Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   96 / 1271
(#) kocici17 válasza bundibacsi hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Nézd át a panelt erös nagyítóval, és minden olyan forrasztást ovatosan forrasz át amin látszik, hogy lehet, hogy elengedett. Sok bosszúságtól kiméled meg magad.
Az öreg érintkezök csatlakozók tulajdonsága, hogy a por és a pára kontakhibássá tudja tenni.
Az eltérítőre vezető csatlakozónál már volt rá példa, hogy elengedte a forrasztás, meg a tekercsről leszakadt, meg minden elképzelhetetlen.
(#) kocici17 válasza bundibacsi hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Egyre inkább az az érzésem, hogy az egész szincirkusz egy nagy kontakthiba /elengedett forrasztás....ok.... -ból ered.
(#) bundibacsi válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Hello!Kész a tv-m. Megy a tesztüzem.Színek a heylükön,a teljes kép látszik nem csak egy csík.Összesen 2db kondit cseréltem amiknek kb 20-25 százalékkal volt kisebb a kapacitása mint a gyári érték.A szín ettől ugrott helyre.Az eltérítést meg az okozta,hogy este fáradtan túrom a tv-t és fordítva raktam vissza az egyik kondit.Azért köszönök szépen minden segítséget!!!!!
(#) kocici17 válasza bundibacsi hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Na most legalább tudom, hogy gerjedés volt:
1 az ic táphibája
2 nem kapott sincron jelet a kolorkiller.

Idézet:
„2db kondit cseréltem amiknek”

mintha erről is lett volna szó.

De úgy emlékszem ezeket már az elején irtuk.
Most legalább ki van pucolva is,

Jó szórakozást hozzá
(#) flashka hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
Hali!

Van egy Delton márkájú tv-m, ami kb 3hónapja elkezdett valami igen magas frekvencián "sipolni", a kép és a hang emellett teljesen jó, csak ez a hang elég zavaró tud lenni
Ha valaki tudna valami megoldást, kérem jelezze.

Előre is köszönöm:

Troják Ádám
(#) Nongelous hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
Üdv,
Nekem egy olyan problémám lenne, hogy phillips TV-m képe bekapcsolás után néha bepirosodik, van úgy hogy elmegy, és sorvisszafutási csíkok látszanak fekete háttéren, viszont X idő után beáll normális képre! Ha van ötlet, kérlek irjatok!
(#) kocici17 válasza flashka hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Ez a sortrafó hangja
Ha menetes pántos a sortrafó huzz utána az anyán, vagy támaszd ki a porvasmagon a tekercset mert megmozdúlt, ami men okoz hibát csak idegesítő. Elvileg el szokott halgatni. Valószinüleg meglezúlt a vasmag, vagy a tekercs .Volt mikor egy kemény müanyag darabbal ékeltem ki. Lehetőleg ne höre lágyuló.
(#) kocici17 válasza Nongelous hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
A sorkioltó inpulzusok nem jutnak el az rgb fokozatba,
a kolorkillerbe, vagy a képcsönyakáramkörbe. Attól füg, hogy honnan van vezérelve. Meg kell keresni és meg kell nézni a csatolóvonalát. Rajz nélkül nehéz lesz.
Elkó is okozhatja.
(#) patexati válasza Nongelous hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Vagy kontakthiba!Ép most csináltam egyet a képcsövön volt a vezérlés csak a forrasztás az ic-nél ki volt törve körbe!Hozzáteszem alig láthatóan szabad szemmel de átforrasztás után tökéletesen üzemel!
(#) besi99 válasza Nongelous hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Te írjál pontos típusszámot:lásd mőgékerülés
(#) besi99 válasza norba44 hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Kemény ügy. Ez annyira agyatlan. EPROM lenne?
Ha már annyira nem tudunk segiteni, a Googliba nézd meg a "távjavítás" kifejezést. Az első ötben benne lesz
(#) besi99 válasza paperboy hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Fejhallgatóval szól?
(#) Lacika hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
Sziasztok.
Van egy közvetett villámcsapásos Thomson 29DF172 Tv-m. Érdemes megpróbálkozni a javítással vagy sorbaszedte az IC-ket ? Kapcsolási rajzom van.
(#) McDeath hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy Orion t2115 tévém. Bekapcsol el is indul csak az vele a probléma hogy kép az nagyon szalad minden irányba (minden csatornán másfele) a hang meg beszaggat. egy DVD-t is raktam rá de az meg keresztbe fut
Esetleg valakinek valami ötlete hogy mi metn szét?
előre is köszönöm válaszotokat
(#) kocici17 válasza McDeath hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
mindenféle szinkron hiányzik. a szinkronleválasztó áramkörrel kell kezdeni. Ha van rajz könyebb.
(#) McDeath válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Szia köszi a választ
a tv akor ment gajra mikor össze volt kötve a gépemmel (svideo rca ajzatra alakítóval be a tvbe) itt elkezdett néhanapján ugrálni kicsit a kép és kb enyi volt aztán viszakapcsolva normál adásra ugy meg "szórakozik"
köszi a segítséget.
(#) besi99 válasza Lacika hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
és még amit nem látsz!, táp, tuner?
(#) Lacika válasza besi99 hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
A tunert feltételezem hogy elment. Az ami a képen van az az impulzustáp résznél van . A panel egyik felén normál, másikon SMD alkatrészek. Azt szeretném csupán tudni, hogy egyáltalán érdemes-e nekifogni, van e valakinek ilyenfajta tapasztalata? Véletlenszerűen itt-ott átmértem néhány tranzisztort, diódát jó volt, de az IC-t nem tudom megmérni.
(#) besi99 válasza Lacika hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Az a fene baj, hogy nem tudod, hol a vége, és MIKOR van vége
(#) paperboy válasza besi99 hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Hello! Aha az megy, de most tudtam megnézni, szóval azzal megy, de néztem távirányítón meg külön lehet a fejhallgató kimenet hangerejét meg a hangszóró hangerejét állítani... Külön részről menne a kettő? Akkor mivel lehet a baj? Bár hangszórókat nem tudtam megnézni még, de nem hinném hogy mind a 2 elszállt volna, meg azthiszem a hátsó kivezetésen sincs hang...
(#) pegyusz hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Sziasztok Mesterek!
Van egy Samsunk CK-5012 Z tv-m. Kb. 3-4 évente megadja magát a bekapcsoló elektronikája. Először egy barátom cserélt ki a táp szekunder részében kondikat ment. Majd másodszor szervízbe vittem, szintén két kondi csere (kb. 150 ft alkatrész+9800 szerelési díj) megin ment. Most nekiálltam magam. Két kondi csere semmi. Még 3 gyanúsat kicseréltem a 100 mikró 400V-os puferral együtt. Nagy öröm megcsináltam, működik. Néhány óra múlva se kép se hang, nem tudtam bekapcsolni. A trafó(3. láb) vezetőcsíkja (ami a BU508-hoz egy huzalellenálláson keresztül csatlakozik) elfüstölt. Tranyót kicseréltem, nyákot kijavítottam, újra működik. Néhány percig. Aztán a kép remeg, néha összeszűkül és leáll. A bekapcsolási kísérletek csak egy rövid cirpelő hangban mutatkoznak. Kapcsolási rajz híján nem tudok mérési értékeket írni, ehhez kérnék segítséget! Illetve mi a bánatot cseréljek még ki? Z dióda? Köszi a segítséget!
(#) tomi75 hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Sziasztok!Remélem tud valaki nekem segíteni, van egy philips 28PT7303/12 tipusú tévém ami 10 percenként kikapcsol és a piros kijelzője elkezd villogni. De távirányítóm nincs hozzá.Mi lehet a baja? Meg lehet csináltatni vagy dobjam ki?!köszi
(#) kocici17 válasza tomi75 hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Mindenképp érdemes belenézni. Nézd át először a panelját alaposan és kikagylósodott , szakadt forrasztást keress elöszőr, és minden gyanust forrassz át./főképp a sorkimenő, a táp , és a csatlakozók környékén./
(#) Fetyoka hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Sziasztok! Vagy egy tv-m a kollégiumban ami az utóbbi időben nem szolgál ki. Az a baja, hogy bekapcsolás után nincs kép egyáltalán, hang van tisztán és jól, viszont teljes sötétség. A töltéseket érzem a képernyön(szőr feláll ) viszont képe egyáltalán nincs. Márkája INTERVISION. Valami ötlet?
(#) kocici17 válasza Fetyoka hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Nézd át nincs-e forrasztási, vagy folia sérülése a panelnek, ez az elsö.Majd az rgb tápja.
Aztán a G2 feszültsége jön, aztán az rgb végfok/van-e tápja/ , és csak ez után a fényerőszabályzó,évideó fokozat.
Kb ebben a sorrendben kezdenék hozzá.
Megj: ha a képcsö katodot /szinenként/ egy pillanatra a földre teszed fel kell villania a megfelelő fénynek.
Ha ez rendben akkor kell a rajz, hogy diktálni lehessen a lépéseket.
Nem olyan nagy ügy ha megy a képcsöve, és a sórkimenője.
(#) Fetyoka válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Hú köszönöm a tanácsokat. Hétvégén meg is nézem
(#) kocici17 válasza Fetyoka hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Csak ovatosan és finoman.
(#) besi99 válasza paperboy hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Csipd rá a fejhallgatót a hangszóróra, ha szól akkor vagy a hangszorók, vagy a fejhallgató hangszóróleválasztó kontaktusa, ha nem szól, kapcsold ki és egy ceruzaelemet eressz rá a hangszóróra, ha kapirgál, akkor lehet a hangvégfok, de csak ha a fejhallgató az előfokról megy.
Láttam már két szakadt hangszórót, a kivezetés múlik el. Javítható
(#) besi99 válasza pegyusz hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Füleld meg nem a sorkimenő ciripel?
(#) paperboy válasza besi99 hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Köszi a választ, amint lesz rá időm meglesem...
Következő: »»   96 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem