Fórum témák
» Több friss téma |
Rádugtam a TV-t monitor helyett. Az megy 4k-ban, tehát kimondottan a monitoromat (vagy a 2560x1140 felbontást) nem szereti (pedig elvileg tudnia kellene).
Szia!
DVI-n keresztül csak 1920x1200 max. felbontást ad ki.
DP kimenetek vannak - erről van meghajtva a TV DP-HDMI kábellel, monitor esetében DP-HDMI adapter - HDMI kábel. De az intel driver nélkül (M$ VGA driver) működött a monitor 2560x1440 felbontásban, csak a driver telepítése után nem. Viszont a Tv-re dugva ment a 4k felbontás akkor is. Valószínűleg valami driver bug - vagy én nem értek hozzá..
Először win7-et raktam fel, de beleütköztem, hogy nem megy az intel vga driver. Aztán találtam egy asus féle moddolt drivert amivel ment de ott is csak fullHDben. Arra gondoltam, hogy azért mert nem támogatott a proc. win7 alatt. Ezért lett win10 felrakva (meg arra alapból van licenc a biosban), elvileg lehetne akár win11 is, de mivel a driver ugyanaz mint a win10-re, tartok tőle hogy nem lennék előrébb. A hozzászólás módosítva: Sze, 15:01
DVI-D -n megy 2560x1600 max is, persze a videókártyának, a kábelnek, és a monitornak is támogatni kell.
Igaz, valahogy elnéztem a 3 monitoros setup-ban.
Idézet: „Nemrég olvastam, hogy a Microsoft engedélyezi régebbi gépekre is a WIN11 telepítését,” Ez egy félreértett blog bejegyzésből lett kamu hír. Nem lesz ilyen. Az más kérdés, hogy az MS miért ilyen fafejű. Nyilván üzleti érdek.
A legfrissebb bukta meg az, hogy ha valaki úgy telepíti a WIN11-et, hogy a mediacreationtool által készített telepítő készletbe integrálja az azóta megjelent újabb frissítéseket, akkor egy nemrég kiadott frissítés után nem tud fogadni újabbakat. A teljes újra telepítést javasolják a normál módon, vagyis hogy a telepítés után fogadja az azóta megjelent frissítéseket.
Futottatok bele ebbe a szituba?
Van egy win 11 verzió ami telepithető régebbi gépekre is.
Bővebben: Link
Az általad leírt hibát az MS itt publikálta, és csak a Microsoft karácsonyi ajándékának hívom:
Microsoft Szerintem a mediacreationtool által készített telepítő némi késéssel tartalmazza az újabb biztonsági frissítéseket is, így az általa készített telepítő médiák is alapból érintettek lehetnek a problémában. A hozzászólás módosítva: Pé, 19:55
A lopott kocsi mindig jobban gurul.
A linken a letöltés nem működik.
Na igen, IOT LTSC verzió, ami ugyebár nem arra készült, hogy otthoni felhasználók szórakozzanak vele. S cserébe a mellékelt oldalon a licencelésre is "természetesen" valami fusi megoldás van, még véletlenül se lesz legális a rendszer. De cserébe végig csak 24H2 lesz, 10 éven keresztül, ha bármikor feljebb akarnál lépni, akkor nulláról telepítheted a következő változatot.
Megsúgom, ez az IOT változat váltotta fel az "embedded" változatokat, amiket ugye szintén nem a nagyközönségnek szántak, hanem pl. vékonykliensek beépített oprendszere volt. Meg persze XP embedded volt bankautomatákon, reptéri terminálokon, vagy akár sima ügyfélhívó totemoszlopokon is. Aztán néhány éve kaptak egy fejlövést és átnevezték IOT változatnak, mikor ez a mozaikszó elkezdett divatozni. Aki ilyet rak fel magának, az számíthat meglepetésekre, s ne lepődjön meg, ha egy kiherélt rendszeren valami nem, vagy csak nem jól fog futni. Viszont utána ne is jöjjön sírva, hogy jajj de hát azt írták, hogy ez a szipiszupi program megy win11-en gond nélkül. Aha, megy, csak legalább HOME kell hozzá, nem egy olyan, amiből még azon felül is kiszedegettek funkciókat.
Az, hogy IoT verzió, sokat elmond a funkcionalitásáról.
Mert mi is az az IoT? "Internet of Things" dolgok hálózata. "intelligens", vagy programozható eszközök, mint a hűtőszekrény, a robot porszívó, a biztonsági érzékelő, meg kamera rendszer, klíma szabályozó rendszer, világítási rendszer, meg mindenféle olyan kütyü, ami hálózaton, akár WiFi, akár vezetékes, tudnak csatlakozni egymáshoz, a vezérlő kütyühöz, ami lehet okostelefon, számítógép, vagy a távoli rendszer felügyelő cég terminálja. Ezekbe a rendszer komponensekbe kell valami működtető "operációs" program. Legtöbb esetben mikrokontroller, vagy komolyabb programozhatósági igény esetén valamilyen linux alapú, vagy valamilyen végletekig lebutított Windows alapú jószág. Ezt egy számítógépre telepíteni, hogy majd helytakarékosan kiváltja a teljes funkcionalitású operációs rendszert, enyhén szólva is furcsa agyműködésre utal.
Tisztelt Doky586, bbb, Suba53
Köszönöm az értékes és releváns hozzászólásokat.
Aki nem találkozott még ezekkel a verziókkal, az nem szórakozott még a hátrányokkal sem. Pl. A Windows CE nagyon hasonlított a Windows 95-re, mégse lehetett direkt átvinni a programokat. De persze azóta volt ami már nem ennyire eltérő volt, XP és XP embedded. Volt hozzá "szerencsém", s nagyon izgalmas hibákba lehetett ütközni, mikor egy nem garantáltan XP embedded verzióra írt programot próbáltál telepíteni. Ahogy leírtam, vagy nem jól futott, vagy nem futott egyáltalán. Persze van, ami gyönyörűen működött rajta, de azt keresgélni kellett és sokat szo*, akarom mondani játszani, mire sikerült beállítgatni. Csak egy példát mondjak - érintőképernyő. Az illesztőprogramja egyszerűen nem volt hajlandó normálisan (működőképesre) települni. Márpedig ez egy beépített alkalmazásnál, amikor csak gombokat kellene nyomkodni, bizony nagyon kellett volna.
Végül beszereztem egy DeLock IDE-SATA átalakítót és azzal tökéletesen, stabilan működik az új SSD az alaplapi IDE csatlakozón keresztül.
Nagyon köszönöm a segítséget! |
Bejelentkezés
Hirdetés |