Fórum témák
» Több friss téma |
Ha lenne ilyen, jó lenne. Még a Linux letöltése is gond, mert melyiket a sokezerből. Most egy kisebb változatot töltögetek. Valamiért az inteles rendszereket meg sem említik.
Mondtam mit tölts le https://downloads.sourceforge.net/gparted/gparted-live-1.7.0-1-amd64.iso[Link][/url]
Duplaklikk, a tartalmát rámásolod egy fat32 pendrivera, rábootolsz. Onnan már egy linuxost kérdezgess.
Sziasztok
Sikerült megcsinálnom a régebben kérdezett "Gigabyte GA-H61M-DS2 alaplap" hibáját, ami az 1. képen lévő képet adta 3. újraindulásra. Újra kellett írni mindkét Bios IC tartalmát. Rendeltem CH341A programozót. Csináltam biztonsági mentést a B_Bios és M_Bios ról. Újraírtam mindkét IC-re a B_Bios tartalmát és elsőre simán indult, a Bios is betöltődött (2. kép). Az M_Bios tartalmával nem működött, valószínűleg annak a tartalma volt hibás. A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2025
Ennyit a Gigabyte DualBios rendszer megbízhatóságáról..
![]() Linux képfájlTudnátok ajánlani egy olyan free Linux ISO verziót, ami gond nélkül elindul többféle hardveren (alaplapon). Nem kell semmi cifra megoldás. elég ha látszik, hogy működik a hardver, és van rajta egy fájlkezelő, ami a Windows fájlrendszereket is látja.Van egy Runtime Linux Live CD ISO képfájlom, ami az előző 8 éves alaplapon elindult, de az újon már nem, pedig a legújabb verzió van. Az alaplap BIOS-ban nem akarok semmit sem variálni (ha lehet egyáltalán) csak azért hogy elinduljon. Az már csak hab volt a tortán, hogy az USB pendrájvot úgy hazavágta, hogy sem a Win, sem más particionáló program nem tudta kezelni. Lett megoldásom, de azért ez furcsa.
Slax esetleg...
Ezt onnan nem lehet "csak úgy" letölteni! Úgy látom, csak emailcímre hajlandó a letöltési linket elküldeni! (Na azt nem adom!)
A "Send download link to Email" gomb alatt ott a direkt link is, ahhoz nem kell mailcím. 416 MByte.
Van valami bekapcsolási/resetelési mód, aminél saját maga átmásolja. Nem kell írogatni. Nekem már 2-3x javította magát. ( nem indult percekig, addig resetelgettem/kapcsolgattam ki be, míg magához tért. Tudományosan lehet gyorsabb lett volna, de így is sikerült )
A Puppy Linux rendben működik. Ennyi elég nekem, nem variálok tovább.
Köszi.
Szervusz!
M_BIOS = Main BIOS, vagyis amit a normál működéséhez használ a gép. B_BIOS = Backup BIOS, amit 3 sikertelen indítási kísérlet után visszatölt az M_BIOS-ba. Tehát csak 3x resetelned kellett volna a lapot POST közben és utána magához tért volna.
Köszi! Megtaláltam a kisbetűs, szürke DropCube... linket. Bár nem tudom, hogy a 64bit-es debian-12.2.0. az mennyire friss...
A hozzászólás módosítva: Pé, 9:58
Debian 12.2.0 - 2023.10.07, a mostani verzió 12.10-nél jár, egy apt-get upgrade megoldja ezt az ugrást
![]()
Legközelebb esetleg olvass figyelmesebben, a felháborodás helyett...
Ilyen ez a marketing, amit lehet bújtatnak, nem tehetek róla, hogy apró betűvel van a lényeg, ráadásul még piszok aljas módon ki is szürkítették. ![]() A hozzászólás módosítva: Pé, 15:39
Szia!
GA-970A-DS3P alaplaphoz is van valami hasonló trükk? Régebben már volt szó erről a hibáról, amit állítólag a Gigabyte alaplapok nem szeretnek. (Szabályos leállítás, gép áramtalanítása, másnap már nem indul el. Az enyém Rev. 1.0, de van egy 2.0 is ugyanilyen hibával.) A proci, memóriák azóta is működnek egy Asrock alaplapban. Most, hogy írtad, ismét összeraktam a Gigabyte rendszert, bekapcsoláskor Power LED világít, a monitorra semmit nem ad, de ha nincs VGA (PCI vagy PCI-e is próbálva) be sem lehet kapcsolni. Ilyenkor csak a két BIOS IC kiforrasztásával, újraírásával lehet javítani?
Szia!
Lehet, hogy csak simán lemerült a CMOS elem: arra notóriusan háklisak a Gigabyte lapok. Sajnos azok még sima Q-Flash-t tudtak csak, nem a modernebb Q-Flash+ -t, ami már BIOS flashbacket is tud. Igen, mindkét BIOS megírása külső íróval az igazi.
Próbáltam, de nem működött. a 3. újraindításra csak a gigabyte logót adta be egy pillanatra (feljebb található róla kép). Így ment vagy 1 óráig is de nem javította magát, csak ismételte a minden 3. indulásnál a gigabyte logót.
Videót láttam hogy két lábat összezárnak a bios ic-n és így kényszerítik a bios javításra de ezt nem próbáltam. Nekem megérte a programozó azt az 1800ft-t, jó lesz az még máshoz is. Amúgy az alap bios volt akkor az alaplapon v1.0, javítás után frissítettem is a F4d verzióra, azóta is tökéletesen működik a számítógép. Van egy 1TB-os Toshiba HDWD110 merevlemezen ami HD Sentinel szerint 100/100-as nincs hibás szektor. Adatkapcsolat közötti hibát ír 5233-at. Valamilyen oknál fogva ha elkezdek rá másolni az elején pár másodpercig megy full sebességgel, majd lemegy 3MB-ra ez mitől lehet? Windows XP van telepítve a gépre. Adatkábelt cseréltem, kipróbáltam az összes itthon lévővel és vettem hozzá újat is, meg alaplapon is átpróbáltam sz összes sata porton, de nem tűnt el az adatkapcsolat hiba. Már többször újra particionáltam, HD Sentinelben futtattam rajta Rövid és hosszú öntesztet ami semmi hibát nem talált. HD Sentinelben futtattam még rajta lemez felület újrainicializálást ami futott 78 óráig de ez sem hozott javulást. A hozzászólás módosítva: 11:01
"Van egy 1TB-os Toshiba HDWD110 merevlemezen ami HD Sentinel szerint 100/100-as nincs hibás szektor. Adatkapcsolat közötti hibát ír 5233-at. Valamilyen oknál fogva ha elkezdek rá másolni az elején pár másodpercig megy full sebességgel, majd lemegy 3MB-ra ez mitől lehet?"
A S.M.A.R.T. attribútumok közül a 05, BB, C5 és a C6-nak mennyi a nyers (raw) értéke? Az adatkapcsolat hiba a HDD és az alaplapi SATA vezérlő közti adatátviteli hibákat jelzi: a hibajavítás és az újrapróbálkozások miatt lassú. Cserélheted a SATA kábelt és megmozgathatod a csatlakozókban, hogy az esetleges oxidáció miatt megnőtt, érintkezési átmenő ellenállás csökkenjen. Mindentől függetlenül: másolásnál az elején a memóriába olvas a Windows, aztán a HDD-n lévő cache-be (memóriába), majd ha az betelik, akkor kiütközik a meghajtó valódi írási sebessége. Kis fájlok írása / olvasása esetén ez mindig alacsonyabb érték mint a szekvenciálisnál.
Ha SMR technológiájú akkor ne csodálkozz ha belassul. Hagyni kell pár órát magában amíg optimalizálja magát. (hasonlóan az ssd-khez, csak ott ez 1s alatt megvan)
|
Bejelentkezés
Hirdetés |