Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   40 / 370
(#) frank tibor válasza koko33 hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Pontosan mire gondolsz,
(#) koko33 válasza frank tibor hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
hogy a lemezek valamivel öszevanak "ragasztva" vagy csak a 4 csavart kiveszem és szét is szehetem?
(#) oregtamas0202 hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Üdvözletem.Nem mai, de a trafó az most is trafó.
(#) Takc hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy ha van egy 46V os trafóm és nekem csak 36V kellen.És ha bekötnék sorba valamien 10V os fogyasztót( Pl.: izzót ) akkor az úgy kiadná e 36V ra ?
Vagy esetleg valamien ellenállást.
Ha valaki tudna valami hasznös ötlelet vagy tanácsot írhantna

Előre is köszi: Dani
(#) Takc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Igazábol ez egy erősítőbe kellene aminek 36V kell.
(#) Takc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Ami egy Qouad 405 ös erősítő.Kicsit szétnéztem neten és találtam egy ijet:Bővebben: Link
És látom hogy 2X36V kell
(#) Takc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
.....

quad_tap1.gif
    
(#) Kicsa hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Van nekem kis trafóm de sajnos nem tudom beazonosítani a kivezetéseit.
Elvileg primer - 230 V
secunder 2*12.5 V
Számomra elég érdekes a tekercselés,rakok fel róla egy képet : Látszik hogy 3-3 kivezetés van mindkettő oldalon. Tudnátok segíteni a bekötésben?
Köszönöm szépen előre is!
Üdv Kicsa

trafo.jpg
    
(#) oregtamas0202 válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Üdv . Csar a trafó adatlapját feltennéd újra?Valószínü sőt biztos a primer 2X110V és 2x12,5V.Semmi különös régebben 110/127/220/240V-os kivezetést is tettek rá.
(#) Kicsa válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Szia!
Természetesen,itt van az eredeti kép. Tehát akkor elvileg 2*110V - 2*12V lehet?

trafo2.jpg
    
(#) oregtamas0202 válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Sokat nem mond,de 110+110=220V.
(#) Takc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Még nincs nálam a trafó szóval nem tudom milyen.De igyeksze(k)m a hétvégén elhozni és majd teszek fel képet...Majd mondtok rá valami okosságot
De igazábol nekem 2X36V kellene. Abbol esetleg lehet o(j)lyat csinálni?
Bocs amiért hogy i(j)lyen hülye kérdésekkel zaklatlak titeket de nem sokat értek hozzá :s
Sajnos.

Figyelj oda mit írsz, ezeket a betű, és szótagrész hiányokat, nem szeretjük errefelé.
jav-szamóca
(#) vizor válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Van egy egyszerű módszer az azonosításhoz. A primary tekercsek vékonyabb szálból vannak tekercselve és nagy ellenállásúak, a secondary tekercsek vastagabb szálúak és kicsi ellenállásúak. Így keresztben a vasmagon mint a képen, nem mérünk ellenállást.
(#) vizor válasza vizor hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Legalábbis ilyen trafót még nem láttam, ahol ilyen kialakításban lettek volna a kivezetések, úgyhogy a keresztbemérést a vasmagon lehet, hogy vissza kell vonnom
(#) Kicsa válasza (») Jan 23, 2009 /
 
Erre gondoltam én is de sajnos itt 1 ér vastagabb amit látok,4 vékonyabb,egyet meg nem is látni. Szóval nem tudom mi legyen igy...Azon gondolkozom hogy amit mértem ellenállásokat...a két szélsőre rákötöm a hálózati feszültsgéet egy 1Aos biztosítékon keresztül (127 ohmra) feltételezve a 2*110V-ot. Csak akkor meg nem értem miért 72 és 55 Ohm a 2 tekercs,elvileg akkor ha 2*110es,akkor ugyan annyinak kell lennie.
Ha a secunderre kapcsolok rá hálózati feszültséget,mi történtik? Elvileg akkor nagyon nagy feszültség indukálódik a túloldalon?
(#) szabi83 válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Idézet:
„Ha a secunderre kapcsolok rá hálózati feszültséget,mi történtik?”


jó esetben old az áramvédő relé
(#) sturbi válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Ez valami Cseh lemzjátszónak volt a trafója. 2*12 V-os.
A 300 ohm körüli részre megy a 230 V (150+160 ohm).
A 230 V az egyik végén keresztben van (vason innen+vason tul), a közepe az egyik oldali közép. A 2*12 V ugyanígy a másik végén (24 V a vason innen-vason tul a közepe a másik közép).
(#) vizor válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
A Tina szerint ha fordítva kötnéd be, 4.38KV jönne ki. Azt biztos nem bírná ki.
Érdekes kialakítású tekercselés, számomra új
(#) Kicsa válasza sturbi hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Az a gond hogy nincs 300 Ohm körüli tekercs. Esetleg ilyen mórickarajzos ábrázolással tudnád jelölni a képen hogy hogy gondoltad? Mert kicsit belekeveredtem már...
köszi szépen előre is
(#) Kicsa válasza vizor hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Hát hogy őszinte legyek,foggalmam sincs. Az a 4.38 KV eléggé barátságtalannak tűnik így...
Egyébként neten keresztül vettem,így nem tudom az előéletét sajnos.Lehet hogy szét kellene szednem?
(#) Kicsa válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Értem...hát ahogy elnézem,nem érdemes vaktában kísérletezgetni vele akkor
(#) vizor válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Ha sturbi leírásából indulunk ki akkor a vas két oldalán a 127 ohm lenne a 230V és a 72-55 ohm között lenne a középleágazás a 2x110V. A 2-2 ohm lenne a vas két oldalán a 2x12V a középleágazással és a kettő együtt kb. 4 ohm a 24V. De lehetőleg valami nagyon kicsi feszültséggel kellene kipróbálni, mondjuk 12V-al, az kezelhető lenne mindkét esetben, 12V-0.6V és 12V-230V.
(#) sturbi válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Így gondoltam.

trafó.jpg
    
(#) Kicsa válasza sturbi hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Van egy 24 Vos torroidom kéznél,akkor megpróbálom azt hogy a rajz alapján bejelölt 230 Vra rákötöm a toroid kivezetését és megpróbálom megmérni hogy megkora feszültség keletkezik a túloldalon.
(#) mex válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Nem törvényszerű,hogy az azonos átmérőjű huzalból azonos menetszámú tekercsek ellenállása ugyanakkora. Ez csak akkor igaz,ha a tekercsek egymás mellett azonos átmérőre vannak tekerve. Trafónál más a helyzet,itt a sorok egymás fölé kerülnek. Belátható,hogy a fölső sorok egy menetre eső huzalhossza nagyobb mint az alsó soroké,ezért nagyobb ellenállás adódik a felső tekercsnél,pedig a menetszám ugyanakkora.
(#) vizor válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Azért vigyázz ! 24V-nál 1.26V jön ki de fordítva már 460V körül. Azt a multiméter még elbírja Aztán jelentkezz, hogy túlélted-e a próbát
(#) sturbi válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
A bekötés ezeknél a trafóknál biztos úgy van ahogy lerajzoltam, mekkora a trafó(vasmagos rész hossza, szélessége, magassága) , mert ha 127 ohm a primer, akkor minden bizonnyal nagyobb, mint amekkorára én gondoltam.
(#) Kicsa válasza sturbi hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Az általad készített rajz alapján a 230-as részre ~26V-ot kötve a 24V-os tekercs kivezetésen 2.6 Vot mérek.Tehát akkor elvileg jó így ez a rajz. Mindjárt kipróbálom 230 V-tal is.
(#) Takc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Rendben
(#) Kicsa válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Egyszere reagálnék több hozzászólásra.

mex! Teljesen igazad van a keresztmteszettel,és valószínűleg ez is a helyzet.

vizor és sturbi !
Vigyáztam,mérés közben semmit nem fogtam,biztos ami biztos. Szóval valóban úgy van ahogy sturbi rajzolta,26.2 V illetve 13 V-ot mérek.
Tehát ezennel kijelenthetem hogy megvannak a kivezetések és köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
Lenne még 1 apró kérdésem : 2*12V-ot úgy tudok csinálni hogy a középkivezetést bekötöm ide is és oda is?
Üdv Kicsa
Következő: »»   40 / 370
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem