Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő 2N3055-el
Lapozás: OK   4 / 7
(#) lapose válasza csiperke hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Tessék!
(#) dusinnhht hozzászólása Nov 26, 2008 /
 
Oszgab küldenél egy képet at erőlködő belsejéről?
Nem hiszem el, hogy hogy fog ez beleférni...
(#) oszgab4878 válasza dusinnhht hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
hali.
Mivel a trafó az egy számítógépházban kapott helyet (az elég ronda... majd lesz más ha táérek ) ezért csak a végfok meg a szűrő van dobozban! így már érted?
üdv.
(#) dusinnhht hozzászólása Nov 29, 2008 /
 
Értem!
Bár mondjuk nekem befér minden úgy néz ki...
Amúgy megépítettem és volt egy átkötés, amit a 20 átnézés után sem vettem észre, szóval aranyos ívfény volt megint Néhány tranyó elszállt, a FET-eket nem tudom hogy lehet ellenőrizni. Erre van módszer?
(#) proli007 válasza dusinnhht hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Hello!

Például helyes működés esetén, így:

- Ha az On nyomógombot megnyomjuk, a zöld Led világít.
- Ha elengedjük, akkor is tovább világít, mert a GS kapacitás megtartja a töltést jó ideig.
- Ha megnyomjuk az Off gombot, a zöld Led kialszik.
- Ha elengedjük az Off gombot, akkor is sötét marad a Zöld Led.
- Ha a piros Led ég, gate körben hiba van.

üdv! proli007

FET-Test.png
    
(#) csiperke válasza lapose hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Már lementettem köszönöm !
(#) lapose válasza csiperke hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Szívesen!
(#) dusinnhht válasza proli007 hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Basszus asszem kezdem a dolgokat érteni
Ha kész lesz a cucc, akkor akik igényt tartanak rá és segítettek alkalmuk lesz egy ingyen sört elfogyasztani(vagy bort vagy pálinkát )...
Kössz proli007
(#) proli007 válasza dusinnhht hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Hello!

Ha már lúd, legyen kövér...
Módosítottam, hogy P csatornás is vizsgálható legyen vele.

üdv! proli007

FET-Teszt.png
    
(#) dusinnhht válasza proli007 hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Na akkor az n-fetek jók, de a p-fetek... félig.
A zöld led világít, ha megnyomom a bekapcsot, viszont ha megnyomom a ki gombot akkor csak elhalványul, de mikor elengedem ki is alszik. Most akkor ez nekem jó vagy rossz?
(#) proli007 válasza dusinnhht hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Hello!

A PFet-et, csak az új kapcsolással nézheted meg, mert a tápnál polaritást kell váltani! (azaz a zöld semmi esetre sem világíthat, csak a sárga.)

üdv! proli007
(#) inperion válasza dusinnhht hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Ha lehetek öszinte akkort én kicserélném a erősitöbe a 2n3055 ötöket mind egy szálig és végig mérném az összes félvezetöt


(#) dusinnhht válasza proli007 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Az számít?
Hirtelen csak két zöldet találtam, amiket más-más irányba kötöttem be. És igen, a polaritást cseréltem. (az összeset az utóbbi kapcsolással "mértem")
@inperion: Köszi, az már megtörtént, ugyan az a projektem most pihen, de azt tudom, hogy a cucc már működik, csak valahol feltehetően gerjed...
(#) proli007 válasza dusinnhht hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Hello!

Akkor gyanús a dolog, mert N és P csatornásan is azonos viselkedést kellene mutatnia. (Csak hogy a zöldre hivatkoztál, azt hittem az elsővel mérted. Természetesen nem számít a szín. csak a polaritás változik, a FET GDS bekötése nem!)

üdv! proli007
(#) dusinnhht válasza proli007 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Az nem lehet, hogy mivel gombok helyett drótokat használtam melyeket fogtam és a kezem elektromosan megosztotta a vezetéket?
(#) proli007 válasza dusinnhht hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Hello!

Idézet:
„ha megnyomom a ki gombot akkor csak elhalványul, de mikor elengedem ki is alszik”


Sajnos ez ellent mond ennek az elméletnek. Mert ha fordítva lenne....
Persze itt tapizni a vezetéket nem lehet. Mert a kezeddel is simán ki-be "kapcsolható" a tranyó.

üdv! proli007
(#) dusinnhht válasza proli007 hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
De szigetelésen át fogtam meg.
De nem hinném, hogy a gomb sokat javítana, ugyanis az n-fet már 10cm-ről érzékelte, hogy közelítek
(#) killa hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
heló mindenki tegnap kaptam egy AET - 453 tipusu erölködöt kicsit mostoha állapotban volt szegényke kitakaritotam jó csomó szemét volt benne 15 évig ált egy garázsban igazábol szeretném felujitani és ehez szeretnék egy kicsi seggitséget n em tudom mi lehet igazábol a baja kicseréltem rajta a bejövö csatlakozokbol néhányat de sajnos elöte is meg miután kicseréltem öket rca ajzatra gerjedt erösen már a potméter mozditása elöt is kérem valaki aki már javitott ilye t segitsen hogy feltámaszthasam szegényt köszi killa keszthely
(#) Imi65 válasza killa hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Rajzzal tudlak segíteni.
(#) agressiv válasza killa hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Háát nehéz ügy nem mai darab már szegényke. Nekem is van, de amikor meghalt benne a végfok egyszerűen nem tudtam vele mit kezdeni csináltam bele másikat.
Kondenzátorok cseréjével próbálokzhatsz, de nem biztos hogy egyszerű lessz bele ilyen kondikat szerezni.
Ha volna oszcilloszkópod akkor könnyebben megtalálnád a gerjedés forrását.
(#) dusinnhht válasza oszgab4878 hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Na hali!
Kicseréltem az összes tranzisztort, de most már következetesen bekötöttem a + és - ágba egy-egy izzót. És még milyen jól tettem. Csak az a baj, hogy csak egy 40 és egy 60W-os van, így a +ágban lévő világít... de ha a - ágat lekötöm, akkor nem; szóval gondolom a + és a - között van átkötés. Már kiszedtem a biztiket("eredeti" nyákon építettem ), de még így is világít, tehát a meghajtóelektronikában van a hiba. Szerintetek, hogy legyen a hibakeresés? Ha kikötöm a BF47x-es tranyókat, és bekapcsolom a rendszert, akkor tönkre a többi? Azért gondoltam ezekre, mert ez lehet a legközelebbi hibaforrás szerintem.

Ha valaki még válaszolna karácsony előtt azt megköszönném... Amúgy kellemes és boldog karácsonyt kívánok azoknak, akik ünneplik, akik nem, azoknak kellemes szabadságot, aki meg ilyenkor is dolgozik, annak sok pénzt.
(#) dusinnhht válasza dusinnhht hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Na valaki?
(#) gumicukor hozzászólása Ápr 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Kezembe került egy SABA 8120 típusú quadro erősítő, melyben 8 db 2n3055 tranzisztor dolgozik. Az előző tulajdonos eléggé barbár módon kikötötte belőle a rádiót, s sima erősítőként használta, míg ki nem lőtte. Sikerült már az egyik oldalt megcsinálni, viszont a másik oldalt -10 V feszültség jön ki. Egy oldalon négy tranzisztor van és ebből kettő piszkosul melegszik. Tudnátok adni támpontot, hogy ha beteszem a multiméterbe a tranyók lábait, akkor milyen értékek azok, melyek jók?
(#) proli007 válasza gumicukor hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Hello!
- A multiméterrel, (ha a báta mérésre gondoltál) nem igazán tudod a 2N3055-öt megnézni, legfeljebb dióda állásban a "belső diódákat". Viszont két ellenállással és egy táppal már megnézhető a működése.
- Általában nem az szokott rossz lenni ami melegszik.
üdv! proli007
(#) gumicukor válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
a melegedést úgy értettem, hogy a jó oldal 4, + a másik oldal 2 tranzisztorja sima zenehallgatás során nem melegszik, viszont a maradék kettő tranzisztor 10 perc után süt... Kitérnél nekem arra, hogy a kettő ellenállást és a tápegységet hogy kötögessem össze a tranzisztorral? Előre is nagyon köszönöm szépen! :yes:
(#) fazksg válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Szia!
Miért ne tudná a tranzisztor ß-ját mérni? Én is mostanában sokat méregettem 2N3055-öt multival. Persze jó a diódavizsgáló mód is, de a ß mérés megoldható 3 darab pár centis tömör vezetékkel meg három krokodilcsipesszel (esetleg ruhacsipesz is jó lehet ). Hadd ne magyarázzam, hogy csináltam... Nehogy már' ez egy hobbistának gondot okozzon .
(proli007, ne sértődj meg! Csak ne rettentsen el minket az, hogy nem megy bele a multi aljzatába közvetlenül a tranyó... Keményebbek vagyunk mi annál ).
Üdv: FazksG
(#) gumicukor válasza fazksg hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
én is erre gondoltam, amit Te írtál, azonban a multiméteren körülbelül mi az az érték, ami jó? mert hiába kötöm á, ha csak látok egy számot, de nem tudok semmit sem kezdeni vele...
(#) Dudus válasza fazksg hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Az áramerősítési tényező erősen függ a tranzisztor áramától, a multiméter pedig hihetetlenül kis árammal mér ezért többet fogsz mérni mint amit a tranzisztor pár A-es áram mellett tud.
(#) proli007 válasza fazksg hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Hello!
Szó nincs arról mi hova nem megy be..!

Amit Dudus ír az a lényeg, és így a mért értéknek köze sincs a tranyóhoz.
Valamikor azzal szórakoztunk, hogy a rossz tranyó kalapját levágtuk, és belebarkácsoltunk egy kicsit. Amikor a kolléga megmérte, minden jónak tűnt. csak aztán mikor az áramkörbe került úgy el szállt mint a zászló. Aztán lecsesztük, hogy eltolta a drága tranyót.. Annak meg csak izzadt a füle
Hát ezért nem mérünk multival bétát...
üdv! proli007
(#) Dudus válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Illetve mérünk , csak tudjuk, mire jó amit kapunk
Következő: »»   4 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem