Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton R636 elektroncsöves rádió javítása
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Maron János hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
Hi!

Szereztem egy elektroncsöves rádiót amihez kapcsolási rajzot szeretnék szerezni a javításához, valamint megszeretném tudni milyen csövek valók bebe.

Üdv:

Maron János
(#) szellemlovaska válasza Maron János hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Szia!
Valahol van nekem kapcsolási rajzom, csak elő kell bányászni az viszont nem egyszerü. Ha egy pár napig nem kapsz rajzot, a hétvégén szivesen megkeresem.A köszönésed" Hi" fiatalságra vall igaz? Csak azért mert manapság nem nagyon szeretnek csöves dolgokkal fogllkozni, pedig szerintem jó a régit is megszólaltatni!remélem neked ez sikerül. "HI"
(#) 021 hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
Szia!


Az biztosan r636? Négyjegyű szám szokott lenni a típusa
(#) Mate78 válasza szellemlovaska hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Idézet:
„manapság nem nagyon szeretnek csöves dolgokkal fogllkozni”


többen is vannak akik nagyon szeretnek csöves dolgokkal foglalkozni,itt a Hobbielektronikán is!

üdv
(#) Mate78 válasza Maron János hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
(#) Mate78 válasza Maron János hozzászólására (») Jún 18, 2008 / 4
 
Több változatot is találtam ebből a típusból.

Csatoltan a rajzok.
A djvu fájlok megnyitásához szükséges plugin letölthető itt.

üdv
(#) Müszi válasza Mate78 hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Én vagyok rá az élő példa!
(#) masi1 válasza Maron János hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
És mit szolnál ehez a fórumhoz?Bővebben: Link
(#) Maron János hozzászólása Jún 23, 2008 /
 
Köszönöm a segítséget!
Amúgy én mivel zenész vagyok már én is rájöttem a csöves erősítőben stb cuccokban a csövek igazi hangminőségére.
(#) rockersrac válasza Mate78 hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
bocsi csak kérdezem hogy mért nem lehet JPG-be feltenni a képeket? mért kell djvu-ba tenni? sokkal roszabb lesz a minősége a képeknek
(#) Sebi válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Nyilván azért, mert a forrás (könyv) már régóta létezik a net-en. Amúgy a jpg meg kifejezetten rossz választás a fekete-fehér vonalas rajzokhoz, mert tele van szeméttel, ami a javítások során még növekszik is.
Legjobb a gif, tif(f), png, ezek jól szerkeszthetők, a jpg színes képekhez kiváló.
(#) zoli19861215 hozzászólása Szept 2, 2008 /
 
sziasztok
tudnátok segíteni?
van egy RA 3101 tipúsu videoton rádióm
URH-n eggyáltalán nem szól
van egy gomb ami KH jelölésü
azon nagyon halkan búg mintha "végfokos lenne"
mi lehet a gond forrása?
talán valamelyik cső?
vagy talán más???
ha valaki tudna segíteni irjon
előre is köszi
(#) burgdavid válasza zoli19861215 hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Szia! Ha búgás van, akkor a végfok valószínűleg jó! Ha van rajta PU bemenet akkor azt megérintve búgnia kell! Vagy szigetelt csvarhúzóval megérinted az ECL86 triódájának rácsát és akkor is búgnia kell. A hullámváltónak adhasz némi kontakt srpét Ha úgysincs semmi, akkor valószínűleg az ECH81, vagy EAF801 lesz a hunyó. Az EAF801 helyett jó az EBF89
A csöves URH rész az külön dimenzió Javaslom hogy a végére hagyjad
(#) prygme hozzászólása Márc 10, 2009 /
 
Nálam egy stereo csöves rádió hibásodott meg. Az egyik oldallal már korábban is probléma volt, nem szólt csak recsegett. Most már a másik oldal sem szólal meg, egyszercsak elment a hangja működés közben. A biztosítékok úgy látom rendben vannak, de az egyik pár elektroncső nem világít. Mi lehet a baja?
(#) oregtamas0202 válasza prygme hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Üdv. Tipus? A csö fűtése szakadt, ami ritkán fordúl elő vagy a fűtő fesz hiányzik.
(#) prygme válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Capri 6401
Szerintem az utóbbi, mindenesetre itt nincs multiméter, hogy megnézzem. Analóg szerelésben egyébként sincs még gyakorlatom. Összesen 8 elektroncső van benne, ebből 4 egymás közelében egy külön panelen. Ezekből az bal oldali pár nem világít a másik igen. Korábban amikor még szólt az egyik oldali hangszóró, akkor még mind a 4 világított. Hátulról nézve a bal oldali hangszóró működött, és a jobb oldani nem, az csak néha recsegett. Szerintem a bal oldali, most nem világító két cső tartozott a működő hanszóróhoz, mert nem valószínű, hogy kereszbe kötötték be. Most viszont egyik sem szólal meg, a másik sem recseg, mint korábban.
(#) Imi65 válasza prygme hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Két cső nem valószínű, hogy megszakadt volna. Ez egyszerű fűtőköri probléma, a trafó szekunder tekercséről megy a 2 cső 4-5 lábára, mely alulról, a kihagyástól van számolva, az óramutató járásával egyező irányban. Ott valami vezeték leszakadt, vagy ehhez hasonló hiba lesz, a két cső árama ~1,5A., a két cső párhuzamosan van kapcsolva.
(#) oregtamas0202 válasza prygme hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Üdv. Hát nem egy egyszerű gép ! Még a fűtése sem a szokványos.Nem adod el a gépet?5Ez lenne?

Capri 003.jpg
    
(#) oregtamas0202 válasza prygme hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
A fűtés rész ha ez a készülék.

Capri 001.jpg
    
(#) prygme válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Igen ez az. Korának De Luxe rádiója lehetett, keleten mindenképp. Jelenleg nem tervezem eladni, 18e-ért vettem fél éve. Nagyon szép állapotban van egyébként. A todo listán volt, hogy a másik hangfal működésének javítása. Most már elkerülhetetlenné vált a javítás.
Később ha megunnám, lehet hogy szóba jön az eladása. Ezen az oldalon mindig megtalálsz. Gondolom nem sürgős, ez nem az a gép, amit azonnal megvesz az ember.
(#) prygme válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Köszi a tippet este majd megnézem.
(#) junoszt hozzászólása Ápr 27, 2009 /
 
hy! van egy videoton RA4900 típusu csöves rádióm és azt a jelenséget produkálja hogy kb. negyed óra használat után(jól bemelegszik) elkezd torzítani, recsegősen szólni a hangszóró. szerintetek mi lehet a baja?én arra tippeltem hogy a forrasztás van már valahol megrepedezve azt a hőtágulástól kontaktossá válik de szemrevételezéssel úgy tűnt hogy az rendben van.szerintetek hol keressem a bajt?
(#) oregtamas0202 válasza junoszt hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Üdv. 95% cső (ECL86). A fennmaradó az RC alkatrészeinek nyúlása-szakadása vagy átvezetése okozhatja. Öreg
(#) junoszt hozzászólása Ápr 27, 2009 /
 
köszi! sima elektronikai boltba lehet ilyet rendelni? meg körű belül mennyi lehet bár szerintem nem olcsó
(#) junoszt hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
üdv! sikerült bontásból szereznem csöveket végig próbáltam az összeset (ECL 86-al kezdtem) de ugyis produkálta a jelenséget. majd végig nézegetem az ellenálásokat azt majdcsak lesz valami. az mondjuk érdekes hogyha kikapcsolom egy percre akkor utána megint jó lesz egy darabig.
(#) junoszt hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
hali! hát a rácsos cső (sajna fejből nem tudom a típusát) mellett az ellenálások melegednek rendesen meg az ECL 86-os mellett is van egy ami forró. én gyanakszok a puffer elkora is de ha az lenne a hibás akkor hidegen is rossz lenne igaz?
(#) junoszt hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
az természetes hogy a puffer fémháza és a test között több mint 100 V feszt tudok mérni?
(#) junoszt hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
ok köszi a segítséget majd le ellenőrzöm ezeket a dolgokat.
(#) junoszt hozzászólása Máj 3, 2009 /
 
hali! megtudnád mondani melyik az egyencső? még csak most ismerkedek a csöves erősítőkel a puffer elkot le ellenöriztem úgy hogy párhuzamosan kötöttem vele egy 4700 mikros 40 V-os elkot amikor torzitott de nem változott semmit szóval a táppal szerintem nincs gond.
(#) junoszt hozzászólása Máj 3, 2009 /
 
igen? pedig a pozitiv és a negativ láb között 25.6 voltot mértem amikor meg torzitott akkor meg 30 voltot. volt régen egy videoton velence delux rádiom annak ott volt a trafo tetején a cső de ennek csak egy biztositék van ott nekem még kicsit ismeretlen a csöves erösitök lelkivilága idáig tranzisztorosokal foglalkozat csak hobbi szinten
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem