Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
szerintem csináld légszereléssel!(már ha van rá módod! )
Úgy rémlik azt írták valahol, hogy a dimanólemez néhány KHz-ig jó.
Viszont van ez a porvasmag. Ferritet már láttam, az a sorkimenőben van pl., A porvasmag az miféle ? Pl. a HAGY feliratú fazekmag ? Azért piszkálja a fantáziám mert, a következő paramétereket írják róla: Max 1T DC....20Khz min. Ha fazékmag alakú, akkor gondolom igen jó a hatásfoka, mert onnan aztán nem szökik ki az erővonal. Viszont nagy méretben gondolom drága. Lehet, hogy nagy drága cégek használják ? ......... Másik kérdésem: Ha van elég hely a tekercstesten, feltétlen szükséges a szekundert belepalacsintázni a primerek közé, vagy elég ha 0,5mm szigeteléssel pótolom. ( így nem kell egy rahedli kivezetés). Aztán a szekundert meg a tetejére (vagy az aljára)csavarom dublírozva.
Üdv nincs valakinek véletlen valamiféle erősítő rajza PCF200-as trióda-pentódához?
Elöre is köszi!
A Ferrit magok fémporból, és kötőanyagból állnak!
Legjobb tudomásom szerint a porvasmag a ferrit mag, mert nem lemezelt...(javítson ki a ki nem így tudja!)
Hát igen .
A ECC82-vel így kb. 10 Veff. lesz a kimeneten 1V bemenetnél .Ha mind 2 triódát fesz erősítőnek is használod , akkor már 0,5V bemenő esetén akár 40V eff. is kijön , ami meg sok . ECC81 , ECC85 , ECC88 talán jobb lenne , ha a második trióda katódkövető marad . Talán ECC82-vel ez elegendő lehet CD szintű kimenetről .
Ha elég a CD szintű érzékenység akkor az előzővel kapcsolással próbálnám .
Persze még sok variációt kipróbálhatunk ..
Vagy ez talán jobban tetszene , ez már rendelkezik erősítés tartalékkal , de így van lehetőség visszacsatolni .
Kicsit ismét haladt az összeszerelés, egyre nehezebb mozgatni , 3db . SM102B meglökte a súlyát .
Tegnap sikerült megnyitni , akkor küldöm úgy .
Sárgaréz 2 komponensű lakkal védve , így lehet fogdosni . Még a trafók burkolatát kell kitalálnom , az biztos , hogy fa lesz ..
Építse már meg valaki az én ECL/PCL 86-os kapcsolásomat is, igazán nem bonyolult.
Ennek a négyszögátvitelében ott a titok, ami a stúdióhangtól az álő hangot megkülönbözteti.
Bocs a késői válaszért.
Nem voltam fórum közelben. Kicsit össze jöttek a dolgaim, ezen a héten fogom intézni a kimenőket.
Nagyon szép.
De szerintem ez nyilvánvaló. A lakk nevét amivel kezelted a felületét leírnád?
Sziasztok,
Elsősorban gyakorlati tapasztalattal bíró kollégák véleményét kérném abban, hogy a Mullard név mennyire csillog fényesen az elektroncsövek egén? (A megfogalmazásért pedig köszönöm az Oscar Díjat )
Fenn csillog a General Electric mellett, szóval nagyon
zenészek a fél karjukat vagy lábukat odaadnák mondjuk egy pár Mullard KT 88-ért, vagy 3 db ECC83-ért!!! Régi Brit (?) márka.
"véletlen" találtam két kimenőt (eddig azt hittem hálózatik, még a nyáron kukáztam ) EI66 -os vason vannak, kétfelé osztott primer, közte secunder, csak le van törve a cséve oldallapja ( fehér fröccsöntött polisztirol (?) cséve ),és kicsit összekuszálódtak a menetek. A primerek sorszigetelés nélkül vadtekercseléssel vannak készítve, arra gondoltam, megigazítom a meneteket, kiöntöm lakkal, és ragasztok nekik valami oldallapot, még nem tudom, hogy SE, vagy PP, de szerintem az utóbbi, kicsit nagyobb, mint egy Budapest kimenő
Aztán pengethetnek foggal mint Hendrix...
Igen rá van írva hogy Made in Great Britain. Nekem két db új PCL86-ot sikerült szereznem a Piccolomhoz (ezúton is köszönet Iminek a kimenőkért, és Hansnak a (remélem) tuti befutó kapcsi rajzért). Elvileg holnap jön a táp trafó hozzá és ha esik ha fúj max csütörtökre kész is lesz!
Köszömöm .
Lakk nevét nem tudom , mert autófényező fújta le , nem érdemes venni , csak nagy kiszerelésben kapható , az áráért simán megcsinálják többször is .
Szeretném az eredeti magon ujratekercselni egy Eag 785/A erősítő kimenőtrafóját. Milyen menetszámokkal tekerjem meg 8 ohmra?
Bocs Zolikám !
Azt hitem ez így működik , TINA ezt a lehetőséget adja és ez volt a gyorsabb . Köszi sturbi a segítséget . Talán így is müködik , majd Zoli megmondja ...
Én ki akarom próbálni , van 1 elfekvő SE , igaz nem ECL86 hanem 6P6C csövekkel , de ott is működnie kell az elvnek .
Nos ismét itt vagyok, látom folyik az erősítő kapcsolási rajzának tervezése mivel én ehhez nem értek (még) annyira ezért majd csendben figyelem hogy mi lesz a vége.
Ahhoz a rajzhoz már nem kellett volna TINA, csak WFM.
Már alig várom és meg is kezdtem kioperálni a rádió maradványból hozzá az alkatrészeket.
Amúgy a csövekben a higanyszerű "korom" az mi mert az EBL-ben elg sok van és nemhinném hogy ez jó dolog.
Bátyám autofényező, Lechler, Sickens, Body, általában ezeket a márkákat hazsnálja/használják. De valóban érdemesebb lefestetni valakivel, ezek drága lakkok, és jobbára nagy tételben éri meg őket beszerezni.
Nem feltétlen jó dolog, csak ha a megfelelő helyen van ! ha a cső oldalára van belőle sok kiülv, akkor az bizony már öregecske!
Hú ezer köszönet jövök nektek egyel
2 kérdés: Az előfokhoz felirat hova megy? Az előfokban a VG1 az a bemenet ugye?
Természetesen én sem a tetején lévő szándékosan elhelyezett foltról beszéltem oldalt viszont elég nagy foltok vannak. Mindegy ha nem megy valahonnan szerzek majd másikat.
VG1 oda jöhet a poti , 47-100K , csúszka az R8/R12 találkozására .A visszacsatolás R7/R6 közös pontjába . Ha nagy lenne az erősítés , akkor az R2 és R3 ellenállás felcserélésével csökkenthető , vagy az arányai változtatásával nagyobb mértékben is .
Lehet, hogy nem teljesen idepasszoló kérdés:
Villanygitár+csöves erősítő milyen hangszóróval lesz jó hangú ? Nagy legyen, közepes, szélessávú, vagy elég egy mélyközép ? |
Bejelentkezés
Hirdetés |