Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   52 / 489
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Sziasztok!

Krisz!
- Nem tudom megmondani, hol lehet Tom025 órája, de azt hiszem hamarosan elolvassa ezt itt, és megmondja.

Zolee1209!
- Faliórának felrakva és legalább 1500F/min-el pörgetve jónak mondható a 165mm sugár, 5mm-es LED-ekkel (10mm-es LED-távolsággal). Nyilván megfelelő már a 7.5mm-es LED-távolság is, ott egy kicsivel szebb a kép, de már nem minden nézetből.

Felrakok okulásképpen egy archiv anyagot az óráimról.

Oraim_1-6.rar
    
(#) zoly15 hozzászólása Okt 29, 2008 /
 
Megszületett a " Wand Clock " nevű topic úgyhogy lehet a csevejt ITT folytatni

üdv!
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Szia Krisz!

Megvan az óra... a "Ki mit épitett" topik 102. oldalán találod!
Szia
(#) Krisz03 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Nagyon szépen köszönöm, hogy megkerested!
Jól néz ki ez a színkombináció is.
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Ha duplán kattintasz a kívánt hozzászólás fejlécén, könnyen tudsz hivatkozni rá linkkel is.
Íme:
Bővebben: Link
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
JAJ Vicsys! Már elmontad, meg is mutattad, de valahogy mégis ez jött be... Elnézést.
Szia.
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 

Előbb-utóbb hozzászoksz... Semmi gond, a többiek is látják-ami nem hátrány.
(#) Juszuffe hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
tűkön ülve várom mikor jön már a gls
tegnap lerendeltem hozzá az alkatrészeket volt minden csak épp a távirányítóban lévő pic-et nem találtam meg
ugye az a 16f84p na midnehogy kerestem de a p-s változatot ne mtaláltam :S ami hasonlított volna az meg 1500 forint körül mozog. olvastam hgoy páran helyettesíteni akarták már ezt a picet lehetségez ez?
bocs a zavarásért
Üdv
(#) Krisz03 válasza Juszuffe hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Hali!

Az a "p" betű valószínűleg a tokozásra utal (DIP, DIL), de hát gondolom nem is akarsz SMD-t használni...
A távirányítóba az újabb fajta, tehát az "A" jelölésű 16F84A kell.
(#) Krisz03 hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
Tényleg, a bázis és a propeller megy 16F628-cal és 16F628A-val is? Vagy ahhoz, hogy egyik helyett a másikat használjam, át kell írni a progiban valamit?
(#) Juszuffe válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
köszi az infót ezekszerint az "a" jelűt megrendelhettem volna. no midnegy majd valamikor bemegyek a Flash - be azt megnézem ott van e
Üdv
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Szia Krisz!
Nem kell átírni semmit, mindegy melyik tipusú PIC-ket használod. A PIC16F628A-I/P olcsóbban beszerezhető, (újjabb fejlesztés), én is ilyet használok.
Szia.
(#) Krisz03 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Igen, pont a beszerzéssel vagyok gondban. Olcsóbb Pestről futárral lehozatni (Bács megye déli részén lakom), mint itt nem messze (Szeged) megvenni.
Köszi!
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Szia Krisz!
Ide vidékre, ha többet rendeltem, (8 db), akkor 520Ft/db áron kaptam meg, Ha 4db-ot, már 600Ft fölött jöttek meg. (A PIC16F628-20/P, az 1500FT/db áron jött korábban!).
Szia
(#) Juszuffe hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
nemrég hívott fel a szegedi Ret es csávó holnapra megérkezik az alkatrész hozzácsaptam még a hiányzó picet így 9 ezerben fog kereken megálni :S
remélem nem rontok el semmit mert sokba lesz
üdv
(#) vicsys válasza Juszuffe hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Kár, hogy nem olvasgattad végig a topicot (tudom, hogy nagyon hosszú)-mert belinkeltem a távi 16F628-as változatát.
Bővebben: Link
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Szia Krisz03!
Belinkelek egy hozzászólást, ami a bázis á.k.-ban a freki és a kitöltés beállításával foglalkozik. Innen vettem én is az infót.
Bővebben: Link

(Az URL gombbal link lesz belőle... --vicsys )
(#) Juszuffe válasza vicsys hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
így jártam (tanuló pénz) de am télleg hosszú egy topic ^^ szal nem csoda hogy nem volt türelmem végigolvasni :S pedig sok hasznos tapasztalat van a dologgal kapcsolatban. Majd legközelebb jobban figyelek
Üdv
(#) Krisz03 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Ezt ismerem. Azért köszi szépen! Majd másnak a hasznára válik, aki hasonló dologgal küzd.

Megvettem az összes alkatrészt, holnap kezdem a panelkészítést...
(#) Krisz03 válasza Juszuffe hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Én végigolvastam ezt a topikot is, és Kaninjo fórumát is a maga kb 1600 hozzászólásával. Fárasztó volt, az egyszer biztos, de sok információt gyűjtöttem.

Kaninjo fóruma aztán igencsak nemzetközi. A taglistában találtam angol, orosz, taiwani, koreai, brazil, angolai személyt is. Szép!
(#) Juszuffe hozzászólása Okt 31, 2008 /
 
ma megérkeztek az alkatrészek
én a 3 milis ledes változatot csinálom
és észrevettem hgoy a nyákterven az smd tranyók egyik lába lóg a levegőben
ez természetes dolog?
üdv
(#) Juszuffe hozzászólása Okt 31, 2008 /
 
ahogy nézem arra kerül rá a vezérlés 10 k-s ellenálláson keresztül?
üdv
(#) edison555 hozzászólása Okt 31, 2008 /
 
Sziasztok!

Mi az egytemi projektmunkánkánknak választottuk ezt az órát. A tegnapi napon +érkeztek az alkatrészek. A propeller NYÁK-ot teljesen át szertném tervezni, de az nem teljesen tiszta, hogy a fototranyó(BP 103-3) bázisát hova kell kötni.
Több képen láttam, hogy infravevő diádát alkalmaztak, ami ugye 2lábú...szóval most melyik +oldás a működőképes és a legcélravezetőbb?

Ha tud valaki segíteni, azt +köszönném!

Üdv.: edison555
(#) vicsys válasza edison555 hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
A bázist nem kell bekötni. A fény nyitja.
(#) Juszuffe hozzászólása Okt 31, 2008 /
 
bocs a zavarásért megint
a bázis nyáktervén a 4700 mikrós kondi mellett van két pici luk alatta pedig egy vezetősáv
oda semmilyen alkatrész nicns feltüntve
azt most kössem át huzallal? (lehet hogy én vagyok ennyire körülményes de nem egyértelmű számomra)
Üdv
(#) Krisz03 válasza Juszuffe hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Ha megmondod (de legjobb, ha megmutatod), hogy melyik tervről beszélsz, akkor könnyebb lesz segíteni.
(#) Juszuffe válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
nah itt a kép hogy mire is gondoltam am a pcb fájlban lévő nyáktervre értettem köszi előre is
Üdv
(#) vicsys válasza Juszuffe hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Igen, az átkötés. Ha leköveted a kapcsrajz alapján rögtön egyértelmű...
(#) edison555 hozzászólása Okt 31, 2008 /
 
Szia vicsys!

OK.
Köszönöm válaszod.
üdv
(#) vtsoftware hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Sziasztok

"Találtam egy videómotort" és elgondolkodtam mire tudnám használni. És eszembe jutott egy propeller clock...
A motort sikerült szuperül beüzemelnem, tökéletesen forog.

Evvel is lenne egy kérdésem. 12V-ot adok neki, 100K ellenállással a szervójel-láb és a táp között.
Így az IC egy picit melegszik. Nem túlságosan, és ha úm. be van járatva akkor beáll egy hőfokra amit elviselek ujjal megfogva.
Ez normális-e? Kell-e rá esetleg hűtés?

Visszatérve az órahoz.
Van ugye a videómotorban (VDB1215CL) a forgórészben és a tartóban is egy fekete kör-féleség' amiben van két tekercs. Ezeken át tudom-e vinni a kijelzőnek szánt tápfeszültséget/áramot?
Ha nem akkor hogy tudom megoldani a táp/áram átvitel vezeték nélkül? Nagymelós-tekercselés nélkül!
Visszaolvastam!!! de konkrétan nem találtam választ és kapcsolasi rajzot...

Köszi szépen...
Következő: »»   52 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem