Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   314 / 1319
(#) trudnai válasza dolfin hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Idézet:
„ez megakadályozza hogy a akksi túltöltődjön?”


Ha erre a kerdesre tudod a valaszt akkor a sajatodra is tudni fogod: Latsz a rajzon tolto aramkort?
(#) trudnai válasza sany hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Idézet:
„Sikerült megoldani a problémát”


Mondjuk azert szivesen vettem volna ha megosztod a megoldast, es hogy mi volt a bibi a kodban amit irtam Mar persze ha nem katonai titok
(#) gulasoft hozzászólása Okt 19, 2008 /
 
Ha már mikroc.
Nem tudja valaki hogy lehet az icd2-vel összeházasítani, hogy tudjon debugolni? Vagy pickit2-vel?
Kijavítottam a rádiós adatátvitel hibás kódjait ami Topi cikke szerint készült, rossz volt a kódoló dekodoló rutin, most már nagyon kasán működik, éjjel kiviszem a sufniba megnézem milyen távot tud.
Ha valakit érdekel akkor szóljon elküldöm.
(#) watt válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Nem lehet telepíteni az MPLAB alá? Mert ha igen, akkor meg van oldva a kérdés...
(#) sany válasza trudnai hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
A kód jó.Működik MikroC-ben is.Villog is a LED a PIC RB7-es lábán.Csak a többi láb RB6-RB0 -ig magas szinten vannak valamiért.


main()
{
trisab=0;
portb=0;

while(1)
{
portb.F0=0;
portb.F1=0;
portb.F2=0;
portb.F3=0;
portb.F4=0;
portb.F5=0;
portb.F6=0;
delay_ms(500);
portb.F0=0;
portb.F1=0;
portb.F2=0;
portb.F3=0;
portb.F4=0;
portb.F5=0;
portb.F6=1;
delay_ms(500);
}
}

Aztán így oldottam meg,hogy alacsony szinten legyenek a kimenetek.
(#) icserny válasza sany hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Az áltlad fentebb belinkelt mikroC felhasználói kézikönyv 35. oldalán az áll, hogy a . mint "member selektor" és az F0,F1,F2,..,F7 bitkijelölő azonosító valamelyikét hozzáfűzve a port azonosítóhoz BITENKÉNT kezelheted a ki/bemenetet.

Tehát:
  1. <ol>
  2. <li> if(PORTA.F0) PORTB.F0 = 1;
  3. <li> if(PORTA.F1) PORTB.F1 = 1;
  4. </ol>


Természetesen, ha a nyomógombod földre zár, s a LED is a földre van kötve, akkor invertálni kell a feltételt. Azt is találd ki, hogy a gomb elengedésekor mi történjen.

Mellesleg a felvetésed nem konkrét probléma volt, hanem egy kitűzött feladat. A konkrét problémán én azt értem, hogy pl. "nem tudom, hogy kell beolvasni az A1 bit állapotát".
(#) icserny válasza sany hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
1. Ezzel nem az RB7-et, hanem az RB6-ot villogtatod. Persze ez a hetedik bit, de a 0-val kezdődő számozás miatt ennek RB6 a hivatalos neve.

2. Ha togglePortBit(PORTB, 0); helyett azt írod, hogy togglePortBit(PORTB, 6); akkor trudnai programja jó lesz RB7 villogtatásához.

3. A 2.pontban leírtak helyett használhatod a PORTB.F7=~PORTB.F7; értékadást is, de ha kiadtál inicializáláskor egy PORTB=0; parancsot akkor nincs szükség PORTB.F0 és a többi bit periodikus újraírására.

(#) vicsys hozzászólása Okt 19, 2008 /
 
Sziasztok
Valaki szánjon már meg, mert nem találom a microchip-es linket ahol ki lehet választani a megfelelő típusú PIC-et a paraméterek alapján (perifériák, portszámok, sebesség, etc.) Valaki anno linkelte ide valahova....
Köszi
(#) potyo válasza vicsys hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
A MAPS szót jegyezd meg. Aztán már megvan: Link
(#) vicsys válasza potyo hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 

Köszi!
(#) potyo válasza potyo hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Rossz linket szúrtam be. Itt az igazi:Link
(#) sany válasza icserny hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Idézet:
„Ha togglePortBit(PORTB, 0); helyett azt írod, hogy togglePortBit(PORTB, 6); akkor trudnai programja jó lesz RB7 villogtatásához.


Igen trudnai progjamja jó is nekem.Bocs!Én írtam félre a programban a portot az R0 - át akartam villogtatni.
(#) icserny válasza sany hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Idézet:
„Én írtam félre a programban a portot az R0 - át akartam villogtatni.”


OK, akkor visszatérve erre a beírásodra, az ott beírt programodban a MikroC kézikönyve szerint csak annyit kell módosítani, hogy a

PORTB=~PORTB; helyett ezt írod: PORTB.F0=~PORTB.F0;


(#) sany válasza icserny hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Köszi!
(#) dolfin hozzászólása Okt 20, 2008 /
 
Üdv

Van egy PIC12F629-em, ami ugye 8 lábas.
Azt nekem 5 lábra lenne szükségem, és azt szeretném kérdezni hogy hogyan lehet a belső oszcillátorát bekapcsolni, hogy arról mennyen a PIC?
Melyik regiszterrel?

Köszi
(#) potyo válasza dolfin hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
A konfigurációs bitekkel=>adatlap

Mert ha belegondolsz, amíg nincs órajel, addig nincs utasításvégrehajtás, tehát nem tudsz semelyik regiszterbe se írni...
(#) dolfin válasza potyo hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Tehát induláskor kell neki órajel, majd utána lehet leválasztani?
Égetéskor ugye van órajele, akkor elég, és utána indításkor tudja hogy belső OSC kell?
Milyen néven találom meg az adatlapján?
Köszi

Módosítok A Config biteket megtaláltam már, csak a másik kérdésre kérnék választ..
(#) trudnai válasza dolfin hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Config biteket nezd vegig az adatlapban... Adobe es Foxit PDF readerekben is van olyan kereso, ami az osszes talalatot felhozza egy listaban, es akkor nagyon gyorsan vegig lehet nezni a talalatokat. Pl. keress ra ily modon a "config" vagy "configuration" szavakra ill az "oscillator"-ra is.
(#) trudnai válasza dolfin hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Nem, azonnal belsorol indul... Egeteskor nem orajelet kap hanem a szinkron jelet kapja csak a programozotol...
(#) dolfin válasza trudnai hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Köszi
Mindkettőtöknek
(#) watt válasza trudnai hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Nem kötözködni akarok, csak pontosítani, hogy az égetőtől is órajelet kap(PGC), de annak természetesen nincs köze a PIC oszcillátoraihoz(mert ugye abból is több van, legalább is mód szerint)
(#) dolfin válasza dolfin hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Köszi, meglett a konfig bit

Még egy kérdés. Itt a 12F629-nél GPx-nek nevezi az IO lábakat. Ez a címzésnél mit változtat?
Itt is lehet PORTA.0-val vagy itt más a neve?

Köszi
(#) trudnai válasza watt hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Idézet:
„Nem kötözködni akarok, csak pontosítani, hogy az égetőtől is órajelet kap(PGC), de annak természetesen nincs köze a PIC oszcillátoraihoz(mert ugye abból is több van, legalább is mód szerint)”


Igy van, az a szinkron jel a synchron-serial kommunikacional Most amugy nem emlekszem program modban mindig a belsorol veszi-e az orajelet a PIC, de az bitos nem annyira bugyuta mint az AVR, hogy rossz orajel konfig miatt kizarhatod magad.
(#) watt válasza dolfin hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Adatlap, GPIO port.
(#) icserny válasza dolfin hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Idézet:
„Itt is lehet PORTA.0-val vagy itt más a neve?”

Sajnos, nem, tehát át kell írni a programokat.
Talán a legkényelmesebb egy:

  1. [b]#define PORTA GPIO[/b]


a program elejére.
(#) potyo válasza icserny hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Én nem adnék ilyen tippeket... Maradjon csak GPIO.0, GPIO.1, stb.
(#) trudnai válasza icserny hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Idézet:
„Talán a legkényelmesebb egy:

#define PORTA GPIO”


Ha mar itt tartunk akkor szerintem jobb ha nevesitve vannak a kapcsolodo kulso aramkori elemek, es akkor konyeden hordozhato ill helyezheto at mashova, pl:

#define LED GPIO,0

majd:
bsf LED
bcf LED

es ha masik labra kell tenni a LED-et akkor csak:
#define LED GPIO,2

ill. ha masik PIC, akkor:
#define LED PORTB,3
(#) watt válasza trudnai hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
A PIC egyáltalán nem vesz semmilyen órajelet belülről programozáskor. A PGC-től függően hajtja végre az utasításokat. Úgy tudom a nagyobb példányoknál is így van, még a 32F-eknél is.
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Pontosabban:
... GPIO, GP0
stb.
(#) watt válasza trudnai hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Igen, ez a fajta deklarálás már potyo-nak is tetszene!
Következő: »»   314 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem