Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   213 / 2208
(#) Moszkvai válasza Müszi hozzászólására (») Aug 15, 2008
Élek a lehetősséggel, és kérnék segítséget.
Ami nem tiszta:
-Az AZ21-hez milyen meghajtás szügséges,hogy 320Voltom legyen a GU50-hez?/elég a 2x230volt?/
-A GU50 adatlapján 0.85A áramfelvételt láttam.
Az érdekelne, hogy a trafón a szekundernek milyen áramot kellene tudnia a 2x230volton??/pl:2x0.85A vagy 2x0.425A?/hogy meglegyen a kijövő 0.85A?
-A kimenő trafónál hogy légréses legyen, elég-e, hogy egy oldalról van összerakva a vas vagy kell még valami szigetelő is bele?
Egyenlőre ennyi lenne amit nem értek.
És köszönöm a türelmeteket!/még van mit tanulnom de nagy a lelkesedés/
(#) Moszkvai válasza kocos hozzászólására (») Aug 15, 2008

A PY88-ért hova kell érte menni?Vagy postázod is?/természetesen azt fizetem/
(#) MrBrown válasza Gory hozzászólására (») Aug 15, 2008
Ez így okés de ha kijönnél a börzére egyszer, ott 500-ból megúsznád a summa 235 mikro / 900 V -ot.
(#) Moszkvai válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 15, 2008
Az 1.3A innen vettem de rajzon meg csak 1 van
Bővebben: Link
(#) MrBrown válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 15, 2008
Honnan is?
(#) MrBrown válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 15, 2008
Átnéztem több netes adatlapot is mert én is építek vele, és mindenhol 1A szerepel, úgyhogy bátran számolj ezzel az értékkel!
(#) Moszkvai válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 15, 2008
OK! :csodalk:
És tudnál mondani az AZ-ről infót?
Pl:kb mennyi az élettartama,mennyire beszerezhető/ha esetleg majd cseréni kell?/tényleg szebb az erősítő hangja mint GRAETZ-el?
Van olyan rajzod ahol komplettebben szerepel/erősítőhöz zavarszűrve pufferolva?/
(#) kocos válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 15, 2008
Túrkevére lehet értejönni, vagy postázom, ha priviben löksz egy címet, meg , hogy menyi kell
(#) Moszkvai válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 15, 2008
Bocsi engem is érdekelne, hogy melyik börzén lehet ilyeneket venni?
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2008
GU50-nek kell fűtésre 12,6V / 0,85A, az AZ21-nek meg 4V / 1A.
(#) Gory válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 15, 2008
Következőre szerintem elmegyek, most a hétvégén programom volt vidéken úgyhogy semmiképpen sem tudtam volna menni. A börzén egyébként lehet cserélni is, vagy bárki aki odamegy kipakolhat egykét dolgot amit elboltolna? Mert gondoltam bizniszelnék valami értelmes dolgot a BEAG kimenőkre esetleg az egyik táptrafóra is.
(#) MrBrown válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 15, 2008
Puskás Tivadar Távközlési Technikum, Budapest, 2-3-4-hetente van megrendezve, de mindíg küldök értesítést itt a topicon. Egyébként 06-1-280-25-00.
(#) Moszkvai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2008
Hehe!
Én is összekevertem a fűtőáramot
Akkor az AZ21-hez 2x270volt és 2x130mA vagy 2x270volt és 2x75mA es szekunder kell?
(#) MrBrown válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 15, 2008
Élettartam? Gondolom az utolsó cső lesz a rendszeredben ami cserére szorul. 1000 forintlrt kapsz a vaterán, az elektroncso.hu-n, de a börzén még talán olcsóbban is természetesen vadi újat. Adatlap szerint az első puffer elkó nem lehet nagyobb 60 mikro-nál és a túllépésétől minden szaki óva int. (A lomexnél lehet kapni 56 mikro / 350V-ot!). Állítolag szebben szól, de ha csak ugyanúgy már megéri a látvány miatt. Komplett rajz nincs de az általános recept itt is él: AZ21 majd 56mikro/350V majd 47-100 ohm / 5W ellenállás sorosan majd modjuk 100-220 mikro/450V.
(#) Moszkvai válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 15, 2008
Köszönöm!
Meg fogom nézni, hátha találok valamit a GU50-eshez./kell még egy két dolog vagyis minden :wink:
(#) Moszkvai válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 15, 2008
Köszönöm!
Már is gazdagodott a tudásom
(#) Müszi válasza Gory hozzászólására (») Aug 15, 2008
Valami komolyabb monitorból bonts!
Kapcs. táp primer oldal: már kétszer találtam 470µF/450V-ost
(#) Moszkvai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2008
Ebből én arra a következtetésre jutok, hogy egy csöves egyenirányításhoz több mint kétszer nagyobb trafó is kell?/Egyszer a plusz feszültség miatt/+40volt/másszor mert dupla akkora tápból állítja elő ugyanazt, amit egy GRAETZ szimplából is megvalósít?
(#) MrBrown válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 15, 2008
Vegyél az egyi kezedbe egy greatz hidat a másikba meg egy AZ21-et és nézegesd őket pár percig! :yes: Van még kérdés?
(#) Moszkvai válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 15, 2008
Lehet, hogy adok neki egy kis fűtést és úgy barátkozom vele
(#) Moszkvai hozzászólása Aug 15, 2008
A kimenőre tudna még nekem valaki választ adni?/elég ha egyoldalról van összerakva a kimenő, vagy kell közé szigetelő is?


vagy csalok és beteszem a GRAETZ-et egyenirányítani az AZ-t meg dísznek felfűtve :zavart1:
(#) Moszkvai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2008
Köszönöm a segítséget!
Azt hiszem megyek felfűtöm azt az AZ-t.A fejleményekről meg majd írok.

Üdv mindenkinek aki a zenét szereti!!
(#) MrBrown válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 15, 2008
Nem mintha én másképp csinéltam volna a GU50 projectnél, de azért ez mégis csak dupla pénz - fele szórakozás
(#) Moszkvai válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 15, 2008
Azon is el kell gondolkodni, hogy mi mennyibe kerűl és az megéri-e a végeredmény érdekében
(#) EcoPityu hozzászólása Aug 15, 2008
Ha már ennyi GU50-etek van, nem akartok csinálni belőle PP-t?

100w helyett megelégszetek a HIGHEND 10w-al???
Tudom sokan utálnak ezért, de én PP párti vagyok.
Igaz, hogy sokkal egyszerűbb felépítésű egy SE, de én például pazarlásnak tartom.

Már a PCL86-ból is PP-t csináltam volna, ha lenne rá időm..

Tényleg srácok, számoljatok már egy kicsit.:
Egy vidi képkimenő 6,5cm2-es, ez ugyebár 50Hz-en kb 36VA átvihető teljesítmény, azaz 25Hz-en 18VA.
Akkor ezzel a vassal PP-ben ugyebár egy 15w-ot simán át lehet vinni /20Hz/!

4db PCL 86-al PPP-ben (ParalelPushPull) mi a max???
(#) korgs2 válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 15, 2008
Személy szerint én is pp párti vagyok . Mekkora vasra lenne szükség egy gu50 pp kimenőhöz? Esetleg rajza nincs valakinek hozzá?
(#) kocos válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 16, 2008
Én csinálnék, csak foglalatom lenne már !!
(#) ngyzoli válasza kaszarobert hozzászólására (») Aug 16, 2008
Egy kis kitérő...az erősítőben a hálózati,-és kimenőtrafók egymáshoz képesti elhelyezése RENDKÍVÜL kritikus.mindenki elvégezheti a köv.kísérletet:fogjunk egy kimenőtr-t,(bármilyet),s kössünk rá a szekunderre egy érzékeny fülest.helyezzünk mellé egy nagyobb hálózatit(a két trafó oszlopa legyen párhuzamos),tegyük fel a fejhallgatót,és kapcsolgassuk ki-be a hálótrafót.minden bizonnyal fogjuk hallani az 50Hz-es brummot,amit a táptrafó szórt mágneses tere indukál a kimenőben.meg fogtok döbbenni,mennyire "rászórhat"a kimenőre,s ez bizony a hangszóróban is hallható(lesz).és még elő se vettük az elektroncsöveket!!a hálózati búgás elleni küzdelem ott kezdődik,h a konstrukció kialakításánál ezzel a módszerrel a kész,de üres dobozban/sasszin megkeressük a három trafó azon helyzetét,amelynél a lehető legkisebb a búgás.sokszor az is elég,ha a kimenőket csak"lefektetjük".mivel ezek a legnagyobb,legsúlyosabb alk.részek,ha megvan a helyük-innenstől lehet tovább tervezni...
(#) Moszkvai válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 16, 2008
Én személy szerint kiváncsi vagyok egy SE hangjára azért építenék.PP-m már van EL84-ből 30Wattos, és nagyon szépen ketyeg.Legközelebb egy hibridet szeretnék építeni, arra is kiváncsi vagyok.
(#) ngyzoli válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 16, 2008
Szerintem senki nem utál azért,mert ez az álláspontod...ugyanazon szakmai-műszaki felkészültséggel a PP erősítő(valószínűleg)jobbra fog sikeredni,mint az együtem.én is építettem számolatlan sokféle SE-t,-szinte mind csalódás volt,a Paravicini-féle kapcsolás kivételével.ill még a trióda módba kötött két paralell EL-84 elérte a "küszöböt",SRPP-meghajtással.a push-pull végfokoknak bizony elevenebb,dinamikusabb(ha úgy tetszik:dögösebb)hangjuk van,ez mindig komoly fegyvertény...amúgy műfajfüggő is a dolog.mondjuk hard-rock,heavy-metál,-esetleg szinti-popzenét hallgatni együtemű erősítővel,hmm...istenkáromlás.az nem az ő működési területe.aki viszont a nyugodt(akusztikus)hangszeres zenében leli örömét,-annak ajánlani sem lehet jobbat. :yes:
Következő: »»   213 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem