Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bináris óra
Lapozás: OK   7 / 26
(#) proba válasza vizor hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Nem tudom lehet csak annyit hogy pl 0 ora 10 perc 01 mp nél amikor van olyan oszlop ami sötét ezek a ledek mutatmák a hiányzó oszlop helyét.(folyamatosan minden oszlop alatt világít egy led ,ezzel jelezve sötétben hogy ott egy oszlopnak kell lennie mégha 0 is van rajta tehát sötét.)
(#) _JANI_ válasza vizor hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Igazából csak a gyors leolvasást segítené teljes sötétben.
Vagy várni kell 10 másodpercet...
(#) vizor válasza proba hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Proba, Jani, így már értem és köszönöm. Valóban hasznos. Akkor ezt meg lehetne oldani pici zöld SMD ledekkel, mint ahogy én ezekből fogok kettőspontot csinálni az óra perc másodperc közé. Maga a kijelzés 5mm-es ledekből lesz.
(#) pittyu válasza proba hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Oké,ha valaki tud konkrét megoldást, szivesen veszem. Most rajzolgatom a dolgokat, lehet hogy a tranyóval átsöntölt megoldás lesz jó.
(#) _JANI_ válasza pittyu hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
A tranzisztorok nyitófesültségét egy másikkal szabályozhatod. Így "csak" egy ponton kell a feszültséget módosítani. Viszont minden tranzisztort ki kell egészíteni egy másikkal... Lásd mellékelt példát.
(#) proba válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Szerintem ez is áramot szabályoz .
Én így gondoltam,igaz ez nem fokozatmentes ,de csak egy példányba kell megépíteni .A tranzisztorok közös emitterére kötve a két diódát és azt söntölgetni egy tranzisztorral. Ha ide sikerül egy 0-2V ig szabályozható tápot kitalálni akkor folyamatosan szabályozhatóvá tehető. (gondolom én)
(#) _JANI_ válasza proba hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
A közös emitterek potenciál emelése is jónak tűnik.
Egy próbát mindenképp megér...
(#) pittyu hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
Nekiálltam,tervezgetem a panelt. Közben összeütöttem a kijelzőt.Találtam itthon pici ledeket. Arra gondoltam , hogy pozició jelzésnek alol - felül kis megvilágitott plexi csikot tennék, vagy csak 1 mm jukon kivilágitó pl: kék fény lenne.
(#) pittyu válasza pittyu hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
megszületett a panel. Első tervezésem a Layout 5 -tel. Vannak még csiszolgatnivalók.

DSCF0315.JPG
    
(#) _JANI_ válasza pittyu hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Szép munka! :yes:
(#) pittyu válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Köszi, de sajnos jobban oda kell figyelni a forrszemek nagyságára. Készülget a vezérlés és szerintetek mi a jobb , hosszútávon pontosabb kvarc. a beépitett kicsi, vagy a készreszerelt nagy ( amit csak rátettem a panelra??Ha később a bináris és hétszegmenses órámnak közös órajelet szeretnék adni akkor a nagyobbik megtudná hajtani mind a kettőt ??( oszcival megnéztem , szép szabályos jelet ad.)

DSCF0317.JPG
    
(#) _JANI_ válasza pittyu hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Szerintem mind két változatnak megvan az előnye.

( Bár ha kicsit módosítani kell az alapórajel frekvenciáján, akkor a sima (kicsi) quarc jobb megoldás... )
(#) pittyu válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Értem. A panelen megvan a trimmerkondi helye , egyenlőre két 22 pF kondi van.Kösssssz.
(#) proba válasza pittyu hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Ha pontosabb órát akarsz (bár szerintem az egyszerűség miatt ezt be fogod áldozni) a kvarcórákban használt 32khz kvarcot használj időalapnak.Valaha csináltam olyat -bár nem túl elegáns -hogy egy ilyen órát építettem be szintillesztés után 1Hz órajelnek
Egyébként olyat keress aminek minél kisebb a hőfokfüggése (ppm) kialakítástól függetlenül .
Szerintem az 1Mhz feletti kvarcokkal kb napi/kétnapi 1s érhető el.
Ha a tokozott kvarc frekvenciája nem pontos szoftveresen korrigálható a picben ,bár ezt az együtt járatásnál nem biztos hogy szerencsés.
(#) pittyu válasza proba hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Szia. A programot 4.000 Mhz re írták és én nem tudok belepiszkálni. Az 1 Hz se tudom , hogy lehetne a PIC be bele applikálni.Eltünt a HEX em az órához. Formáztam a sz.g és elfelejtettem lementeni.
(#) proba válasza pittyu hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Gondoltam ....
De a ppm részt akkor is javaslom (az a jobb kvarc amelyiknél ez kisebb )
A tokozott kvarcok frekijét is tudod "állítani" egy kicsit a tápfeszültség változtatásával.
(#) pittyu válasza proba hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Beindult az órám !! Kész is van !!Még finomitok pár dolgon. Majd nekikezdek egy hét szegmenses órának , és amikor az is működik akkor jön a szinkronizálás , ppm , automatikus fényerő vezérlés . stb.
(#) pittyu válasza pittyu hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Bár nem nagy a lökdösődés itt a bináris óránál, de azért közzéteszem. Kész van a digit óra is és sikerült egy órajellel járatni mindkettőt. Így elvileg nem csúszhatnak el egymástól . Ez majd kiderül. Kell vennem PIC et és kezdem a távirkát hozzájuk.

DSCF0319.JPG
    
(#) pittyu válasza pittyu hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Kiderült.Mármint nem az idő, hanem kb 10 másodperccel elcsúszott az idő egymástól.Pedig egy órajelről járnak.
(#) Kicsa válasza pittyu hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Szia!
Nem vagyok nagy szakértő de hogy csúszhat el egymástól hoghya ugyan onnan kapják a jelet? Érdekelne... Meg az is hogy mit lehet vele kezdeni ilyenkor? Egyébként gratulálok hozzá,szép lesz!
(#) proba válasza pittyu hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Lehet az a baj hogy nem egyszerre indulnak.
Beállításnál mindkét óra nullázza a másodperceket is?
Ha nem akkor azt kell hozzáállítani a másikhoz amelyik nullázza.
Ha huzamosabb járatás után elmásznak egymástól,na akkor lehet gondolkodni.
(#) pittyu válasza proba hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Hát lehet gondolkozni, ugyanis éjfél körül egy másodperc eltéréssel jártak . Ma délkörül volt vagy 15 mp eltérés.Az összpontossággal nem foglalkoztam még. Hát lessz gond ,mert máris elkellett kezdenem egy újat, ugyanis a keresztlányom kinyir, hanem csinálok neki is.
(#) proba válasza pittyu hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Mindkettőben pic van?
Esetleg az órajel illesztése nem korrekt,hosszú vezetéken vezeted.minél rövidebb vezeték a kívánatos,ha lehet egymás mellett legyen a két ic.
HA ezt nem tudod biztosítani,akkor egy meghajtó kaput kell a kettő közé iktatni.A test vezetékek is a lehető legrövidebbek legyenek.
(#) pittyu válasza proba hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Lehetséges, hogy hosszú a vezeték és az a gond. Két külön panel van. Most egyenlőre új binárist kell építenem. Ha véglegesitem a két órát ,a módositásokat betervezem, lesz egy oszci kapukkal és azt fogom vinni a PIC re.Köszi a tanácsokat.
(#) _JANI_ válasza pittyu hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
[off] Mivel szoftveresen ketyeg a két óra, ezért azok programja sem lehet tökéletesen egyforma.
( Kivéve akkor, ha a bináris óra kimenetére teszel egy 7-szegmenses LED-meghajtót is.)
Ha akár egy utasításban is eltér a két PIC programja, akkor már meg is történik az elcsúszás...
hiába jár a két CHIP közös órajelről!!!
(#) pittyu válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Akkor jobb lesz , ha két külön kvarc cal tervezem az új panelt és ott minél jobban ügyelek a pontosságra.Egyébként nagy buli ez az óra. Mindenkinek megakad rajta a szeme--AZ MI??--A predátor órája ? Aki idáig látta ,mindenkinek kellene.Én már csak ránézek és rögtön le tudom olvasni.
(#) proba válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Igazad lehet,Ha megerősíti a sorvezérlő tranzisztorokat ,meg rak bele egy bcd/hétszegmens dekódert akkor a hétszegmenses kijelzőt is meghajthatja ez a PIC is.
Mondjuk azt nem értem hogy akármilyen önmagában pontos órát ha közös órajelről használsz hogyan térhet el ennyire. Azt én is tapasztaltam ,igaz atmel mikrovezérlővel ,hogy nem igazán érdekelte az én matematikám.Akkor azt figyeltem ki ,hogyha a megszakítás, ami az időalapot adja egy hosszú (2 ciklusos ) parancs közepén érkezett akkor egy órajelet már tévedett Legalábbis a szimulátor szerint.Ha az osztásnál csak teljes (maximális) osztást használ mindig akkor talán ez nem probléma ,csak ha az osztásnál korrekciót is alkalmaz
Mivel a 4Mhz nem 2 hatványa szerint többszöröse az egy Hz nek ,lehet ez is probléma .
(#) _JANI_ válasza proba hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
A 7447-es, BCD - 7-Szegmenses Dekóder/Meghajtót lehetne alkalmazni. Csak az az egy gond, hogy a meglévő bináris óra kapcsolásba kicsit nehéz adaptálni. Mert a 7447-esnek OC, azaz nyitott kollektoros kimenete van. S közös anódú LED-kijelzők vezérlésére jó. S a bináris óra közös katódos vezérlést alkalmaz. Az a leg egyszerűbb, ha a 7447-es kimeneteit PNP tranzisztorokkal megfordítjuk.Így teljesen párhuzamosan lehet megcímezni a bináris és a decimálist kijelzést is.


[off]
Bővebben: A bináris óra kapcsolási rajzára...
(#) pittyu válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Szia. Elkészült a (talán negyedik ) paneltervem .Már három órát meg csináltam , most inditom a negyedik , talán utolsó tervezéssel. Az eddigiek is szuperül működtek, de mind elfogyott. Ezt mostmár magamnak csinálom.

DSCF0328.JPG
    
(#) _JANI_ válasza pittyu hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
A 7-szegmentes kiegészítéssel nem próbálkoztál?
Következő: »»   7 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem