Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   34 / 607
(#) titi válasza Gyimate hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
Hali!
[/quote]Mellesleg én a MUTE és a STAND BY lábakat nem kötöttem sehova se és Így is szól!
[quote]
Csak a félreértések elkerülése végett, nehogy valaki rosszul értelmezze:
Bekötötted, csupán nem használod, vagyis nem tettél rá kapcsolót.
(Ha nincs felhúzva tápfeszre, akkor nem szól, de a kapcsolásban, amit felhasználtál, be van kötve.)
(#) szabi83 válasza titi hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
Épp ezért kérdeztem
(#) atubus hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
Üdv Uraim! Végig olvastam a fórum,bármennyire hihetetlen is! Sok infót sikerült megtudnom, viszont 1-2 dolog nem világos! Lehet, hogy elkerülte a figyelmem! Szeretnék egy ilyen erősítőt(sztereót) építeni, először csak kit-ből mivel még elég amatőr vagyok!
Ha 2 tda7294-et párhuzamosan kötök elég 1 táp a meghajtásához(24x2/300 toroid trafo,graetz híd,pufferkondik)???
Az urbánnál láttam sztereó kit-et,de nincs róla semmi infó,tudtok róla valamit???Elég hozzá 1 táp??
Ha esetleg az az elvetemült ötletem lenne,hogy 2 td-t hídba majd párhuzamba kötök milyen táppal kell építenem??
Bocs,ha kicsit hosszú lett,de vannak még sötét foltok!
Előre is köszi a segítséget!
atubus
(#) Lacika001 válasza atubus hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Szeteróhoz is lehet persze egy tápegységet használni.
Ezeket a tda7294eseket nem tudod párhuzamosan kötni,csak hídba úgy viszont min 8ohmmal lehet terhelni.
Ha híd-párhuzamos kapcsolást akarsz akkor TDA7293-ast kell venned,de szerintem előbb építs egy 7294est kitből majd utána csinálj bonyolultabbat mert ahhoz nem kapsz kitet
(#) atubus válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Köszi!
Akkor egyenlőre marad az urbán féle sztereó kit! Csak az a baj hogy nincs róla semmi a honlapon! Ez most akkor 2x70W-ot tud(két ic van benne)?? Vagy hogy van ez?? Vmi infót azért felrakhattak volna róla! Nem vett/látott közületek valaki ilyet?? Úgy rendelném,mert vidéki vagyok, de így nem tudom érdemes-e.
Köszi!
atubus
(#) atubus válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Jah,amúgy ebben a topicban olvastam a híd-párhuzamos kapcsolást tda7294-el! Azt hiszem többen is megcsinálták! Legalábbis úgy emlékszem! Lehet tévedek!
(#) Lacika001 válasza atubus hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
"Lehet tévedek!"
Igen,lehet hogy tévedsz!
A TDA7293as IC 11-es lába használható a párhuzamos kapcsoláshoz.
Ez a 7294 esen nem működik.
Nézd meg a datasheet-eket.
(bár lehet hogy én is tévedek)
(#) atubus válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
"A MARSHALL kombók ezzel az IC-vel többféle teljesítménnyel készülnek 400W-ig. Hogy lehet ez, ha itt csak 70W a megadott teljesítmény. A magyarázat abban rejlik, hogy ezeket az IC-ket master slave üzemmódban párhuzamosan lehet kapcsolni akár hármasával is. Az is megoldható, hogy a párhuzamosan kötött végfokokat még hídba kössük. A nagyáramú végfok terhelése 4 vagy 8 ohm lehet. A gerjedés-mentesítés belső kompenzációval megoldott."
Ezt írják az urbán honlapján! Most már aztán tényleg nem tom mit higgyek!
(#) Lacika001 válasza atubus hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
"A MARSHALL kombók ezzel az IC-vel többféle teljesítménnyel készülnek 400W-ig. Hogy lehet ez, ha itt csak 70W a megadott teljesítmény. A magyarázat abban rejlik, hogy ezeket az IC-ket master slave üzemmódban párhuzamosan lehet kapcsolni akár hármasával is. Az is megoldható, hogy a párhuzamosan kötött végfokokat még hídba kössük. A nagyáramú végfok terhelése 4 vagy 8 Ω lehet. A gerjedés-mentesítés belső kompenzációval megoldott." Ezt írják az urbán honlapján! Most már aztán tényleg nem tom mit higgyek!
Amit írtál mind igaz de a 7293asra ,de ha egy 2*70wattos/4ohmos erősítőt akarsz akkor jó lesz az urbán féle csomag
(#) atubus válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Értem! Akkor az urbán nem egy embert átver, mert ezt mind a 7294-hez van írva! Köszi a segítséget, remélem sikeres lesz az építés!
(#) barany165 válasza atubus hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Hali! csak annyit, hogy ezek kinai klónok nemigazi Mrschl ok! Legtöbbször a nevezett alkatrész a bajuk!Nem véletlen, mert a bemenőjel száz milivolt és voltos nagyságrendű, főleg mikor a húroka a hangszedő felett rácsap a gityós ez a pillanat amikor az ic elszáll!
sajnos elég sokat kellett cserélni.Szubjektíve éppen ere a célra nem való, zenét hallgatni kiválló úgy 40 w.-ig /egy ic-re gondoltam/Üdv!
(#) atubus válasza barany165 hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Üdv! Nem akarok gitárkombót építeni! sztereó végerősítőt szeretnék építeni, zenehallgatásra! Azért kösz az infót!
atubus
(#) Lacika001 válasza atubus hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Ilyen előfordul az urbán elektronikánál.
Régebben árultak kitben egy 2*40wattos erősítőt amely leírásában részletesen elmagyarázták mitől is 40Wattos.Csak nem tették hozzá hogy elméletben ennyi ,mert gyakorlatilag kb 25Wattot tud
(#) atubus válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Sajnos sok helyen előfordul! Hungarikum!
(#) norbi418 hozzászólása Szept 23, 2008 /
 
Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni? Most szeretnék építeni egy tda7294-es végerősítőt. Kérdésem az lenne, hogy ha a fémdobozt ugye a földre kötöm és az ic-t csillámlemez nélkül fogatom fel a hűtőbordára akkor nem lesz gáz? Mert csak egy végfok lesz a dobozban. Kettőnél tudom, hogy kell csillám, de egynél?
(#) sound.man válasza norbi418 hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
Gáz lesz mert az ic hűtőzászlóján - tápfesz van.
(#) norbi418 hozzászólása Szept 23, 2008 /
 
Köszönöm a segítséget! Már csak azt szeretném kérdezni, hogy hol lehet ilyen csillámot beszerezni mert minden félét találtam csak ilyen tipushoz nem.

előre is köszönöm
(#) sound.man válasza norbi418 hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
Én tuti a bordát szigetelném el a dobozztól mert szerintem úgy jobb. TDA elég sokat fűt a csillám meg valamennyit ront a helyzeten. Borda aláteszel egy lemaratott panelt, TDA alá hővezető paszta és felcsavarozod a bordára. Nekem is így lesz a végfokomba csak nekem 4 lesz benne és hídalva kettő-kettő. Ebből már két modul kész kettőt meg majd nemsokára, de már minden meg van hozzá csak hát ez a fránya lustaság.
(#) norbi418 hozzászólása Szept 24, 2008 /
 
Köszi.
Én is igy fogom igazad van ez a legegyszerűbb megoldás.
(#) KD mester hozzászólása Szept 24, 2008 /
 
Végre egy jó nyák a TDA-hoz...
(#) pucer888 hozzászólása Szept 24, 2008 /
 
hali!
valószínűleg már valaki feltette ezt a kérdést,de nincs sok kedvem 67 oldalt átnyálazni hány Ampert vesz fel az IC? (TDA7294) A biztosítékok szempontjából lenne fontos... gondolom erről is van írás a 67 oldal egyikén,de milyen előfok lenne hozzá jó? (mp3 lejátszó gyengeségéből fakadóan ) köszi.
(#) Moderátor hozzászólása pucer888 hozzászólására (») Szept 24, 2008
 
Lustaság fél egészség.
Szabályzat:

III. A fórumnak van egy hasznos, ámde valószínűleg rejtett szolgáltatása (kevesen találjuk meg és még kevesebben használjuk) minden oldal tetején, melyet "keresés"-nek hívnak . Legyünk menők, legyünk trendik, használjuk csakazértis!

VII. Mielőtt kérdést teszünk fel a többieknek szétnézünk, hogy azt esetleg más előttünk már nem tette-e fel illetve hogy született-e rá válasz. Senki nem szereti sokadszorra leírni ugyanazt csak azért, mert valaki lusta szétnézni írás előtt.

XI. A hozzászólást nem kezdjük azzal hogy "nincs kedvem végigolvasni az előző X oldalt, ezért inkább megkérdezem hogy …". Legyen kedvünk. Másoknak is volt kedve és vették a fáradságot hogy beírják a válaszokat, úgyhogy olvassuk el vagy használjuk a keresőt vagy ne várjuk hogy udvariasan 10-edszerre is beírják ugyanazt csak azért, mert mi lusták voltunk.
(#) norbi418 válasza sound.man hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Hy.

Na megépítettem az erősítöt igaz még nem probáltam ki. De remélljuk műkszik. Nem tudod, hogy hogyan kell bekötni a clipet?
(#) lapose válasza norbi418 hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Szia!
Clip a datasheet szerint csak a 7294S-ben és a 7293-ban van.
(#) norbi418 válasza lapose hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Hali.

Nekem 7293-as ic van benne. Te tudod, hogy hogyan kell bekötni?
(#) lapose válasza norbi418 hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Szia!
Ezt nézd meg!
Bővebben: Link
(#) sound.man válasza lapose hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
A 7294-en melyik láb? Nem találom az adatlapján. Jó lenne ha lenne benne mert akkor nem kéne építeni hozzá pluszba.
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Végülis sztem inkább megépítem külön. Egy tranzisztor az egész szal nem bonyolult, a régi castone-ból loptam a rajzot és tuti hogy működik mert a quad-oma az van.
(#) lapose válasza sound.man hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
A TDA7294S-ét kell nézni, vagy a TDA7293-ét!
(#) sound.man válasza lapose hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Meg is találtam. Köszi. Az volt a baj h nem S-est néztem. Nah mindegy, de ahogy nézem ami a castone-ba van az egyszerűbb szal marad az.
Következő: »»   34 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem