Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   253 / 1385
(#) lidi válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Az elkészült állványról képeket majd kérünk!
(#) zoly15 válasza lidi hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Oké majd teszek fel képeket..
De ez apámra várat hogy esztergáljon egy tartóhüvelyt..
Az állvány az egyébként ez marad..
Csak ahol a tokmány van oda kell egy hüvely a szorításhoz..

üdv!
(#) bgsf válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
azt tényleg meg kell tervezni!
ha az EAGLE-t használod az elméletileg tud kapcsolási rajzról nyákot készíteni. nekem még ez nem jött össze!
a LAYOUT-tal már jobb a helyzet mert csak berakod az alkatrészeket és légkötéssel összekötöd a lábakat, aztán jöhet a nyákrajz. bár ez a program sokszor hosszú összekötéseket tervez, de gyors és lehet módosítani. nyomtatás elég egyszerű és ha nincs lézernyomtatód akkor a programot pendrive-on is viheted bárhová, mert nem kell telepíteni, aztán lehet nyomtatni!
néhány LAYOUT-tal tervezett egyoldalas panel.
(#) lidi válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Hát ez se semmi öszvér dekopírból állványos fúró. Hogy sikerült összekapcsoni a tokmány tengelyével ?
(#) zoly15 válasza lidi hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Egy ékszíj hajtotta át..
De akkora a fordulata a motornak (kb 35.000RPM) hogy feszes az ékszíj és ő vág rá egy kört..

Üdv!
(#) zotya169 hozzászólása Márc 7, 2009 /
 
ok köszönöm a válaszod
(#) bgsf válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
nincs mit!
de ha segítség kell akkor ide írj és szerintem megoldjuk!
legalább a többiek is tanulhatnak belőle! bármikor szívesen segítek, csak szólj! ha küldöd a rajzot akkor összehozhatunk hozzá egy panelt.
próbáld először a LAYOUT programot vagy a PCBExpress-t
mindkettőben tudok segíteni.
kellemes hétvégét:bgsf
(#) gulasoft válasza elektromos hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Bakelitszag? Én nem tudom, még akárhányszor vágtam vasfűrésszel valamit, az nem szaglott. Persze több mocskot csinált a dekopír, meg hangosabb is sokkal, de ha valakinek van kedve ilyennel pepecselni, akkor csak nyugodtan. Én nem azt mondtam, hogy nem jó a megoldás, csak tök fölösleges pár nyák esetében.
Az asszony meg attól kapna hülyét ha kettévágnám az asztalt, arról nem is beszélve, hogy sufniban fiókos munkaasztal van amibe be sem férne a dekopír fejjel lefelé, hát még a csövek meg a porszívócső. A fenti dolgozóasztal lap meg olyan, hogy karton van belül, ott egy ilyen vágás lehet hogy az asztal végét jelentené.

Én spec a nyákot este csinálom. A szomszéd biztos imádna, ha este 10-kor bekapcsolnám a dekopírt, a porszívót, és nekilátnék nyákot vágni, pedig mint mondtad szerencsés vagyok mert van sufni, tehát nem panelben lakom.

De mondom, akinek megfelelő asztala (nem fiókos mint nekem), fordulatszám szabályzós dekopírfűrésze (nekem bosh nem fordulatszám szabályozós van), könnyen hurcibálható porszívója (nálunk takarítógép van), és megfelelő vízvezetékcsöve van otthon az tényleg össze tudja rakni 20 perc alatt, és utána szép nyákot tud vágni. Nekem az egyenessel mindig gondom van, egy jó megvezető rendszerrel, az asztalon, esetleg rögtön mérőszalaggal egybeépítve sokkal jobb megoldás mint a sima vasfűrész.

Akinek kell úgyis megépíti, de ilyet már mutattak máskor is, csak ott még a dekopír meg is volt döntve valahány fokban, és nem volt hozzá porszívó.
(#) gulasoft válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Igazi sufnituning. Nagyon állat!
(#) zoly15 válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Inkább nevezzük garázs tuningnak mert garázsban készült
(#) Frodo94 hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
Azt hogy kell megcsinálni, hogy magától összehozza a nyákot Sprint Layout-ban? Berakon az alkatrészeket, utána a "Connections"-el összekötöm a lábakat, és utána mit kell nyomni? Ha az "Autoroute"-ra nyomok akkor csak egy ablak jön be. (Sprint Layout 4.0 angol)
(#) bgsf válasza Frodo94 hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
először berakod az alkatrészeket, aztán légkötéssel összekötöd a lábakat (vágólap01). azután kijelölöd az AUTORUTE funkciót és azt a vezetéket amit terveztetni akarsz a géppel (vágólap02). ha ráviszed a kurzort és átvált magentára akkor ki van jelölve, és katt rá! a gép megtervezi a huzalozást. a kis ablakban a vezetősáv szélességét és egymástól való távolságát lehet megadni.
miután minden légkötéssel ezt végigcsinálod akkor készen van a nyákrajz (vágólap03). hamarabb megcsináltam míg ezt legépeltem.....
ha van kérdésed még akkor írj nyugodtan!
Üdv: bgsf
(#) Frodo94 hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
Ja értem és köszönöm. Ez akkor lenne jó, ha az alkatrészeket is közelebb rakná egymáshoz, ha lehet.
(#) bgsf válasza Frodo94 hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
az alkatrészeket TE! rakod közelebb addig amíg légkötéssel van összekötve minden, mert a légkötés együtt mozog az alkatrészekkel! (vágólap04)
a nyákrajz viszont már nem mozog az alkatrésszel! ha a vezetősáv az AUTORUTE-ban nem tetszik, vagy nem jó, akkor még egyszer rákattintasz és akkor visszaalakul légkötéssé (vágólap05).
ha kell az 5.0 magyar verzió akkor privátban vedd fel velem a kapcsolatot!
(#) bgsf válasza bgsf hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
lemaradt a vágólap05...
de már itt van!
(#) spikk hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
Sziasztok! Igaz, a kérdést az Eagle-ben találtam, de igazából szerintem inkább tartozik ide.
A rétegek neveit nézegettem, mert kellene rajzolnom egy alkatrészt (ráadásul SMD-t, egy CREE XR 7090 LED lenne az).
Volt pár réteg, amit nem tudtam teljesen pontosan megérteni, főleg mert a NYÁK-gyártásban nem annyira vagyok járatos (meg az SMD-k gyári beültetésében sem).
t/bOrigin - simán nem tudom, mi lehet ez.
t/bStop - ahol ez van, ott nem lesz Lötstop lakk?
t/bCream - ez talán az a forraztóanyag lehet, amit az SMD-k alá kennek?
t/bFinish - simán nem tudom, mi lehet ez.
t/bGlue - szintén SMD-re tippelek, azt is értem, hogy ragasztót jelent, de nem tudom összerakni.

Köszi! Üdv, Spikk
(#) sikolymester hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
Sziasztok! Első nyákom:
AVR-doper san398 terve alapján.
150 grammos fényes műnyomórol vasalva.
Samsung CLP-300 színes lézernyomtatóval nyomtatva monokróm, fólia,legjobb minőség beállítással. Maratás vaskloriddal történt melegített vízben. Körülbelül 12 percig tartott a marás. Igaz kezdetben kevés volt a vasklorid a vízben.

Igazításra volt szükség néhány vezeték között egy tapéta vágóval. Vasalás közben túlságosan erősen nyomtam a nyákra a vasalót. Reméltem, hogy a marásnál majd kicsit alámar és nem érnek majd össze.

DSCF0143.JPG
    
(#) levii válasza sikolymester hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Szia!
Erre azt mondom hogy van még mit fejlődni persze az első nyákom nekem sem volt jobb. A nyák egy részén le sem jött a réz, szerintem még maradhatott volna egy kicsit a maratószerben. A vasaláshoz nem értek ahhoz nem tudok hozzászólni.

Üdv!
(#) sikolymester válasza levii hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Gondoltam, mivel közvetlen a vezeték mellett már lemarta a rezet, felesleges tovább bent tartani. Csak fárasztaná a maratószerem és hamarabb kellene cserélni. Beismerem esztétikailag nem szép így, de be van mérve és semmi nem zár már rövidre így.
(#) levii válasza sikolymester hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Idézet:
„semmi nem zár már rövidre így.”


Végülis ez a lényeg
(#) spikk válasza sikolymester hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Jogos, de ha ez fontos, akkor a hasznosítatlan területeket hagyd meg már a tervezésnél, akkor a maratószer tuti kevesebbet fárad, meg szépen is fog kinézni. Igaz, ez meg több nyomtatólőszert igényel.
Szerk.: Vagy vágd méretre maratás előtt.
(#) pet hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
Sziasztok!

Pár kérdésem lenne.

- Van-e a vasalósoknak valami módszer a lötstoplakk helyett?
- Ha a kémiai ónozóra fújok egy kis Wolfos forrasztó lakkot az jobban megtartja az ónréteget és forrasztható lesz e egyszóval érdemes-e a kettőt egyszerre használni?
- Mivel fújjam le a nyákra vasalt beültetési feliratokat hogy tartós legyen?

A válaszokat előre is köszönöm...
(#) Medve hozzászólása Márc 9, 2009 /
 
Sziasztok! Szerintetek le kell zsírtalanítani a nyáklapot a vasalás előtt? Én úgy látom nem. Tettem egy kisérletet, a réz régi volt, de nem oxidos. Jól összetapiztam és csaknem 100%-os nyomatot készítettem. A rajzolat alján, középen jött fel egy 1mm-es darab
Pet: A beültetési feliratokat én Akrilánnal fújnám le...pl...
(#) bbalazs_ válasza spikk hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
En szigszalaggal vagy celluxszal szoktam leragasztani maratas elott. Meg hagyok a gyari lakkozott nyak sotet ontapados foliajabol, azt teszem meg levilagitas elott a megfelelo helyre a pauszra, akkor meg tonert sem pocsekolok.
(#) Attila86 válasza Medve hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Üdv.!

Én többször említettem már itt, hogy nem kell túlzásba vinni a nyák tisztítását vasalás előtt. Egyszer próbaképp elővettem egy teljesen oxidos, összetapogatott nyákot és úgy ahogy volt rávasaltam. Ugyan olyan lett mintha lecsiszoltam volna.
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
És le is marattad? Én úgy látom, hogy sokkal rosszabban marja az oxidos zsíros részt mint a tisztát.
(#) niedziela válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Idézet:
„sokkal rosszabban marja az oxidos zsíros részt mint a tisztát.”


Sokkal, pont ezért érdemes tisztítani.
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Azt nem.
De a marás miatt elég csak kicsit megsikálni, a sav utána már megeszi a rezet szépen. Azt próbáltam ecsetelni, hogy a vasalás miatt nem szükséges tükörsimára csiszolni a nyákot. Sőt, úgy vettem észre hogy az csak rossz hogyha túlzottan le van csiszolva. Ugyanis akkor nem tud annyira jól megtapadni a tinta a rezen. Ha nem tükörsima a nyák, akkor a kis mikrorepedésekbe jobban beletapad a tinta.
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Igen de alapjában véve a nyákot azért vasalja az ember, mert utána lemaratja, tehát azért meg kell azt pucolni és zsírmentessé tenni szépen, nincs mese.
(#) Medve válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
...én maratás után kromofággal mosom le a festéket, az leviszi a zsírt is...csak az oxidot nem. VIszont, ha a festék lemosása után egy másodpercre visszatesszük a maratólébe, (inkább HCl-ba) az leviszi az oxidot is. De ez csak elmélet.
Következő: »»   253 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem