Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   310 / 1679
(#) lidi válasza huba hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Van ilyen ceruzám, saját készítésű, két led szembekapcsolva, sorba egy ellenállással, beépítve egy filctollba. Hegyén varrógéptű, a másik végén pedig vezeték csipesszel. De próbapanelen egyszerűbb a féltápos, mivel nem kell váltogatnom a csipesszel így 5V és gnd között hogy világítson.
(#) Vales hozzászólása Okt 22, 2008 /
 
Sziasztok!
Hosszú-hosszú idő után végre újra pákát ragadtam, és megépítettem a Topi-féle AVR Doper programozót. !
Mivel nyákgyártásra nem rendezkedtem még be, ezért a HEStore-ban kapható KIT-ből építettem.
Egyelőre csak megépítettem, és feltelepítettem a drivert. Ezzel volt egy kis problémám Windows 2000 SP4 alatt, de hogy ne legyek offtopic, erről és a megoldásról majd írok az AVR miértek - hogyanokban.
Ennek segítségével végre elkezdhetek AVR-t tanulni.
A képek minőségéért elnézést kérek (mobiltelefonnal, nem megfelelő megvilágításban készültek).
(#) fureszk válasza Vales hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Nagyító vagy makró mód használata sokat segítene a képeken. Szép munka!
(#) Doncso válasza huba hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Én anno építettem egy logikai szondát, sima egy érintkezős, így abszolút nem zavarja a mérendő áramkört, két IC-vel működik meg pár tranyó, pulzálást is kijelez, úgy működik, hogy ráteszed a vizsgálandó lábra, és kigyullad az alacsony vagy magas szintet jelző led és úgy is marad mindaddig amíg az ujjaddal nem érsz hozzá a nullázó érintőlaphoz, elég komoly kis kütyü, egyszer felteszem ide ha a kezem ügyébe akad.
Üdv
(#) Attila86 hozzászólása Okt 22, 2008 /
 
Üdv.!

A mai nap készítettem egy kisebb nyákot. Rekord idő alatt, alig egy órai munkával készült el, de abban a nyáktervezés is benne volt(!).
Bővebben: Kép1
Bővebben: Kép2
Bővebben: Kép3
Bővebben: Kép4

Ez egy kis életvédelmi áramkörnek az 'elektronikája' lesz. Az utolsó képen látható piros vészleállító gomb lesz rákötve egy kisebb, zöld színű testvérével egyetemben. A zöld gomb megnyomásával áram alá kerül a műhely, a piros vészgomb megnyomásával pedig azonnal megszakad a fázis és a nulla is, ezáltal minden lekapcsol a műhelyben, kivéve természetesen a világítás.
Az áramkör feladatának komolyságához mérten a vészgomb egy megbízható és méregdrága típus, és hogy a relé (az utolsó képen) sokáig bírja, ezért egy profi ipari relét választottam. (Pontosabban ilyen volt kéznél. )

Valószínűleg teszek bele egy kulcsos kapcsolót is, hogy csak én helyezhessem áram alá a műhelyet.

Üdv.: Attila
(#) Szebence válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Grat!

A megszokott, Attila86 minőség...
(#) levii hozzászólása Okt 23, 2008 /
 
Sziasztok!
Ma végre sikerült befejezni az órámat amit már nyár óta építgetek.
Azért tartott ilyen sokáig mert először nem volt hozzá PICem, utána kiderült hogy a 7448 nem jó hozzá, utána rendeltem 7446ot erre kiderült hogy kifutott tétel lett közbe, na végül sikerült a HEStoreból beszerezni 74LS47et ugyhogy most azzal megy. Az alapja vicsys féle bináris óra és utána van bekötve a dekoder IC.
A nyák teljesen saját tervezés, sajnos a kijelzőhöz tartozó nem lett túl szép de a lényeg hogy működik. A táp egy sima 7805 egy diódával előtte ami csupán védelmi célokat szolgál. A kijelzők Kingbright SA08-11SRWA kijelzők.Majd valamikor kap dobozt is meg adaptert de még nem tudom mikor.
De elég a szövegből beszéljenek a képek.


Bővebben: 1.kép
Bővebben: 2.kép
Bővebben: 3.kép
Bővebben: 4.kép

Üdv!
(#) dbase válasza levii hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Nem semmik a forrszemeid!
Ez így nem fog sokáig működni, szerintem forrazd át, a panel amugy szép lett!
(#) levii válasza dbase hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Igen, tudom a forrasztás nem az erősségem.
Majd a következő...
(#) zoly15 válasza levii hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
sajna a képeket törölték... merté én nem látom feltöltenéd még egyszer?

üdv!
(#) Ricsi89 hozzászólása Okt 23, 2008 /
 
Helló
Ma összedobtam a levilágítómat. Nem egy nagy dolog. A lámpa valamilyen arcbarnítóból való, amit egy Omron időrelével kapcsolok. Minden adott volt hozzá. A kis nem használt cipőtartóból kivettem a polcot, helyére gipszkartonból vágtam egy polcot, melynek a közepébe vágtam még egy lyukat a plexinek. Erre megy rá a lap és a nyák. Nem egy nagy dolog, de tökéletesen működik. A lámpának olyan fénye van, hogy bevilágítja az egész műhelyt, ha nincs előtte semmi. Így amikor megy elé van rakva egy gipszkarton darab. A lámpának kell két perc míg elkezd teljes fényerővel világítani. Még így is kb 5 perc alatt megvan a levilágítás. A lámpa burkolatára 500W van írva. Hú amikor megláttam... Még fűteni is lehet vele olyan meleg. :yes: Az időrelén a két gomb az indításhoz és a leállításhoz van, ha netalán valami gond lenne. Még nem használtam.
(#) Abukodonozo válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Ügyes cucc! Honnan volt az ''arcbarnitó''?
(#) Ricsi89 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Kösz.
Hát ez a lámpa már egy jó ideje egy dobozban porosodott egy szekrény tetején. Most hogy kellett valami lámpa eszembe jutott, hogy valahol lennie kell egy ilyennek. átkutattam az egész házat és végül rátaláltam.
köbzoli: Tudom, hogy nem szabad belenézni. Valamikor még valami szemüveg is volt hozzá, de az már eltűnt. A fényéből úgyis látom hogy megy.
(#) kaqkk válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Nagyon jó ! De azért a következő projekt egy ajtó legyen a szekrénykére !
(#) kaqkk hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Bővebben: Link

Én is megmutatom az első pic-es projektemet
Tervben van még : egy stepper motor vezérlő
egy frekvencia mérő
egy knightrider futófény
És egy időzítő a levilágítomhoz
Mindegyik pic16f628a felhasználásával
(#) szarvaspeti hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Sziasztok én ezeket építettem pár éve ,mindent saját kézzel csináltam elejétől a végéig.Somogyi és TVR hangszórókkal csináltam.A frekiváltót is jó minőségű kondikból és légmagos tekercsekből építettem fel.A kisebbik doboz rétegelt lemezből van a nagyobbik pedig tölgy furnéros.Mindkettő 19 mm-es anyag.
(#) Müszi hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!

Készítettem egy tekintélyes méretű hangdobozt a műhelybe zenehallgatásra. A mély egy Videoton HA20/12K, a magas pedig egy kis Sokol rádió hangszórója+vele sorba egy 1µF MKP kondi. Mindez egy 30L-es zárt dobozban kapott helyet. Az egyszerűség és az olcsó elkészítés miatt TDA2030A-s végfok került bele (KIT-ből), egy 120VA videomagnó trafó társaságában.

Várom a véleményeket: Müszi
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Még képek....

Végül köszönet illeti Lamalas barátomat, hogy jó tanácsokkal látott el az elkészítés folyamán.
(#) Topi válasza Müszi hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Ez már munka. Végre nem papírdobozokba és szekrényekbe építesz. Csak rájössz lassan, hogy az esztétika is fontos.
(#) Ricsi89 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Köszi. Nagyon lezárni nem igazán lehet, mert iszonyatosan melegszik. Egy kis szellőzés kell neki. Most egy gipszkarton van elé berakva amikor megy, úgy hogy egy kis rést hagyok, hogy a meleg kijöhessen.
(#) Müszi válasza Topi hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Most megvoltak hozzá a megfelelő ezközeim, és ami nagyon fontos, a TÁGAS hely
(#) kaqkk válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Tegyél bele ventillátort és furkáld meg az oldalát hogy a meleg távozhasson! Mondjuk a balodalon alul befujatnád
a hűvös levegőt és a polc alatt kifurkált lukakon
távozhatna a meleg.
(#) Zoli_bácsi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Később, meg építs egy fénycsöves levilágítót Nagyon megéri. Nálam a közelébe sem ér a HGLI lámpásnak. HGLI-vel világítottam 8 évig. Most áttértem a fénycsővel készült berendezéshez, és sokkal jobb, és biztonságosabb.

Üdv, Kedves fórumtársak.
(#) Ricsi89 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Kipróbáltam a hűtést, de akkor nem indul be a lámpa. Csak akkor indul el, ha melegszik. Ahogy kikapcsoltam a ventilátort egyből be is indult. Szóval hűtés kilőve. Amúgy is a sarokban van befelé fordítva valamennyire a falhoz. Ez még csak ideiglenes megoldás. Majd ha lesz anyagon, akkor csinálok egy normálisat.
ManGroove: majd ha sok pénzem lesz csinálok egyet, de most pénz szűkében vagyok. Talán nyáron majd.
(#) yello hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Hello!
Elkezdtem a labortápomat, egyenlőre csak a dobozolásnál tartok, de gondoltam felteszek néhány képet hogy hogyan haladok hátha valakit érdekel!
(#) vicsys válasza yello hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Jól fog kinézni! Gratula!

Én most fejeztem be egy nixie órát...
(#) MolnarG válasza vicsys hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Jól néz ki, én is most tervezgetem az órám. IN-14 -es cső? A cső alatt az a fekete karika az amit a csőhöz adnak?
(#) vicsys válasza MolnarG hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
A cső: CD66 típus és a karika fixen van a lábakon. Amolyan távtartó szerűség.
(#) lapose válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Szia!
Nekem is van ilyenem!
Azért fűt ennyire, mert abban a kerámiarudakban van az előtét ellenállás(ez sajnos nem fojtótrafós)!
Én jártam úgy vele, hogy közel raktam a panelhoz, és a fólia meghullámosodott a hő miatt!
Azt lehet esetleg csinálni vele, hogy kívülre rakod az ellenállásokat, hogy ne bent fűtsön!
(#) kefe13 hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
TDA7294 extrák nélkül, meglepően jól szól A ház egy kukázott rft dekk háza , volt... kapot egy 4mm vastag alu lemez előlapot, + némi akrilt, szinterre nem futotta :S
Következő: »»   310 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem