Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Wand Clock
 
Témaindító: zoly15, idő: Okt 29, 2008
Lapozás: OK   4 / 67
(#) janocsi válasza mex hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Sziasztok!
Nem tudom iderakni a linket, mert kb 1 órája csak választ küldök a fórumnak, lehet hogy kettő, de nem teszi meg.Ezért ide leírom honnan tölthető le:

Megy_3.MOV
Nézzétek meg.
Sziasztok
(#) pittyu válasza janocsi hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Gratulálok , örülök a sikerednek én ugyanis nem haladtam semmire.Lehetne egy kis kapcsirajzot is látnunk ? Hogy oldottad meg a gerjesztést ?
(#) janocsi válasza mex hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Szia Mex!
Szia Bbatka!
Egy ugyanilyen kis mágnest egy darab rugalmas müa. lemezre erősítve, a tekercsek között nézem, viszonylag nagy amplitutó és csak 1-2Hz frekin, hogyan viselkedik.Milyen helyzetben mozdul a legnagyobb kitéréssel a tekercsekkel párhuzamosan. Rendkívül tanulságos, aranyos kis mérés, ahogy a mágneske "ficánkol" az erőtérben. Pontosan megjegyzem hol találom a legjobb beállítási értéket, azt alkalmazom a mágnes felerősítésénél. Nagyon jól lehet látni, hogy mekkora az amplitudója a lengőkarnak. Ez most egy nagyon finom vékony acéllemez, igen kis hosszal, de igy is kicsi a rezonociája. (15-17Hz!). Nyilván, legalább az 50-100Hz lenne majd a jobb frevencia. Most 4.5V/0.14A -nál szinte "üti" az egyik végállás, müa. összekötő távtartóját. A tekercseket úja hajtottam, 770menet/770menet van egy 85mmx16mmx2mm-es lágyvas-lemezre, 0.22mm átmérő CuZ huzallal. (2x22.6 Ohm)
Sziasztok.


(#) mex válasza janocsi hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Ezekszerint még mindig röviditeni kell a rugólemezhosszát.A végeredményt nagyban befolyásolni fogja a kar tömege is.
Nem jön a video.
(#) vicsys válasza mex hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Jön a video, csak szerintem sokan rácuppantunk egyszerre. A flashget segített...
(#) mex válasza vicsys hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Gondoltam,hogy sokkal több a csendestárs mint ahányan hozzászóltak.
Dehát ez is a fórumok egyik jellegzetessége.

Nekem még a flashgetet is le kellene töltenem,jön is vagy 3.13KB-vel.....
(#) vicsys válasza mex hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Janocsi!
Utólagos engedelmeddel ide is felraktam:
http://vicsys.hu/Megy_3.MOV

Klassz lett!
(#) mex válasza vicsys hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Köszi,lehúzom,nem szenvedek a datával.
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Szia Vicsys!
Én is igazán örülök, már azt hittem megint valamit elrontottam, de nagyon.
Szia, és mégegyszer kösz!
(#) mex válasza janocsi hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Tényleg klassz lett. A rugólemez orvosi szikedarab?
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
(#) janocsi válasza mex hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Szia Mex!
Azt hiszem, mágneses téren csak hozzád fordulnék kérdéssel, mert igen komoly ismereteid vannak ezen a téren!
- Nem-nem, ez a rugólemez egy videómagnó feldelét volt hivatott főldponton tartani. Volt ilyenem erősebb is, rézlemezben is, de ilyenkor aztán sehogyan sem tudom megtalálni. A következő lépés pedig ezen a téren lesz, erősebb lemezzel próbálkozom. Már 4.2V/0.1A-nél is tudja a teljes amlitudót, addig állítgattam a tekercs távolságokat. Igazad volt, ott az egyik végén volt mágneses "rövidzár", azt megszüntetve lehetett ekkora lépést tenni. Oda is kell még müa. távtartót csinálnom.
- Jó lenne, ha valaki elkezdene egy programot megírni maid, mert hamarosan be lehetne indítani egy ilyen eszközt.
Szia.
(#) kaninjo válasza vicsys hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Hú Vic!

Köszi a linket!
HDD clock
Ezt találtam mellette.
Bocsánat az OFF-ért... Ez inkább prop. clock.

Janocsi!
Gratulálok! Kínváncsian várom a fejleményeket!! Csak így tovább!
(#) pittyu válasza vicsys hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Én is hasonlóval kisérletezem.Már beinditottam a kart, csak nem tudtam kontrollálni a kitérést és kolompnak lett volna jó. Most betettem két opto érzékelőt az irány váltásnál. Az eredeti fólián megy fel a tekercs fesz, és a ledeknek is megvannak a sávok.

DSCF0096.JPG
    
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Sziasztok!
Már 3V/50mA-rel is elindul teljes amplitudóval a szerkezet Van valahol PIC16F84-el egy "kezdetleges", egyszerű óra, amit most itt ki lehetne próbálni.
- Azt hiszem pityu talált egy ilyen eszközt, jó lenne megnézni az hogyan is működne.
Ide teszek egy H-hid rajzot vezérléssel, ami most hajtja a lengőt.[i]
(#) janocsi válasza pittyu hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Szia Pittyu!
Láttam a szerkezetet, jól néz ki.
Itt nálam a vezérlést majdan egy PIC-programból lehetne megoldani, ahol is két kimeneten kellene L/H szintekkel kapcsolgatni a H-hidat a megfelelő frekvenciával. (Állítható a PIC-ben).
- Lehet hogy rátaláltam én is egy egyszerű ilyen óra elkészítésével kapcsolatos megoldásra. Ez valóban "csak" óra.
Ide rakom az asm és hex filét is, talán megegyezik a Tieddel.

(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
(#) pet hozzászólása Nov 7, 2008 /
 
A mai nap láttam egy ilyen órát egy barkácsbolt pultján. Tök jóó

Bár szerintem házilag nehezen megoldható lenne a mechanikai összeszerelése.
De ha valaki kreálna hozzá, egy leírást, mint a Propeller Clockhoz, beszállnék.
(#) vicsys válasza pet hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Van egy olyan érzésem, hogy Janocsi addig nem nyugszik, amíg kész nem lesz...
(#) pittyu hozzászólása Nov 7, 2008 /
 
Uraim! Szükségem lenne egy fetes h hid rajzra.Megrendeltem kis nyolclábú feteket amiben P- és N fet van egy tokban. A vinyó tekercse és mágnesezése baromi érzékeny, pici inpulzusok kellenek.Két 555 ös monostabillal gondoltam a hid vezérlését, amit a végállás optók inditanának.Ha van jobb ötlet ne titkoljátok el.
(#) pittyu válasza pittyu hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Találtam egy híd rajzot, ez vajon jó??

DSCF0102.JPG
    
(#) janocsi válasza pittyu hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Szia Pittyu!
A rajz jónak tünik.

Sziasztok!

ELINDULT at első Wand Clok -om!

Azzal az egyszerű kis porgrammal PIC16F84-el. Vannak még hibái, de megy! Csinálta egy kis videót róla, sajna ez is MOV.

Ide rakom a linkjét:
http://data.hu/get/827528/Vand_C_janocsi.MOV.html

Ez már a javított link. --vicsys
(#) vicsys válasza (») Nov 8, 2008 /
 
Na, alakul! A C3-mat vedd le próbaképpen...

Itt 1 link a gyorsabb letöltéshez:
http://vicsys.hu/Vand_C_janocsi.MOV
(#) pittyu válasza janocsi hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Gratulálok!!! Gondolom "élőben " nem vibrál.A kar közepénél az az érzékelő mi: mechanikus vagy opto.Rövid a kar útja azért nem látszik a vége?Lassan nekem is kellene egy karhossz, és a ledek távolsága.
(#) Sergei válasza janocsi hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
üdv.

én azt kérdezném hogy melyik pic-et használtad? a 4 Mhz-eset vagy a 20Mhz-et ? tudom láma kérdés de engem megzavart az a 32768Hz-es kvarc.

üdv Sergei
(#) janocsi válasza pittyu hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Sziasztok!
Most akadt aztán igazán sok-sok probléma. A mechanikus kapcsolót le kell cserélni optóra. A PIC16F84A, 20MHz-es. Itt a LED-ek meghajtását külön kell megoldani egy-egy tranzisztorral, leválasztva a PIC-ről. Lengőnyelv ferkvencia most 30Hz. Nagyobb fényerejű LED-ek beépítése is fontos lesz. A C3-as kondit valahogy a frekihez kell igazitani szintén. Nagyobb kar-amplitudó kell, vagy inkább hosszabb, hogy beférjen minden karakter. Stabil meghajtó frekvencia a rezonocia tartásához, valószinű hogy szinkronizálni kell valahogy.
Egyelőre ennyi...
Sziasztok.

(#) Sergei válasza janocsi hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
köszönöm
(#) zoly15 válasza pittyu hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Ahol a SZÜKSÉG ott a SEGÍTSÉG
A modik remélem nem harapják le a fejemet a nagy kép miatt de félő ha méretezném nem lehetne látni a méreteket...

üdv!
UI.: a kar VASTAGSÁGA 2mm
(#) janocsi válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Szia Zoly15!
Kösz! Ez igen!
Most ahogy a méreteket nézem, nálam a mágnestől a kar hossz LED-estől csak a negyede!
Lehet min alakítani ezek után rendesen.
Szia.

(#) zoly15 válasza janocsi hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
No kíváncsi leszek hogy ki fog-e sülni ebből valami

üdv!
Következő: »»   4 / 67
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem