Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   285 / 2208
(#) rockersrac válasza kornel hozzászólására (») Nov 16, 2008
szerintem csináld légszereléssel!(már ha van rá módod! )
(#) vandorbot hozzászólása Nov 16, 2008
Úgy rémlik azt írták valahol, hogy a dimanólemez néhány KHz-ig jó.
Viszont van ez a porvasmag. Ferritet már láttam, az a sorkimenőben van pl., A porvasmag az miféle ? Pl. a HAGY feliratú fazekmag ?
Azért piszkálja a fantáziám mert, a következő paramétereket írják róla:
Max 1T
DC....20Khz min.
Ha fazékmag alakú, akkor gondolom igen jó a hatásfoka, mert onnan aztán nem szökik ki az erővonal.
Viszont nagy méretben gondolom drága.
Lehet, hogy nagy drága cégek használják ?
.........
Másik kérdésem:
Ha van elég hely a tekercstesten, feltétlen szükséges a szekundert belepalacsintázni a primerek közé, vagy elég ha 0,5mm szigeteléssel pótolom. ( így nem kell egy rahedli kivezetés). Aztán a szekundert meg a tetejére (vagy az aljára)csavarom dublírozva.
(#) mcganyer hozzászólása Nov 16, 2008
Üdv nincs valakinek véletlen valamiféle erősítő rajza PCF200-as trióda-pentódához?
Elöre is köszi!
(#) EcoPityu válasza vandorbot hozzászólására (») Nov 17, 2008
A Ferrit magok fémporból, és kötőanyagból állnak!
Legjobb tudomásom szerint a porvasmag a ferrit mag, mert nem lemezelt...(javítson ki a ki nem így tudja!)
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Nov 17, 2008
Hát igen .
A ECC82-vel így kb. 10 Veff. lesz a kimeneten 1V
bemenetnél .Ha mind 2 triódát fesz erősítőnek is használod , akkor már 0,5V bemenő esetén akár 40V eff. is kijön , ami meg sok .
ECC81 , ECC85 , ECC88 talán jobb lenne , ha a második trióda katódkövető marad .
Talán ECC82-vel ez elegendő lehet CD szintű kimenetről .
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2008
Ha elég a CD szintű érzékenység akkor az előzővel kapcsolással próbálnám .
Persze még sok variációt kipróbálhatunk ..
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2008
Vagy ez talán jobban tetszene , ez már rendelkezik erősítés tartalékkal , de így van lehetőség visszacsatolni .
(#) CHZ hozzászólása Nov 17, 2008
Kicsit ismét haladt az összeszerelés, egyre nehezebb mozgatni , 3db . SM102B meglökte a súlyát .
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2008
Tegnap sikerült megnyitni , akkor küldöm úgy .

Sárgaréz 2 komponensű lakkal védve , így lehet fogdosni .
Még a trafók burkolatát kell kitalálnom , az biztos , hogy fa lesz ..
(#) sturbi hozzászólása Nov 17, 2008
Építse már meg valaki az én ECL/PCL 86-os kapcsolásomat is, igazán nem bonyolult.
Ennek a négyszögátvitelében ott a titok, ami a stúdióhangtól az álő hangot megkülönbözteti.

IMG_0001.jpg
    
(#) nyikolaj válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 17, 2008
Bocs a késői válaszért.
Nem voltam fórum közelben.
Kicsit össze jöttek a dolgaim, ezen a héten fogom intézni a kimenőket.
(#) sturbi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2008
Így jó lesz ?
(#) nyikolaj válasza CHZ hozzászólására (») Nov 17, 2008
Nagyon szép.
De szerintem ez nyilvánvaló.
A lakk nevét amivel kezelted a felületét leírnád?
(#) MrBrown hozzászólása Nov 17, 2008
Sziasztok,
Elsősorban gyakorlati tapasztalattal bíró kollégák véleményét kérném abban, hogy a Mullard név mennyire csillog fényesen az elektroncsövek egén?
(A megfogalmazásért pedig köszönöm az Oscar Díjat )
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Nov 17, 2008
Fenn csillog a General Electric mellett, szóval nagyon
zenészek a fél karjukat vagy lábukat odaadnák mondjuk egy pár Mullard KT 88-ért, vagy 3 db ECC83-ért!!! Régi Brit (?) márka.
(#) kocos hozzászólása Nov 17, 2008
"véletlen" találtam két kimenőt (eddig azt hittem hálózatik, még a nyáron kukáztam ) EI66 -os vason vannak, kétfelé osztott primer, közte secunder, csak le van törve a cséve oldallapja ( fehér fröccsöntött polisztirol (?) cséve ),és kicsit összekuszálódtak a menetek. A primerek sorszigetelés nélkül vadtekercseléssel vannak készítve, arra gondoltam, megigazítom a meneteket, kiöntöm lakkal, és ragasztok nekik valami oldallapot, még nem tudom, hogy SE, vagy PP, de szerintem az utóbbi, kicsit nagyobb, mint egy Budapest kimenő
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Nov 17, 2008
Aztán pengethetnek foggal mint Hendrix...
Igen rá van írva hogy Made in Great Britain.
Nekem két db új PCL86-ot sikerült szereznem a Piccolomhoz (ezúton is köszönet Iminek a kimenőkért, és Hansnak a (remélem) tuti befutó kapcsi rajzért).
Elvileg holnap jön a táp trafó hozzá és ha esik ha fúj max csütörtökre kész is lesz!
(#) CHZ válasza nyikolaj hozzászólására (») Nov 17, 2008
Köszömöm .
Lakk nevét nem tudom , mert autófényező fújta le , nem érdemes venni , csak nagy kiszerelésben kapható , az áráért simán megcsinálják többször is .
(#) korgs2 hozzászólása Nov 17, 2008
Szeretném az eredeti magon ujratekercselni egy Eag 785/A erősítő kimenőtrafóját. Milyen menetszámokkal tekerjem meg 8 ohmra?
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2008
Bocs Zolikám !
Azt hitem ez így működik , TINA ezt a lehetőséget adja és ez volt a gyorsabb .
Köszi sturbi a segítséget .
Talán így is müködik , majd Zoli megmondja ...

ECC82 I.gif
    
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Nov 17, 2008
Én ki akarom próbálni , van 1 elfekvő SE , igaz nem ECL86 hanem 6P6C csövekkel , de ott is működnie kell az elvnek .
(#) Danaman válasza CHZ hozzászólására (») Nov 17, 2008
Nos ismét itt vagyok, látom folyik az erősítő kapcsolási rajzának tervezése mivel én ehhez nem értek (még) annyira ezért majd csendben figyelem hogy mi lesz a vége.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2008
Ahhoz a rajzhoz már nem kellett volna TINA, csak WFM.
(#) Danaman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2008
Már alig várom és meg is kezdtem kioperálni a rádió maradványból hozzá az alkatrészeket.
Amúgy a csövekben a higanyszerű "korom" az mi mert az EBL-ben elg sok van és nemhinném hogy ez jó dolog.
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Nov 17, 2008
Bátyám autofényező, Lechler, Sickens, Body, általában ezeket a márkákat hazsnálja/használják. De valóban érdemesebb lefestetni valakivel, ezek drága lakkok, és jobbára nagy tételben éri meg őket beszerezni.
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2008
Nem feltétlen jó dolog, csak ha a megfelelő helyen van ! ha a cső oldalára van belőle sok kiülv, akkor az bizony már öregecske!
(#) Danaman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2008
Hú ezer köszönet jövök nektek egyel
2 kérdés: Az előfokhoz felirat hova megy?
Az előfokban a VG1 az a bemenet ugye?
(#) Danaman válasza kocos hozzászólására (») Nov 17, 2008
Természetesen én sem a tetején lévő szándékosan elhelyezett foltról beszéltem oldalt viszont elég nagy foltok vannak. Mindegy ha nem megy valahonnan szerzek majd másikat.
(#) CHZ válasza Danaman hozzászólására (») Nov 17, 2008
VG1 oda jöhet a poti , 47-100K , csúszka az R8/R12 találkozására .A visszacsatolás R7/R6 közös pontjába . Ha nagy lenne az erősítés , akkor az R2 és R3 ellenállás felcserélésével csökkenthető , vagy az arányai változtatásával nagyobb mértékben is .
(#) vandorbot hozzászólása Nov 17, 2008
Lehet, hogy nem teljesen idepasszoló kérdés:
Villanygitár+csöves erősítő milyen hangszóróval lesz jó hangú ?
Nagy legyen, közepes, szélessávú, vagy elég egy mélyközép ?
Következő: »»   285 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem