás motiválttá tett
20+ éves anód, vízkeménység kb.125-130
A tartályban az anód helyén a menetben az a fehér valami tömítőanyagszerűség lehet, ki tudom kaparni belőle.
A tartályt belül most tisztítom ki, gondolom olyan szürkés színűnek kell lenni, mint a második fotón a felső részen, nem pedig feketének amin lerakódás is van, ami a fotón az alsó rész. A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2024
Ha számot, írsz tedd hozzá mi az.
....mert a vízkeménység az nk°-ban van megadva manapság. |
Bejelentkezés
Hirdetés |