Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   77 / 1273
(#) frissadam hozzászólása Dec 4, 2008 /
 
Hi!
Az a problémám h a videoton precision2000-es Tv-n túlságosan fel van csúszva a kép.Nincs valakinek ilyen tv-hez szervízkönyve? Vagy bármilyen hasonló tapasztalata?
Köszönöm!
(#) Bonanza02 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Nincs ott még egy video,hogy fel tudd fűzni? Ha van egy video,akkor annak a tunerjén befogod a műholdvevő RF jelét (azt lehet távirányítani a másik szobából), a video RF jele meg akkor befogható (gondolom) a régi tv-n.
(#) lapose válasza frissadam hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Szia!

Az alaplap hátulján egy sorban vannak a trimmerek, amikkel a kép és sorgeometriát lehet állítani, ott van a képhelyzet állító is! A műanyagba kis képek vannak nyomtatva, hogy melyik poti mit csinál.
(#) Bonanza02 válasza lapose hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Ez igaz.De a leírás alapján egy hiba okozza azt,hogy a kép felszaladt.Viszont igazad van,hogy ez körül lehet az egyik hiba oka.(én is gondolkodtam rajta sokat)
Lehetséges okok:
- ad1. az említett trimmer poti a trimmerek sorában kontakthibás,mégpedig az mögött, amelyiknél egy négyzetre felfelé eltolva van még egy négyzet rajzolva.
- ad2. Ha ez nem jön be,akkor keress a tirisztor környékén egy 220nF...680nF közötti kondit (a pontos értékére már nem emlékszem, ha jól emlékszem 630V,szóval egy fél gyufásdoboz méretű "tégla"),azt ki kellene cserélni.
(#) lapose válasza Bonanza02 hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Szia!

Nagyon sok ilyen TV javítása után mondhatom, szinte az esetek 99%-ában csak a trimmert kellett állítani, illetve, ha vándorolt a kép fel-le csúszása, beállítás előtt érdemes egy elkót kicserélni a TV-ben!
Ez a képeltérítő csatlakozója mellet van, egy nagy méretű elkó, ha jól emlékszem 1000µF 40V.
(#) Papp Ferike válasza Bonanza02 hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
az agyufás doboz csak akkor kontaktos vagy rossz,ha csak egy vízszintes csík van a csövön.G2-őt feltekerve látható csak.Ha kontaktos érdemes kicserélni mert lehet hogy önkiforrasztó!A potit először fújd be kontakt tisztítóval úgy talán még kihúzza egy darabig!
(#) Carter hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
Sziasztok!
Van egy Funai TV-2100A MK6 típusú tv-m. Ma áramszünet volt, és azóta nem lehet bekapcsolni.
Eddig ha be volt dugva és a főkapcsoló be volt nyomva akkor pirosan világított a led az elején. Most nem világít.
(#) lapose válasza Carter hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Szia!

Ha egy tv-re gondolunk, van a tápban egy 220µF 6,3V-os kondi! Azt kell kicserélni! persze csak akkor, ha a tápban a feszültségek megvannak a primer oldalon!
(#) Carter válasza lapose hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
A panelon 1db 220µF 6,3 Voltos kondit találtam, a képen bejelöltem az ic mellett. Azt kicseréltem, de semmi változás. (a biztosíték is jó, 230 is bemegy)
A képen melyik részen van a tápegység?
(#) Carter válasza Carter hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
sikerült közben megcsinálnom. Az egyik 100µF/25V kondi volt a rossz.
(#) hard válasza Carter hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szia

Izzos modszerel tapogasd le,hogy a tap a gaz,de leso korben tap tranyo,es sorkimeno tranyo vizsga legyen
(#) TyeDa válasza Papp Ferike hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szia!
A kavarc frekije 4433.619kHz (JA18A). Ezt kellene kicserélni, és jobb esetben megszűnik a kép fekete-fehér - szines váltogatása?
(#) Papp Ferike válasza TyeDa hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
jesssz!
(#) TyeDa válasza Papp Ferike hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
beijing 8303 TV
Kicseréltem a kvarcot egy (bontott) másikra. A jelenség ugyanaz maradt. Mi okozhatja a kép feketefehér-szines villódzását?
Van a hangolópanelon egy kapcsoló (AFC SW) ami benyomódna, ha rárakom az előlapját a csatornahangolónak, a benyomópöcök ki van törve, tehát sose nyomódik be. Ha benyomom elmegy a kép, nem tudom van-e köze a problémához. Mire való az a kapcsoló?

DSCF1003.JPG
    
(#) Papp Ferike válasza TyeDa hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Sajnos ez volt a megérzésem.Valamikor régen volt egy olyan megoldás,hogy beépítettem egy forgókondit a kvarc mellé,de ez már régen volt.Valami grundig panelról koppintottam.Nem szeretek a levegőbe lövöldözni,de mostmár meg kellene nézni az ic tápját szűrő kondit plussz a mellette levő és az ic-kiszolgáló egyéb elkókat is valamint ellenőrizni a homokvár impulzust is.Először a kondis megoldást javaslom.Ha kell megnézem én is valami rajzon.Az a benyomópöcök lenne az AFC ,ez a régi készülékeken még manuális volt.Ha benyomod és elmegy a kép akkor valószínűleg a tekercsét kellene újrahangolni.Ám ha eddig nem hangolódott el a készülék én ezzel nem foglalkoznék egyenlőre a helyedben.Jó munkát!
(#) gubík gábor hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
sziasztok lenne itt egy kis gondom egy TVvel. egy Tesla-Rubin C391D ötvözetről lenne szó. a programokat igen nehézkes beállítani es ha netalán sikerul is nemsokra rá szétesik a kép. ja és az egész kékben virít. jo lenne egy két tipp hol is kezdjek bele köszi
(#) Doncso hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Szerintem , ha van egy kis időd amíg a mesterek válaszolnak, szerezz be egy kapcsi rajzot
(#) gubík gábor válasza Doncso hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
koszi az mar megvan csak gondoltam egy ket utmutato jol jonne h ne kotorjam szet azokat a reszeket amik esetleg jok benne de majd otthon átméregetem koszi
(#) hard válasza gubík gábor hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Udv

A szinvegfokozat felelos a kek szinert,keres szakadt ,megnyult lenalast,vagy rosz tranyot,altalabban harom van ott.A masik problema meg vagy tuner,vagy hianyzik a hangolo fesz a tunertol,33volt
(#) djusee hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Hello Mindenkinek.Eddig nem irtam,csak olvastam a topicot, és sikerült a tanécsaitokkal megjavitanom egy Continental tv t és még csak kérdeznem sem kellett,minden le volt irva,csak el kellett olvasnom . Most lenne egy monitoros kérdésem,adott egy EIZO F56 os monitor,bekapcsol,induláskor egy kis sistergés hallatszódik belöle és utánna bekapcsolva marad csak nincs kép,nincs fütés sem a képernyön.Sötétben próbáltam és az elején levö sistergéskor a képcsö belsejében villog valami.A képcsö lehet a hibás,esetleg valami más is elmehetett benne?Remélem ki lehet bogozni hogy mit akartam irni Üdv
(#) Dudus válasza djusee hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Áthúz a cső, valószínűleg belevegősödött, esetleg attól, hogy elrepedt. Ezt csak csőcserével tudod javítani.
( A nyakán lévő panelt mindig nagyon óvatosan kell levenni és visszatenni.)
(#) djusee válasza Dudus hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Köszi a gyors választ.Remélem hogy más nincs tönkremenve.Megpróbálok löni egy használt csövet.Remélem a sorvégtrafó nincs elmenve.
(#) lapose válasza djusee hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Szia!

Nézd át a sorkimenő környékét, nincs-e kiforrasztódva valamelyik alkatrész! ha a sorvégtranzisztorral párhuzamos pár nanós kondi nem érintkezik, vagy kapacitását veszti, az is szokott hasonló jelenséget produkálni!
(#) djusee válasza lapose hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Nincs kiforrasztodva,le ellenöriztem kapacitasmérövel a kondit, okés.
(#) hard válasza djusee hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Udv
Nem a sorkimeno trafo szivarog valahol,es az latszik?
(#) djusee válasza hard hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Hello.Nem a sorkimenönél szikrádzik,hanem a képcsö nyakánál látszódik hogy a képcsöben belülröl jön a fény
(#) djusee válasza djusee hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Itt egy rövid videó róla,nem a legjobb minöség, elöre is sorry.

MOV02901.MPG
    
(#) kocici17 válasza djusee hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Ha a csövön belül van akkor a csőnek annyi.
(#) Márk válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Szerintem nem is biztos, hogy kifizetődő egy ilyen cső cseréje.
(#) hard válasza djusee hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Szia.
A kepcso belsejebol jon,zarlatos,cserelni kell
Következő: »»   77 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem