Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   384 / 2208
(#) Action2K válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 26, 2009
Hát, Imibáttya! Ez nem semmi! Aztán ezt még egyszer, hogy sztereó legyen, s kész is az üvegpalota. No meg a villanykályha De nagyon tetszik, nagyot szólhat!
(#) rockersrac válasza djhans hozzászólására (») Jan 26, 2009
hát végülis nincs túl nagy igény,csak pl filmeknél legyen egy adag mély is,meg zenénél is.mivel szépen szól az ecl86-om,csak kevés benne a mély,mivel kétutas hangszóróim vannak csak,és ez így kicsit néha karcsú és ezért szeretnék egy kisebb szubládát itthonra csinálni!
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 26, 2009
Nos hosszas próbálkozások utánn , ezt is min tegy harmadik nekifutásra sikeredett 100% ban brum mentesre összehozni ! Ez nálam már most sikerélmény mert most hirtelen ez a második illetve a harmadik csöves erősítőm. Meg még egy picikét elvaciláltam az előfokal , még beállítottam . De a végére sikerült normális hangot kicsikarni belőle ,itt már azért érezhető a nagyobb és az osztott kimenő teljesítménye meg a hangzása . Nekem bejön mind a teljesítménye és a hangzása is! Bár még nem mértem a kimenő teljesítményt , szerintem fölösleges most ebben az esetben mert ezt ennél a csőnél vélni és tudni lehet ezekkel a paraméterekkel és a beépített trafókkal .
(#) rockersrac válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Jan 26, 2009
hmm fémházas,230-as venti? olyanom nekem is van! 12 wattos,fémkeretes venti. kb 2 éve van meg,egy régi pc táphűtője volt! amúgy német tipusú ventilátor,még ndk idején gyártották(szóval nem egy mai darab)! és amellett hogy jól keveri a levegőt,nagyon csendes! magának a motornak alig van hangja! ami kis zaj hallható az meg a levegőt szelő lapátok hangja. én meg vagyok vele elégedve telljes mértékben! az enyémnek papst motoren a márkája,és 4890N a tipusa! úgy 8000 ft környékén mozog egy ilyen venti újonan! itt egy kis ízelítő a választékból!(ami nekem van az a negyedik táblázatban található)
(#) Action2K válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Jan 26, 2009
Milyen "vastelepen" lehet így "bontogatni"? Felénk sajna semmi ilyen vagy én nem vagyok tájékozott?
(#) kocos válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 27, 2009
Na ez nagyon pöpec lett, és tükörszimmetrikus a kettő Király!!!!!
(#) kocos válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 27, 2009
Akkor acélcsövekkel kell csinálnod, mert bizony az üvegbura is tartalmaz szikíciumot
(#) EcoPityu hozzászólása Jan 27, 2009
Hinnye szép erősítői vannak a CIROKL kollegának, de én az alapdobozt a helyében lefesteném valami figyelemfelkeltő színre, ami harmonizál a feketével...

Amúgy köszönöm a hozzászólásokat, jótanácsokat, adtam az előfoknak fullegyen 250v-ot, és akkor is búgott, úgyhogy nem érdekel... Kapott még egy 22k-22µF -os szűrőtagot, és így épp még elviselhető, összeraktam, vissza a dobozba, és még az addig leválasztótrafóról történő üzemelés után a földelés használata is segített egy kicsit..

Jó az! /nem én építettem, mit panaszkodok!!!/
Majd az én 6db PCL86-om....
(#) EcoPityu válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 27, 2009
Szia!
4db 6P14P PP-ben /30-40W/ , az már elég, egy nagy érzékenységű mélynyomóhoz!
(#) CIROKL válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 27, 2009
Hát ezt nem igen akarom lefesteni mert ezek is 2mm - es inox ból készültek ! Majd talán a következő már más dizájnal készül?
(#) rockersrac válasza kocos hozzászólására (») Jan 27, 2009
akkor úgy mondom hogy félvezető MENTESSÉGRE értettem a szilícium mentességet!
(#) Action2K hozzászólása Jan 27, 2009
Sziasztok!
Csőfoglalatot vennék, találtam is: S9C kerámia csőfoglalat, képe (kb 400HUF/db). Az a kérdésem, hogy egyenértékű-e a Noval, B9A-val?
Köszi.
(#) fleta válasza Action2K hozzászólására (») Jan 27, 2009
ECC83 való,novál foglalat. Jó az ára, máshol 800 ft/db
(#) kocos válasza Action2K hozzászólására (») Jan 27, 2009
És venni is a TAD-tól fogod, vagy csak a kép való onnan?
(#) kocos válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 27, 2009
Csak kötöszködök, oda se figyelj miket írok

De a félvezetőmentességbe is bele tudnék kötni, amennyiben alkalmazol varázsszemet (ZnS)
(#) rockersrac válasza kocos hozzászólására (») Jan 27, 2009
hát most nem tudsz belekötni! mivel a mélyládához nem lesz kivezérlés jelző! :beka2: amúgy meg ahoz miért kell félvezetőt alkalmazni? én csővel akarom egyen irányítani a varázsszemnek is az anódfeszt meg hasonlók(legalábbis jó lenne még a graetz hidat is mellőzni a következő projektekből!)
(#) Action2K válasza fleta hozzászólására (») Jan 27, 2009
Kösz mindkettőtöknek! Felvásároltam az egész árukészletét! (10db)
Csőtartót nem vettem hozzá. Nem is tetszik (színpadiba mondjuk kell is), meg 500 Ft lenne darabja.

kocos: Nem tőle, hanem a Vateráról, de szerintem onnan hozza, mert Ő(k) hangszerboltos.
(#) cruisher válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 27, 2009
Hello CIROKL!

Honnan sikerult eztaz aranyszinu potigombot beszerezned ami az erositon van? Amugy grat hozza, sztem nagyon szep lett, tetszik ezaz inox dizajn
(#) Gory válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 27, 2009
Csinálj passzív hangváltót bele, sokkal egyszerűbb és garantáltan félvezetőmentes.
(#) vandorbot válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 27, 2009
Ezeket a takarópáncélokat hogy meg honnan meg hogyé ? Ha meg szabad kérdezni.
(#) vandorbot válasza Gory hozzászólására (») Jan 27, 2009
Bizony zongorázni lehet a különbséget. Nem széphangú, ha VCS. körbe teszed a szelektivitást.
(#) kocos válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 27, 2009
Na ! Tényleg csak vicceltem A hangolásjelző csövek ernyőjének cinkszukfid bevonata félvezető tulajdonságokat mutat. Azért lehet "könnyen" gerjszteni
(#) kocos válasza Action2K hozzászólására (») Jan 27, 2009
Aha, akkor tudom kiről van szó !
Én is lenkelek egy oldalt, ahol elég olcsón van mindenféle földi jó, bár van pár parasztvakító dolog is, de a lényeget ki lehet szűrni :
Bővebben: Link
Már régebbóta ismerem az oldalt, csak mindig elfelejtem a címét, aztán guglizhatok utána, de most felveszem könyvjelzőnek Meg hát ugye azt vettem észre, hogy itt, a topikban a hangszererősítős témák nem "mennek" nagyon , de lehet csak én vagyok hülye
(#) kocos válasza Gory hozzászólására (») Jan 27, 2009
Annak idején két darab generátor gerjesztőtekercsből (vasmagostul), és egy 200 mikros elkóból csináltam egy aluláteresztő T-tagot a BEAG HOX31-gyel szerelt 120 literes TL ládáimhoz! Akkor még mondjuk fiatal voltam és bohó (mintha most olan öreg lennék ) na az vágott rendesen fülre olyan 100 Hz felett Meg "nyelte" is a teljesítményt, jó nagy csillapítása lehetett És mindenből kettő volt ugye, a sztereo erősítő (TDA2030) kimenetére kötöttem a hangfalakkal párhuzamosan
(#) Action2K válasza kocos hozzászólására (») Jan 27, 2009
Én tőle vettem.
Idézet:
„bár van pár parasztvakító dolog is”
nem baj, majd az olyan dolgokat kibontjuk a rádiókból, TV-kből, megy csinálunk magunk!
Idézet:
„itt, a topikban a hangszererősítős témák nem "mennek" nagyon”

Kevés az a zenész, zenélni kedvelő, aki még az elektronikához is ért. Én is csak az elektronikához értek, meg a zenekari cuccokhoz. A színpadon engem csak a műsor előtt és után látni. Ha közben is megfordulok a színpadon, akkor már gáz van , de ez ritka, maximun szünet van.
(#) CIROKL válasza cruisher hozzászólására (») Jan 27, 2009
Szia: Ezek a poti tekerők csak simán sárgarézből ki lettek esztergálva , a kellő méretre és a megfelelő felületre !
(#) kocos válasza Action2K hozzászólására (») Jan 27, 2009
Akkor a nickneved sem egy német basszgitár nevéből jött?
(#) Gory válasza kocos hozzászólására (») Jan 27, 2009
De legalább nem hullott szét a szélfuvallattól
Ha külön csak subra akarja használni, akkor viszont az az előnye megvan, hogy a bemenet elé tudja akár az aluláteresztőt tenni, így nem kell teljesítményt kiállnia az alkatrészeknek, gyakorlatilag egy kondi meg egy ellenállat és megvan.
(#) Action2K válasza kocos hozzászólására (») Jan 27, 2009
Nem. Annak filmes előtörténete van.
(#) CIROKL válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 27, 2009
Ezeket a trafó takarókat személyesen én barkácsoltam .Ezek is 2mm úgynevezett perforált lemezből , illetve sima 2mm vas lemezből lettek össze heggesztve avival . Ezután körbe lettek csiszolva 60 -as szemcse méretű szalag csiszolón ,majd a végén 2X 2 perc szemcse szórást kapott majd a legvégén következett a festés .A festést már csak azért eszközöltem hogy ne legyen olyan csupa fém jellege a dolognak. Egyébként elegendő lett volna csak simán lefújni színtelen lakkal, és így is min 10 év rozsda mentesség mivelhogy a szemcseszórás olyan réteget képez a sima vaslemez felületén !Hát röviden ennyi : de ha bővebben érdekelnek a fém megmunkálásból dolgok akkor arra is válaszolok szivesen. Ja és nem csak négyzetrácsos van , van furatos kivitelű is ebből a perforált lemezből .
Következő: »»   384 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem