Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   12 / 59
(#) vicsys válasza deguss hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Szia
Ha már ezt így felvetetted, szöget ütött a fejembe, hogy ezen a frekin a skin hatás is jelen van-ergo nem mindegy a keresztmetszet. Talán ha a huzal több elemi szálból lenne összefogva (litze), még jobb lenne az átvitel. Ha hülyeséget beszélek, nyugodtan kövezzetek meg. :hide:
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Azért is tettem zárójelbe, mert úgy gondoltam, hogy mint a litze. Igazad van az ezüstözött vezeték megérne egy misét...
(#) keko válasza vicsys hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Nekem elsőre indult,gyermekeim legnagyobb örömére. Huzalátmérő 0.7 mm tömör Cu,hatótávolság normál LED-el :max 90mm.Köszönöm az ötletet.
(#) bubuc17 hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
heló hát ez a gyertyazselé rettentően drága "2.5dl=950ft" szerintetek átlátszó sziloplaszt nem lenne jó erre a célra??amit az ablakra szoktak kenni....
(#) keko válasza bubuc17 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Szerintem nem ,mert amikor megszilárdul ecetsav képződik.
(#) googa hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
Ez a legdinamikusabban fejlődő topic/project. Gratulálok a résztvevőknek
(#) Szebence válasza googa hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Én már csináltam egyet, de ott 4cm átmérőjű a tekercs és csak 3cm-ert hidal át.
Holnap veszek rendes poharat és csinálok gyertyát, mert péntekre kész kell, hogy legyen!

Majd teszek fel róla képet!
(#) deguss válasza keko hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Ez is bizonyítja, hogy ha Attila áramköre nem hangolódott el, akkor valami hiányos még az elméletünkben a nyákra tervezett vevőtekerccsel. Az ezüstözés növeli a vezetőképességet, amire felhívtam a figyelmet, mert az fontos! Hogy ezt nem olyan könnyű kivitelezni, az is biztos, de ha puritán átforrasztod a sávokat, akkor a marási éles sarkok, és berepedéseket, illetve törések, ahol szakadás nincs ugyan, csak az áramsűrűség erősen megnő, kiküszöbölheted.
Próbálta más is a nyák-antennát? Kaqkk hogy állsz?
(#) Attila86 válasza deguss hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Ma forrasztottam vezetéket az antennára, de alig változott valami.
(#) kaqkk válasza deguss hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Az én gyertyám 8-10 cm -t hidal át már képeket is tettem fel ! normál és szuperflux leddel is próbáltam (avval bevilágította a műhelyemet ) csak még a kr futófénnyel
veszkődők nem akar jó lenni a tápja.(az egyenirányító
nem ad elég szuflát) Szerintem az K1ll3rghost-tekercsének csak a mérete nem jó! vagy nem egyforma
(én egy 5cm átmérőjű tekercset terveztem és külön a meghajtó részt majd ,levilágításnál az adó tekercsfóliájára rátettem a tranzisztor fóliáját és egyszerre világítottam le, így abszolút egyforma lett a két tekercs!
(#) kaqkk válasza bubuc17 hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Én 800-ért vettem a kész illatgyertyát pohárban!
(#) kaqkk válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Attila próbáltam a nyákos verzióval azt ,hogy a spirált
egészen a középpontig folytattam ,de nem működött antennaként nem növelte a "hatótávot" ezért nem írtam
róla.Ha egyforma a két tekercs jónak kell lennie !
(#) kaqkk válasza deguss hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Deguss a 314913 -hsz ben képek is vannak róla
Kb-10-12 oldallal előrébb !
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Nálam ez a nyákterv bevált ,én egy 7,5v os dugasztáppal
"etetem" az adót
(#) Szebence válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Igen, csak a tekercsek méretével van gond, mert amikor 5-6cm átmérőjű tekercseket használtam akkor 6-7cm volt a hatótáv, de a pohár mérete miatt csökkentenem kellett a tekercseket...

Ma vettem egy poharat 130Ft-ért ebbe körülbelül 5cm-es tekercset fogok tudni beletenni.
(#) kaqkk válasza Szebence hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Ez a nyák pont 5cmátmérőre készült !
használd nyugodtan.
(#) deguss válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Örülök neki, az enyém is működik 7-8cm-ig, csak azon próbálok agyalni, hogy Attiláé miért nem működik elég jól...
(#) kaqkk válasza deguss hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Én sejtem ! Vékony a tekercs (a fólia szélesség)
és a luk faragással elhangolta a vevőt ! Csökkent a parazita kapacitás ami az adónál megmaradt !
Szerintem megnőne a teljesítmény ha az adót is kifaragná
(#) kaqkk válasza deguss hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Deguss lecineztem a fóliát : háááát nem javított a helyzeten először 3-4 cm lett a táv aztán lehúztam
a cint teljesen akkor vissza jutottam a 6-8 cm re
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Ha már ezüstözés! ezüstnitrát majd c vitamin
ezekkel felváltva kenni a rezet elvileg színezüst keletkezik
valaki tudna nekem ezüstnitrátot beszerezni -küldeni ?

(#) Matt hozzászólása Dec 3, 2008 /
 
Hali!

Az mitől lehet, hogyha az adó közvetlen közelébe rakom a tekercset, akkor 5mA -t mérek a tápegység után pufferelés és greatz után, ha viszont távolítom, mondjuk egy asztalnyit akkor viszont 150mA-t. Elviszi nagyobb (6-8cm) távra is, de akkor már 150mA.

Ez mitől lehet? Vagy ez így normális?

Előre is köszi

Üdv
(#) Frankye válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Mem tudom, van-e még ilyen, de elvben a fekete-fehér képek/filmek előhívója tartalmazott ezüst-nitrátot. Talán fotós bolt?
(#) kaqkk válasza Frankye hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Szerintem vegyszerbolt ,vagy tanellátó ha van még ilyen
Itt Szegeden nem találkoztam ilyen üzlettel (de régen Pesten volt.
(#) kaqkk válasza Frankye hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Rájöttem !!! Lápisz =ezüst nitrát= patika ! Nemhiába tanultam gyógyszergyártónak , holnap megnézem .
(#) deguss válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Érdekes dolog ez a nyákantenna, nem tudom megéri-e a sok vesződést (ezüstözés, ónozás, stb). Én gyanítom, hogy van különbség a hatásfokban a keresztmetszettől és annak geometriájától függően. Kipróbálom a kíváncsiság kedvéért a kapcsolást 0.1-es rézdróttal a mostani 0.75-ös helyett, majd beszámolok az eredményekről.
(#) kaqkk válasza deguss hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
A nyákos is jó ! alapból , én csak ki akarok próbálni minden variációt a legnagyobb teljesítmény érdekében
mert : rá akarom tenni a pic16f628-at (egy ledet dióda nélkül elvisz nyugodtan 6-8 cm ről !)De nekem több
feszkó kell .
(#) vicsys hozzászólása Dec 3, 2008 /
 
Nem bírtam magammal, gyorsan ráforrasztottam a szentjános bogarakat a tekercsre. Paralel került egy 5,6V-os védő zener és puffernak egy 220nF-os kondi. Jelentem: khirályul működik! (az elem meg van szakítva a kapcsolóval.) Már csak pohár és zselé kell...
(#) gg630504 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
+2 alkatrész: dupla feszültség a vevőben.
(#) KTobi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
3,5MHzn neked nem mér semmi értelmeset a multimétered. Ha téves a kiindulásom, a mérési hibáról, akkor örülök az eredménynek.
(#) KTobi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Feszültséget írsz, és áramot mérsz Ne vedd sértésnek, csak akarom tudni, hogy sikerül, valószínüleg a magasfrekvenciának hála
Következő: »»   12 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem