Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   21 / 244
(#) milanpro válasza djyuri hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Ilyen nincs,hgy mi a jobb!Megfelelo kell legyen!en mindenkepp alkotnek valami szepet,nem hol-mi osszebarkacsolt akarmit.Fotod van az alanyrol?A dobozrol?..
(#) djyuri válasza milanpro hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Hát

Ez ilyen próba építés alapján alkotódott.
Az a baj,hogy nem tudtam még t/s paraméterezni a (piaci olcsó szintű) szub mélyeimet,így nekünk haverrel csak az maradt,hogy próbálkozunk. Ez sikerült is,de a rendeléseimen a 4 oldallap nem érkezett meg. Ma voltam egy haveri lapszabászaton és véletlen rossz méreteket adtam meg.
Sajnos...és nincs pofám visszamenni másikért,mert így is szívesség volt.
Amúgy meg hetekre későbbre vállalja az összes innen elérhető lapszabászat,hogy levágja nekem a 25mm-es faanyagot.
Szal kérdésedre visszatérve,nincs kimondott terv és építésajánló. Építettük egy rakat "demo" ládát és az egyik jól sikerült....
annak képére rendeltem fát....de ugye pancser voltam.
És 5cm-el lenne így kevésbé mélyebb annál,mint a demo láda.
Normál hangfalaknál ez jó,hogy szélesebb,mint mélyebb a láda,de kérdés,hogy szubnál is megtartható ez így...mert akkor nem szerelem össze,ha sokat romolhat....

amúgy MNC Big Bull X2....tudom...ne cikizz ....de akkor ez volt és erre volt pénz....ma meg már erre sem,de szeretném befejezni
(#) milanpro válasza djyuri hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Te..van az a kis fuzet,a hangfalepiteses M.N.C kis fuzet!Nincs meg neked?Ahonnan vetted a szorokat,ott az uzletben,szerintem van!Kerjel mar egyet! A "big-bull"hat ez cseles hangszoro.Volt 1 drb a legnagyobb,de mikor megjelent,2002 tajt.Szep a ki dolgozasa."4 ever" is volt,a 10" valtozat,2 drb,65Literes bassrefi ladat epitettunk volt neki.Szolni szolt,de valahgy nem tudtam azt a jo duborgos melyet ki hozni belole.Nem tul nagy igenyeknek ezek a szorok jok tudnak lenni.Itt meg megfigyeltem,hgy fikazzak ,az M.N.C es S.A.L termekeket. S mi lenne akkor ha megfeloen hasznalnak(???),a doboztervek mint emlitettem megkaphatoak.Nincs elzarva az informacio.
(#) milanpro hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
A masik,az arukra kicsit ra terven OLCSOK!!! Tehat ,nem kell sokat varni,nagyot toluk.Celszeru,ha a rairt adatok(wattok) felet veszed igenybe(pld ul),30Hz es rezonancia frekvancianak(Fs) nem hiszel,legyen 38-40Hz Pld ul.Es igy tovabb!Mellesleg elegge hianyosak a technikai parameterei az M.n.c knek.Tehat a kis fuzetben , mik vannak tervek abbol kell gondolkozni.Ha van sok-sok tapasztalat a hangfalepitesben,el lehet terni a tervektol.Lehet a fuzet nelkul is kellemes-jo hangzasu ladat epiteni.
(#) djyuri válasza milanpro hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
hát

Egy vállalkozó hozta még be nekem az országba...annyit tok,hogy az enyém mintadarabok,ergo jobbak,mint a szórt gyártás technológiások.
Sajnos én nem kaptam ilyen kis füzetecskét.

Amúgy ezek 40cm-esek és elég jól szólnak. De én szubnak használom...100hz felett ott vannak a többi ládák....most így ebben a szobában saját magamra nézve erősebbet üt,mintha disco-ba mennék...tehát itthonra több,mint jó nekem.
Tudom,hogy fikázzák,de én nem is láttam olyat,aki túl sokáig próbálkozott volna ezekhez építeni ládát...a gyári autós trapéz ládákról meg tudom,hogy elfuseráltak,mert beszéltem erről az egyik viszonteladóval,hogy ő is inkább kibontja belőle a hangszórókat és külön árulja őket....nincs nagyobb nyeresége,de legalább a vevők nem jöttek panaszkodni.

én se rajongok az mnc és társaiért,de én nem is úgy vagyok vele,hogy ami rá van írva az kézpénz....én ezért vettem anno ebből is 4-et...és a közepekből 18-at....magasakból 12+2-t....mert sok lúd disznót gőz és valóban így szépen szól És még az átépített négy gyári videoton láda is adja magát a hangzáshoz,így nekem nincs panaszom.

Csak már annyira vagyok a céltól és elrontottam a méretet...
(#) djyuri válasza milanpro hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Ez igaz,de ha azt vesszük,hogy ma hogy feldobták a szóhasználatba az RH és társai hangszórókat,amik még ennél is olcsóbbak és jobbakat írnak rá....hát akkor már ugye nem is tudni,hogy tényleg mi is a valóság ...meg kéne venni mindből egyet-egyet,de arra már nincs pénz...majd jövőre biztos megveszek mindből....engem érdekel,hogy mit tudok kihozni belőle és ha segíteni tudok ezzel az olcsóbb társaságnak,akkor nekem is jobb érzés
(#) Andreas89 hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
Üdv!!
Ezzel a méllyel szeretném megépíteni azt a ládát amit képbe beraktam... valakinek véleménye??

15inc.jpg
    
(#) milanpro válasza djyuri hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Fotoid vannak?
(#) djyuri válasza milanpro hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Egy valaggal....tudtam,hogy elfelejtettem belinkelni

bocsi...itt vannak Bővebben: Link
(#) milanpro válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
AZ a velemenyem ,hgy sok melyed nem lesz!Foleg ha sub ra gondolsz!30-40Hz es frekiket is akarsz hallatttatni!Ezek "kick bass" ra valo ladak,utos melyhangok vissza adasara.45-50Hz..100Hz ig kb.Ha ragaszkodsz,ehhez a modelhez,ugy legminimalisabban 2 drb/oldal,de 4drb/oldal lenne idealis,hgy legyen jo 35Hz-40 Hz es also frekid.A szoro inkabb Mid-bass!!!Es zart-vagy bassrefi ladaba ajanlott es nem tolcserbe!
(#) milanpro válasza djyuri hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Huuu..jol feltankoltal beloluk,atneztem oket.A bekaszaju tolcserem nekem is volt. (es a szeria mi letezik szinte az osszesbol valamelyik)70% az M.nc knek ugymond.Amire torekdtem volna,hgy elegansabb,allo dobozos kivitel,nem ilyen negyzet alaku ladak.De te tuod mire szertned hasznalni..
(#) djyuri válasza milanpro hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
köszi

erre volt fa.....mindent haverrel csináltunk....és másik haver hozta a fát bútor/tűzállóanyag csomagolásból visszamaradva....így nem volt választás... hidd el én is a legnagyobbra és abból mérten a legjobbra törekedtem.

Nagy bulikra nem tervezek...de már "hangosítottunk" 100-150 fős népességre egy suliebédlőben.....de nem ezzel....kisebbekkel...ott jól szólt mind. Ezek többé is elegek lesznek,mint igényeljük,de nem akarom túlterhelni a szórókat,így ezért a sok lúd. Meg nem is tudnak annyit,hogy bírnák....így most össz 2500W-al hajtom őket....természetesen nem PA,így nem 98dB-es mélyek és közepek,de a hang ekkora táplálással már ide elég.

De akkor úgy vagyok vele,hogy ha muter nem fekszik le aludni,akkor összerakom ezekből...ha igen,akkor még holnapra megvárok egy ürgét,akinél még van remény,hogy vágni tud nekem fát.
(#) Andreas89 válasza milanpro hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Pedig ezt a mélyet ajánlja a terv, illetve pontosan nem ezt, hanem ezt ... de akkor melyik lenne jó? Vagy melyik tölcsér ami jó mélyet tud??
(#) milanpro válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Na latod! a 2 szoro nem is egyforma ,igaz?Az utobbival meg lehet probalkozni!Amugy ott ir mindet,de ez is bassrefi ladaba ajanlott!!!
(#) Andreas89 válasza milanpro hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Igen látom!! Esetleg milyen fajtájú tölcsért tudnál ajánlani?
(#) karpi válasza djyuri hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
aszt ajanljak a szaklapok hogy a hangfal szelessege legyen csak annyi mint a hangszoro , ne legyenek eles elek es sarkok , legyenek lekerekitve.Ha lehet ne legyenek parhuzamos oldallapok,a falak rezonanciaja legyen joval feljebb a legmagasabb lesugarzott mely jelnel , a magas hangoknak de a melyeknek is legyen minnel nagyobb a csillapitasa doboz falaiban...
(#) djyuri válasza karpi hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
HY

az elsőről már hallottam...
A kerekítést már próbáltam,de nem volt vállalkozó,aki csinál nekem annyi sarokelemet
A párhuzamosat nemtom....de érdemes kipróbálni....

rezonanciát nemtom sajna...de jó kemény faanyagból csinálom és van benne légterelő,ami egyben merevíti i az egészet...ergo ez elvileg kiküszöbölve.

A mély csillapítás alatt akusztikus szivacsot értesz? (hangelnyelőt)
(#) milanpro válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Ilyet! De meg nem tudom,milyen zenere,milyen frekire szeretned hasznalni.Ez eleg szeles savban terit,45Hz tol-1200,..1500Hz ig.Lenyegebe kiegeszito eleme a rendszermnek.Ez egy egyfele bass tolcser,helyesbitve Bass-mid!!! Ez tetszik?Nem nagy ,nem nehez!S ,alkalmazhatod az altalad valasztott szorot is! amugy,rengeteg tervet talalsz szerte szet a neten,csak szet kell nezni! (Ez egyedi fejlesztes,hasonlo tipusokat talalsz)
(#) milanpro hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
Ha sub ra kell,akkor nem ez a megfelelo!Ez elore dobja a hangot ugymond,de nem a 35-40Hz es frekiket.En hasznalom,igy kiegeszitokent,a celbol ,hgy a bass tolcsereket ,gpndolok ES18BPH ra Vagy CerwinAB36 ra pld ul,nem lehet 90Hz-100Hz fole engedni,mert csunyan tesznek.Az audio szabvany is ugyanezt mondja.A fent emliett ladat,alacsonyabb rezonancia frekveciaju szoroval,le tuod engedni,45Hz es frekire,valami egeszeges szoroval persze. afoton lathatod,mikent hasznalom oket! (Az egyik oldal lathato!,ugyanis nem fert bele a fenykepbe a masik is)..oda is irtam "right side"
(#) Andreas89 válasza milanpro hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Hát, nekem olyan kellene amin inkább rock zene megy, de diszkó is néha! Igen sokfélét lehet találni a neten, pont ez a baj, ha kettő lenne könnyebben lehetne dönteni, de van nagyon sok. Alsó tartomány kell nekem kb. 2-300Hz-ig, fölötte van egy láda, ez amolyan kiegészités, de nem akarok nagyon sem, mert nem 2000 embernek fog szólni olyasmit akarok mint ami van keked az ElderAudio-s..
(#) milanpro válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Nallad ez ,hogy megy?melyik lada mennyire tetszik,vagy pedig celszeruen gondolkozol? Az elder audi o s,az ugy 40hz tol...100hz ig ,tudja a dolgat!Semmi 200-300hz!Az elobbi mint emlitettem(foton is) szelesebb savban terit!
(#) Andreas89 válasza milanpro hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Nem melyik tetszik, csak hiába nézek ki 1 típust, mikor 5 perc múlva találok egy másikat ami hasonló adatokat tud, de lehet hogy jobb is, csak azt nem tudom melyik lenne jobb például rockzenéhez! Vagy melyiket használják és nagyon bevált...
(#) milanpro válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Jok ezek amiket hasznalok rock-metal zenehez,jol adjak a labdob es bass gitar hangjat!Fokent rock ra van ez a szerko fejlesztve,ha igy tetszik! Megy jol dmmm -du dumm al is,de hangszeres zenevel az igazi.(Marilyn Manson,Ozzy notaival szakiit!
(#) karpi válasza djyuri hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
szogezzuk le HIFI hangfalrol lenne szo ,amit odateszel a zeneszobaba azt onnan nem mozditod el .

Duplafalu homokkal toltve , betonbol ontve , marvanybol , stb,,,megoldasokat lattam bizonyoa amtor es profi lapokban ,

Pld azt olvastam a Radiotehnika ...hangositas sorozataba , valamelyikbe mert tobb volt , hogy ne legyenek merevek a hangfal falai , inkabb "rugalmas " anyag legyen , vekony ( olyan preselt lemez fele az a puhabb fajta ) ami egy keretre van szerelve majd homokot szurokkal osszekeverve tob retegbe felkenunk a belso falakra , a szurok nem tudom mar mivel volt keverve a lenyeg hogy ne kemenyedjen meg hanem gumi szeru puha allaga legyen.Ez biztos kitunoen elnyeli az oldalfalakra juto energiat .Igy az oldalalak es elek nem sugaroznak hangfekvenciat ami a membran altal leadott hangal osszekeveredve elszinezik a hangot.

Az ilyen hangfalak ahogy emlitetem nem szallithatok .

A kommersz BBC tipusu ketutas hangfalak nem nagyon tartjak be eme elovigyazatos epitesi-tervezesi modszereket , de nekik van laborjuk ahol "tuningoljak" a hangfalakat es latom szep hangzast ernek el az elek es a sarkok lekerekitese nelkul is alamint a relativ szeles elso panel mellett .Meg a hangszoro sincs aszimetrikussan szerelve . Szerintem direkt furcsa avilag egyik legrangossabb laborja a BBC , de gondolom szamitasba vesznek nminden masodlagos sugarzas es rezonancia feluletet amit osszegezve jo hangot hoznak ki .Ugyanakkor mas nyugati specialsista ova int a hangfalak hatso/oldalso sugarzasa ellen ami a hatso falakrol visszveridve "emeli" a hangnyomast de el is mosodik minden erthetoseg es egy altalanos zavaros reverberacio a vegeredmeny)
Mas HiFi cikkekben azt olvasgattam hogy egy perfekt haromutas passziv keresztvalto keszitese igencsak egy utopikus valalkozas .

Ugy nez ki hogy amator nivon talan jobb az elektronikus pasziv szuros Xover-es megoldas- , akusztikus bemero es proba labor nelkul ,Talan kozelebb juthatunk egy "linearis" kiegyensulyozott dinamikus felszereleshez.

Probaltam bemerni hanszorokat hangfalakat , hat beleoszulsz amig vajmi tapasztalatot szerzel es amig rajossz mit erdemes mit nem erdemes az adott korulmenyekhez kepest .
(#) milanpro válasza karpi hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Ertelek!
Nezd ezek amolyan fanatikus megoldasok.Homok-Beton..En az egszerubb de nagyszeru megoldasok hive vagyok s szamit ,hgy a hangfal legyen mozdithato ,nem pedig egy 150-180kg s csoda!Nemsokara "transmission line"tipusu ladaim lesznek,affele front dobozok,kerik ebbe is a homok csilapitast!A raditechnikabol van ez is.A homok helyere,vatelint fogok tenni!Most legyen 8-10kg val tobb s 2-3%kal jobb(csak egy vajuszeru reszbe kernek homok csillapitast),ezert hgy homokkal toltogetem!?Ah..inkabb nem!
(#) Andreas89 válasza milanpro hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Lehet kapni bővebb infót azokról a ládákról?? esetleg kép?
(#) milanpro válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Lehet! Pont ilyet mint amit nallam latsz,nem kapsz!Az enyemek modositottak!(ezt ne keresd,masfele,weboldalom sincs)Bar nem olyan nagy szazalekben!Szeretem ha valami nem tul nagy es nem tul nehez,de viszont jot szol.
(#) sound.man válasza milanpro hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Igen, ezt én is szeretem. Amikor viszel valami diszkóba két kis ládát aztán látod az emberek arcán, hogy mit akar ez itt két ilyen kis ládával és amikor megszólal látszik az arcukon a meglepődés, hogy mekkorát szól ez a két kis láda. Ezért építek én is hd-t mert kicsi és elég jónak tűnt meg ajánlották is, remélem hangja azért lesz.
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Csak az a baj, hogy elakadtam a ládával, mert nincs rétegeltem, viszont még bútorlapom még van. Valahogy nem lehetne megoldani úgy az ívet mint ahogy a te ládádnál is van, hogy csak egy lap megy be?
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Úgy mint ahogy ennél a tervnél van. (Csatoltam)

30379341.jpg
    
Következő: »»   21 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem