Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   321 / 1318
(#) vtnagy válasza vtnagy hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Nos, így hibát ír (amit csekély angol tudásommal nem tudok lefordítani)

Executing: "C:\Program files\Picc\CCSC.exe" +FM "main.c" +DF +LN +T +A +M +Z +Y=9 +EA
*** Error 49 "main.c" Line 260(7,12): Expecting LVALUE such as a variable name or * expression
1 Errors, 0 Warnings.
Halting build on first failure as requested.
BUILD FAILED: Sun Oct 26 23:40:01 2008

A 260. sor:
  1. text1 = "123456789012345678901234567890";
(#) trudnai válasza vtnagy hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Es a text1 hogy van definialva, mert gondolom nem char* ? Ha egy elore lefoglalt teruletre akarod bemasolni azt a szoveget, akkor azt strcpy() vagy strncpy() fuggvennyel kell megtenned... Ja latom, char text1[40], szoval igen, akkor strcpy(text1, "blahblah"); Vagy strncpy(text1, "blahblah", 40); hogy meg veletlen se lepd tul a rendelkezesedre allo korlatot.
(#) frecsko válasza trudnai hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Az ICD-ben lévő két picket is 10-volttal égettem meg egy párhuzamos égetővel.
Mikor rákattintok hogy égetni akarok akkor a 10 Voltot nem kapcsolja rá az mclr lábra. Lehet, hogy a tranyó rossz? Műszeresen kimértem és jó volt.
Elküldöm a nyák rajzot hátha ad valami segítséget, észreveszel valami hibát rajta.
(#) watt válasza frecsko hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Nem az a kérdés, hogy 10V-al lehet-e véletlenül égetni, hanem az, hogy ott mennyinek kéne lenni elvileg! Úgy tudom többnek(nem beszélve arról, hogy miért nem műkszik jól az ICD2? Talán nem jól lett beégetve?)

A másik kérdés, hogy Te újra tervezted a nyákot?

Harmadik, hogy soha ne tégy fel forrásfájlokat, mert nem fogja senki letölteni a szerkesztőprogramot, hogy megnézhesse. Képet szoktunk, azt is gif-et, vagy jpg-t.
(#) szilva válasza frecsko hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Korábban azt írtad, hogy 16F84A-t választasz ki az MPLAB-ban. A céláramkörödben 16F628A van, szerintem ezért nem tudja "validálni" az eszközt. Nem olyat talál, amit keres!
(#) frecsko válasza watt hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
11-13 Voltnak kéne lenni.
Mit értesz azon hogy nem jól lett beégetve? Felismeri a gép hogy eszköz van hozzá csatlakoztatva, telepíti a drivert is meg minden, kapcsolódik is az mplab az icd-hez és ennyi. Mikor égetni akarok akkor egy pillanatra kivillan az égetést jelző led és utána hibát ír ki.
Újra amint látod.
Bocsi, de már találtam a HE-n eagle forrásfájlokat, de most már csak képet rakok fel.
(#) frecsko válasza szilva hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Van egy 16f84a-som és egy 628-asom is. Ezekkel kísérletezem.

(#) frecsko hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
Mikor programozni akarok ezt írja ki:
ICDWarn0052: MPLAB ICD 2 cannot validate a target device. Please make sure that the target device is connected and properly powered. Select "OK" to continue, or "CANCEL" to abort the operation
...Program Memory
ICD0161: Verify failed (MemType = Program, Address = 0x0, Expected Val = 0x2825, Val Read = 0x3FFF)
ICD0275: Programming failed.
MPLAB ICD 2 Ready

ICDWarn0052 lefordítottam weben: ICDWarn0052: MPLAB ICD 2 nem tud érvényesíteni egy céleszközt. Okozz örömöt gyártmánynak, ami biztos abban, hogy a céleszköz összefüggő és megfelelően géppel hajtott. Kiválasztja OK-T, hogy folytatódjon, vagy CANCEL félbehagyni az operációt
A céleszközt kihúzhatják a tanácsból, vagy meghajthatják.
Eléggé szabad fordítás. Ez most mit akarna jelenteni?
(#) watt válasza frecsko hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Idézet:
„Mit értesz azon hogy nem jól lett beégetve?”

Találkoztam már olyan esettel, amikor a nem megfelelő Vpp, vagy a nem megfelelő sebesség, ill. a túl hosszú kábelek úgy égették be a programot, hogy az az ellenőrzésnél jónak mutatkozott, de még sem működött helyesen minden része.
A működéskor jóval nagyobb sebességen történnek a dolgok, sokkal kevesebb idő van, ami tévedést okozhat egy félig meddig átbillentett rétegen. A WPB fejlesztésekor sokszor előfordult ilyen velem.

Javasolt betartani a gyári ajánlást, de a 12V mindenképpen szükséges minimum.

Nem állítom, hogy ez a baj, de nem zárható ki.

További hibaforrás lehet a kábelezésben, a céláramkör táplálásában(túl nagy pufferkondik), szűrőkondik elhagyásában stb.
(#) trudnai válasza frecsko hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Na most jol osszekeveredtem mit is akarsz irni, 16F628 vagy 18F4550? A 16F628-nak Vdd+3.5V - 13.5V az elfogadott a progr spec helyett, a 18F4550-nek pedig Vdd+4V - 12.5V. Tehat ha 5V a Vdd akkor a 10V mindenkeppen jonak kell lennie - de ha nincs rajta az MCLR labon iraskor, akkor ott valami gubanc van!
(#) watt válasza frecsko hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Azt, hogy nem ismeri fel az eszközt, old meg, hogy jól legyen csatlakoztatva. Szeritnem érthető a fordításból is...
(#) watt válasza trudnai hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Hát én erre az 5V-ra nem vennék mérget! Minek akkor ez a Vpp generátor felhajtás a gyári PK2-ben? És mi értelme lenne a LVP külön kiválasztásának lehetőségében? Valamit félreérthettél ezeknél az adatoknál nem?
idézet a speckóból:
Idézet:
„The PIC16F62X requires one programmable power
supply for VDD (4.5V to 5.5V) and a VPP of 12V to 14V,
or VPP of 4.5V to 5.5V, when using low voltage.”
(#) trudnai válasza frecsko hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Idézet:
„Okozz örömöt gyártmánynak, ami biztos abban, hogy a céleszköz összefüggő és megfelelően géppel hajtott.”


Ezt mivel ferditetted?
(#) trudnai válasza watt hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
5V a Vdd es 10V a Vpp (Vihh).

Mert a Progspec azt irja a minimum a Vihh-nak Vdd+3.5 ill Vdd+4.0V a 18F eseteben.
(#) trudnai válasza watt hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Idézet:
„The PIC16F62X requires one programmable power
supply for VDD (4.5V to 5.5V) and a VPP of 12V to 14V,
or VPP of 4.5V to 5.5V, when using low voltage.”


Hat ez erdekes, en is latom mar hol olvasod, ugyanakkor a 20-ig oldalon meg a tablaban egeszen mast ir... Fene enne meg, hogy ezek ott a Microchip-nel nem lektoraljak a doksikat kellokeppen!
(#) watt válasza trudnai hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Az adatlap szerint igazad van, a tapasztalatom mást mond.
(#) icserny válasza frecsko hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Idézet:
„Okozz örömöt gyártmánynak, ami biztos abban, hogy a céleszköz összefüggő és megfelelően géppel hajtott.”

Érdekes fordítás de talán hasznosabb volna úgy fordítani, hogy "győződjön meg róla, hogy a céleszköz csatlakoztatva van, és megfelelő a tápellátása".

Ha nincs szűrés Vdd és Vss között, vagy ha Vpp nem jut el MCLR-re, vagy nincs meg az előírt 12 V, akkor a "megfelelő tápellátás" feltétele nem teljesült. Ezért joggal hisztizik az MPLAB.
(#) szilva válasza frecsko hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Az ICD2 ad tápfeszt a PIC-ednek? Esetleg külső tápfeszt kellene adni neki?
(#) PLaci hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
Sziasztok!
Kérlek segítsetek nekem.
Az MPLab 8.14 simulátorában, hogy lehetne leszimulálni, egy soros porton beérkező byte által kért Interrupt-t próbáltam beírni a az RXREG-be hexa számokat, gondolván, hogy ettől háthe elindul az IRQ, de sajna nem
Így parameterztem fel:
movlw .128 ; 9600 Baud (20Mhz)
movwf SPBRG
clrf BAUDCON
bsf PIE1, RCIE ; RX IRQ engedelyezve
bsf IPR1, RCIP ; magas prioritas
bsf INTCON,GIE ;minden IRQ enged
Most nem tudom, hogy ez a rossz, vagy nem értek az MPLab simulátorához (esetleg mindkettő )
(#) vtnagy válasza trudnai hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Nah, mostmár működik, köszi a segítséget mindkettőtöknek!

Üdv
vtnagy
(#) watt válasza PLaci hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Ilyet még nem csináltam, de próbáld meg a stimulus ablakba a Pin/Register Actions fülön egy adott időponthoz tartozóan feltölteni az RXREG-et egy általad kiválasztott tetszőleges értékkel, hátha akkor az megszakítást is okoz. Ha nem, akkor ugyanott billentsd át a megszakításhoz tartozó RCIF bitet.
(#) trudnai válasza PLaci hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
En ugy tudom kozvetlenul a megszakitas jelzo bitbe kell beinjektalni hogy megszakitas keletkezzen. Volt is egy stimulus file-om valahol, majd utana nezek otthon, sajnos most nincs idom elokeresni, de majd este ha addig nem oldodott meg...
(#) tom75 hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
pices időzítőt szeretnék csinálni, hogy az időket potival lehesen állítani.
Ezt hogy szokás megoldani?

Tom
(#) watt válasza tom75 hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Konkrét kérdésre lehet itt választ kérni! Arra nem, hogy hogyan szoktak atomerőművet építeni.
De röviden:
1. A/D bemenetre egy poti.
2. A/D értékétől függően egy timer összehasonlítás.
3. Egy gomb, amivel az időzítés indítva lesz.
4. Egy kimenet, ami egy relét, vagy LED-et, bármit meghajt.

Látható, hogy ez egyrészt elektronikai kérdés, másrészt program kérdése.
Rajzolj, programozz és ha elkadsz kérdezz!
(#) PLaci válasza watt hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Szia Watt!
Köszi a tippet! Biztos én vagyok nagyon Láma, de valahogy nem jön össze. Próbáltam a PIR1 regiszter RCIF bitjét H-ba küldeni, ezzel a pin/regiszter aktions
táblázattal, de sajna a PIR1 regiszterben fel sem kínálja az RCIF bitet, csak az SSPIF-et ,de nekem az nem jó, mert nekem asszinkron átvitelem van.
(#) PLaci válasza trudnai hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Szia!
Nagyon megköszönném, ha este előkeresnéd azt a stimulust. Sajna eddigi próbálkozásaim mind kudarcba fulladtak. Hátha abból tanulok valamit.
(#) watt válasza PLaci hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Akkor a PIR1-be írj olyan értéket, ami neked jó.
Az RXREG feltöltése ezek szerint nem okoz megszakítást?
Gondolom érvényesíted a beírt lépéseket? (Apply)
(#) trudnai válasza tom75 hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Most nem azert, de miert ragaszkodsz PIC-hez, ha azt sem tudod hva nyulj? Miert nem jo egy 555-os?
(#) watt válasza trudnai hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Egyetértek!
(#) trudnai válasza PLaci hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Na, hirtelen rakerestem a Microchip forumon, ebben nem vagyok biztos, hogy ez interruptos, de talan jo kiindulasi alap lehet:

Bővebben: Link
Következő: »»   321 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem