Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   97 / 442
(#) elektrocad válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Szia!
Nem kioktatni akartalak. Nagyon jól tudom, hogy értesz a NYÁK tervezéshez és az Eagle-t is jól kezeled. Amiért előbb írtam, csak egyetlen oka van. Sok olyan kezdő ír ide, akik még az alapfogalmakkal sincsenek tisztában. Az előbb azt írtam, hogy igazad van, de egy olyan kezdő számára aki az általad leírtakat nem tudja elképzelni, előbb az alapfogalmakat kell elsajátítani, a programot alapszinten tudja kezelni. Néhány hsz-szel korábban, volt akinek "gyenge a térlátása" (őt idéztem). Szerintem első lépésként a kezdőknek elég, ha egy oldalra rakják az összes alkatrészt. Ha már gyakorlatra tesznek szert, mehet tovább a variálás.
(#) niedziela válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Idézet:
„melyik az a terület ami az elektronikában nekem a legjobban kézre esik és a legjobban ismerek”


Ez semmit nem jelet, mert sok ember van aki nem ezt a részét ismeri a legjobban, mégis többet tud róla mint te.

Neked mi esik kézre az szubjektív de nem mérvadó.
vicsys és Topi is csak annak legfeljebb, aki ismeri őket.

[off]Igy feleslegesnek is tűnik hasonló nagy arcú hozzászólást írni[off]
(#) Attila86 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Szándékosan úgy fogalmaztam, hogy ne tűnjön "nagy arcú hozzászólásnak", de mégis hangsúlyt adjon annak hogy mennyire nem tetszik az ilyen alapfokú ismeretekkel kioktató hozzászólás.

Az oké hogy Elektrocad nem akart kioktatni (ezt írta), de akkor miért a válasz gombra nyomott rá?!
(Elektrocad: nincs harag vagy ilyesmi!)

Idézet:
„Ez semmit nem jelet, mert sok ember van aki nem ezt a részét ismeri a legjobban, mégis többet tud róla mint te.”


Igen, ez lehet. Azonban ez nem jelenti azt, hogy én nem lennék tisztában a #325704-as hozzászólásban írtakkal.

Egyébként éppen emiatt nem tartom "nagy arcúnak" a hozzászólást, mert én csupán megjelöltem azt a területet ami személy szerint nekem speciel a legjobban megy a többi közül. Tehát nem magamat fényeztem másokhoz képest, csupán azt mondtam, hogy a nyáktervezés nekem jobban megy mint mondjuk a mikrokontrollerek programozása. Ez nem jelenti azt, hogy én a nyáktervezésben kiemelkedő lennék, de a legjobban talán ehhez értek az elektrón belül.

Ha azt mondom, hogy matekból a térgeometriát jobban értem mint mondjuk a másodfokú egyenletrendszereket, akkor "nagy arcú" vagyok?!
(#) Moderátor hozzászólása Attila86 hozzászólására (») Dec 12, 2008
 
Higgadtság, Uraim, és attól, hogy Attila86 hozzászólására válaszolok, mindenkinek szól.
Ez itt továbbra is az Eagle nyáktervező téma próbál lenni, a szakmai felkészültség erősen off-jellegű megvitatását, adok-kapok párharcokat lehet privátban is intézni, ide nem való.
Köszönöm.
(#) H.Viktor hozzászólása Dec 12, 2008 /
 
Üdv.!
Köszönöm, hogy leírtátok, hogy nem kell tükröznöm
Célom nem az volt, hogy ezt a kicsit emelkedett hangú társalgást elindítsam. Remélem senki nem haragszik senkire .
(#) aurel192 hozzászólása Dec 12, 2008 /
 
Helló!
Hogyan lehet Eagle-ben több elemet kijelölni és azokat mozgatni, kivágni, másolni?
Szeretnék egy schematic rajzba beilleszteni egy másikat, csak nincs kedvem újra megrajzolni.
(Eagle 5.0.0 Professional-em van)
Ha van rá megloldás a választ előre is köszönöm!
Aurél

Kérlek, hogy feleslegesen NE szinezd ki a hozzászolásodat!--vicsys
(#) niedziela válasza aurel192 hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Group - Cut - Paste
(#) istvanpal16 hozzászólása Dec 12, 2008 /
 
Hello!
Az a bajom hogy csinalok egy nyakot Eagle 5.2.0-val es mikor elmentem majd megnyitom nem nyitjaaa meg azt irja ki hogy hamis valtozattal volt csinalva ezt nem lehetne kicselezni???
(#) MolnarG válasza istvanpal16 hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
1. szerzel egy eredeti verziót
******************

Ha még egyszer illegális tevékenységet reklámozol az oldalon, kitiltalak! Frankye
(#) aurel192 hozzászólása Dec 12, 2008 /
 
Paste buffer is empty hibaüzenetet kapok mindig amikor megpróbálom beilleszteni.
(#) kobold válasza aurel192 hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Cut parancs után nyomj egy GO-t, csoportot úgy tesz a vágólapra.
(#) mex válasza aurel192 hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Az előbbi tájékoztató hiányos....
Helyesen: Group-Cut-Klikk a szemaforra-Paste.
(#) aurel192 hozzászólása Dec 12, 2008 /
 
sikerült de valahogy most is olyan fura ez, 5ből 1x sikerül normálisan vágólapra tennie.
köszönöm!
(#) niedziela válasza mex hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
5.1 -ben a másolásnál nem kell se Go se szemafor.
pontosabban vagy a szemaforra klikkelsz vagy a kijelült rajzterületre.

group - cut -paste
(#) gulasoft válasza (») Dec 13, 2008 /
 
A gyártótól pl.
Van belőle demó.
Az ilyent tört verziók mindig tartalmazhatnak ilyen problémákat.

*****************

Az OFF-TOPIC rész törölve! Frankye
(#) elektrocad válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Nem szeretnék erről a témáról vitát kezdeményezni. Úgy emlékszem, erről már Frankye korábban kimerítően írt, például a #318414 számú hozzászólásában - ajánlom mindenki figyelmébe. De mégis egy-két mondatot: Az Eagle a maga kategóriájában a legolcsóbb programok közé tartozik. Ahogy azt korábban Frankye is írta, elsősorban nem hobbistáknak készült. És ez a lényeg, a Cadsoft a profik számára pozicionálja az árakat. Aki pedig egy kicsit is dolgozott az üzleti szférában, bizonyíthatja, hogy az 50%-os árcsökkentés nem jelent 2x-es forgalmat. Tovább nem akarok erről vitázni, mindenkit kérek lapozzon visszább, sok hasonló témájú hozzászólás volt. Elnézést az offolásért.
(#) Moderátor hozzászólása Dec 13, 2008
 
Az illegális tevékenységre buzdító hozzászólásokat, és az OFF-TOPIC bejegyzéseket töröltem.
A továbbiakban:
Ha valaki illegális tevékenységet reklámoz a topicban, vagy erre utaló megjegyzést tesz, figyelmeztetés és könyörület nélkül, azonnali hatállyal ki fogom tiltani!
A továbbiakban a topicot kéretik a céljának megfelelően, csak és kizárólag az Eagle programmal kapcsolatos kérdések céljára használni!
(#) Gyurix hozzászólása Dec 14, 2008 /
 
hogyan lehet eagle képet újra brd-be visszatenni?
(#) Attila86 válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
"Eagle kép" alatt ilyesmi képekre gondolsz?:
Bővebben: Link
Mert ha esetleg nem, akkor kérlek fogalmazd meg értelmesebben a kérdésedet. Ja és légyszíves definiáld, hogy a te szótáradban milyen jelentéstartalommal bír a "visszatenni" szó.

Az ilyesmi kérdésektől mindig egy hozzászólás jut eszembe:
Idézet:
„Nem tudjátok mi annak a filmnek a címe amit még nem láttam és most nem jut eszembe a címe?”
(#) Gyurix válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
nem ilyenre gondolok olyanra amik Eagle nyáktervező programmal lett tervezve és utánna képként elmentve és utánna nem lehet valahogy visszarakni Eaglebe és tovább szerkezteni.?
(#) niedziela válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Van megoldás !

:boxer:

Idézet:
„visszarakni Eaglebe és tovább szerkezteni.?”


Mikor sikerült neked egy bmp -t jpg-t vagy gif képfájlt eagle-vel szerkeszteni ?

Őrület miket kérdezel
(#) Attila86 válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Még mindig nagyon ferde a megfogalmazás, de mostmár válaszolok: nem.

Niedziela!
Még sohasem sikerült neki, épp ezért kérdezi hogy lehet-e. Ha már sikerült volna neki, akkor nyilván nem kérdezte volna meg.
(#) niedziela válasza (») Dec 14, 2008 /
 
Gondolom olvastad már a topikban, hogy képet csak háttérnek tudsz az eaglebe tenni és azt átrajzolni.
(#) Attila86 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Nem háttérnek, hanem logónak. A háttér az Eagle-ben beállítható, de csak fekete, fehér vagy valamilyen szín lehet. Hátteret az Eagle-be nem lehet tenni és nem is lenne semmi értelme.

Gyurix!
Milyen hozzászólás az, hogy:
Idézet:
„mi?”

Ez nem az MSN, annak az ablaka teljesen másképp néz ki mint a böngészőé.
(#) niedziela válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Attila drága, teljesen igazad van nem háttér.

De nem is logó
majd írok még hogy kijavíthass csak ne butaságra
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Idézet:
„Attila drága, teljesen igazad”


Megpróbáltam pár pillanatra igazat adnom, de sajnos nem


Kép: Hivatkozás

(#) Attila86 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Nem eszik azt olyan forrón...

Ez a szöveg nem tudom hogy honnan van, de nem is fontos.
Nem attól lesz valami valami, hogy annak nevezzük! Én mondhatom hogy a sárgabarack az igazából egy kisteherautó, de attól még nem lesz az!

No de ne lovagoljunk a szavakon feleslegesen ezért szerintem fejezzük is be a dolgot. Minden esetre én is mutatok valamit:
Idézet:
BMP2EAGLE converts monochrome bitmap (.BMP) files to a script readable by EAGLE. It does this by simply converting pixels to rectangles. You can use this for adding logos or special drawings directly on your board or schematic layout.”

És hivatkozást is adok hozzá: Bővebben: Link
Ja és még egy dolog:
Az általad beillesztett képen olvasható szöveg végén ez van:
Idézet:
„as a background picture.”

Én nem nagyon tudok angolul sajnos, mindig is németet tanultam. De az "as" szavat hasonlításra használják, jelentése az, hogy: "mint". Ezt csak úgy nagyon halkan mondtam, mert angolból tényleg nem nagyon tudok.
(#) tAB válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Szerintem valami hasonlóra gondolt a kérdező: Bővebben: Link

ULP-vel beimportálható "bármilyen" rajz, majd pár kattintással újrarajzolható, tovább szerkeszthető. Persze a végén a kép layere kikapcsolandó/törlendő.
(#) MolnarG válasza tAB hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
No, ez érdekesnek látszik. Kicsit írnál bővebben a használatról, működéséről?
(#) tAB válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
A gyári ULP-k között van egy import-bmp nevű. Azt elindítod, kiválasztod a képet (max. 256 színű bmp), beállítgatod a konvertálási méretet elindítod és kész is vagy, bent van a kép az Eagle-ben. Ezután már sablonként használva gyorsan össze tudod kattingatni a rajzot.
Következő: »»   97 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem