Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   377 / 2208
(#) EcoPityu válasza fleta hozzászólására (») Jan 22, 2009
Petyaművekről törölték őket Báááááz!
(#) llaci56 válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 22, 2009
Melyik kell?
(#) EcoPityu válasza Action2K hozzászólására (») Jan 22, 2009
Jól gondolod, és az előcsövek, mint már írtam, 3000µF-al szűrve, egyen 12v--ot kapnak!
"Meg van csinálva!" A stabil EL34 max 60w-ot tudja!!
(#) EcoPityu válasza Mest hozzászólására (») Jan 22, 2009
Szia!
Nekem az egyik próbatápomban, az EAG táptrafó mellett van egy párhuzamosan kötött PL504-es áteresztőcsöves stabilizátor. Símán csak egy 2,2Mohm-os potival van a rács állítva, anódok a plusszon, és a katódról veszed le a delejt, kicsit szűrve!
Bár a P-s csöveknek jó a szigetelésük a fűtés felé, de azért érdemes külön fűtőtekercs a 2db PL-nek!!
0-400v-ig, 0,5A-ig tutti,(persze csak a disszipációs határokon belül!!) de vigyázni kell, mert ha tűlterheled, nálunk előfordult, hogy oszcilláltak a csövek, és elnyomott mindent az FM sávban a környéken...
(#) EcoPityu válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 22, 2009
Szia!
A 92-esből a hangeffektes, erősítős az elejéről, mert bár papíralapon megvan, de már nem scannelhető állapotban!
Volt olyan is, hogy kivágtam a nyákrajzot, és arra nem gondoltam, hogy a túloldalon írás van... jójó, akkor még csak 13-14 éves voltam...
Ha csak azokat az oldalakat leprintscreen-eled, nagy felbontásban, az is jó nekem!
Köszi!!
(#) llaci56 válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 22, 2009
Itt van, de húzd le gyorsan, mert nem változtattam meg a nevét, pedig akartam...
(Nem gondolod, hogy kivágok belőle! )
(#) nyikolaj válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 22, 2009
Most olvasom hogy a Petya művekről nem biztos hogy letudod tölteni az Rt1968 évkönyvet.
Feltöltöttem neked.
http://data.hu/get/1113255/RTEK-1968.EXE.html
(#) rockersrac válasza nyikolaj hozzászólására (») Jan 22, 2009
köszi! de egyenlőre nem tudom leszedni! mert valami vírust benyeltem és SEMMIT nem tudok letölteni! mindenesetre a szándékot köszönöm!
(#) Ricsi89 hozzászólása Jan 22, 2009
Üdv mindenkinek!
Ma délután bemértem a kis PCL86 SE erősítőmet. Azt kell mondjam, hogy le a kalappal előtte. Kb 3,2W-ot mértem szinuszban, 8 Ohm-os terhelésen. Olyan 40Hz-től 17kHz-ig egyenletesen erősít, felette már csökken a teljesítmény. Hiába eltérőek a kimenők, nagyjából ugyanazt tudják. Meg is lepődtem, hogy a kisebb is ugyanúgy megy, mint a nagyobb.
(#) Action2K válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 22, 2009
Szia!
Mivel, hogyan mérted be? Esetleg grafikont tudsz mutatni? A wattosat hogy mérted ki (U*I)?
(#) CHZ válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 22, 2009
Ez csak min. + - 6dB között és jóval 10% feletti torzítással lehet ebben a felállásban ...sajnos.
(#) CHZ válasza Action2K hozzászólására (») Jan 22, 2009
Inkább U négyzet / R ..
(#) Ricsi89 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 22, 2009
Helló!
Egyszerűen szkóppal mértem be. Grafikont nem tudok mutatni, mert csak a jelgenerátoron emeltem a frekit és onnan néztem hogy mikor csökken a kimeneti fesz. E két érték között állandó érték volt, alatta illetve felette szépen csökkent. A teljesítményt pedig úgy számoltam, ahogy CHZ írta.
(#) Danaman válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 22, 2009
Szia!
Esetleg tudnál erről egy kapcsolási rajzot feltenni mert nekem is jól jönne egy ilyen.
(#) djhans válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 22, 2009
A kimeneti feszt hogyan mérted? A szkópról számoltad ki az effektív értéket?
(#) Ricsi89 válasza djhans hozzászólására (») Jan 22, 2009
Igen szkópról számoltam, de átvert a szkóp. Kicsit többet mér 2V-os méréshatárban. 5V-nál már jól mért, meg multival is ellenőriztem a mért értéket. Így már csak 2W-az a 3.
(#) djhans válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 22, 2009
Igen, amúgy ezért kérdeztem mert nekem is soknak tűnt. Az inkább egy EL84 SE-nél lehet igaz. Kb. ennyi lehet különbség a két cső között.
(#) MrBrown válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 22, 2009
Szia, mi a gond azzal a 2W-al?
Szegényke nem csinál mást mint hozza a papírformát!
Nem beszélve arról hogy szerintem egy igen tisztességes frekimenetet produkál azokkal a gondolom "túrt" kimenőkkel!
Élvezd! :yes:
(#) Action2K válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 22, 2009
Köszi mindkettőtöknek!
(#) Ricsi89 válasza djhans hozzászólására (») Jan 22, 2009
Hát igen, így jár, aki maga javítja a szkópját. Egyenfeszt jól mér, de ezt nem akarja. Sebaj a multi mindig kéznél van ellenőrzés céljából. Fene se gondolta volna, hogy csal váltófesznél.
(#) Imi65 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 22, 2009
Sajnos a vertikális osztót házilag javítani majdnem lehetetlen. Egyenáramúlag semmi baj nem lesz vele, de váltóáramnál már lesz baja bőven. A Janié 2,5W-ot tudott, az EL84-esek (ugyanezen trafóval) 3,5W körül teljesítenek. A multiméternek is kíváncsi lennék a frekimenetére.
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 22, 2009
Nekem szereznem kéne egy Ganzuniv-3-at mert úgy tudom hogy váltófeszta hangfrekis tartományban bőven jól mér.
(#) MrBrown válasza djhans hozzászólására (») Jan 22, 2009
Hans, Ganzuniv 3-ast én is szerettem volna szerezni ha más nem nosztalgiából (sulis évek, mérés-műhely gyakorlat), találtam is gyönyörűt az Urbánnál valami 30 ezerért...
Azóta sem nosztalgiázom
(#) djhans válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 22, 2009
OFF

A vaterán 20-ért majdnem újat láttam gyári dobozzal. De nekem még ennyi is sok érte.
(#) MrBrown válasza djhans hozzászólására (») Jan 22, 2009
10-et adnék érte gondolkodás nélkül, de ez nem kívánságműsor.

ON
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Jan 22, 2009
Miért nem csinálsz egy Millivoltmérőt? Nem olyan nagy dolog, akár csövest is lehet. Rajzot találni sok helyen. Akkor voltam marha, mikor egy börzén tükörskálás EMG csöves műszert nem vettem. Pedig 2x is visszamentem nézelődni.
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 22, 2009
Lehet hogy az lesz. Sokkal olcsóbban kijön és csak az alapműszert kell beszerezni. Erősítő bemérésnél nagyon jól jön egy hangfrekis millivoltmérő
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 22, 2009
Jó oda az EZ80 is, Zolikám. Csak kicsit nagyobb. Egy alapműszer pár ezer HUF. (Majd nézünk a börzén vasárnap.) Meg a neten, mindenfelé. Egy régebbi RT lapban ismertetik egy gyári műszer rajzát. E83F csövekkel épül fel az erősítője. Ha megtalálom, "kiollózom".
(#) Ricsi89 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 22, 2009
Lehet, hogy váltófeszre kellett volna bekalibrálnom a szkópot? Na mind egy, már mér, én már nem szedem szét, mert még rosszabb lesz. Lehet, hogy ez is tudna többet is, de csak 8 ohm-os műterhelésem van, ezért ezzel próbáltam ki. Lehet 4 ohm-on többet tudna, mert szerintem arra illeszt a kimenő. A multi nem tudom mennyire mér jól hangfrekin, de csak 200Hz-en néztem. Ott azért csak tud még mérni.
(#) rockersrac hozzászólása Jan 22, 2009
valaki tudna feltenni egy ECL86SE kimenő leírást? mert amit nyikolaj linkelt,sajnos vírus miatt nem tudom letölteni(ahogy semmi más egyebet sem ) vagy ha valaki leírja hogy mien huzalból kell mennyit tekerni az is jó nekem! előre is köszönöm a segítséget! elnézést mindenkitől ha netán türelmetlennek tünök,de ez csak a látszat! türelemmel várok én,és ha tudnám akkor letölteném a letöltendő-t,csak mint írtam vírus miatt nem tudom letölteni a cuccokat! <---- ez elsősorban moderátor bácsiknak szólt hogy lehetőleg ne kapjak warn-t
Következő: »»   377 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem