Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   70 / 1272
(#) paperboy hozzászólása Okt 29, 2008 /
 
Nem volt időm még szétkapni a tv-t, viszont tegnap lettem rá figyelmes, hogy ugye kb. 10-15 perc mire bejön rendesen a kép, bekapcsoláskor még semmit nem látni a képből csak a halvány ferde csíkozódást, viszont ha csatornát váltok vagy hangerőt változtatok, akkor zöld színnel kiírja ezeket a képernyőre (osd), az viszont rendesen szépen látszik mikor nincs kép még akkor is... Ennek ellenére is azt nézzem amiket írtatok?
(#) hard válasza romeoaladin hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
hat ha van nehany kapacitas hianyos elko azert meg beindul Ez nem ertem a sorveg kapcsolo,hol van ez?
(#) hard válasza paperboy hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
azokat amit latsz viszafutasi csikok,de az normalis dolog.Egy elko felel erte a szinvegfokban
(#) paperboy válasza hard hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Ok, és az hogy az osd látszódik az adás képe meg nem, csak 15 perc után?
(#) hard válasza Papp Ferike hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
nem ez fekete sorkimenos,a panelja grundig cuc4510.majd ha haza megyek berakom a mukodo gepmbe,es meglattom hogy azzal a jo elterito tekercsel mukodik e.Ha nem akkor meg kiprobalom a mit javasoltal.\koszike
(#) hard válasza paperboy hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
az osd,altalaban zold szinel van ki irva a kepernyore.probald meg felmelegiteni az elkokat egy hulegfuvoval,es akkor kiderul mejik a hibas
(#) Zolee007 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Szia!
Köszönöm a segítségedet! Kicseréltem az elkókat, ahogy tanácsoltad, és a tv jó lett! Én már a tea ic-t is kicseréltem, de arra nem gondoltam, hogy csak 1 kondi okozza a hibát
(#) tacsy69 hozzászólása Okt 29, 2008 /
 
Sikerült megcsinálni az Orion T2836 MTX tv-t!
Kicseréltük a végtranyót és az ellenállását és most működik!
Egyetlen gond van még, időszakosan sípol, illetve ha sípol és kihúzom az antennát a tv-ből akkor abbahagyja. Valami megoldást tud esetleg valaki?

Köszönöm az eddigi segítséget!
(#) paperboy válasza hard hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Na szétszedtem, hát én nem igazán látok azon a panelon elkot-t (vagy nagyon nem látok), csináltam 3 képet róle, de sajna most csak ilyen satnya képeket tudtam, majd később tudok szebbeket is... Egyébként fújdogáltam, ezt a panelt, de a nagy panelt is és mintha hamarabb bejött volna a kép...
(#) Stocz hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
Sziasztok!
Egy Samsung CK-683CN3X típusú Tv-vel van gondom, ehhez kérem a segítségeteket.
A TV nehezen kapcsol be. csak többedszeri próbálkozásra.
Bekapcsolásnál hang minden esetben van, a képcső fűtése is megy, de maga a kép csak többszöri próbálkozás után jön meg.
A kép úgy is megjön, ha bekapcsolás után a sorkimenőn a screen-t feljebb tekerem.
Mindegy, hogy a screen mekkora értéken van, és csak az állítás hatására jön meg a kép.
Tehát, ha egy ilyen 'állítás' után megjön a kép, majd utána újra kikapcsolom a készüléket, akkor ismét csak a többszöri ki-be kapcsolgatás hozza meg a képet.
A CRT nyakán lévő panelt átnéztem/kopogtattam, nem látok sérült alkatrészt. (ellenállások, diódák lemérve, elvileg OK.)

Előre is köszönöm a tanácsokat.
(#) hard válasza paperboy hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Ezzen tenyleg nincsenek elkok,akkor azt a kornyeket melegisd ahova lemene a huzalok.
(#) hard válasza Stocz hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
szia
Nem lehet hogy a sorkimenonek a scren potija van elkopva?
(#) Stocz válasza hard hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Tudom én?
Bár szerintem, ha ilyen jellegű gondja lenne, akkor az jellemzően egy adott ponton jelentkezne, nem a teljes úton.
Meg mitől kopna el? Nem tekergeti az ember folyamatosan.
Meg ekkor ugye (legalább is szerintem) amikor az ember állítgatja, akkor a fényerő ugrálna. Ez meg nem ezt teszi.
Csak nem jön meg a kép magától. Amikor a tekerésre (és csak a nagyobb fesz irányába tekerve!) megjön a kép, utána szépen reagál a poti állítására.

De ettől akár még ez is lehet. Hogyan lehetne ezt kimérni, kizárni vagy éppen igazolni?
Javítani a sorkimenő cseréjén kívül?
(#) paperboy válasza hard hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Arrafele melegítgettem, és tényleg hamarabb bejön a kép, akkor ahova futnak a vezetékek az ott levő elkók valamelyike lehet a rossz? Elképzelhető, hogy az általában a képcsőnyakon lévő panel elkói máshol vannak(Mármint akkor ahova vezetnek a vezetékek a nagy panelra, az ott levő elkók töltik be azt a funkciót, amit más esetben a képcső nyakán lévő elkók)? Ezt jól megfogalmaztam Remélem érthető azért...
(#) hard válasza Stocz hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Menyire oreg ez a tv?
nem artana at elkozni a tapjat,lehet hogy valamejik elko szerencsetlenkedik,es azert indul olyan nehezen
(#) petya1989 hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
Sziasztok
Lenne egy olyan problémám hogy egy barátom tvje stand-by üzemmódig elmegy de utána csak kattog ha beszertné kapcsolni. Volt benne egy 330µF 450V kondi azt cseréltem de semmi változás mi lehet a baja am. egy kis pici relé kattog benne!
Előre is köszi
(#) hard válasza paperboy hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
ja altalabban a szinveg fokozat a kepcso nyakan helyezik el,de van mikor a nagy panelon vannak,ja hatarold be hogy melyik elko okozhatja a hibat,de cserelheted mindet hisz nem draga dolgok,es az nem art,csak vigyaz a polaritasal
(#) hard válasza petya1989 hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Szia
Nempici rele az,hanem a tap.Valami nem engedi indulni,es azert katog.Elso korben csereld ki a tap primer oldalan levo elkokat,altalabban 2-3 van beloluk.Szerintem vagy a sorkimeno tranyo vagy a sormeghajto tranyo zarlatos.Ved ki sorvegtranyot es a colegtor laba hejere rakj egy 100W izzot,a masik huzaljat a z egonek rakd testre.Ha vilagit az izzo fel fenyel 90%hogy jo a tapod.
(#) Stocz válasza hard hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Nem emlékszem pontosan, hogy hány éves (nem is én vettem, csak a fenti hibája miatt selejtezte a tulaj ).
A táp átkondizásán én is gondolkodtam (pláne az itteni szakik hozzászólásait követően).

Én arra gyanakszom, hogy a sorkimenő utáni részben lehet valahol a gubanc. A screen tekergetése oda ad fesz változást (lökést ). és ettől ugrik be a kép.

Ettől függetlenül azt hiszem, hogy a kondicserének nekiállok majd.

(#) petya1989 válasza hard hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Az egy kis pici relé am. mert 30v kapcsol 250v 8a meg meg ismerem mert villanyszerelő leszek majd egyszer
Am. A sor. kimenő és a sormeghajtó tranyó merre van mert van vagy 7db tranyó bazi nagy hütő bordával.
(#) petya1989 hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
Itt pár kép a betegről
(#) paperboy válasza hard hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Ja tudom, egyébként mekkorát durran egy ilyen elko?
(#) Papp Ferike válasza Zolee007 hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Örülök ,hogy segíthettem.
(#) hard válasza paperboy hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Ez atol fug hogy hany voltot csatlakoztatol ra de tud jo nagyot
(#) petya1989 hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
d1155.6j tranyó van benne ezt mivel lehet helyetesíteni?
(#) petya1989 hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
Bocsi 2SD1155 van benne
(#) hard válasza petya1989 hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Nem a legtisztabb kepek,de en nem lattok rajta relet,betudnad rajzolni a fotodon?A vilanyszereles nagyon eltero aga,az elektroteknika ez meg elektronika egyebkent a google a baratod a keresesben
(#) hard válasza Stocz hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Hello

A sokimeno utan a kepcso van.nem nagyon szokot mast elatni leht hogy a szinvegfokban van neked gondod,elsem tudod kepzelni mijen sok hibaert felelos az elko
(#) petya1989 hozzászólása Okt 31, 2008 /
 
Igen be rajzolom de egy ilyen nyákrelé van rajta!
(#) Stocz válasza hard hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Most nézegetem a kapcs rajzot.
A táp primer oldalán a nagy szűrő kondin kivűl csak egyetlen elkót jelöl, egy 47 mikrósat (25 V-os terhelhetőséggel ).

A szekunder oldalon (a táp és a sorkimenő között) van egy maréknyi.
Lehet, hogy tényleg csak azt az egyet kell cserélni??
Következő: »»   70 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem