Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   355 / 2208
(#) Moszkvai válasza kocos hozzászólására (») Jan 5, 2009
Köszi!
Remélem a héten meglesz.Itthon vagyok szabin, úgyhogy
belehúzok. A bor is be van már hűtve! /Csak a dobozába
beférkőzött egy zenegép.
(#) ngyzoli válasza sturbi hozzászólására (») Jan 5, 2009
Az Anzai korrektora nekem is kissé középhang-orientált(ha úgy tetszik>sávhatárolt)volt anno,mikor még foglalkoztam vele.Ilyen esetben a korrekcióhoz is hozzá lehet(kell?)nyúlni.Azt hiszem,az R6/57 kohmos ellenállást kell csökkenteni,így sokkal kiegyenlítettebb lett a hangja.
(#) vandorbot válasza kocos hozzászólására (») Jan 5, 2009
Azt nemtom, de nekem ingyé sikerült hozzájutnom dohányozni tilos táblákhoz. Az is remek.
(#) rockersrac válasza kocos hozzászólására (») Jan 5, 2009
itt kecskeméten lehet venni a digital elektronika nevű boltban 50 ft/ darab áron 10x10cm-es bakelit nyáklapot,vagy 500 ft-ért lehet venni egy jó nagy táblát!(nemtudom a pontos méreteit,de jó nagy az biztos! szóval pár csévetestet lehet gyártani belőle!)
(#) besi99 válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 5, 2009
legalább éghető?
(#) CIROKL válasza kocos hozzászólására (») Jan 5, 2009
(#) EcoPityu válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 6, 2009
Szia!

Kecsón, melyik ez a bolt?
Mert 1db elektronikai boltot tudok, az a Petőfi utcáról megy le , a házak közé egy 1 irányú utcába, nem az az?
(#) rockersrac válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 6, 2009
ez a petőfi utcán van és nem egy irányú az utca! ha belemész a google maps-ba és Petőfi Sándor utca,Kecskemét(digital elektronika) ezt beírod,akkor megmutatja,mert bejelöltem! ha netán erre járni tervezed,jelezd már légyszi! mert akkor akár még találkozhatunk is!
(#) speccy hozzászólása Jan 6, 2009
Hello mindenkinek!
Most épp azon törtem a fejem, hogy építek egy equalizert az erősítőm mellé, szintén csővel. Találtam ezt a kapcsolást a neten, és a véleményeteket szeretném kérni róla.
Equalizer
Még egy dolog: milyen európai csövekkel lehetne helyettesíteni a kapcsolásban szereplőket? Esetleg valamelyik ECC szóbajöhet?

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Kiss.hu válasza fleta hozzászólására (») Jan 6, 2009
Megírnád, hol található Kecskeméten a Digital Elektronika? (utca hsz.) köszönöm elöre is....
(#) CHZ válasza speccy hozzászólására (») Jan 6, 2009
12AX7=ECC83 12AT7=ECC81
(#) Ricsi89 hozzászólása Jan 6, 2009
Helló!
PCL86 SE erősítőnél az ultralineár üzemhez hol kell a kimeneti trafón megcsapolásnak lennie? Néztem, hogy ott dupla teljesítményt tud leadni. Van ennek az üzemnek valami hátránya?
Üdv: Ricsi
(#) CHZ válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 6, 2009
Rosszul nézted UL-ben csökken a teljesítmény , csak kisebb a torzítás , kb 40% -nál van a megcsapolás .
(#) fleta válasza Kiss.hu hozzászólására (») Jan 6, 2009
Kecskeméten a szalagházakat biztosan tudod hol van. A templom felől mész, elhagyod a z Alföld áruházat, abban az oldalban , én gyalog szoktam menni., addig mész még a emeletes házak véget nem érnek. Asszem ez Petőfi utca. Ott található egy útkerezteződés.Lámpák is vannak, a tuloldalon egy Iskola. Az útkerezteződésen nem kell átmenni, hanem ahogy véget értek a házak balra fordulsz, és ott van egy picike bolt.A táblát már látni lehet az ajtó felett messziről.
(#) rockersrac válasza fleta hozzászólására (») Jan 6, 2009
te lenni kecskeméti? vagy környéki?
(#) fleta válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 6, 2009
Én vanni félegyházi. Még kecskeméten dolgoztam /Luxelekto/ sokat jártam a digitálba. Most a haver jár oda, ő tökhülye az elektronikához, és odaadja az eladónak a telefont, úgy vásárolok. Ő csak fizet.
(#) kocos válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 6, 2009
Köszi! Ide megy villanyos a lakásunk elől Remélem vágnak le, mert egy tábla egy kicsit borsos... mondjuk egyzser kell befektetni, aztán örök élet
(#) Ricsi89 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 6, 2009
Akkor viszont rosszul írtál az oldalon. ott pont fordítva írják, de én neked hiszek.
(#) CIROKL hozzászólása Jan 6, 2009
Sziasztok : Tudom nem nagy szám de , úgy döntöttem hogy bedobozolom azt a picike ecl82 -es végfokot amivel vasárnap szórakáztam !Ez szinte mind bontott alkatrészekből lett öszeállítva !kivéve ugyebár a dobozt amit ma barkácsoltam : ez 2mm saválló anyagból lett csinálva , ez volt éppen kéznél meg így nem kell festeni!Fölraktam a ki mit épíett topikba ott meglehet nézi ? Ha valakit esetleg érdekel ?
(#) speccy válasza CHZ hozzászólására (») Jan 6, 2009
Köszönöm! Ez nagyon jó hír, mivel ilyen csöveim pont vannak itthon.
Amúgy akkor a kapcsolás rendben van?
(#) speccy válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 6, 2009
Fú ez nagyon szép lett. Nagyon irigylem azokat, akiknek van otthon hegesztőjük, tudnak szépen hegeszteni, és ilyen gyönyörű dobozokat csinálnak.
(#) kocos válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 6, 2009
Nagyon komoly!!!!!! Olyan, mintha így lenne öntve!! Gratula! hogy csináltad meg az éleket? hegesztetted, és lereszelted? Nem csinálnál nekem pár dobozt ilyesmi kinézettel, effekt pedálnak? Megadom a méreteket
(#) kocos válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 6, 2009
Na ez egy érdekes dolog, mert én is olvastam már olyat, hogy az UL nagyobb teljesítményű, mint a "sima" pentoda kapcsolás, mert így a segédrácsból is lehet teljesítményt kinyerni, a másik meghatározás szerint, meg csökken a teljesítmény, mert a kimenő primerén egy erőteljes negatív vcs jön létre a segédrácsra. sztem az utóbbi logikusabb.
(#) kocos válasza speccy hozzászólására (») Jan 6, 2009
nekünk 3 hegesztőnk is van (ív, láng, CO), csak én nem tudok hegeszteni
(#) fleta válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 6, 2009
Hűű de szép a tavad!! Ijenkor leereszted a vizet?
Gyönyörűek a tavirózsák, vagy vizililiom.
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Jan 6, 2009
Sajnos a valóság , mérések is a csökkenést bizonyítják .
(#) CIROKL válasza kocos hozzászólására (») Jan 6, 2009
Már egy másik topikban én bevallottam hogy én eredetileg szerszámkészítő szakmában dolgozom! Így nekem ezek a dobozolási gondok így leküzdve ? Ez a picike doboz 2mm saválló lemezből kilett szabva majd a furatok bele lettek fúrva ,csak simán avival összelett olvasztva semmi hozag anyag nélkül! Ezután szalagcsiszolóval egyszerűenn körbelett csiszolva ,és kész.Ja mindez nem othon mert a melóhelyen sokkal gyorsabb ott minden kéznél van !Ha kell akkor tudok segíteni ilyen ügyben !természetesen .
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 6, 2009
Precíz, kompromisszum mentes kivitelezés!
Szívesen nézegetem a műveidet beleértve a tavat is.
Én is gondolkozom valami ilyesmin (persze már most tudom hogy a közelébe sem fog jönni a tiednek) mert van otthon néhány PCL82-m meg PCL86-om és van egy pár-nélküli 7 Kohm primer impedanciájú kimenőm...
Már csak az anódhoz kéne találnom egy kis csinos, legalább 180V / 60mA-es trafót. Esetleg valakinek eladó...?
(#) CIROKL válasza fleta hozzászólására (») Jan 6, 2009
Nem nincs leeresztve : ha érdekelnek róla trükkök STB akkor abban is tudok segíteni már megvan 10 éve!egy másik ami az albumban van az 2007 -es :eek2:
(#) djhans válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 6, 2009
Gratulálok! Nagyon jó lett! Nem kell festeni, nem kopik le... Most egy kicsit irígy lettem
Következő: »»   355 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem