Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   30 / 3960
(#) source2 hozzászólása Aug 3, 2006 /
 
Hi

Valaki nem tudná megmondani hogy egy ilyen kereső, ami a videókamerákba van (volt), hogy működik?

válaszokat előre is köszönöm

üdv Source2
(#) szabi83 válasza source2 hozzászólására (») Aug 3, 2006 /
 
(#) deguss válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 3, 2006 /
 
Szabi! Nálam 3 310 000 találat.
(#) deguss válasza hajtipajti hozzászólására (») Aug 3, 2006 /
 
Keress rá itt a fórumon "villogó" / "astabil multivibrátor" címszavak alatt. Biztos találsz!
(#) szabi83 válasza deguss hozzászólására (») Aug 3, 2006 /
 
(#) hajtipajti válasza deguss hozzászólására (») Aug 3, 2006 /
 
köszi, de úgy vettem észre, hogy ezek szó szerint villogtatnak. nekem lassan kikapcs, lassan bekapcs kell a végtelenségig. tehát ilyen naplemente, napfelkelte

köszi!
(#) fureszk válasza dZsordeN hozzászólására (») Aug 4, 2006 /
 
sziasztok!
lenne egy kérdésem, de nem merek neki témát nyitni...
olyan áramkört keresek amiben ha mondjuk kigyulladt egy led egy bizonyos eseményre(mondjuk kinyit egy tranya) akkor addik világítson a led, míg nem nyomok meg egy reset gombot. tehát hiába szűnik meg az esemény ami miatt kigyulladt a led, akkoris világítson a led, míg nem nyomom meg a reset gombot.
Remélem tudtok segíteni!
(#) pbalazs válasza fureszk hozzászólására (») Aug 4, 2006 /
 
Éppen ezt csinálja a bistabil áramkör. Ennek két stabil állapota van: egyik, amibe a reset jellel lököd be, a másik, amibe egy "külső" esemény hatására kerül.
Létezik ilyen IC, flip - flop a neve, pl. 74ls74, CD4013.
De kapukból is össze lehet rakni ilyen áramkört, ha éppen maradt fölösleges kapud a kapcsolásban de nem akarsz újabb IC-t betenni.
(#) Báddzsó válasza fureszk hozzászólására (») Aug 4, 2006 /
 
ez az ami neked kell: [link=http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_1205.html]http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_1205.html[/link]
ott van egy ilyen kapcs tirisztorral
(#) fureszk válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 5, 2006 /
 
köszi! végülis milyen tirisztorral csináltad? és 9v-ról működtetés esetén mekkora ellenállás kell a gate-je elé?
(#) deguss válasza fureszk hozzászólására (») Aug 5, 2006 /
 
Idézet:
„sziasztok!
lenne egy kérdésem, de nem merek neki témát nyitni...”


Nagyon jól teszed, így is kapsz rá választ! :yes:
(#) Báddzsó válasza fureszk hozzászólására (») Aug 5, 2006 /
 
hát már sajnos fogalmam sincs, az áramkör úgy elkeveredett valahova, hogy nem találom... Arra emléxem, hogy a legolcsóbb tirisztort vettem ami volt a boltban . Az ellenállást próbálgasd...
(#) reseter válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 6, 2006 /
 
Sziasztok!

totál kezdő vok, de szeretnék beruházni egy pákába.
túl sok pénzem nincs és már jópár topicot végigolvasva írok ide..
a forrasztás 1x1 topic hozzászólóinak túlnyomó többsége a weller 24V/40W-os pákákra esküszik.
erre alapozva néztem ki egy lr 21es weller pákát, //24V/50W// és szeretnék hozzá készíteni egy hőfokszabályzós tápot. ehhez kérném a segítségeteket - hogy fussak neki a dolognak, mivel a saját állomásai mocskos drágák.

előre is köszi: Gergő
(#) zaik válasza reseter hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
Szia, Reseter a fórumon.

Ebben a totyikban talán találsz magadnak valót.
(#) tbence3 válasza reseter hozzászólására (») Aug 7, 2006 / 4
 
Helló!!
Én ezt a linket vagyis topicot találltam és ajánlom.Igaz nem építettem meg mert nekem egy JTL-02 -es forrasztóállomást használok és személy szerint nagyon meg vagyok vele elégedve.Mident tud ami csak nekem kell.Ezen a linken csak a kép+az ár bővebb infó kell akkor csak írj bátran.:yes: állomás
Ja és itt van a topic is amit meg én találtam h.szabályzó
De én a JLT-02-est ajánlom
Üdv: Bence
Ui.:Sok sikert az elektónikához!
(#) reseter válasza tbence3 hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
köszi szépen, használhatónak tűnik.

Gergő
(#) tbence3 válasza reseter hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
Nagyon szívesen!Örülök hogy tudtam segíteni!
(#) deguss válasza reseter hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
Reseter nevében tbence3-nak adtam 10 pontot a segítségért.
(#) reseter válasza deguss hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
zaik linkje is a megoldáshoz vezet, de nem tudom hogy működik ez a pontozásos dolog
(#) fureszk válasza reseter hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
na eztis ide írom. keresek olyan kapcsolást, amivel ha rátapintok egy ttl jelre akkor magas ttl esetén 1-est alacsony ttl esetén 0-át írjon ki egy hétszegmentes kijelzőre. közös katódú kijelzőm lenne hozzá, és a legegyszerűbb megoldás érdekelne!
(#) fureszk válasza fureszk hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
nagyjából megvan az áramkör, már csak egy olya tranzisztort keresek ami alacsony ttl-re nyit.
(#) Norberto válasza fureszk hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
Itt van egy TÖK olyan cucc, amire most szükséged van:

[link=http://www.electronics-lab.com/projects/test/020/index.html]http://www.electronics-lab.com/projects/test/020/index.html[/link]
(#) blokkmetal válasza Norberto hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, jól gondolkodtam-e, mert nem tudom, hogy értem-e a dolgokat. Van DC 15V feszültségem, és egy kék ledem (20mA, 3.2V). Ohm bácsi szerint a bepakolandó ellenállás:

U=15-3.2V=11.8V
I=20mA(=0.02A)
R=U/I
R=11.8/0.02=590ohm lenne.

Remélem jól tanultam meg.
Ha ez így van, létezik 560ohmos és 680ohmos ellenállás. Melyiket tegyem be?
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) fureszk válasza Norberto hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
Ez itt a rajzomon jó?
(#) deguss válasza blokkmetal hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
Kedves blokkmetal!

A számolásod jó. Pár ohmon nem fog múlni sok minden. Azt tegyed be, amelyik kéznél van. Szerintem egy 560 Ohmos bőven jó!
(#) speki válasza deguss hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
sn74hc164n ehez tud nekem küldeni rajzokat főleg ledes érdekelne de azééé bármilyen jó,hogy megtudjam hogy müködik
(#) TAdamm válasza speki hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
de szeretem az ilyet, ma voltam a muzeum koruton a hangszoro szervizben.. szabadsagolas miatt aug. 22-ig zarva
(#) Norberto válasza TAdamm hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
Erre azt szokták mondani, hogy szerencséd volt
(#) iamrob válasza fureszk hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
Hali!

Sajnos nem!
Az első bekapcsoláskor kb. az történne, hogy az LS04 bemenete (nem elírás!) kinyitná a tranzisztort, melynek emitterében lévő 1-es LED rögtön kigyúlladna - majdnem szó szerint. De ha bemeneti jel nélkül még élve is marad a LED, egy 5V-os bemenet esetén a LED és/vagy a tranzisztor meghalna, majd nagy valószínűséggel magával vinné a mérés alatt álló kimenetet is (terhelhetőségtől függően). Ezen sajnos egy soros ellenállás is keveset segítene, mert a LED fényereje nagyban függne a bemenet feszültségétől.
És a TTL bemenetek sem szeretik a kis impedanciás magas jelet!
A 0-ás LED-nek is egészségére válna egy soros ellenállás :yes: .

Bocs :miaz:, hogy ennyire lehúztam az áramkörödet, nem akartam neked esni , de sajnos az elektronok a saját szabályaik szerint ténykednek, és nem mindig, ahogy mi szeretnénk.

ui: a Norberto által belinkelt kapcsolás nekem azért nem tetszik, mert a mérőcsúcson lévő jelet rögtön megterheli egy LED + 180 ohmos ellenállással .
(#) fureszk válasza iamrob hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
oké nincs harag, sőt..
A Norberto által megadott linken levő kapcsoláshoz készítettem nyáktervet. Ez az ideigi legprofibb nyáktervem, amit valaha készítettem, szóval büszke vagy rá! (Csatolom is...) A kék vonal vezetéket jelöl.
Szóljatok, ha bármi hibát láttok benne!
Nah megyek aludni, jó8 mindenkinek! :unalmas:

nyak.lay
    
Következő: »»   30 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem