Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   40 / 607
(#) ZPKing válasza MPedro hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Köszönöm a tanácsot!
ez csak egy átmeneti hűtő az lesz rajt amit az
előző oldalon mutattam!
(#) Bassmester válasza MPedro hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Szia Pedro!
Szerintem ZPKing csak köztes elemnek szánta azt a t idomot ...remélhetőleg.

Más...
Vannak különféle 4 csatornás autórádióból bontott végfokícéim, de egyet nem tudok beazonosítani (Pioneer mosfet pal 007c) lásd: melléklet
Nem tudod véletlenül hogy valójában mi ez?Van -e hozzá kapcsrajz?

(bocsi ha offos)

img.gif
    
(#) Bassmester válasza ZPKing hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Szia!
Az IC alá milyen szigetelést tettél?A képen csak a paszta látszik.Vagy pont akkora a szigetelőlap mint az IC?Csak azért kérdezek ilyet mert az enyémen jócskán kilóg.
(#) ZPKing válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Szia!
Pont akkora ill kicsit kisebb de pont nem húz még át a csillám lap mint az IC! azt ugye tudod hogy negatív fesz van az IC ezen részén! vigyázz vele.
és mindkét fele meg van kenve hővezető valamivel.
(#) MPedro válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Ahogy elnézem, ezek ipari bélyegzésűek, tehát vélhetően a Pioneer megrendelte az IC gyártónál a sorozatot, ezért is "pioneer"-os bélyegzésű. Lehet, hogy valami abszolút kommersz típus. Nem ismerek kereszttáblázatot az ipari és a kereskedelmi típus jelölés között.

Leginkább a fejegység szervizkönyvéből lehetne kiindulni (általában a kereskedelmi tipusjelőlést használják), de az baromi nehéz szerezni.
(#) Bassmester válasza MPedro hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Köszi a gyors választ.
Én is valami felülbélyegzett TDA-ra gondoltam, pl a 1554 is ilyesmi
(#) MPedro válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Külsőre ezek hasonlítanak az ST cég "pentawatt" tokozású ic-ire, de abból is annyi van...
(#) Bassmester válasza MPedro hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Igen.Mind egyforma.Találtam egy szintén autórádiós TDA 7384-et, formára pont olyan mint a pio ícéje.Ehez talán még rajz is van valahol, akkor pedig panel is lesz aztán próba szerencse
(#) Andreas89 hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
Üdv!
nemrég láttam egy kapcsolást, 2db tda 7294 volt rajta, de a 2 ic párhuzamosan volt kötve, mindkettő lába ugyanoda mentek... nagyon leirás nem volt róla. akkor most ez mien teljesítményű erősítő? egyeltalán van valami értelme? ha kell megkeresem a rajzot!
(#) Bassmester válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Elvileg, no meg ha "minden aranyból van" fele akkora terhelőimpedanciára képes így dolgozni, plusz 70-80%teljesítménnyel. Szerintem eléggé szerencsétlen megoldás, megépítése nem ajánlatos.
(#) otisz hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
sziasztok!szeretnék kérni tippeket ugyan is megépítettem a tda 7294ic-és erősítőt hídba kötve!és 5 másodpercig szól utánna berecseg és elhalkul!aztán ha leveszem a tápról aztán rövidre zárom a kondikat ezáltal kisülnek aztán vissza a tápra megint csak szól de csak 5 másodpercig és berecseg és elhalkul! és nem bírok rájönni hogy mi lehet a baja!nagyon szépen megköszönném ha segítenétek!
(#) titi válasza otisz hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Hali!
Kondik polaritáshelyesen vannak betéve?
(#) Bassmester válasza otisz hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
A kondikat már ellenőrizted? Mellékelhetnéd a kapcsolási rajzot és a nyákrajzot ami alapján megépítetted.Hátha találunk benne valami hibát.
(#) otisz hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
ja polaritáshelyesen kötöttem be!az ic gyári adatlapjáról szedtem le a kapcsolást!
(#) Andreas89 válasza otisz hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
és ha nem zárod rövidre a kondikat, csak lekapcsolod vársz és visszakapcsolod?? lehet hogy az ic melegszik! és lekapcsolja magát...
(#) titi válasza otisz hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Szerintem dobjál fel pár jó minőségű képet a művedről, hátha kiderül belőle a turpisság..
(#) otisz válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
na igen már ezt is próbáltam, de ha lekapcsolom a tápot és várok vele ugyan úgy berecseg már az elején ja és ha hosszabb ideig várok vele akkor a hangfal eggyet koppan,aztán visszakapcsolom a tápot újra szól de megint csak 5 másodpercig!
(#) otisz válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
já és amúgy hűtőbordán van és nem melegszik egyáltalán még ha hosszabb ideig hadtom bekapcsolva!multkor több mint negyed óráig hadtam szól azzal a recsegős hanggal de egyáltalán nem melegedett!
(#) Bassmester válasza otisz hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Milyen nyákra építetted?A bemeneti csatolókondik renben vannak?(az egyiken bemegy a jel, a másik testre megy)Nekem a mellékelt nyákon van a cucc és tökéletes.Az is lehet hogy hibás az egyik ícéd.

tda7294b.jpg
    
(#) otisz válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
hát nemtudom mi lehet vele a baj! de megcsinálom mégegyszer és lehet már jó lesz!kösz szépen a rajzot mégpróbálom megcsinálni ezten a rajzon a kapcsolást és remélem már fog működni! amúgy lenne még egy kérdésem! van egy torroid trafóm ami 2x24v 400VA ez elbír két ilyen tda 7294-es erősítőt?és kb mennyi teljesítményt fog leadni az ic a 24 volton?
(#) Andreas89 válasza otisz hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
ha 2x24 voltot tud a toroid, akkor egyenirányitva pufferelve kicsit több lesz...
(#) otisz válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
hát igen kb ilyen 33,5 - 34v lesz!és ez a torroid elbír két tda-t?
(#) Bassmester válasza otisz hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
A trafó éppen elég lesz hozzá, leégni nem fog
+/- 34 voltról 140W körül lesz a max teljesítménye.
(#) gb197 hozzászólása Dec 6, 2008 /
 
Sziasztok !
Egy tucatnyi erősítőt építettem a TDA7294 és 93mal. Én inkább 93ast javasolom, az jobban szól, mellesleg gyárilag hajtható push-pull üzemben. A teljesítmény így akár 200w is lehet csúcsban (elméletileg), de az biztos, a két párhuzamosan kapcsolt ic-nek kisebb hangerőn is jobb mélye van. A gyári beállítást egyik ic-nél sem ajánlom, közzé teszek egy jobb hangzást biztosító rajzot, ebből kb. 20 raktam össze, s mind tökéletesen működött.
(#) hapro válasza gb197 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Ez a kapcsolás miért vagy mitől jobb hangú?
A 10µF becsatolástól?
Vagy az utánna lévő szűrő tagtól?
Miért kell a két különböző táp hozzá?
Annál a plusz minusz 50V-os tápnál van darlington tranyós fesz stabilizálás ami közel ugyanakkora vagy ugyanakkora feszültséget eredményez, mint ami a rajzon a másik táp a 35V.. Akkor ez minek kell?
(#) gb197 válasza hapro hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
A 10 µF elko nem sokat határoz, de feszültsége 63 V –os vagy 100. minél nagyobb a csatoló elko feszűltsége, annál kisebb a torzítás. Célszerű valami spéci Elna v. Nippon LXY low esr kondit használni. Amitől gazán jobb, 1 : kimaradt egy elko a visszacsatoló hálózatból, ami inkább csak torzít, mint fontos szerepe lenne, 2: a visszacsatolás ellenállásai eltérnek, az erősítés kb. ua. ,de hangzás jobb a nagyobb értékű ellenállással , 3: az ic-ben lévő meghajtófokozat el van szeparálva a nagyáramú táptól. (a +-50 V külön tápról, külön trafó tekercsről jár 2 x 50 AC ), 5: különlegesen megtervezett nyák (2 lay).
(#) Kovidivi válasza gb197 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szia!
Ez egy 4 csatornás erősítő vagy hidalva vannak az IC-k? Lejjebb írtad ,hogy különlegesen megtervezett nyákra van építve az erősítő. felraknád kérlek a nyáktervet? Mert csak ezzel együtt lesz "sokkal jobb, mint a gyári kapcsolás". Én azért nem látok nagyon sok változást, és szerintem hang alapján sem tudna sok ember különbséget tenni a két kapcsolás között. A lényeg úgyis az IC tokján belül van...
(#) gb197 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Hi.
Tökéletesen igazad van, a különbség csak komolyabb high end rendszereken mutatható ki, ott viszont azért megvan! Megadom a nyákterveket csak meg kell majd keresnem(Tango Dos format), még lehet egy tucat nyákom is legyártva, egyenlőre itt az ,amit megtaláltam. ...Ez nem az a specko nyák amire gondoltam, azon rajta van a táp is.....
(#) gb197 hozzászólása Dec 6, 2008 /
 
Jah, még valami. Az előző képen a tda7293 al megépített kapcsolás látható push-pull üzemben. Nincs 4 csatorna, nincs hídüzem, csak +- 20 A kimenő áram csatornánként.
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Megépült a végfok! Szól mint állat. 2 problémám van vele: keveselem a mélyet , pedig a hangfalaim tudnának. Meg hallok ennyhe 50 Hz-et , ami lehet ,hogy jobban zavar. Mondjuk még nincs rajta a burkolat teljesen, de a doboz teteje nem fém.

Van erre megoldás?

Következő: »»   40 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem