Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   101 / 1271
(#) kocici17 válasza horvathrobert2006 hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Függőlegesen és vízszintesen is, vagy csak vizszintese,
vagy függőlegesen, vagy???????????????
Tudniillik nem mindegy.
(#) Vacok válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Szia!
Nekem csak egy poti van a panelon, azzal pedig az AGC indulást tudom állítani, csavargattam, de semmit nem reagált. A ZTK33C-t azt már biztos ki fofgom cserélni, hogy 33V legyen a hangolófesz. Mértem a 12V, az megvan, és stabil, a rajzon található 23V, az mérve 25.4V, a VHFI kapcsolófeszültsége 0.01V, mindig, ugyanis VHFI-en nincs beállítva csatornám, a másik kettőnél viszont megjelenik a 12V-os kapcsolófesz, amikor olyan csatornára kapcsolok, ami az adott sávra van beállítva. Viszont, ha pl. az UHF van bekapcsolva a VHFIII lábán egy 0.25V-os feszültség van, és fordítva. Amúgy a 33V-os résznél már cseréltem az elkot, meg a zenert, ennek ellenére is lehet zajos? A 70V helyett, ami a 33V-os feszültséghez szükséges ott csak 59V van, lehet, hogy ez a gond?
(#) Vacok válasza Vacok hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Amelyik csatornák nagyon elmásznak, ott az utóbbi feszültség még alacsonyabb, 55,5V, de ennek ellenére a "33V" megvan.
(#) kocici17 válasza Vacok hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
A 70V az vpp az az inpulzus üzen a sortrafó felöl. ezért 55V. Később még írok gondolatokat.
(#) Vacok válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
De egyenirányítva is van, meg van rajta elko is.
(#) Vacok válasza Vacok hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Ha a műszert váltóba állítom a 70V-os részen 129V-ot mutat.
(#) menalaci1 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Bocs, hogy eltűntem de nem volt időm foglalkozni a tv-vel. Az a helyzet, hogy kiváncsiságképpen bedugtam tegnap, és működött, és azóta is megy. Nem értem. Tulajdonképpen nem csináltam semmit vele. Köszi azért a segítséget.
(#) 20sz Jófiú hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy nagyon aranyos lány megkért, hogy javítsam meg a barátnője tv-jét. A hibajelenség az, hogy a hang elhalkul és visszaerősödik, úgy mint ha fadding lenne. Nagyon ritkán magától kikapcsol. Én kondi kiszáradásra tippelek. A tv tipusa: grundig T70-640 OIRT. Ha valakinek van ötlete, esetleg javított már ilyen hibával tv-t az ossza meg velem!

A segítségeteket előre is köszönöm!

Pisti
(#) madazg77 hozzászólása Feb 21, 2009 /
 
Sziasztok!
Apukám javít egy tv-t és ő kért meg hogy írjak ide mert nem boldogul a készülékkel. A gond a következö: hogya bekapcsolja készüléket akkor csak zöld szín van a képernyőn. Ha kiköti a képcső nyakán a három katódot akkor is csak zöld szín van.
Tudnátok tanácsot adni hogy mi lehet a baj?
(#) kocici17 válasza madazg77 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Akkor hogy pontosítsak, nem kép, hanem homogén fátyolos zöld van, és csak árnyként sejthető a kép,
Ha tudsz tegyél fel képet róla úgy könnyeb.
Valószinü katodmeghajtó, ill anak táprésze., de tegyél képet ide a képernyöről és a beléről.
(#) kocici17 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Nézz körül a tápkondik és a szekunder oldali tápok körül. Ha van rajz ajánlom, hogy a szerint. Nézd át a panelját, alaposan , a forrasztásokat vizsgáld át, és szükség szerint igazítsd ki.
(#) madazg77 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Ez egy Philips 32PW8604/12 típusú készülék. Rajz sajnos nincs hozzá. A zöldesség ellenére az OSD része müködik. Hang csak ritkán van és nagyon rövid ideig. Amikor halható a hang akkor a kép egy kicsit meg "reszket".
Üdv.
(#) kocici17 válasza madazg77 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Tegyél egy OSD menüképet fel, lehetőleg olyant ahol mindegyik szin /főképp a fehér/, ott van.
Vedd lejebb a G2 feszültséget a sorkimenőnél.
Meg kell nézni a kép és sor inpulzust, a szinmeghajtónál. Kellene rajzot keresni és akkor tudon mondani, hogy miket kell ellenörizni, ill. cserélni.
Szinte biztos, hogy a zöld meghajtó tranzisztorok jégidegek a képcsónyakon a másik két színhez képest.
(#) kocici17 válasza madazg77 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Ha igaz a sugármeghajtók TDA 6116-ok vagy hasonló ic. Ami rossz lehet :
- a zöld szinmeghajtó ic
-a szinmeghajtó ic tápja
-a munkaellenállása /ez egy kb 2W-os ellenállás a képcsö ák-ön /
Ugyhogy ott kezdeném a keresést emlékezetből.
Ezt követően erős nagyító alatt végignézném a képcső ák-t és a alaplapot,, rossz forrasztás után nyomozva.
Ha az OSD megy akkor kap tápot a többi szin a sortraporól, és kap sor, és képazonosítást a videóvezérlő.
Na majd ha az OSD képet felteszed meglátjuk.
Nagyon TDA 61xx szagú a dolog a képcsö ák-ben, a zöld végfok.
-
(#) 20sz Jófiú válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Köszönöm a választ! Hétfőn megyek javítani, a végeredményről értesítelek.
(#) madazg77 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Képet csak holnap tudok feltenni. Némi infó: a G2 csökkentésével nem változik a kép, ha növeljük akkor egy idöre kiszürkül aztán vissza zöldül a kép. A zöld katódon 119V a kék katódon 134V a piros katódon meg 130V feszültség mérhető.

Üdv.
(#) kocici17 válasza madazg77 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Jó a holnapi képnél okosabbak leszünk.
1.-Közelire fotozd,a képcsőnyak ák-t /huzd le addig/
mert nincs pontez de van philipsz rajzom és jobban átláton akkor
2.- Az alaplap sortrafó környékét.
3.- a videó fokozatot.
Az a helyzet ha látom, hogy milyen ic,-k vannak ott akkor össze szedek annyi rajzot, amiről kiderül.
Fontos, hogy a csatlakozókat, és a forrasztásokat nézd addig jól át. Én meg holnap összenézegetek valami rajzot.
(#) madazg77 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
A képcső nyakán 3db TDA 6101Q IC-van.
(#) kocici17 válasza madazg77 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Ok Ugyanaz mint a 16 os csak korábbi, és más a kiosztás.
Biztos találok hozzá reggel használható rajzot.
Ha most állok neki keresgélni kibelez a nejem.
(#) madazg77 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
Hello!
Ime néhány kép. A fényerő változtatásával kék szín lesz a zöldből.
Üdv.
(#) McDeath hozzászólása Feb 22, 2009 /
 
Sziasztok megtaláltam a hibát az orion ctv 022 m tv-ben.
Sorkimenős a kicsike. Viszont van egy másik tv-m ami egy siemens fc 212 tv ami egy kicsit "túlszinezi" (tulvilágítja) a fehéret néha de csak akkor ha van nagyrészben más szín is. Szerintetek mi szált el bbenne ill mi az az ami hibás lehet? Ha a g2-t feljebb veszem rosszabb ha lejjebb akkor megszűnik viszont kék lesz a tv.
üdv
(#) selectronic válasza madazg77 hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
Sziasztok!
Ha w76erf képcső van ebben a philipsben,nagy eséllyel zárlatos a cső.Tipushiba ezeknél a csöveknél a zárlat.
Elvileg regenerálóval leégethető.A68erf-ről leégettem a zárlatot és 4hónapja megy
Üdv:S-Elektronika
(#) selectronic válasza madazg77 hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
Utána is néztem milyen csövike lakozik benne,mégpedig nem sík erf hanem w76esf ami szintén könnyen behal a cső és erről rádásul kevés az esély a sikeres zárlatleégetésre a w76erf-el ellentétben
(#) madazg77 válasza selectronic hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
Hello!
Igen W76ESF képcső van a készülékben.
Köszi a segítséget.
Üdv.
(#) kocici17 válasza madazg77 hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
A képcső zöld katodját /közvetlenül a képcsőlábnál/
Egy pillanatra tedd földre. Ha telyes fényerövel megjelenik a telezöld akkor nem képcső, Ha nincs lényeges zöld fényváltozás erre, akkor képcső,
(#) witti hozzászólása Feb 22, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem még megvan a probléma a Videoton TV-émmel. Összeugrik a kép "Neon színű" csíkba.
Mechanikai ütésre visszaurgik, de nagyon makacs...
Múltkor szétszedtük, és úgy néz ki, hogy valamelyik trimpot lesz a hibás. /Reméljük/
Itt látatlanban már írták, hogy valószínű a függőleges eltérítés lesz az.
Na, de egymás mellett van két trimpot, az egyik függőlegesen eltolja fel-le a képet, a másik pedig széthúzza illetve összenyomja... Melyik a függőleges eltérítés a kettő közül?
Előre is köszi!
(#) madazg77 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Hello!
Nincs változás a képernyön ha testre teszem a katodot.
Köszönöm a segítségeteket.
Üdv.
(#) kocici17 válasza madazg77 hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Ha egy pillanatra ráteszed a kéket vagy a pirosat látni fogod hogy kéne kinézni a zöldnek. Ha semmi akkor sajnos képcső katódzárlat.
Ha finoman megkocogtatod a képcsőnyakat a konvergencia gyűrük elött körbe. lehet hogy beugrik ideiglenesen ... de képcsőhibánál ezt már sosem tudni.
(#) 20sz Jófiú válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Szia!

Sikerült a hangot megjavítani! A probléma forrása egy nyolclábú ic volt mely nem érintkezett rendesen a foglalatban, viszont előjött egy másik hiba. A tv-t nem lehet a távirányítóval bekapcsolni csak a főkapcsolójával, minden más funkció működik rajta (kikapcsolni, csatornátváltani, hangerő jó). Ezen felül a power led kikapcsolt állapotban villog. Szerinted mit lehet vele kezdeni?
(#) kocici17 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Nézd meg a ávirányítot /belülről/. Pucold ki.valószínüleg nem látja a gombot. Ez a jobb eset.
Ha nem jön össze akkor a panelt nézd át mégegyszer, hogy nem zártál-e rövidre valamit.Gyorsból nincs jobb ötletem.
Következő: »»   101 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem