Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   401 / 2208
(#) lpcollector válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 10, 2009
Köszi a tippet, megpróbálom. Az EL84 SE elött egy Hiraga csöves RIAA van, aminek a kimenő jele a 2V-ot is meghaladja, eddig ezt osztottam le, de ugye, amit már atívan megtermelt, azt kár ellenálláson felemészteni
Van jelentősége, hogy 2,2 v. 4,7 µF-al csatolom a közös pontot a föld felé? (A két kapcsolásban különböző értékek fordulnak elő.)
(#) Action2K válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 10, 2009
Sziasztok!
Köszi szépen a kivesézgetést. Megígérte, hogy gondosan becsomagolja. Holnap reggel dől el, hogy enyém lesz-e.
(#) vandorbot válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 10, 2009
Rocker !
Mint írtam az ECL használt. Pénzt nem fogadok el.
Csak csere. Priviben megadod a címed és elküldöm, kipróbálod, ha jó akkor megegyezünk valamilyen cserealkatrészben.
A tirátront most nem üzemelem be, tekintve, hogy afféle vákuumtirisztor, tehát nem erősítőcső.
(#) vandorbot válasza vandorbot hozzászólására (») Feb 10, 2009
Az igért lista.
DY806, 6X5W, 6K1P, 6N15P, 6N6P, 6K4P, 6P1P, 6N30P, 6ZS1P, 6N9SZ, SZG1P, 6SZ41SZ, 6SZ33SZ, OD-3, 28D7.
(#) vandorbot válasza vandorbot hozzászólására (») Feb 10, 2009
Ja és 2db 5C3SZ 1700V-0,75A kettős dióda.
Oroszok kenotronnak nevezik.
(#) Müszi válasza vandorbot hozzászólására (») Feb 10, 2009
Szia Vándor!

Engem a 6SZ33SZ, OD-3, 28D7, 6N9SZ csövek érdekelnek.
2db E83F-ért és 2db IN-2 nixie csőért cserébe mehet?

üdv: Müszi
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Feb 10, 2009
Imi javaslata jó , már értem miért nem szeretnél lazább visszacsatolással próbálkozni .
De akár átalakítható a meghajtás más csőre is a DC csatolás megtartásával is , kisebb erősítésre , igaz az már más kapcsolás lenne .
A 4u jobb alacsonyfrekis átvitel .. kisebb fázistolás .
(#) sturbi válasza vandorbot hozzászólására (») Feb 10, 2009
Nekem is van pár tiratronom (három nagyobbacska (mint a GU 29, csak 1 kivezetés van a tetején és 10 drótlábú), gáztöltésű cső, mindenféle méretben és kiszerelésben létezik.
Mult héten egy drótlábú kicsi tiratront beizzítottam, kéken világít, kapásból fűrészfeszültséget generált.
(#) sturbi válasza vandorbot hozzászólására (») Feb 10, 2009
Szerintem jó kimenőtrafónak, nagy teljesítményű PP-hez és nagy teljesítményű SE-hez is, de nem próbáltam. (6C41C-6C33C meg ilyenekhez is).
(#) Müszi válasza sturbi hozzászólására (») Feb 10, 2009
Nekem eddig 2 db TG1-es tirátronom volt, orosz, oktál foglalatos.
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Feb 10, 2009
Köszönöm mindenkinek, hogy ennyit segít az első csöves erősítőm elkészítésében. Muszáj jónak lennie, mert egy Rotel 971mkII szorít ki a zeneszobából, és ha nem lesz szebb a hangja mint annak a feleségemnek nem tudom megmagyarázni miért keztem bele
(#) tothgabesz hozzászólása Feb 10, 2009
Félkészen Halad lassan de biztosan!
(#) CIROKL hozzászólása Feb 10, 2009
Sziasztok : Ma megint volt délután egy kis időm barkácsolni, ismét csak kézzel rajzolt nyákot szerkesztettem ! Az elkezdett GU50 -hez , mivel hogy már a tápot is így konstruáltam ezért a folytatás is dettó ugyan az. A két csatorna két külön panelra kerül ? Most már elég jól áll a project , talán holnap délután próba üzem ? Sajnos még mindig csak telefonnal tudok képet csinálni , nem a legjobb de talán nagyvonalakban látható belőle valami?
(#) djhans válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 10, 2009
Nagyon jó lett! Én is így akartam de végül légszerelés lett belőle
(#) Action2K válasza tothgabesz hozzászólására (») Feb 10, 2009
Idézet:
„de biztosan!”

Az a lényeg! PL500 PP? Tetszik a fadobozos kivitelezés!
(#) sturbi válasza tothgabesz hozzászólására (») Feb 10, 2009
Hú te Gabesz, ez szép lesz. :yes:
(#) tothgabesz válasza Action2K hozzászólására (») Feb 10, 2009
Igen pl500!
A kérdésem az lenne hogy rámértem a csőre és a rajzon látható közös lábaknál (pl. 1-2,6-7) szakadást jelez a műszer. Ezeket a nyákon kell összeforrasztani?? Bocsi ha hülyeséget kérdezek de nem csináltam még ilyet!

http://www.r-type.org/pdfs/pl500.pdf]
(#) Action2K válasza tothgabesz hozzászólására (») Feb 10, 2009
Tuti jól mérted? Alulnézetben nézd a csövet, úgy jó a számozás. Én most megmértem egyet és a csőben összekötve!
(#) tothgabesz válasza Action2K hozzászólására (») Feb 10, 2009
Oké!! Tényleg csak kicsúszott a műszerből a mérőzsinor és nem vettem észre. Bocsi kicsit fáradt vagyok Csak hirtelen meglepődtem mert mikor a fűtést mértem akkor még jó volt. Ezért is halad ilyen lassan, csak este van idő foglalkozni meló után.
Szerintem így is jól halad, a dobozzal is volt 1egy kis meló főleg a hálótrafó tekeréssel! A kimenők még sehogysem állnak. Holnap kap még egy kis színt a doboz és majd hétvégén nekikezdek a kimenőknek.
(#) cua hozzászólása Feb 10, 2009

Sikeresen legyalultam a gépemen lévő adatlapokat és hiába maradt meg pár ezer a webszerveremen, sajna egy pár fontos hiányzik.
150/30 stabcső, AZ21 és PV200/1000 egyenirányítók adatlapjára lenne szükségem, bár ez nem kifejezetten csöves erősítő téma, de hová máshová fordulhatnék
Köszi előre is

(#) mester40 válasza cua hozzászólására (») Feb 11, 2009
Remélem ezek jók lesznek
(#) cua válasza mester40 hozzászólására (») Feb 11, 2009

Köszi sokat segített. Nekem mondjuk StR150/30-am van, az más mint a VR150/30 de a többi az tökéletes.
Nem is emlékeztem, hogy a PV200/1000-nek ilyen brutális a fűtőárama, ezt alaposan melléterveztem volna (Igaz a max fesz/áram kárpótol ezért a 'pazarlásárt') Az AZ21 viszont nagyon szimpi ezzel a 120mA-es áramával, és az 1A fűtő is barátságosabb


(#) mester40 válasza cua hozzászólására (») Feb 11, 2009
Nagyon szívesen! Akkor talán ez az ami kell neked.

STR150 30.pdf
    
(#) cua válasza mester40 hozzászólására (») Feb 11, 2009

Tökéletes, teljes megint az adatlapgyűjteményem ( ehhez csak az ellenállás kellett a többi egyértelmű)
Köszönöm

(#) littlejoe válasza djhans hozzászólására (») Feb 11, 2009
Megcsináltam a djhans féle rajz alapján a visszacsatolást a pcl86se-n.Köszi a segitséget, mostmár egész kiegyenlitetten szól,a hangerő pedig bőven elég lessz nekem.Beraktam a két elkót is a katódellenállásokhoz.A búgás is majdnem megszünt(lehet hogy a kondik miatt.) Érdemes lenne a Müszi féle cikkhez írni egy kiegészítést nehogy csalódást okozzon valakinek az első csöves megépitése.
(#) djhans válasza littlejoe hozzászólására (») Feb 11, 2009
Egyetértek veled. Az egy alapnak jó de csak beszéd átvitelére készült. A módosított rajz már zenére is jó.
(#) Droot hozzászólása Feb 11, 2009
Sziasztok!
PCL86 PP-hez tudnatok neken egy egyszeru de jo kapcsolasirajzot?
(#) mark.budai válasza Droot hozzászólására (») Feb 11, 2009
Szia!
Ez?
(#) Droot válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 11, 2009
ez jonak tunik csak az a furcsa, hogy a kimenotrafo az sima nem kozepkivezeteses, meg elol a meghajtofetek lehet h "tonkreteszik" a szep hangot.
(#) mark.budai válasza Droot hozzászólására (») Feb 11, 2009
Nem teszik tönkre, azt a cső csinálja. Jó párosítás a modern és a régi technika. De ez nem azt jelenti, hogy ami IC, tranyó, meg FET van otthon, azt mindet bele kell rakni.
Következő: »»   401 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem