Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
Beállítottam, már fejből megy minden paraméter
Csak nem tudtam, h ezt mindig elfelejti! Köszönöm! Nagyon nagyon! Hagylak titeket mára! Jó hétvégét!
Sziasztok!
Egészen kezdek megbarátkozni az avr-es dologgal, nagyon tetszik és élvezem a próbálgatását. Az avr. tavir.hu-n találtam letölthető mintapédákat és az lcd driver nem tűnik túl bonyásnak, ha jól értelmeztem akkor bascomban be kell állítani, hogy melyik lábra milyen adatvezeték kapcsolódik és már megy is a dolog a driverrel. Egyet nem tudtam csak megfejteni, hogy a porgam HD44780-ra vonatkozik-e.
Bascom + LCD
Igen. Az első bekezdésben írva is vagyon..... "A Bascom kétféle típusú folyadékkristályos (liquid-crystal displays - LCD) kijelzőt képes kezelni: alfanumerikus és grafikus kialakításút. Először a karakteres kijelzővel ismerkedünk meg, ugyanis ez a legelterjedtebb és a kezelése is közel egységes. Ez a típusú LCD karaktereket, számokat és speciális karaktereket képes megjeleníteni. A legtöbb alfanumerikus kijelző a Hitachi HD44780 chipet használ (vagy ezzel ekvivalens típust). Ha nem vagy biztos teljesen abban, hogy a kezedben lévő az megegyezik ezzel, a legbiztosabb, ha a chip gyártójánál ellenőrzöd le. Ehhez néha az adatlapra is szükség lehet..."
Opp, bocs, figyelmetlen voltam
Köszönöm az infót és már próbálgatom is tovább
Sziasztok!
Megépítettem a Topi féle AVR Dopert Csak én SMD verzióban... Tegnap véletlenül sikerült magam kitiltatni az AVR ből Meg is építettem a Segéd órajel generátort. Egy pár kérdés merült fel bennem: - Ha ráteszem a XTAL1 és a GND re a generátort ki kell vennem az AVR saját kvarcát? Az én esetemben ez 12MHz - Hány MHz es kvarcot kell használnom a segédórajel generátorban? Üdv! Előre is köszönöm!
Helló! Ha kikötöd a kristályt az AVR-ről hogy a pacemakerrel újraéleszd azzal nem okozol kavart, tehát szerintem vedd ki arra az időre amig a segédórajel generátorral újraéleszted, én is kivettem ilyenkor. Másik kérdésedre a válasz a cikkből van kiollózva :
"Szinte processzor típus függetlenül a 4MHz-es órajel elég szokott lenni" még annyit hozzátennék hogy 1MHz és 12MHz között bármilyen kristályt betehetsz (Ezt kipróbáltam). Viszont hogy milyet tehetsz be attól függ mekkorára állitottad legutoljára mielőtt kitiltottad magadat az AVR-ből.
Üdv mindenkinek!
Kérdésem lenne hogy az AVR mikrovezérlőket is többször lehet programozni, hasonloan mint a PIC-ben lévő flesh-es fajákat ?
Sziasztok!
Elkezdtem programozni egy Atmega8-at AVR Studio 4-ben. A Nyolc lábbal IV. rész RGB LED-es hangulatvilágítás Programjával gyakoroltam, de nem működik. itt a kód:
Valaki tud segíteni?
állítsd át a projekt beállításainál az MCU típusát.
Akkor tedd a megfelelő lábakra a LED-et, állítsd be a clock-ot (project settingsben) és a Fusesban is állítsd be az órajelet + az esetleges előosztást (CLKDIV8).
És menni fog. Hidd el, nálad van a gond, hibás kód nem kerül fel a HE-re.
Létezhet olyan, hogy egy attiny13-ra megírt pwm led vezérlő program ne induljon el egy atmega8-on?
Nem a fentebb említett kód, hanem egy másik. Már találkoztam ilyennel. Azt hittem én láma, hogy majd átírom m8def.dat-ra az első sort és compile....és compile.... és mi a túrót ír ez ki "invalid config timer0" és bíz nem akarta lefordítani. A forditó egy Bascom volt. És itt jön az amiről beszéltél nemrég, hogy meg kell érteni, hogy mit akar csinálni az ember és fejleszteni kell a tudást, egy kicsit nekiveselkedtem és megírtam saját kútfőből a saját pwm-es ledvezérlőt. Még jó hogy van a hobbielektronika fórum.
Persze hogy létezhet. Hát nem mindenhol van timer2. Vagy egyik procinál van TCCR0A és TCCR0B, van ahol egybe van, csak TCCR0. Meg kell nézni mindig miről mire.
Mert bizony főleg a kisprociról nagyra és vica-versa problematikás.
Helló. Ha a szoftver jó, akkor miért van az hogy nállam sem működik? Csak annyit csinál hogy gyorsan villog a programban meghatározott sorrendben. Nem lehetséges hogy a szoftverrel mégis valami gond van? Mert rákerestem erre a programra, de csak ennek eggy másik változatára találtam rá és az úgy működik ahogyan kell. Magyarázd már el légy oly kedves hogy ez miért van?
Üdv : Steven
Őszínte elnézésem mindenkitől! Mindent visszaszívtam! Szerkesztő társam munkája az, ami a szóbanforgó. És határozottan saját szememmel láttam rendesen működni. De valahogy a cikk szerkesztésnél egyetlen egy sor lemaradt.
a for ciklus végéről egy _delay_ms(50); (vagy több, attól függ, ki milyen sebességet szeretne) Elnézést kérek mindenkitől, azonnal javítom, mindent visszaszívtam! Tényleg van hiba a kódban. Persze itt az emberek 99%-ánál a projekt beállítás volt hibás, de ez más kérdés!
Helló! A device pontban ATtiny13-nak a frekvencia pontban 9600000Hz-nek és az optimalizáció Os legyen?? Mert ha igen akkor nállam a project beállitások nem voltak hibásak.
Hello!
Első ránézésre Te itt összekeverted a timer-eket.Az init függvényben a TCCR1B az a 16 bites Timer1- re vonatkozik, ezzel szemben a megszaktás a Timer0-ra vár.
Hello!
Még egy hiba: az Init függvényben a megjegyzés az 64-es osztást ír , míg a kódba csak 8-as osztás jön ki.
Az lényegében mindegy. Biztos, hogy nyolcassal jó!
Helló! Visszatérve az RGB LED-es fényefektre, mostmeg vibrál, szerintem nem vibrál igy a gyári változata. Ezalatt azt értem hogy ugyan váltogatja a szineket meg egymásba csúsztatja csak a gond hogy közben
vibrál is egyik-másik szín. mind1 amúgy mert én nem az ezen az oldalról szerzett programot égettem bele hanem eggy másikat ami ugyanúgy váltogatja a szineket mint a gyári, 700Ft-ért lehet a LIDL-ben kapni ilyet. De ezt akkor láttam meg miután már kész volt a saját készitésű változata.Másrészt meg csak jobban érzem magam hogy olyan cuccom van amit én csináltam igaz a szoftvert nem én irtam, de majd az is bekövetkezik majd egyszer.
Segítséget kérnék az alábbiakban.
Vettem a HEStoreból egy AVR-ISP. Összeraktam, feltettem az AVR Studio legujjabb változatát, fel is ismeri, de mindig egy hiba üzenet jön ISP error, valamint Entering programming mode.. FAILED! üzi. Hogyan tudnám munkára bírni? A leírásban szerepel egy videó, de az egy régebbi változathoz.
Lehet hogy ez a probléma? Mint nálam?
Helyezd rá a céláramkört is! Nekem ennyi a friss tapasztalatom.
Igen ezt az üzit adja nekem is egy Atmega8-ast szeretnék felprogizni.
21. edszerre
Rövid kábel, proci tápfesz ellenőrzés. órajel. stb. Nézd meg kap-e egyáltalán áramot a processzor.
Kössz a segítséget, most már működik rendesen.
8-as osztással vibrált nagyon, ezér kikapcsoltam az osztást, és szépen megy.
Hol kell pontosan kikapcsolni? Bocs az értetlenkedésemért, de eddig a PIC világában éltem
Üdv mindenkinek!
A processzoros automata NiMH töltő-vel kapcsolatban volna egy kérdésem: A CELL_NUM konstans 4 értékeből mi jön ki ?(Mely értékekre van hatása?) Hogyan befolyásolja a töltést? (időben?) Egyszerüen nem látom a kódban máshol csak a definicióban. De amúgy különben a program lényege az hogy? 1. Töltőáram bekapcsolása 2. Töltés 6mp-ig 3. Töltőáram ki, sönt bekapcsolása 4. 1mp söntölés 5. Sönt kikapcsolás, mérés, kiértékelés feltételesen ez mindaddig míg az adc értéket eléri jól értelmezem? ui:Van egy kapcsolásom amolyan 8x8 led mátrix '1 utas multiplexes' atmega8-al viszont Bascom Basic-el (a C se áll olyan messzire tőllem de nem annyira szeretem)szeretném megírni a üresen lógó lábakra a töltő elektronika programját (a mulitplexembe belepaszírozva)(mert van még szabad timer-em is) |
Bejelentkezés
Hirdetés |