Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
Nekem is van egy inverteres heggezstőm.
De nem müködik, ezért szükségem lenne a kapcsolására.(típusTM250).
Elnézést mindenkitől, hogy nem jártam erre, de beleástam magam az IEEE cikkekbe. (industrial power stb.)
Szívesen megnézném azt az inverteres hegesztőt, de kb. két hónap múlva lesz egy kis időm. Szerintem nem lehet olyan nehéz megjavítani, amennyiben lehet bele alkatrészt kapni.
Kereszt kérdés belenéztem egy Booster 170-es (200 e ft) profi cuccba, amiben volt is egy 8*8 cm-es ferrit vas. Bekukkantottam egy obis-ba is.Ebben nem találtam semmilyen trafót, csak egy 8 mentes légmagos tekercset! Ez életbiztonságilag oké ,vagy rosszul láttam?
na ez a légmagos verzio engem is érdekelne. valaki igazán lekoppinthatná.
Látszik milyen olcsó az inverter manapság, mert bedöglött a fórum
Nekem is van egy inverterem, de ez nekem nem elég. Jó volna ha tudná az érintés mentes gyújtást. Azt tudom hogy a gyári trafón 5-7kV-t durrantanak rá szabályos időközönként amíg meg nem indul az áram, ez még nem is bonyulult mert fogok egy autó gyújtótrafót és ott a szikra, de autó trafót nem köthetek rá mégsem, mert a diódák nem bírják az 5-7kV-t. Kimenetére nem tehetek nagyfesz trafót, mert legalább 100menet kéne a szekunder oldalon, ekkora átmenő árammal pedig ez már problémás. Valaki tudja hogy csináják gyárilag ezt? Egyéb ötlete van valakinek?
Ja ez egyszerű! veszel 4pár régi tv vasat.a többit csak akkor ha figyelsz!
Üdv: Én is figyelek! szintén régóta foglalkoztat a téma
Bocsi.El voltam foglalva egy kicsit.A régi" Kevisz "-es gépeken láttam ezt a megoldást.A nagyfeszt ráültetik a kimenő pozitív ágra úgy hogy vesznek 4 pár régi ff tv /csöves/sorkimenő vasat.Egy tirisztor segítségével csinálnak egy rezgőkört./megvan a rajza valahol/.Mivel nagy áramot kell átengedni a vason és ugye kicsi a méret ezért / ezt sem tudom pontosan /Kb 30 menetet tekernek fel vörösréz lapból a porvas egyik oldalára gondosan elszigetelve a meneteket egymástól majd a másik oldalára tesznek kb 3 menetet sima 1-es szigetelt vezetékből.Rákötik az invertert aminek a rajzát igérem előkerítem.Azt tudom hogy egy BSTCC00246R-kell hozzá ez a lelke.Ha érdekel utánnajárok mindennek pontosan.Léteznek gyári nagyfeszek is,de nagyon drágák és az illesztő rész nem tartalmazzák.
Köszönöm, hogy nem felejtetted el. Gondolom a nagyfesz előállitása egy dolog és egy másik az adott készülékre történő instaláció. Igen ezért is lenne jó egy már bevált megoldást elkésziteni mint kisérletezni ebben az időhiányos világban.
Készülékenként változott a kicsatolórész,de csak amiatt,hogy a szekunder tekercs a megoldása miatt csak 250A-t tudot így kellet belőle esetenként/600A gép/akár 3db-is./az össz.4párX3 vas /testvérek között is 12db ff tv Egyébként van vasam is egy zsákkal valahol,ha ki nem dobták még az ősök.Acég megszűnésekor mindent kidobáltak pedig most sokminden aranyat érne.Előkeresem a régi feljegyzéseimet6nem lesz egyszerű/igyekszem minél hamarabb.
Miért jó az, ha egy hegesztő inverteres?
Úgy értem, hogy a hegesztés minősége a jobb, vagy miért kell inverteresnek lennie egy hegesztőnek a ház körül? Ha, maga az építés izgalmai és az ismeretszerzés a lényeg, azt értem. Csak, kíváncsi lettem volna, mi a motiváció egy ilyen projekt elindításakor? Gazdaságosság, minőség, vagy egyéb?
A hegesztés minősége jobb lesz, mert egyenárammal hegesztesz. Ez sokkal szebb és jobb varratot csinál, mint egy AC gép.
Nagyon finoman szabályozható az áram: Pl. egy D=2,5 pálcával simán bevarrok egy 1mm-es lemezen egy lyukat ! Nincs pácaragadás: Ha mégis odaragad, akkor a gép lekapcsol, és könnyen le tudod törni a pácát. A hagyományosnál néha úgy odaragadt, hogy az egész pálca felizzott, és a bevonat leégett róla... (kuka). A súlya töredéke a hagyományosnak: vállra akasztva, látre tetején tudod használni. Szép piros színe van... Gyakorlat nélkül tudsz jobb varratot készíteni, mint egy hagyományos géppel több évi gyakorlat után... :yes: Van még kérdés ?
Köszönöm, nincsen.
Így, már értem. Köznyelven, céónak nevezett technikát használok. Nekem, szimpi. Kétségtelen, hogy nem olcsó. Sem a készülék, spec munkakábel, reduktor, palack. Súlyra sem egy könnyen vállravető. Szóval, se nem olcsó, se nem könnyű. Valóban kedvezőbb az inverterrel működő hegesztő.
Naaaa, egy CO-s gépre azért elcserélném... !
Azt nem állítanám ilyen kategórikusan, hogy "az inverteres kedvezőbb" A Te géped és egy kis inverteres gép, nem ugyanaz a kategória, és árban sem összehasonlítható. A kis inverteres inkább barkács vagy TMK célra használható, míg a CO-s alapjában műhelygép. .... és persze a fogyóelektródás salak nélküli varrata ugye ... Az, hogy mikor melyik a kedvezőbb, csak a felhasználás célja döntheti el !
Szevasztok
tudna nekem valaki abban segíteni, hogy a WELD ZX7 inverteres játékszer othhoni, hobby célra milyen lenne, illetve ez a gép minőségre milyen. Akinek tapasztalata van, és megosztaná velem azt megköszöném. Illetve még annyi, hogy melyik gépeket kéne nézegetni ezen feltételekre. Ezt a gépet most 50 papirért meg tudom szerezni!! Köszönöm előre is mindenkinek.
A süti próbája az evés.Próbáld ki mit tud aztán már magad is tudsz dönteni.kis áram,nagy áram s ami a legfontosabb ha fogyóelektródásan használod több pálcával teszteld.
Sziasztok!
Inverteres hegesztőt akarok én is készíteni. Már egy ideje gyűjtöm az anyagot. Vasam (ferrit) van egy vödörrel, TV trafók. A gyáriakban sajnos nem annyira bízom, bár vannak jók, de azok drágák. ezért is szeretnék egyet csinálni. Én 200V-os shottkyval akarom egyenirányítani (szekunder), több lesz párhuzamosan. Darabja 2x10A-os. Ilyen helyettesítéseket csináltam már máskor is, pld. méregdrága 20A-es Panasonic sortranyó (+ a sortápfet is) helyettesítése két BU2520-al. Most is erről a monitorról írok . Azt mondták, nem fog menni. Elsőre és azonnal ment, nem ma kezdtem. Szóval engem komolyan érdekel a téma, nemsokára megveszem a diódákat is (a magyarhoz képest féláron ). komoly védelmeket is szeretnék rá tenni, én hő, feszültség, és áramvédelmeket is fogok alkalmazni. A próbák során majd különösen. Persze az nem mostanában lesz, majd a télen tervezem a dolgot. Az összegíyűjtött linkeket előáshatom ha kellenek. Egy ismerősömnek van inverteres gyári, az ősszel megpróbálok hozzáférni lekoppintani. De kell egy L mérő is addigra, meg egy próba pad, amivel a menetszámokat és irányokat le tudom koppintani a trafóból méréssel (generátor + mérés, próbatekercs a trafóra kontrollnak rátekerve a tetejére, így pontosan lehet koppintani a trafó menetszámait, induktivitás meg mérve). Ez egy jó inverter, mert a 3,5-ös pálcát is viszi. dobrovics Néztem a hegesztőket amit írtál. Ebből több is van, a kicsik nekem nem tetszenek, a két nagy az talán, de ez csak próba után biztos. Inverter DC MMA Welder (ZX7 Series) elektrorudi Idézet: „Naaaa, egy CO-s gépre azért elcserélném... ! Azt nem állítanám ilyen kategórikusan, hogy "az inverteres kedvezőbb" A Te géped és egy kis inverteres gép, nem ugyanaz a kategória, és árban sem összehasonlítható. A kis inverteres inkább barkács vagy TMK célra használható, míg a CO-s alapjában műhelygép.” Vannak barkács trafós CO2-k is, elég sok, ezt ne felejtsük el. Nálam is van egy. persze használható, de kicsi, inkább 2-es lemezig való az enyém. Persze vastagabbat is szoktam vele hegeszteni, de azt gázzal elő kell melegíteni, utána már jó. Nekem egy olyan inverter kell, ami a 3,5-öst viszi szépen, akár hosszú ideig is. Én csak egyszer fogok invertert csinálni. Azt fogom használni a CO2-höz is majd.
Szevasztok
kösz a választ Papp Ferike és Freddi!!! Ebből a szériából a 140 néztem, mert elméletileg elviszi a 3,2 pálcát, igaz nem mintha rendszeresen erre lenne szükségem. Persze fasza lenne a nagyobb gép, meg a co2 is, de sajnálok már tobb zsét kiadni érte. Ha barkácsnak megfelel, amit kinéztem, akkor szerintem próba után megveszem, mert nem felhőkarcolot szeretnék összeheftelni, hanem csak pár otthoni cucc meghegesztésére kell, hogy ne keljen mindig valakinek könyörögni , utánna meg tartozni, vagy rakat lóvét lejattolni. Sajna nagy tapasztalatom nincsen a hegesztésben , az otthoni gép inkább jobb lemezdarabolásra mint hegesztése ezért valami kis tanács jól jönne, mire figyeljek, mit hogyan, ami eszetekbe ötlik az jöhet, szívesen fogadom a tanácsokat. Köszi mindenkinek Freddi: ha már csinálsz , összedobhatnál nekem is egyet, és nem kell a fejemet fájdítanom
Bocs
vagy inkább ezek közül kéne egyet magamnak választani?? Einhell ISG 1000/1 inverteres heggesztő Einhell cen 160/1 Ívhegesztő keszülék Köszi
Nem is tudnék választani a helyedben én sem.Az viszont tuti,hogy szervizeléseim során rossz ESAB géppel még nem találkoztam.FRONIUS-sal inkább!Persze ez nem a reklám helye,de ez van.
Én 200V-os shottkyval akarom egyenirányítani (szekunder), több lesz párhuzamosan. Darabja 2x10A-os.
Ezt gyorsan elfelejteném!/JÓTANÁCS/Vannak erre a célra igazán megfelelő diódák.A link-ek érdekelnének,de csak ha tartalmaznak technikai megoldásokat vagy rajzokat is.Köszi!További szép napot.Feri
Szevasz Ferike,
ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, de én teljesen alap szinten vagyok ebben a témában. Szóval azért csak tudnál egy kis tanácsot adni nekem, hogy a három gép közül melyiket lene érdemes megvenni!! Einhell ISG 1000/1 inverteres heggesztő Einhell cen 160/1 Ívhegesztő keszülék ezekre 2 év garanci, és árban kedvezőbb, igaz kisebb az áramerőség is. kérdés hogy 80A elég e a 2,5 elektroda leolvasztásához. DC MMA Welder (ZX7 Series) a 140 néztem, és 50 000 papper egy év garival. ESAB vagy FRONIUS nem tudom, hogy ezek közül melyik melyik márkába szól bele, vagy melyikben van benne a másik technikája. ha erre akartál kitérni akkor ezt elmondhatnád nekem melyik cég melyikkel kever!!! Mivel van tapasztalatod, azért csak adhatnál egy két tanácsot hogy meyiket lenne érdemesebb megvenni, hogy pár év mulva is tudjak hegeszteni és ne csak ebben az évben. Segítséget THX előre is!
Csak tanács.Az Esab gépek világmárkák.A Fronius egy osztrák gépcsalád.Nagyon jó megoldású mindkettő.A froni talán egy kicsit bonyolultabb viszont a szabályzó rendszere igen kifinomult és jól eltalált.Egyébként az áram elég a 2.5-ös pálca elolvasztására a minőség már kérdéses.Amiből jobbak az inverteres gépek:súly áram arány,gyújtó fesz magasabb ezáltal csak az igen bénák ragadnak le már az elején,és a komolyabbaknál:nem kell külön előtolást szabályozgatni/CO/+meg tudod határozni hogy most felraksz vagy összeheggesztessz valamit.Nálam első sorban a gari idő dönt ha már a gépeket kipróbáltam.De ez fontos ki kell próbálni.Sajnos vannak olyancégek is akiknél a külső a fontosabb a gép meg nem tud semmit.A két cég egyáltalán nem kavar egymással egy szuper egészséges konkurencia-harc zajlik közöttük a vásárlók nagy megelégedésére.Nem akarok és nem is szeretnék dönteni helyetted próbáld ki mind a kettőt és aztán dönts. Az alsó kategóriákban sajnos inkább a mennyiségi eladás mint a minőségi dönt/sajnos/.Ha csak néha kerül elő akkor nics félsz.Általában a melegedés okozza a vesztüket persze ez két elektróda elégetése után is bekövetkezhet.Ezt már tipusa válogatja.Ilyenkor kell a katalógusban megnézni a heggesztőgépekre vonatkozó egyik legfontossab tulajdonságot :bekapcsolási idő.Azaz mekkora árammal mennyi időt tud a gép maximálisan dolgozni.Ha a 2.5-ös a kedvenc válaszd azt amelyik többet bír ebből a fajtából eldolgozni.További szép napot!
A tanácsom annyi lenne először is, hogy mindig keresd ki a neten, és nézd meg több helyen . Másodszor, hogy az árakon kívül a gyártó általi adatokat is nézd meg alaposan, más gyártókkal és készülékekkel hasonlítsd össze, nézzed a teljesítmény/ár arányt.
Einhell cen 160/1-F Ez tudja a 3,2-es pálcát, viszont ez egy trafós gép, szerintem váltóáramu (már mint kimenet). Einhell ISG 1000/1Ez mondjuk inverter, de nagyon gagyi. Nézd meg a "Bekapcsolási ido 80 A esetén: 15%". Ez azt jelenti, 80A-ral 1,5 perc heggesztés, 8,5 perc szünet. És a 80A nem túl sok, sőt! A 2,5-hez talán elég. Az amit először mondtál, az még mindig jobb választás, az legalább a 2,5-öst viszi valószínűleg rendesen. A 3,2-höz már a 160-as kellene (a gyári adatok szerint is, vagy nagyobb). Itt egy árusítós oldal Én azért fogok magamnak csinálni, mert amit készítek az a boltban 200 körül van. Az anyagára csak 20 lesz, legalább is remélem megáll annyiból. A legfontosabb félvezetők 10 körül vannak összesen. Persze ha a valódi árát nézem az egésznek, nekem is lesz vagy 70, ugyan is az idő pénz. Tehát a saját magamnak végzett munka is az, csak ezért nem kell zsebbe nyúlni, és bármikor van rá fedezet . Ez is hasonló mint amit választottál előszörNézd csak meg az adatlapját:BI. 35 % ( 10 min ) 150 A (üzemidő/pihenés). Pedig ez egy "160"-as. Na ezért építek én magamnak. Választani te választassz, én a 140-est javaslom amit először néztél. Ha sima trafós is jó, akkor amit néztél az elvileg jó. Ez az én véleményem. Ezt a választ már megítam tegnap is, csak az xp összedőlt . Az részletesebb volt. Egyébként van 200-as nálunk is az RX-7 ből, ZX7200II DereKer XLS dokumentum 75452+ áfa. Én ezt venném a helyedben. Ez "elvileg" viszi a négyes pálcát, az a gyakorlatban azt jelenti, hogy a 3,2-höz tökéletes, a négyessel nagyokat nyög. Javítsatok ki, ha tévedek .Ez egy másik cég Itt csak a 160-ast láttam. Fogj egy telefont valamikor, vagy csak írj nekik levelet. Aztán okosabb leszel. És rengeteg nézelődés a google-n. Újabb oldal, hegesztő típusok keresőbe, és ígytovább. De ennél olcsóbbat ami hegeszt is nem hiszem hogy találsz. Persze nem ismerem az általad írt hegesztőt konkrétan, a netről ennyit látok belőle, tehát a minőségre így nincs garancia. De aki egy ilyen sorozatot kiad, az már valamilyen szinten mérvadó, hogy tud valamit. Máskülönben csődbe megy. Papp FerikeKöszönöm a jótanácsot, de nem élek vele. A 200V elég kell hogy legyen. Az oroszok a hyper-bika, 50A es biztosítós betápu hegesztőjében is bírják a 200V-os diódák . Persze védelem is lesz nekik, az oroszok is raktak egyébként. Én viszont nagyon masszív védelmeket fogok tenni mindenhova. Attól lesz igazán üzembiztos, és ha beüt egy hiba, csak minimális csere szükséges, mert leáll, és a félvezetőket a védelmek megóvják. Készítettem már ilyent pld. tv és monitor javításhoz . Sorozatosan ette volna a tranyőkat és feteket amíg a próbák során megtalálom a hibát, így viszont nem kellett cserélnem egyet sem. Egy 100nF volt a hibás, minden bekapcsolásra szétverte volna a teljes sorrmeghajtót. Hát erről ennyit. Az meg a másik, hogy erősen hajlok a 200kHz-es inverter felé, ahhoz meg igen csak jó lesz. Egyébként a meghajtó fetek meg a szekunder shottkyk összesen 6500 pénz lesz áfástul. Ezek bírják a 200kHz-et is ha kell,és ezekkel lehet folyamatosan varni akár négyes pálcával is (12fet és 16 dióda, IRFP460 és MBR20200CT). Én csak egyszer építek heggesztőt. A 200kHz-es vezérlők: LM5030 NATIONAL, UC3808 TEXAS. Asszem a gyártókat nem kell ecsetelnem, ezekben a cuccokban meg lehet bízni. Hogy maga a hegesztő milyen lesz, az a kapcsolástól, méretezéstől, megépítéstől nagyban függ, pld. a szórt terekkel vigyázni kell a vezérléseknél stb. Nem nagyon van összerakva az anyagom inverter ügyben, épp most pótolom. Azért néhány rajzot, egyebet felteszek. e71_wykres_1053.jpg: a ferritmagon átvihető teljesítmény és a frekvencia összefüggése (hogy miért is jó a 200kHz). slua121.pdfEgy kis elmélet egyenirányításból, by Laszlo Balogh-tól a Texas-tól. (ugye a Texas fejlesztette ki a TL494-et is, ami ma is a fél világot hajta szó szerint ). XENTA100 KAPCSOLÁS + KÉPEK.RAR No comment. klim240_1.gif, klim240_2.gif Ez a kedvencem, ebből fogok valamit építeni, de biztos hogy lesznek módosítások. Ez az, amit feljebb már említettem. Azt hiszem előbb ezt csinálom meg, mielőtt a 200kHz-es teljeshullámúval próbálkoznák. Persze ez sem teljesen félhullámú, ez is az elméleti anyagban vázolt teljeshullámú kimenetet adja, csak itt egy tekercsel oldották meg.
Itt folytatom, mert a másik kép nem fért oda.
Van egy magyar fórum, onnét hoztam a rajzot: Inverteres hegesztő kézi készülék - Terminal Fórum Persze ők meg az oroszoktól. Ebben a fórumban már többen építettek inverteres heggesztőt, vannak rajzok, át kell olvasni. Ez pedig egy hegesztős fórum: Hegesztő FANClub(ív,gáz,plazma,műany Egyenlőre ennyi. Ha valaki talál valamit az szóljon. Én rengeteget turkáltam már, de össze kellene szednem minden fellelhető rajzot, elméletet, okosságot. A kapcsólóüzemmel meg a építéssel nem lesz gondom, az impulzustechnikát ismerem. Sok átalakítást is csináltam már impulzustápokon, pld melegedő tápok helyrepofozása, és utána a hatásfoka már tökéletes volt, nem ette a tranyót, bírta a terhelés. Menni fog ez, de egy csomó segédáramkört kell gyártanom a beállításhoz és a próbaüzemekhez. valószínű azokat készítem el majd legelőször. De ez csak a télen lehetséges, mostanában nem fogok ráérni. Ha lesz időm, azért a neten foglakozom vele. Cuccot viszont veszek hozzá ebben a hónapban, amíg jó az ára .
Szevasztok
kösz mindenkinek a tanácsot. ha zsém lenne akkor megvennék én is egy profi gépet, de így marad a hoby gépkategória. Ha lenne kedvem meg időm csinálnék én is gépet magamnak, de ez engem annyira nem hoz lázba, inkább a verda szerelése Nah szóval nézegetek, aztán megírom it vettem Kösz srácok a segítséget még egyszer is!
Szevasztok
Welder (ZX7 Series) a 160 ezt választom, valszeg pénteken meg is veszem! Szép estét
De azért tesztek meg fényképek lesznek még, nem?
teszt megvolt, k... jó, én mint tapasztalatlan hegesztő, én is be tudtam hegeszteni egy likat, nagyon tetszett. Fénykép? mire gondolsz? én meg a hegesztőm nagy cimbizés közepette?
Hát akkor most felteszem a kérdést, hátha élve maradok... Lehet e hangszóró mágnest ferrit magnak használni?Mármint toroid vasnak??
|
Bejelentkezés
Hirdetés |