Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   267 / 2208
(#) EcoPityu válasza kocos hozzászólására (») Okt 26, 2008
Idézet:
„Trabant 601 Bocsi, szabad asszociáció”


Nem jól mondod!
Trabant - 6.5kw!!
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Okt 26, 2008
Ha egy ilyet összedobsz (egy majdnem akármilyen kimenővel), azonnal látható (hallható), hogy érdemes-e foglalkozni vele. Pontos színuszt kell beállítani (vágáshatáron) a felső potival, ez csőtípusonként (seg.rács áthatás) csak egy helyen lehetséges.
Ha ez megvan meghallgatod, aztán kikötöd a triódát, és 100 ohmmal felkötöd a katódot valahova (pl. anódra), aztán vissza, rögtön világos lesz minden.

(#) sturbi válasza Abukodonozo hozzászólására (») Okt 26, 2008
Eszedbe ne jusson. Irgum-burgum.
Már csak azért sem szabad ilyet csinálni, mert miután agyoncsapott az áram, nem láthatod ahogy eldurran a diódád a pufferbe bezúduló elektronoktól (a hálózat elég kis belső ellenállású).
(#) kocos válasza EcoPityu hozzászólására (») Okt 26, 2008
Csak "áthajtják" rajta a torzított gitárjelet, így "simítva" a műveleti erősítő, és az antiparallel diodás vágó által keltett igen csúnya felharmonikusokat
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Okt 26, 2008
Biztos , hogy kipróbálom , van jó kimenőm is hozzá , igaz csak 1db. ....
(#) csiperke válasza Abukodonozo hozzászólására (») Okt 26, 2008
Fogsz két 230/12 voltos trafót és bekötöd egymás után
(#) abraboro hozzászólása Okt 26, 2008
Sziasztok. Tudnátok kapcsrajzot csöves sztereo fm rádióvevőről?
(#) Abukodonozo válasza sturbi hozzászólására (») Okt 26, 2008
Értem, értem... Kösz a segítséget, indulok trafóvadászatra! :vigyor5:
(#) szajo válasza abraboro hozzászólására (») Okt 26, 2008
6401 Capri

Van szerencsém egy ilyen készülékhez. Szépen szól a műhelyben.
(#) Ricsi1992 hozzászólása Okt 26, 2008
Sziasztok!
Végre beszereztem minden alkatrészt a GU50 SE-hez....ma le is daraboltam a fát a doboznak ,úgyhogy holnap egyész nap csak csiszolni fogok(jó egyenesre vágtam a dekopirral )Nagyon kiváncsi leszek a GU hangjára....Ha minden jól megy,pár nap,és készen is lesz az erölködő.(próbállom egy kicsit igényesebben elkészíteni,mint régen a PCL-t,ezért nem lesz kész fél nap alatt)
Gondolom ~1900uf elég tápszűrésnek,nem?Több kondit nem találltam
(#) Müszi válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Okt 26, 2008
Nekem úgy 700µF elég volt, talán nem is kell több.

üdv
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 26, 2008
Nekem 470u+220u. Ennél nagyobb nem kell.
(#) djhans hozzászólása Okt 26, 2008
Kész a GU50 SE teljesen, festés előtt áll. A kép sajnos csak telós.
(#) telef hozzászólása Okt 26, 2008
Jó estét!

Talán off: ki foglalkozik a forumrol nyak készitessel? Csöveshez kell.
(#) djhans válasza telef hozzászólására (») Okt 26, 2008
Hello!

A legtöbb csöveshez nem kell NYÁK. Légszereléssel vannak megoldva. De nagyon precíz NYÁKokat CHZ szokott készíteni.
(#) telef válasza djhans hozzászólására (») Okt 26, 2008
Köszönöm a választ. Felveszem vele a kapcsolatot
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 26, 2008
Köszi! Éppen szólt mikor lefényképeztem Az nem kék igazából hanem narancssárga csak a teló fény hiányában ilyen csúnya, zajos képet csinált.

Végül a hálózati kapcsolója a kicsi fajta piros glimmes lett
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 26, 2008
Van belőle, kocosnak is ígértem majd összeszedem őket. Neked szűrésnek kell vagy csak a háza?

Szép lehet az a varázsszem :yes:
(#) Moszkvai válasza djhans hozzászólására (») Okt 26, 2008
Szép darab!
A trafókat mivel borítod?
(#) Ricsi1992 válasza djhans hozzászólására (») Okt 26, 2008
Jól néz ki!
Írtad régebben,hogy a trafókat takaró dobozok valami világítás trafó takarója volt..?.már nem emlékszem rá.
Szóval ilyen dobozt lehet esetleg venni valahol?Vagy kénytelen leszek fából megcsinálni őket....
(#) CHZ válasza djhans hozzászólására (») Okt 27, 2008
Nagyon pofásra sikeredett .
Milyen technikával fested le így összeszerelve ?
Ha így fested , akkor nagyon érdekelne hogyan lehet lefesteni nagyobb megbontás nélkül .
Nekem is lenne dobozolt cucc amit utólag átfestenék , de még normális ötletem nincs a megoldására .
(#) EcoPityu válasza djhans hozzászólására (») Okt 27, 2008
Nagyon kis Pikk-Pakk...!!!

Na és milyen színek lesznek???
Eleje, arany?? Vagy ezüst?, vagy az is Fekete??

A trafódobozok, le lesznek festve?
(#) djhans válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 27, 2008
Orosz olaj-papír kondik háza a trafótakaró.
(#) djhans válasza CHZ hozzászólására (») Okt 27, 2008
Köszi szépen!

A kimenőket leszedem, csak a foglalatok meg a belső légszerelés marad benne a festés idejére. A foglalatokat körbetekerem szigszalaggal és a rácsokat is leragasztom belülről. A csatlakozókat és a kapcsolót kiszedem, ez nem nagy meló. A belső légszerelés a kényes pont de ez benne marad festés alatt.
(#) djhans válasza EcoPityu hozzászólására (») Okt 27, 2008
Köszi! Igen a súlyához képest egész kicsi. (7kg) A belseje elég zsúfolt, ezért kellett annyira kilyuggatnom hogy szellőzzön.

A felső rész a a két oldallal fekete lesz. Az elő-hatlap és az alja piros. A trafó dobozok pirosak lesznek. De lehet hogy fordítva lesz, ami piros az lesz lekete... még nem tudom. De ez a két szín biztos.

Gondoltam még a katonai zöldre, ha már úgy is orosz, ezzel lenne az egész festve csak nem tudom hogy mutatna.
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Okt 27, 2008
A kis Carmen-fan.
(#) sturbi válasza djhans hozzászólására (») Okt 27, 2008
Tábori zöld, móroczkékkel kombinálva ütős lenne.
(#) djhans hozzászólása Okt 27, 2008
Imi, Sturbi!

Kár hogy csak az egyik lehetőséget tudom kipróbálni.
(#) djhans hozzászólása Okt 27, 2008
Itt a bizonyíték hogy azért az SE se rövid életű és nem eszi a csöveket. Itt "zörög" mellettem a 6P14P SE és napi sok órás használat mellett régóta bírja. Vagy ezeket a csöveket erre tervezték SE végnek. És ha valamelyik elhalálozik akkor beledugok egy vadiújat, de azokhoz még nem kellett nyúlnom. Egyébként meg nem drágák az orosz csövek. Én már csak ezekben gondolkodom ha előfok, ha vég. A börzén meg kifejezetten olcsók. 200Ft egy dupla triódáért(6N1P; 6N2P; 6N3P; 6N6P) ami ECC-ben majd 2 ezer. És a 6P14P meg 800-1000Ft újonnan amikor egy EL84 meg 2500.

Ezt leginkább az újaknak írom ha olcsón akarják megúszni és minőséget is szeretnének.
(#) 021 válasza djhans hozzászólására (») Okt 27, 2008
Ezzel én is csak egyet tudok érteni. Az orosz csövek a legjobbak, nekem is érkeznek az új 6p14p-k és a dupla triódák...

Amúgy az el84 leginkább se-nek volt használva...

Egy rádióamatőr barátom mondta aki ezekkel a csövekkel készített rádióadót hogy az orosz csöveket nagyon nehéz volt kinyírni... Én meg egy kontakthibás foglalattal teljesen tönkretettem az el84-em. Anódkivezetés nem érintekett, fékezőrács persze gyönyörűen elolvadt...
Következő: »»   267 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem