Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   212 / 2208
(#) Imi65 válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 14, 2008
Valóban jók voltak, sőt!
De eredeti "dobozolásukban" azért nem jöttek le túl mélyre.
(#) CHZ válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 14, 2008
Nem azt mondtam , hogy nagyobb teljesítmény nem érhető el ezzel a csővel , ha minőségre is hajtunk akkor viszont marad a 8-10W .
Nagyobb torzításokkal is kiegyezünk , akkor igazad van .
(#) CHZ válasza Gory hozzászólására (») Aug 14, 2008
Ahány kivitelezés , annyi megoldás .
Nem igazán lehet receptet adni .
Annyit azért lehet javasolni , hogy csillagpont kialakításával könnyebb a megvalósítás .
Még jobb ha a trafónk dupla tápos kivitelű , külön L/R , mert így nehéz hurkot kialakítani, biztosra mehetünk .
Kerülni kell a hurkok kialakítását , a földelő vezeték vastagságával nem szabad spórolni ...
A fémvázat ha összekötjük , akkor csak 1 helyen szabad összekötni a GND-vel és érdemes 5-10 ohm ellenállással bekötni .
Tapasztalataim szerint jobb ha a kimenő vasa nincs földelve , kissebb kapacitások miatt is igaz nem nagy különbséggel .
Hál .trafó vasa mehet a földre .Ha van a hál. trafón elválasztó árnyékolás a prim./szek . tekercsek között , akkor az mehet a védőföldelésre .
Árnyékolt kábel használata esetén mindig csak a kábel egyik végén kötjük be az árnyékolást .
(#) MrBrown válasza CHZ hozzászólására (») Aug 14, 2008
Szia CHZ, Hallottam olyat, hogy az árnyékolt kábel kizáróla azon végét tesszük a földre amelyik az áram folyása szempontjából a vége és nem a kezdete. Van benne ráció vagy ez valami audiofil (na tessék le sem tudom írni helyesen) "találmány"?
(#) kocos hozzászólása Aug 14, 2008
6N6P-vel csinált már valaki PP-t? Most azt tervezek. 6N1P lenne a fázisfordító, 6ZS5P, vagy 6AU6 meg a bemeneti fokozat. Kimenő az képkimenő vasra lenne tekerve . megoldható?
(#) CHZ válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 14, 2008
Szia !
Nekem gyakorlatban kipróbálva , nem mindig azonos megoldás hozta a kisebb brummot , volt olyan , hogy a potinál földelt árnyékolás volt jobb , de az erősítő bemeneténél is lehet jó , ezt szerintem mindig a kialíkított konstrukció határozza meg .
Ki kell próbálni és a megfelelőbbet alkalmazni .
(#) MrBrown válasza CHZ hozzászólására (») Aug 14, 2008
Köszi a választ. Érdekes, ahogy olvasgatom a gyakorlati tapasztalatokat 100 esetből max 1-2-szer bűnös a kialakúlt brummért a pufferelkó. Pedíg milyen egyszerű volna...
(#) PetAd hozzászólása Aug 14, 2008
Tudtok mondani olyan könyvet, ami az elektroncsőről szól?
(#) kaszarobert válasza Imi65 hozzászólására (») Aug 14, 2008
Köszi, a tanácsot, rengeteg felesleges időt megspóroltál nekem
Tehát egyszerűen tegyem arrébb a kimenőt, lehetőleg minél távolabb a hálózati trafótól, és forgassam úgy ahogy a legkevesebb brumm halható. Ok megpróbálom! Persze lehet, hogy meg kell toldanom a vezetékeket, mert elég rövidek.

Ha lehetne virtuális sört küldeni ebben a nagy melegben akkor küldenék!

(#) CHZ válasza Gory hozzászólására (») Aug 14, 2008
Itt rajzban is látható 1 javasolt megoldás .
Ha tudsz lengyelül akkor több segítség itt :

Bővebben: Link

(Montaz cím alatt )

HUZ -GND.gif
    
(#) CHZ válasza CHZ hozzászólására (») Aug 14, 2008
Nehéz megtalálni , katt erre :Co w środku (a lap alján ) majd a montaz , de ha átnézed az egészet , sok más hasznos információt is találsz .
(#) Gory válasza CHZ hozzászólására (») Aug 14, 2008
Köszönöm, hasznát fogom venni. Nem tudok lengyelül, de a google translate szerencsére egész tűrhetően fordítja angolra.
(#) Moszkvai hozzászólása Aug 14, 2008
Aki tudja mondja el nekem legyen szíves, hogy az AZ21-es
cső rajzán a kimenőnél mi az a 120? És egy DY86-os dióda
elbír-e egy GU50-est Aosztályban

az21.gif.jpg
    
(#) Müszi válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 14, 2008
A 120 az áram mA-ben.
DY86 nem bírja el a GU-t.
Látszik nem olvastad el a cikket...
(#) Moszkvai válasza Müszi hozzászólására (») Aug 14, 2008
Köszönöm a segítséget!Elolvastam a cikket, de a tudásom
még hiányos azért is kérdezek. Szeretném az itthon fel lelhető csöveimet is felhasználni és találtam két új DY86-ost csak az adatlapokat nem igazán tudom leolvasni és értelmezni. Van még két AZ21-em ha jól hiszem akkor azok jók lesznek egyenirányítani?!
(#) Müszi válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 14, 2008
De már említettem, hogy nemjó a DY86, TV-ből bonts PY88-at az elbírja a két csatornát (fűtése asszem 30V)

üdv
(#) kocos hozzászólása Aug 14, 2008
Ha kell valakinek PY88 szóljon, már nem férek tőlük! Vadi új is akad, nekem meg nem kell semmire!!!!!
(#) Moszkvai válasza Müszi hozzászólására (») Aug 14, 2008
Az AZ21-re gondoltam egyet egy oldalhoz/az120mA-es ha jól értem/. A PY88 220mA-t ír./te a két oldalhoz elegendőnek javaslod/A hálótrafó még nincs meg ezért úgy gondoltam megpróbálok két monoblokkot építeni/ílyenen még úgy sem hallgattam zenét/
Külön köszönöm, hogy foglalkozol ilyen tudatlan amatőrökkel is!!!! :worship:
Ja még az nem tiszta, hogy az AZ21-es fűtésénél ha a kockában 1-es van akkor az Ampert jelent?/ott akkor nem mA? ugye?/
(#) Moszkvai hozzászólása Aug 14, 2008
Közbe megtaláltam 4V és 1.3A a fűtése az AZ21-nek
(#) Moszkvai válasza Müszi hozzászólására (») Aug 14, 2008
Közbe felfogtam,hogy a DY86 nem jó. :yes:
Két lehetőségen gondolkodom:
az eggyik
-AZ21-el oldom meg az egyenirányítást utánna egy 60uF+folytó+még vagy min. 500uF
vagy
-ahogy leírtad, graetz+elko+PY88+elko.
Még nem tudom melyiket építsem meg, szeretném jól körül járni a témát.Vannak mind kettőnek előnyei.
(#) Moszkvai válasza kocos hozzászólására (») Aug 14, 2008
Lehet, hogy érdekel PY88.Hogy adod őket?/Ha van akkor új érdekelne/
(#) Müszi válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 14, 2008
Szerintem a második megoldás a legkézenfekvőbb, olcsóbb. Persze a végén Te döntesz.

Szólj ha kell egy kis infó, segítünk
(#) kocos válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 15, 2008
Adom én ingyen, had fogyjon !
(#) MrBrown válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 15, 2008
Ahogy fentebb írtad 4V / 1A a fűtése, nem 1,3 A!
(#) ngyzoli válasza dxzo4z hozzászólására (») Aug 15, 2008
Igen,csak így képzelhető el a dolog.az,hogy jobbról balra,avagy fordítva vezeted a huzalt,tökmindegy,hiszen a tekercselés(a gurítás)iránya UGYANAZ marad,így a keletkező mágneses téré is.az "elejére"visszaugrani tehát nincs értelme,azért sem,mert akkor minden soron keletkezne egy "keresztszál",maradna egy domb,s igencsak zárlatveszélyes lenne a tekercs.legközelebb bővebben...
(#) Gory hozzászólása Aug 15, 2008
Ti honnét szerzitek be a táphoz a puffer kondikat? Mert szerintem marha drága. Nekem mondjuk 470µF és legalább 500V-os kellene. Lomexban 450V-osak a legnagyobbak, olyan 550Ft/db. Ha meg kettőt sorba kötök, akkor ugye csak 235µF lesz a kapacitás (talán ez is elég lehet) és ráadásul duplájába is kerül.

Kompromisszumnak találtam 560µF/400V -osat 550Ft körül, ezzel sorosan a kettő 280µF lenne, de ha 1100 Ft-ból valahol kijön a 470µF/500V akkor inkább olyat tennék bele, mert az mégiscsak nagyobb kapacitás és 450V-nál több nem fordul elő a tápban.

Közben megérkezett a zománchuzal. 0,315mm nettó keresztmetszet a primerhez, 1,18 mm a szekunderhez. Meg hostafán nevű anyagot is szereztem, kíváncsi vagyok egyáltalán mi is az.
(#) Norberto válasza Gory hozzászólására (») Aug 15, 2008
Idézet:
„Közben megérkezett a zománchuzal.”


Ha nem titkos, honnan, kitől, mitől sikerült szerezned? És mennyiért?
(#) MrBrown válasza Gory hozzászólására (») Aug 15, 2008
Szia, azon a bizonyos börzén 250 forintba kerül a 470 mikro / 450 V-os elko. Azért ez már nem olyan rossz ár szerintem. Egyébként én sem tudok nagyobb feszültségű kondi beszerzési lehetőséget. A pufferelko nagyságára már korábban én is rákérdeztem és hozzáértőktől hallottam hogy 1 mA-re jusson 1 mikro farad. Ennek már elégnek kell lennie, ha így is brummog akkor máshol kell keresni a maci barlangját. Nyilván ha kajál a cuccos 130 mA-t akkor nem a 100 hanem a 220 mikrost fogod betenni
(#) Gory válasza Norberto hozzászólására (») Aug 15, 2008
Villért Kft-től rendeltem fax-on. Van nekik egy árlista programjuk, abból kinéztem hogy milyeneket forgalmaznak. Aztán felhívtam hogy van-e raktáron és mennyibe kerül. Postai utánvéttel 1-1kg-ot rendeltem mindegyikből. Az árak olyan 2500 Ft/kg, nem emlékszek pontosan, egyik olcsbb másik drágább 1-200 Ft-al. Rászámolnak még arra hogy letekernek a csévéről meg ez az. Plusz a postai utánvét ami megnöveli a költségeket. Így marha drágán, 10 ezer Ft-ért jutottam hozzá a két tekercshez. Nem gondoltam hogy ennyi plusz költség van rajta.
Gondolom ha az ember kimegy a raktárba érte jóval olcsóbb.
(#) Gory válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 15, 2008
200mA-t kajál meg az erősítő. Akkor ezek szerint a 280µF eredő kapacitás elegendő lehet amit két 560-asból össze tudok hozni.
Következő: »»   212 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem