Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   19 / 194
(#) hapro válasza m.joco hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
szerintem ez a végfokod tápfeszétől függ leginkább.
(#) szabi83 válasza m.joco hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Jó az 50V-os, mivel sorba van, úgy már 100V..
(#) Maverick91 hozzászólása Szept 21, 2008 /
 
tudna vki segíteni, mert sürgős lenne.

köszi
(#) szabi83 válasza Maverick91 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
(#) szabi83 válasza Maverick91 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
1, 1 morse-s relé...
(#) proli007 válasza Maverick91 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Hello!

1.) Legegyszerűbb két áramkört készíteni belőle. (Ha a végfokok külön táplálásúak akkor a leg célszerűbb is.)

2.) A védelmet a végfok feszültségéről (pufferről)célszerű táplálni, és a reléhez R1 ellenállást hozzá méretezni. A tápfeszültségből levonod a relé feszültségét, és elosztod a relé áramával. (Az ellenállásra jutó teljesítményt is illik kiszámolni.)

üdv! proli007
(#) Maverick91 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
köszi,

és akkor a 2 AMP közül és a 2 SPK közül is csak az egyiket kell használni?

Maverick
(#) proli007 válasza Maverick91 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Természetesen.
(#) Maverick91 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
a többi ellenálláson nem kell változtatni?
(#) proli007 válasza Maverick91 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Hello!

Ha a tápfeszültség ellátásban durva eltérés nincs, akkor nem szükséges változtatni az áramkörön.

De ha érdekel a kérdés, vissza lapozol és kicsit olvasol is nem csak írsz, akkor meglátod, hogy a hozzászólásaimban szinte minden működési és méretezési kérdést már lényegében megtárgyaltunk.

üdv! proli007
(#) Tetye hozzászólása Szept 27, 2008 /
 
sziasztok!
az normális hogy az rx500 as védelmet meg csináltam egy végfokomhoz és amikor be és kikapcsolom felvillan picit a clip led de utánna akárhogy hajtom semi... bár nem nagy szám a bemenet amit rá tudok küldeni sima gagyi integrált hang kártya. a 0v 0v a -táp pedig -46v.
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
raktam közben egy ess1869 hangkarit a gépbe mert ezen van kis előfok is tda... ezzel nagyobb a jelszint a mélynyomok kicsit nehezen is veszi ha van egy komolyabb mély sorozat de a piros led az lesz**ja a pofám...bekapcsnál vill kikapcsnál adig világit amit a - ágban lévő pukker ki nem sül... kb fél nap.. jo annyi nincs de sokáig.
jah most nézem hogy a led és a gnd közti 2.2k eléggé melegszik 0.25w

SZEDD ÖSSZE A GONDOLATAID ÉS ÍRD LE EGYBEN! HASZNÁLD A SHIFT GOMBOT ÉS ÍRÁSJELEKET! NE HASZNÁLJ VULGÁRIS SZAVAKAT A FÓRUMON! --moderálva
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
erről a végről van szó

240w.jpg
    
(#) proli007 válasza Tetye hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Hello!

Nyugi! A Clip áramkör, csak akkor fog megszólalni, ha az erősítő kimenete meghaladja a -38V-ot. Ha ezt nem éri el, sötét marad. Ezt esetleg meg is próbálhatod. Ha leveszed a védelemről az erősítő kimenetét és a hangszórót, majd a -46V tápra és a GND-re egy 10kohm-os potit kötsz, feszültségosztó gyanánt. A poti közepét az AMP pontra kötöd. Így a potival szimulálhatod az erősítő kimenetét, és így 0..-46V-ot adhatsz a clip bemenetére. Megszólalása, kb. -38V-on lesz. Ha ez neked túl magas, akkor az R15 ellenállás növelésével csökkentheted amegszólalási pontot.

Nem csoda, ha melegszik a 2.2kohm, mert azon szinte állandó áram folyik. Víszont ez 46V tápfesz mellett, 960mW-ot jelent. A 250mW, elég soványka nem gondolod? Szóval előbb számolni, aztán anyázni, ha kérhetnénk.

Egyébként ha lenne türelmed, és visszaolvasád a hozzászólásaimat, az gész áramkör működése és számítási menete elég részletesen ki van tárgyalva.

üdv! proli007
(#) lapose válasza proli007 hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Szia!
Szerintem ez a rajz eléggé kétséges!
Ha tényleg ez az erősítő rajza a clip soha sem fog megszólalni!
A meghajtó IC tápfesze +-41V, és mivel emmiter követők vannak utána, a max kimeneti csúcsfeszultség kb. +-39V.
A végfokok tápfesze viszont +- 46, ilyen feszültség különbség esetén a clip sosem szólal meg!
Feltéve ha jó rajzot néztem!
(#) proli007 válasza lapose hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Hello!
Teljesen igazad van!
Őszintén szólva én az erősítő rajzát nem néztem, mert nem ismerem ezeket az IC-ket. Az tényleg látható, hogy a maradék feszültség elég sok lehet. Ha a meghajtó rész az IC-ben tényleg 41V-ról megy akkor meg pláne. (Azzal nekem is gondom van, hogy vannak becenevei a rajzoknak. Már szóltam a modiknak, hogy ha a topikban található értelmes rajzoknak lenne pld. sorszáma, akkor lenne mire hivatkozni. Nem lenne annyi ismételt belinkelt rajz sem. De eddig még nem történt semmi ez ügyben. Lehet nem megoldható)
üdv! proli007
(#) Tetye válasza lapose hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
hali
köszi a válaszokat mindenkinek.
szerinted mit kéne tennem vele hogy nagyobba szoljon? az ic hajtás helyett mit kéne alkalmaznom? mert az már nem bir nagyobb tápot ugy veszem ki az adatlapjábol azért is kap csak 41v ot. de a bdk meg birják még 46-47v ot sztereora csináltam a végfokot és egy 1200VA toroid van benne 30A egyen kocka és +- ágban 40 000µF puffer.
tom ez kicsit off de fontos lenne.
(#) lapose válasza Tetye hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Szia!
Fölösleges a tranzisztorokat magasabb feszültségről üzemeltetni, mert csak a disszipációjuk lesz nagyobb!
Az IC-d szűken még elvisel +-45V-ot, ha a tranzisztorok tápfesze annyi szerintem adj az IC-dnek is annyit.
Ebből a kapcsolásból csak úgy tudsz több teljesítményt kivenni ha hídba kötöd őket.
Vagy kipróbálhatod az LM4702 IC-t, ez nagyobb tápfeszig jó.

LM4702.pdf
    
(#) Tetye válasza lapose hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
oksi köszi
(#) Maverick91 hozzászólása Okt 1, 2008 /
 
sziasztok,

ha növelni akarom a hangszóróknak a rákapcsolási idejét, akkor min kell változtatnom?

Köszi:

Maverick
(#) Maverick91 válasza Maverick91 hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
bocsi, a rajz lemaradt

hvedelem.pdf
    
(#) lapose válasza Maverick91 hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Szia!
Ha a C2 értékét növeled nőni fog a bekapcsolási idő!
(#) Maverick91 hozzászólása Okt 1, 2008 /
 
köszi, most próbáltam ki, ráraktam a bemenetére egy 1,5 voltos elemet, de a relé nem old le

egyébként minden megy rajta.

Maverick
(#) lapose válasza Maverick91 hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Szia!
Próbáld ki 3V-al.
(#) Maverick91 válasza lapose hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
köszi, ezzel működött, de amikor próbálgattam egyszer csak nem oldott le többet a relé, hanem ment az egyenfesz a hangszóróra

mi dögölhetett meg benne és mitől?

köszi:

Maverick
(#) Maverick91 válasza Maverick91 hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
megnéztem, hogy csak akkor nem jó, ha aa hangszórók is be vnnak kötve. anélkül old rendesen a relé
(#) Maverick91 válasza Maverick91 hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
még 1 dolog, ha 2 db elemet rakok rá akkor semmit nem csinál, viszont ha adapterrel küldöm rá a 3 voltot akkor old a relé. ha be vannak kötve a hangszórók, akkor sehogy sem jó.

Mav
(#) proli007 válasza Maverick91 hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Hello!

És feszültséget is mértél? Mert a hangszóró, esetleg agyon terheli az elemet, vagy az adapter.
Merem remélni, hogy a végfokot azért közben lekapcsoltad róla.

üdv! proli007
(#) Maverick91 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
szia,

a védelem bemenetéről kikötöttem a végfok kimenetét, adapternél próbálkoztam 6 volttal is.

üdv:

Maverick
(#) proli007 válasza Maverick91 hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Hello!

Nem válaszoltál! "És feszültséget is mértél?"
Mert 8ohm mellett, a 3V-hoz 375mA áramra van már szükség.
Ja, és plusz és minusz polaritással is próbáld ki.

üdv! proli007
Következő: »»   19 / 194
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem