Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   21 / 59
(#) Attila86 válasza Shoo hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Csiszold le, főleg a csúcsát!
(#) Shoo hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
nahh megvan az első...persze hogy nem megy....de valszeg azért mert a leden csak 0,8-0,9 V van...asszem visszaveszem a kondit...
(#) zoly15 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Most olvasom hogy lecsiszolva jobban szórja a LED a fényt?
Mennyire kell lecsiszolni?

üdv!
(#) Shoo hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
hát már majdnem minden kipróbáltam de még nem szólalt meg...majd még próbálok kondikat párosítani...12nanonál és 22nél kb ugyanaz az érték 22nél kicsitt nagyobb...100nanonál nagyin kicsi és 10nanonál 0,6 kb mennyire legyek óvatos? rakjak rá 44et kövire? persze ez a szekunder kör...a primeren megy a közel 5 volt
(#) Szergej86 válasza KTobi hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
találtam itthon egy kék ledet. 3 db gombelem müködteti. szerinted érdemes megpróbálnom a dolgot?? a tápom 4,5 V 400 mA. a rezgőköröket vajon hogy számolták ki?? én egy kicsit szeretném átvariálni az egészet, mert csak ujrahasznositott dolgokból dolgozom.
(#) Szergej86 válasza Szergej86 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
esetleg más is válaszolhat :hide:
(#) Szergej86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
ez megvan nekem is. az a aproblémám hogy nincs 1n4148 as diódám meg bd 139 em sem és amikor bontásról beszélek ne ugy gondolkodj mintha otthon lennél: egy video egy dvd lejátszó meg egy régi tv az alkatrészbázisom. ja meg van egy cd lejátszóm is smd alkatrészekkel

annó még gimiben fizikából érettségiztem és nem vok hozzá teljesen hülye. csak a képletet nem tudom.
a gépész karon meg nem sok elekrtót tolnak
(#) Shoo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
igen oda...látszatra nem jött be amit a papiron számoltam...vmit nagyon elbaltáztam...most 10nanokat fogok párhuzamosan kötni...van egy elméletem még hátha bejön...
(#) Kovidivi válasza Shoo hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Egy ilyen egyszerű áramkörrel én nem szórakoznék ennyit. Az alkatrészköltsége kb. 300Ft maximum. Megveszed a hozzávaló cuccokat, összedobod légszerelve, és kész. Nincs kockázat, csak a siker! Nekem ez a szemléletem. Sok sikert!
(Ha másfajta tranzisztort akarsz használni, akkor nézd meg a bd139 adatlapját, és a helyettesítő tranzisztor adatlapját, és hasonlítsd össze! a kondikat meg sorosan párhuzamosan kötve rakd össze! De vigyázz, mert ha ki van száradva, nem úgy fog működni a kapcsi, ahogy szeretnéd. tápfesszel mehetsz feljebb is. én 12voltról is használom, semmi baj nincs, csak a távolság nő meg.)
(#) Shoo hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
nahh megvan a gond...túl nagy az adó és nem tud adni a kicsinek...az segíthet ha teszem vezetéket mindkettőre?
(#) Szebence hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Sziasztok!

Mostanába olvastam, hogy valaki írta, hogy ajánlatos megreszelni a ledeket... (sajnos nem találom a hozzászólást és nem emlékszem rá pontosan)
Ezért megszeretném kérdezni, hogy, hogyan reszeljem meg? Vízszintesen a tetejét, vagy hegyesre, gúla formájúra?
(#) Szebence válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Oké, köszi szépen! Nem lett volna sok kedvem most kimenni, elkezdeni reszelgetni, de ha te azt mondod, hogy az ront az összképen, akkor nem is kísérletezgetek vele
(#) Shoo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
azt akartam megcsinálni hogy 1 nagyobb adó két kisebb vevőt szolgáljon ki...átszámoltam én hogy hogy kéne de nem jött össze...és nemtom miért...

esetleg próbálkozzak 2 adó tekerccsel párhuzamosan?
(#) kaqkk válasza Shoo hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Miért nem csinálsz két adót és két vevőt ?Már régen kész lenne !
(#) Shoo válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
mert usbről szeretném üzemeltetni és nem akarok 2 usbt használni...3,5 centis adóval és vevővel is mennie kéne ugye?
max annyit csinálok hogy az usbt elvezetetm 2x és akkor két teljes adó lesz 1 dobozban...vagy elég 1 adó két párhuzamos tekerccsel?
(#) kaqkk válasza Shoo hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
ha két tekercset kapcsolsz sorba vagy párhuzamosan
már teljesen más indukciót mutat és megint ott vagy mint az elején a nagy tekerccsel hogy nem találsz hozzá
megfelelő kondit . Ha építesz két adót és azoknak adsz tápot ' 1 usbről az úgy szerintem jó lesz
(#) Shoo válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
és minimum milyen messze legyen a két tekercs egymástól? 1 118x102es nyákra szeretném feltenni a két teljeset és akkor átlagba 3,5 centi lenne a tekercs átmérője

amugy mivel 2 vevőt csináltam megpróbáltam azt hogy a második vevőre rákötöttem a tekercs ellátását(csak azt) és megnéztem mi lesz de igy se ment szal lehet már az azonos 3,5 centi se okés...
(#) kaqkk válasza Shoo hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Most nem értelek ! nyákos tekercset akarsz csinálni?
mert ha igen , és egy nyákra teszed a két tekercset
csak azt tudom mondani hogy minnél távolabb legyenek egymástól.
(#) Shoo válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
nahh kicsit hosszabban...lenne egy dobozom amibe akkor nyák fér el amit írtam...ebbe kéne beletenni az adót...jó lenne nyákos adó. és van két db 4,5 centi átmérőjű poharam szeretném ha ez is nyákos lenne és azt akartam hogy ha a párom ráteszi a kettőt a dobozra akkor mindkettő világítson egyszerre...
(#) sprofan hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Hú... most nagyon boldog vagyok
Köszönöm midenkinek aki ezt kitalálta!
Erősen ajánlom hogy ne zselében gondolkodjatok, a szimpla viasz sokkal jobban mutat! Készítettem belőle 5 pohárral, összesen 100db teamécsesből nyertem ki a viaszt, ami kerek 600Ft-omba került. Tettem fel videót a gyertyáról működés közben, nézzétek meg.
Itt a videó
(#) sprofan válasza sprofan hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Még pár kép.
(#) kaqkk válasza Shoo hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Tehát tervezel kettő adót 3,5 cm tekercs átmérővel
a tekercs közepében az adó alkatrészeivel , ebből 2db ot maratsz egy nyákra majd ugyanevvel a nyáktervvel
kimaratod a két vevő tekercset (a belsejéből kihagyod
az adó áramköri fólia rajzolatot
(#) Shoo válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
hát kb. csak kívülre gondoltam az ellátást mint ahogy skory rajza van. amugy most kiváncsiságból megnéztem Attila nyáktervét és pont akkora kéne nekem is...az a gáz hogy kézzel kell megrajzolnom mert nincs lézerem csak tintasugarasom... nahh és kérdés hogy 2 centi távolság elég-e az adóknak
jahh és sajna nem smd-k az alkatrészek...
(#) kaqkk válasza Shoo hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Erre nincs válasz ki kell kísérletezni .
(#) Shoo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
csak olyan rézvezetékem van ami egy tápegység tekercsén van...de látom felejtős abban gondolkodni hogy egymás mellé teszek kettőt a dobozba...:S
(#) sprofan válasza Shoo hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Sima hangfalkábel is jó, sőt....
(#) Shoo hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
nahh igen csak utálok légforrasztani meg nem is megy...tök hihetetlen hogy ilyen nagy távolság kell a kettőtöl...


pont 5 centit ki tudnék sajtolni tekercstől tekercsig:S
(#) sprofan válasza Shoo hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Egyébként 1db 5cm-es adó, ki tud simán szolgálni 3db 5cm-es vevőt, ha egymás melett van.
(#) Shoo válasza sprofan hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
nahh akkor irány a légforrasztás...7eres kábel egyik ere az jó?
(#) burgdavid hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Sziasztok! Énis megépítettem ezt a csudaszerkezetet 3 db készült belőle, a család hölgytagjainak nagy örömére(majd karácsonykor megkapják).
Semmi probléma nemvolt a Skori féle rajzzal- mint tőle megszokhattuk-, egyből működött minden ahogy kell. BD139 híján BD135-öt tettem bele, mert ez volt kéznél. Amit észrevettem, hogy a vevőoldalra célszerű fóliakondit tenni a tekerccsel párhuzamosan(4,7nF), úgy hatékonyabb az átvitel (8-10cm). Az adóoldalra kerámíát tettem.
Sajnos a zselé nem tisztult le, ilyen bugyborékos maradt. Továbbá az egyik gyertya forrhibás, de annak ellenére -általában- világít.
Következő: »»   21 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem