Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Wifi PIC
Lapozás: OK   1 / 1
(#) sztiksz hozzászólása Szept 19, 2008 /
 
Sziasztok,

konkrétan ilyen topicot nem találtam, ezért bátorkodtam megnyitni ezt,
szóval azt vettem a fejembe, hogy wlan on keresztül szeretném irányítani egy PIC kimeneteit, tehát leülök a laptophoz, rácsatlakozok az pic re és pl tudom kapcsolgatni a kimenetén lévő motrot lámpát stb találtam olyan PIC eket, melyeken van USB re lehetőség, pl 32bit es pic-nél, tehát az megoldható hogy a pic usb részét rákötöm egy usbs wlan kártyára, és így azon keresztül tudnék kommunikálni a pic el?
*
egy ilyenem, van itthon elfekvőben, így nem is kellene sokat költenem a dologra
szerintetek megoldható a dolog?
esetleg konkrét kapcsolása van valakinek?
példa programok akár?

bármilyen segítséget szívesen fogadok
(#) Lucifer válasza sztiksz hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
A jelenlegi felállásban felejtős. Az USB-os wifiszutty-hoz az életben nem fogsz tudni drivert írni. Se 32-es PIC-re se semmire. Ha ragaszkodsz hozzá, akkor elfelejted a PIC-et, és szerzel USB HOST porttal rendelkező ARM procit pld. AT91RM9200 ami van emészthető nem BGA tokban. Kell mellé némi RAM, egyéb csipcsup. Teszel rá Linuxot, és csok. Már ha jól emlékszem és ez a bigyó ZD1111 chipsetes.

Ha ragaszkodsz a PIC-hez. Akkor célszerűbb másik wifi kártyát és más megoldást nézni. Pld. itt van ez:
Bővebben: Link SPI-n lehet vele beszélgetni. Kell bele egy FPGA, na meg egy PRISM2-es wifikártya.

Vagy elmész a vaterára, megkesesed nonoyoyot és veszel tőle Senao NL-2611-et 4 K táján. Beforrasztod bele a max232-t meg a DSUB csatit, warezolsz Unitiyt hozzá és így némi kókányolás után kaptál egy TCP-> WIFI -> Soros átalakítót.

Esetleg elmész az MSC-hez és veszel tőlük WiPortot.
(#) sztiksz válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
nem ragaszkodom a pic hez, bár eddig csak vele volt dolgom, mivel suliba ezt tanultuk

tehát akkor atmel procival sokkal egyszerűbb a dolog?

azthiszem megvan a hétvégi programom belevetem magam az ARM procik világába

lényeg nekem, h minnél olcsóbban, és minnél egyszerűbben megoldani a dolgot
(#) tourer válasza sztiksz hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Szia!

Ha már annyira "motrot" (tetszik ez a szó..) szeretnél vezérelni wifivel, akkor legalább egy aktív cuccot keress. Rengeteg megfizethető árú router rendelkezik azzal a jó tulajdonsággal, hogy soros portot lehet rá varázsolni. Sőt, mivel az op' rendszerük is nyílt forráskódú, ezért rengeteg dolgot lehet lehet velük kezdeni.
A szarvasi amatőr találkozón vettem egy Linksys wrt54gl-t, amihez számtalan oldalon van komplett leírás, hogy vezérelhessen kisautót, lakás fűtést, vagy bármit, amit soros porttal lehet vezérelni, akár PIC-et is.

Az eseted tipikusan a gombhoz a kabátot. Az USB-vel szerintem gyors sikertelenséget lehet elérni.

Bővebben: Link
Wifi autó
(#) sztiksz válasza tourer hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
te egy gondolat olvasó vagy, egy hasonló autót szeretnék majd kihozni belőle én is

de a cél az olcsóság, egy ilyen router pedig 12k körül van sajna

(#) tourer válasza sztiksz hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
Hatezerért vettem openwrt-vel. Ha kicsit szétnézel a vaterán, biztosan találsz.
Esetleg elküldhetem az eladó telefonszámát, hogy megkérdezd van-e még neki. Amikor én vettem, volt vagy 8-10 nála. Ezért a pénzért nagyon jó vétel.
(#) MaSTeRFoXX válasza sztiksz hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
Esetleg lehet próbálkozni PCMCIA-s Wifi kártyával. AVR-rel találtam már megvalósítást (Shoutcast netes rádió ). A kártya linuxos driverja volt portolva AVR-re. De azért így is rengeteg meló lehetett vele....
(#) gozi válasza sztiksz hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
Kicsit drága, de nagyon jól működő megoldás:
Bővebben: Link
Egy nagy előnye, hogy minden kész van hozzá. (driver, konfiguráció, titkosítás, soros port kezelés, stb.)
Hátrány a drágaságon felül, hogy spéci csatlakozója van.
(#) sztiksz válasza gozi hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
eddig a routeres megoldás a nyerő


az tűnik eddig a legolcsóbb és legbiztosabbnak
hátránya hogy nagy helyet foglal sajna

valami kisebb megoldás jobban tetszene, de ez működőképesnek tűnik és nem is bonyolult megvalósítani

(#) sztiksz hozzászólása Szept 21, 2008 /
 
sok keresgélés után találtam egy másik routert is

http://logout.hu/iras/lafonera_router_es_az_rs232_konzol.html

használtan ez már 3k körül is van ha jól láttam, és ehhez is lehet soros portot fabrikálni, és nemutolsó sorban sokkal kisebb

(#) tourer válasza sztiksz hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Soros port belül szinte mindegyiken van. Mit a cikk is írja a szoftverfrissítéshez néha elengedhetetlen. Nem tudom valaki megoldotta-e már, hogy elérje hálózatról az RS232-t.

Ha a költség számít akkor használj Edimax BR-6104K routert. Ez is linuxos, erre is van alternatív firmware, akár usb-t, akár soros portot akarsz rátenni. Akár pendrive-ot torrentklienssel, vagy akármit, amit sorosan el lehet érni ráteheted.
Ötezer forintért megkaphatod és fél nap alatt találsz hozzá egy CD-re való szoftvert.

Egy kis Edimax Wiki
(#) sztiksz válasza tourer hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
5k ért wifis routert? csak wifi nélkülit találtam depon, de lehet én néztem félre?
(#) sztiksz válasza tourer hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
ha linksys routert ha soros porton akarom összekötni a pic el, akkor van értelme berakni max232 es soros port illesztőt? mert a pic is 3.3V os meg a router is, tehát akkor az rx és tx lábakat összekötöm és kész?

vagyis a router rx lábát a pic tx lábára és a pic rx lábát a router tx lábára?
(#) gozi válasza sztiksz hozzászólására (») Szept 22, 2008 /
 
Illesztő nem kell, de tudni kell, hogy ezeknak a prociknak általában nem 5V toleráns a bemenetük! Feszültség osztó vagy zener dióda segítségével meg kell fogni a feszültséget, hogy 3.3V-nál ne kerülhessen nagyobb érték rá. Persze lehetne használni külön erre a célra készült IC-t is, de az csak drágítja a dolgot.
(#) sztiksz válasza gozi hozzászólására (») Szept 22, 2008 /
 
a pic is 3.3V on megy, honnan kerülne akkor oda 5V ? nem értem!?
(#) tourer válasza sztiksz hozzászólására (») Szept 22, 2008 /
 
Idézet:
„sztiksz írta:
5k ért wifis routert? csak wifi nélkülit találtam depon, de lehet én néztem félre?”


Valóban... Elnéztem. A BR6104-ből a K-s tényleg nem wifis. Talán a WG, vagy valamilyen W végű.
(#) gozi válasza sztiksz hozzászólására (») Szept 22, 2008 /
 
A normál pic-ek (pic16 és pic 18) általában 5V-ról mennek. (persze lehet alacsonyabb feszültségen is üzemeltetni őket, de bizonyos korlátozásokkal)
(#) sztiksz válasza gozi hozzászólására (») Szept 22, 2008 /
 
a kérdésem 3.3v os pic re vonatkozott, tehát akkor ott simán direktbe ráköthetem?
(#) gozi válasza sztiksz hozzászólására (») Szept 22, 2008 /
 
Igen, persze. Elkerülte a figyelmem, hogy azt írtad, hogy 3.3V-on megy a PIC.
(#) Proci_85 hozzászólása Okt 8, 2008 /
 
Nem kimondott wifi ugyan, de remekül használható beágyazott rendszerekben. Pic, atmelel kezelhető, kulcsszó: Zigbee
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Atmellel
PICkel
(#) mrfencer hozzászólása Jan 31, 2009 /
 
Üdv!

Én első körben szeretnék egy olyat építeni, hogy a PIC egyik lábát logikai 1-re állítom, akkor WIFI-n keresztül egy másik panelon felvillantson egy LED-et. Csinált már vmelyikőtök ehhez hasonlót?
(#) Lucifer válasza mrfencer hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Miért pont WIFI? Ha már két panelod van, amin kapcsolók, ledek meg PIC-k vannak, akkor lehet valami más adatátvitelt kellene nézned. Zigbee stb.
(#) mrfencer válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Hello!
Igen, gondoltam más adat átvitelre is. Rádióhullámra vagy ilyesmi. Ezt a Zigbee-t nem ismerem, nem is hallottam még róla. De utánanézek
Köszi
(#) Lucifer válasza mrfencer hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Csak azért mondtam, mert a 8 bites mikrovezérlő esetén a wifi eléggé ágyúval verébre dolog.
(#) kRoy válasza mrfencer hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
A feladathoz valóban a ZigBee vagy egy IEEE802.15.4-es modul lenne a legjobb választás. Nekem a Digi-féle XBee modulokkal van némi tapasztalatom. Az olcsóbb (1mW-os) változat hatótávolsága kb. 50m vegyes terepen (2 téglafal, fák, bokrok), de van olyan verzió, ami 3km-re is ellő.

Egyszerűbb feladatokhoz (4-5 digitális vagy analóg vonal átvitele) még kontroller sem kell hozzá, az ingyenesen letölthető szoftverrel kell csak bekonfigurálni.

A modulok kaphatnak egy max. 20 karakterből álló "nevet", amit távolról is le lehet kérdezni, illetve az ATND (NodeDiscover) parancs megmondja hogy "ki" van a környéken. A részletes leírás itt található.
(#) ciw válasza sztiksz hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Ha mindenképp pic, akkor a mikrocsip tcp/ip stack-ját használva megoldható nem ?

A hardwert lan-on összedugod egy ap client-el és ha rákapcsolódsz mindjárt el is tudod érni a kütyüdet.

Az hogy az adatokkal mit csinálsz azt a stack-ban kell módosítani.

(#) xNorbi hozzászólása Aug 22, 2011 /
 
Én olyanon gondolkodom, egyenlőre csak elméleti szinten, hogy egy erősítő bemenetére rákötni egy PIC kimenetét, a Pichez továbbá hozzáíleszteni egy wifi modult ami rácsatlakozna egy routerhoz és egy másik számítógépen keresztül pl. notebook, lehetne küldeni a zeneszámokat lejátszára. Megvalósítható lenne ez?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem