Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   67 / 489
(#) Tomi20 hozzászólása Dec 24, 2008 /
 
Sziasztok


Nem tudom van-e itt valaki aki hajdanán nyomon követte Kaninjo fórumán a Propeller clock-ok fejlődését. Sajnos a szerverről törlődtek a felrakott fájlok, és szükségem lenne az ékezetes betűk kiíratásához az ékezetes CharGen file-ra. Ha megvan valakinek kérem tegye fel az oldalra, hátha kell másnak is. Köszönöm
(#) janocsi válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Szia Kicsa!
A puffer tápfesz, és a tekercs közé kellene berakni azt a bizonyos biztit. Nem akarom lerajzolni, mert annál sokkal egyszerübb a bekötése. Szia.
(#) janocsi válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Szia Tomi20!
Van itt egy CharGen amely tartalmazza az ékezetes karaktereket is. Ide rakom, ha erre gondoltál, akkor légyszi írd le, hogyan lehet alkalmazni a programban. Nem tudtam kiíratni vele az ékezetes betüket, mert hibával leállt forditáskor. Szia.

CharGen.asm
    
(#) Kicsa válasza janocsi hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Azthiszem így már értem a bizti helyét.
Egyébként ha a Fet zárlatos lesz (ne legyen ) akkor a tekercs túl sok áramot venne fel és leégne?
(#) Krisz03 válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Nagyon melegedne, leégne, mert csak pár Ohm az ellenállása. Folyna rajta vagy 2-3A.
(#) Tomi20 válasza janocsi hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Idézet Kaninjo fórumárol:
A használata:
Jelenleg így néz ki a szöveg a progiban (prop.asm):
Kód:
ORG 0x2100 ; Start off EEPROM
de " <=== This version of Bob Blick's Propeller Clock was build and programmed by Henk Soubry ",0x83,0x84,"===> "
de 0x00



Ennek a szövegnek: árvíztűrő tükörfúrógép
Pedig így:
Kód:
ORG 0x2100 ; Start off EEPROM
de 0x85,"rv",0x87,"zt",0x8C,"r",0x8A," t",0x8D,"k",0x89,"rf",0x8B,"r",0x88,"g",0x86,"p"
de 0x00


Tudom, rohadt macerás, de sajna jelenleg nem tudok jobban belemélyedni...
A karakterekhez tartozó hexa-kódok:
á = 0x85
é = 0x86
í = 0x87
ó = 0x88
ö = 0x89
ő = 0x8A
ú = 0x8B
ű = 0x8C
ü = 0x8D
A letöltött file-al írjuk felül a régit, írjuk át a szöveget a prop.asm-ben (ügyeljetek a vesszőkre!!) , fordítsuk le a progit pl. MPASM-el, aztán csak be kell égetni a mikrokontrollerbe...
(#) janocsi válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Szia Tomi20!
Köszönön a nagyon "pontos" megfogalmazást az alkalmazáshoz. Amint látom, az ékezetes karakterek kóddal vannak helyettesíte, igy érthető lett számomra is végre, miként tudom használni. Mégegyszer köszi szépen. Szia.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Sziasztok!
Sikerült ékezetes kiírást alkalmaznom! Itt egy kis videó AVI-ban. Sziasztok.

Prop_002.avi
    
(#) edison14 hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
szevasztok

mit szólnátok ahhoz, hogy ha éjjelre nem kellene mindig a távirányítóval kikapcsolni az órát hanem magától kikapcsolna?Van egy-két ötletem hogy hogyan lehetne megoldani

ha érdekel akkor nekiállhatunk
(#) Krisz03 válasza edison14 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Érdekes ötlet, de hogy fogja tudni a bázis processzora, hogy a propellerben futó program épp hol jár az időben? Vagy valami foto érzékelőre gondsz, és ha már elég sötét van, kikapcsol?
(#) Kicsa válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Sziasztok!
Én ezt a kikapcsolást a fotodiódás érzékelővel tudnám egyszerűen elképzelni...Mint anno a BigClock topicban volt egy kis kapcsolás bár nem építettem meg. Csak ott annyi módosítást kell eszközölni hogy a fényerőt ott folyamatosan csökkentette itt pedig egy szint átlépésénél le kell kapcsolnia. Megkeressem a kapcsolást?
(#) Krisz03 válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Ha megtennéd, és megkeresnéd, megnézném. De én nem foglalkozom vele, jobb az nekem, ha akkor kapcsolom ki, amikor szeretném. De másnak biztosan hasznos lesz. :yes:
(#) edison14 válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
én úgy képzeltem el, hogy egy fotoellenállás ha sötétséget érzékel egy bizonyos távolságból akkor meghajt egy relét mely zárja az áramkört és kap feszültséget a transzformátor. Hát így képzeltem el , azért,hogy éjjel ne menjen feleslegbe, hogy ne melegedjenek a fetek, a tekercsek és a transzformátor meg hogy ne kelljen állandóan kapcsolgatni
(#) zolee1209 válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Neked válaszolok, mindenkihez írok!
Ehhez hasonló kódokat én is felfedeztem az IC-progban. Szóval, ha valaki foglalkozik most PIC égetéssel a forgórészhez, akkor próbálja ki a mellékletben található hexa fájlt. Le van írva minden ékezetes kis és nagybetű, Illetve a fentebb említett nyelvtörő kis és nagybetűs változatban. Kérem, valaki próbálja ki és mutasson egy videót a végeredményről!

Ékezetes.hex
    
(#) Krisz03 válasza edison14 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Ha jól értem, akkor a hálózati trafót szeretnéd kapcsolgatni azzal a fotoellenállással vezérelt relével. Ez nem jó! Ha nem kap áramot az bázis, ezáltal a propeller, akkor nem fogja számolni az időt.
Viszont az sem jó, ha a motorra teszed a relét, és azt kapcsolod ki vele, mert a LED-ek nem fognak világítani, ezáltal a nagy kitöltés miatt felszökik a fesz, sokat kell fűtenie a zenernek.
Azt a fotoellenállást mindenképpen a PIC egyik bemenetéhez kellene valahogy csatolni, és leprogramozni, hogy ha sötét van, akkor azt csinálja, mintha a távirányítóval kapcsolnád ki (vegye vissza a kitöltést, kapcsolja ki az infra LED-et, kapcsolja ki a motort). De én ehhez a részhez nem értek, majd a programozók elgondolkodnak rajta.
(#) edison14 válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
nagyon köszönöm hogy egy kicsit segítettetek és így van min elindulnom. megpróbálom az ic-re rákötni és programot írni hozzá na ha valamire jutok akkor mindenképpen felteszem
(#) janocsi válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szia Zolee1209!
Megpróbáltam, de sajna nem índul a szöveg a távírányítóval, sőt, csak egy funkciót tudok kapcsolni! (Sejtettem, de égettem más progikat, igy ezt is kipróbáltam). Legközelebb az ASM filét rakd fel inkább, mert a keys.asm szerintem mindenkinek más és más lehet. Szia.
(#) zolee1209 válasza janocsi hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szia! Az igazság az, hogy nem tudom, jó hex-et szedtem-e le innen az oldalró. De ha neked van egy működő propeller programod és abba írod be a szöveget? (lehet, hogy valami demo hex-et szedtem le... )

szerk.: Az ASM-ben nem tudok mit csinálni, AVR-t eszem!
(#) janocsi válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szia Zolee1209!
Bizonyára egy jó ...hex állományt szedtél le, csak az éppen nem megy nálam. Akkor játszuk ezt: rakok egy nálam jól működő prop...HEX filét ide, és próbáld meg azt átírni, majd tedd vissza. Igy talán jó lesz. Szia.

prop02.HEX
    
(#) zolee1209 válasza janocsi hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Nem írtam ki az összes karaktert, ha véletlenül ez jó, akkor majd beírom az összeset! :yes:
(#) kovizozi hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
Sziasztok!
Készen van a propeller clockom de még nem működik mert nem tom de de nem mükszik valamiért voltak kavicsgondok de azok megoldódtak mer az mclr-t felkellet húzni tápra de nem működik úgy ahogy kén nem csinál semmit a távirányító jeleore a foto tranyó látja a z ir led-et de nem tom hogy a tsop... mükszike benne meg hogy a fototaranyó mit csinál neki írtam egy egyszerű progit hogy a ledeket villogtassa meg az műkszik de a normális hex nem. esetleg tudnátok javasolni valamit mert a nyák jó elméletileg és gyakorlatilagis de lehet hogy valamit elkötöttem . esetleg valami próba progi ami villogtatna egy ledet rajta ha jó a fototaranyó meg a távirányítóra csinálna esetleg valamit akár álló hezetbe külön tápról vagy valami
kérdezzetek meg próbálok válaszolni

ja meg meg mértem a fototranyó ellenállását alap helyzetbe amikor nem volt előtte a led akkor semmi de ha előtte volt az ir led akkor 15kohm körül mozgott enyinek kéne lennie?
(#) zolee1209 válasza kovizozi hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
A topicban találsz olyan próbaprogit, ami állóhelyzetben is működik, veszi a távirányító jeleit! :yes:
(#) kovizozi válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
ok
thx
(#) c27 hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
Helló. Lassan én is kezdek beleszeretni ebbe az "órába" így hát lehet én is belevágnék. Először az alap dolgokkal szeretném kezdeni, de mivel tényleg nem vagyok jártas a dolgokban legalább ezzel belejövök. Akkor én ott kezdeném, hogy kéne egy motor? Milyen motort kéne alkalmaznom hozzá?
Először arra gondoltam mindegy, de ez a propeller clock nagyon érzékeny a fordulatszámra ha jól gondolom így a motornak úgyis kell egy vezérlő így erre a célra van egy HDD motorom. Sajnos nincs vezérlés hozzá, így készíteni kéne. Tud valaki segíteni a kezdetekben?
(#) zolee1209 válasza c27 hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Idézet:
„Tud valaki segíteni a kezdetekben?”

Igen, ez a topic azért nyílt meg!!!
(#) c27 válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Akkor bele is vághatnánk. Akkor az mindegy milyen motor van rajta?
(#) calibra válasza c27 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Hi!

Max 24V-ig valamilyen dc motort szerezz,aminek a teljesítménye legalább 3-4 watt.Persze ez attól is függ,mekkorában akarod megépíteni az órát.
Azzal a HDD motorral is lehetne kezdeni valamit,csak egy jó 3 fázisú vezérlést kellene építeni hozzá.

Üdv!
(#) edison555 hozzászólása Dec 28, 2008 /
 

Sziasztok!

Dec elején készület el az órám és ígértem, hogy teszek fel róla képeket, ezt a hiányosságomat most utólag kompenzálom. (az óra esztétikailag még nem nyerte el végső formáját )

Üdv.: edison555
(#) Krisz03 válasza edison555 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Ügyes vagy, gratula! Igényesen elkészítetted. :kalap:
De miért nincs a forgás középpontjában az első LED?
(#) Kicsa válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Szia!
Ne haragudj a késlekedésért,időközben megkerestem a fényerőszabályzós kapcsolást.

Íme
Következő: »»   67 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem