Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   369 / 2208
(#) Action2K válasza fulop lajos hozzászólására (») Jan 15, 2009
Köszi! Igazából tényleg deszkára akartam tenni, csak ahogy elnéztem a deszkát, félő volt, hogy hosszában elreped, úgyhogy lett ez. Mivel ugye ez az egész csak tesztnek lett összerakva (röpke 5 órai munkával), így a felfogatás, és a bontott fojtóm siralmas állapota miatt, inkább emellett döntöttem. Az egy órája befejezett, már valódi hangfrekvenciás jellel történő debütálásakor még kellett egy kis "hibát" kijavítanom, de amint azzal meglettem, megtörtént a csoda! Erről, és a mérési eredményekről mindjárt írok. Üdv.: Laca (Action2K)
(#) Action2K válasza Action2K hozzászólására (») Jan 16, 2009
Sziasztok!
Mint az előbbi hozzászólásomban is írtam:
Idézet:
„hangfrekvenciás jellel történő debütálásakor még kellett egy kis "hibát" kijavítanom”
. Nos a mérések, s az elkészítéskor alkalmazott kismértékű eltérések dokumentálásakor felfedeztem egy nagy szarvashibát (doksiban leírva). Az oszcilloszkópos méréseket a mellékelt képeken látni. A felső a bemenő jel, az alsó a hangfalra menő. A negatív szinuszhullámban látható torzulás adódhat a doksiban jelölt hibából is. Ezt már csak holnap javítom ki, s akkor mérek megint.
A 10kHz-es mérésnél jól látni, hogy ott már a jelgenerátor lépcsőzetes szinuszt állít elő. Ennek ellenére az erősítő tökéletes interpolációt végez.
A zenénél megy csak azt láthatjuk, hogy szól
Semmi brumm! Ha nulla bemenő jelnél maximumra tekerem a hangerőt, akkor hallható valami kis cizergés. Ez szerintem valamilyen kapcsolóüzemű ketyere lehet, ami bezavar. Valószínűleg a bemeneti, hálózati tápszűréssel megszüntethető. Az egyenirányított táp atom stabil, semmi lüktetés.

Mai zárszónak:
Igazándiból nincs mit írnom. Most már a saját füleimmel hallhattam azt a gyönyört, amit nyújtani tud egy csöves erősítő. Még így, hibásan is elállt a szavam a hallatára. Főleg, hogy a hangerőt még csak 1/3-ig mertem feltekerni, nehogy a családom kiüldözzön otthonról Az 1 Watt! Igaz emberek?
Kell belőle a sztereó változat! Csőfüggő lettem!

Üdvözlettel: Action2K
(#) Imi65 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 16, 2009
Az a jó, hogy ezt mindeni átéli.
Láthatjuk, mit "művel" a jellel egy csöves. A tranzisztoroson szépen - noha egy kicsit lekerekítve - látható lenne a 10kHz-es "lépcsős" színuszjel. A csövi szépen "kijavította" Neked.
Azt a határolást bizony csinálhatja a végcső túlzott nyitása (túl kicsi Rk). Ilyen durva beállítási hiba miatt egy tranyós tized másodpercekig "felakadhatna", és addig ki tudja mit művel.
(#) oregtamas0202 hozzászólása Jan 16, 2009
Üdvözletem.Tisztelt Mesterek, nagy W-os ellenállások [...]

-- Ilyeneket apróhirdetésbe! Arra való!
Köszi, Topi
(#) oregtamas0202 hozzászólása Jan 16, 2009
Üdv Topi.Csak adni akartam nem eladni.Bocsánat a hogy ismét hibáztam.
(#) marciart válasza djhans hozzászólására (») Jan 16, 2009
Ez gyönyörü
(#) kompakt25 hozzászólása Jan 16, 2009
Sziasztok!

Alu vagy vas sasszi gyártással foglalkozik valaki itt? Mert akkor megkeresném.

Thnx
(#) llaci56 válasza kompakt25 hozzászólására (») Jan 16, 2009
Vörösrézből készülök gyártani, (2mm vastagságúból) épp gépet szerkesztek hozzá...
(#) kompakt25 válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 16, 2009
Nem húzós a vörösréz nagyon? Mármint anagilag..?
(#) llaci56 válasza kompakt25 hozzászólására (») Jan 16, 2009
Nem okvetlen kell ebből csinálni, de nekem megtetszett. Bajban is vagyok vele, mert bele kell gravírozni a hajlítási élt az ellentétes oldalról, különben nem lesz szép a hajlítás. Ehhez készítek most eszközt.
(cca. 40e Ft/m2 - 2mm vastag vörösréz lemez.)
(#) CIROKL válasza kompakt25 hozzászólására (») Jan 16, 2009
Milyen anyagra gondoltál ? És mekkora méret kellene ? Esetleg tudok ebben a dologban segíteni! Ez egy csöves erősítő sasszia lenne ? :eek2: Ezek PL most készültek ,bár nem speciál sasszi . Csak doboznak mondható , és 2mm saválló vagyis INOX - ból !
(#) kompakt25 válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 16, 2009
Huhh, az nekem nagyon drága, kb annyit költöttem eddig el az épülő cuccomra. Maradok az alunál vagy a vasnál. Csak a hajtogatást kellene megoldanom valahogy.
(#) oregtamas0202 válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 16, 2009
Üdvözletem Laci. Gyöngyösön van eggy profi cég akivel plexit és alut is megmunkáltattunk csoda dolgokra képesek.Lézerrel dolgoznak.Esetleg a címüket megszerezzem? A réz az csoda szép, főleg ha tükröződnek a csövek! Öreg T.
(#) kompakt25 válasza kompakt25 hozzászólására (») Jan 16, 2009
Igen, ilyesmire gondolok, a mérete pedig 680x200x65mm. Igen ez egy csöves erősítőhöz kellene, egész pontosan hangszererősítőhöz. Te foglalkozol ilyen dobozokkal? Teteszenek a képek Frankó
(#) kompakt25 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 16, 2009
Bocsánat, az előző hozzászólásom a Tiédre lett volna reag, csak mellényúltam
(#) llaci56 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Jan 16, 2009
Köszi Tamás, de inkább én csinálnám, részint mert már belekezdtem, részint meg az u'ccse jó, amit más csinál.
(#) CIROKL válasza kompakt25 hozzászólására (») Jan 16, 2009

Az azért túlzás hogy foglalkozom vele ! de ha kell akkor talán tudok segítkezni ! Anyagban illetve a megvalósításban is , csak ehhez pontosítás kell ? Ezeket a dobozokat mostanában pontosabban a nagyobbikat azt tegnap fejeztem be ! Az ecl - é az már kb van talán egy hetes is:
(#) kompakt25 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 16, 2009
Az jó lenne, köszönettel venném. Küldenék rajzot akkor erről a dologról, esetleg mélben tudnánk pontosítani. Egyébként tényleg csak egy - a fentebb közölt méretekkel rendelkező - dobozka kellene, furatok meg likak nélkül, csak a hajlítással van gondom...és a hegesztéssel. Azok a dobozok hegesztve vannak, amikről linkeltél képet?
(#) CIROKL válasza kompakt25 hozzászólására (») Jan 16, 2009
Hát gyakorlatilag heggesztésnek mondható ! saját anyagával csak simán összelett olvasztva egy AVI val .Tehát semmi hozaganyag nélkül , ebben pont az a lényeg mert ha kiakarod fényezni akkor a plussz hozaganyagnak elütő lessz a szine !
(#) Moszkvai válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 16, 2009
A francba!
Legalább akkor azt a képet küldjed el.
Legközelebb jobban vigyázok ha kigondolok valamit.
Megpróbálok éppen hogy csak gondolni rá! :zavart1:
(#) djhans válasza marciart hozzászólására (») Jan 16, 2009
Köszi szépen!
(#) vandorbot válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 16, 2009
Igazi nagy gitárerősítőt akarok belőle farigcsálni.
Egy 40 cm-es gitárhangszórót hajt majd meg.
Meghajtásra milyen csövet javasolsz ?
(#) Müszi hozzászólása Jan 16, 2009
Milyen változást véltek felfedezni a csövesemen?
Ez a mai alkotás
(#) Imi65 válasza Müszi hozzászólására (») Jan 16, 2009
EM80 vs.EM84
(#) Müszi válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 16, 2009
A 80-as színe sokkal szebb, csak a gép nem adja vissza a színt.

üdv
(#) Ricsi89 válasza Müszi hozzászólására (») Jan 16, 2009
Szép. Bár az enyém is menne. Amit múltkor adtál kapcsit megcsináltam, de nem megy. Csak a cső aljánál lehet látni a fényt, azon kívül semmi. :no:
(#) Imi65 válasza Müszi hozzászólására (») Jan 16, 2009
Erről már beszélgettünk régebben. Az EM80 tényleg olyan, minta macskaszem. A 84-es sokkal "fényesebb", de a színe sokkal "rőtebb".
(#) Ricsi1992 válasza Müszi hozzászólására (») Jan 16, 2009
még így gépen is gyönyörű színe van.
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 16, 2009
Az én csövemet!? Ha igen, használja egészséggel.
(#) Imi65 válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Jan 16, 2009
Önnek 2 privát üzenete érkezett, csöves témában.
Következő: »»   369 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem