Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   450 / 3573
(#) fazksg válasza vicsys hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Sziasztok!
Pár (azt hiszem 3) évvel ezelőtt meghívtak egy direkt a forradalommal foglalkozó történészt a sulinkba, az ünnepségre (a nevére sajnos nem emlékszem már, de az tuti, hogy bajszos volt ). Ő is propagálta azt a fajta kokárdát, ami most az oldalt díszíti. Én pénteken indulás előtt 10 perccel nekiálltam csinálni egy kokárdát magamnak, hogy ha már kokárda, akkor "rendes" legyen rajtam. Szerintem attól, hogy a másikat szoktuk meg, még ez az igazi . Nagyon megörültem, mikor megláttam az oldalon.
Üdv: FazksG
(#) Szárnyas válasza Szebence hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Zajszűrésre a Sony Sound Forge program Noise Reduction funkcióját szoktam használni, de meg lehet próbálni az Adobe Audition vagy a GoldWave programmal is.
(#) Szebence válasza Szárnyas hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Goldwave-vel próbálkoztam, azzal nem sikerült, illetve eléggé bonyolúltnak tűnt.
Az lenne a probléma, hogy veszek egy FM rádiót a hifimmel de 50 a max hangerő és fel kell tekernem 50-re hogy halljak valami kis neszt, de ekkor már az alapzaj is akkora lesz, hogy elnyomja a rádiót. A viszonyítás végett, ha fülhallgatóval hallgatom 50-es hangerőn akkor elviselhető a zaj, tehát nem zúg annyira.

Másik, hogy a hifi fülhallgató kimenetét összekötöttem a gép mikrofon bemenetével, de ha a hifin 8-as hangerő felé veszem a zenét, pl danubius, akkor a gépen már recsegve hallom. Ez amiatt van, hogy nagy a bemeneti jel? Ha túlságosan felcsavarom a hangerőt a hifin, akkor az tönkre teheti a hangkártyámat?

Szerk: A másik két progival lehet szűrni "élőben"? Tehát nem egy lementett mp3 vagy más file-t, hanem megy a rossz minőségű rádió és azon élőben szűrni és akkor hallhatnám mikor van javulás vagy romlás.
(#) zolee1209 válasza Topi hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
A kézi fehéregyensúlyt beállítottam, mert nagyon sárga volt a kép. Elég sokat szívtam ezzel, mert nem ismerem a kamerát, de megoldottam. Az autofókusz is "elméletileg" ki van kapcsolva, gyakorlatilag mégis "fókuszolgat"! Amúgy nem haragszom a tanács miatt, az mindig jól jön!
Most jutott eszembe, hogy rosszul írtam egy kicsit, de mégsem... Mert nincs kikapcsolva az autofókusz, mert tényleg így is változott a fókusz automatikusan, nem tudom miért?! És azért kapcsoltam vissza, mert vannak tárgyak, amik viszont homályosak, ha nem fókuszál rá a kamera. A felvételeket visszanéztem, egy- két helyen nyöszörgött a gép a fókusz miatt, de az nem fog látszódni!
(#) zolee1209 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Idézet:
„Ő egy kő...”

Ő egy kő, ő egy kö, ő egy kő, ő egy kööÖÖőőőőŐŐŐŐ....
(#) Szárnyas válasza Szebence hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Hát a Sound Forge-ban történő zajszűrés sem egyszerű dolog, el lehet vele szöszölni mire valamirevaló eredményt ér el vele az ember, főleg ha nagyon zajos a felvétel. Élőben szerintem nem hinném, hogy lehet ezekkel a programokkal zajszűrést végezni.
Inkább a hifi -> hangkártya bemenet összekötésével kellene próbálkozni, azt hiszem ez a hsz. éppen a te problémádra jelent megoldást: Bővebben: Link
(#) googa hozzászólása Márc 15, 2009 /
 
Éljen! Renitens...
(#) Szebence válasza Szárnyas hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Köszi! Ki fogom próbálni, amit ír a másik fórumozó, Bár nálam nem a vezeték szedi össze a zavart,m ert ha a hifibe beledugom a fülhallgatót és felcsavarom csutkára a bizonyos adásnál, akkor is zavaros az adás..
De meg fogom már oldani, köszi a segítséget!
(#) googa hozzászólása Márc 15, 2009 /
 
Valami itt nagyon furcsa. Megváltozott a betűtípus esetleg?
(#) zenetom hozzászólása Márc 15, 2009 /
 
Kezdem megutálni ezt a rapidshare-t...
Régebben ugye várni kelett két letöltés között x órákat, ha fix IP-s volt az ember (persze hogy én az vagyok...). Most már rájöttek hogy ennek nem sok értelme van, szóval lehet letölteni egymás után szépen a 100 megákat. Egyik warezoldalon találtam jó kis zombis filmet, 8db rapidshare-s link, mondom jólvan, töltöm lefele. Erre most meg szórakozik a rapid, be se jön.
(#) googa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Ez csak egy kis gőzkieresztés volt. Jobb, ha nem tudjátok. Sokat gondolkodtam, hogy leírjam-e amit gondolok, de így lesz a legjobb. A fene...
(#) googa válasza googa hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Itt a tavasz, megint megjöttek a hangyák... De miért az ágyamon át vezet az útjuk?
(#) googa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Á, az semmi. Azt hittem a teás bögrém mákos lett, de tévedtem...hangyás. Veszek egy hangyászsünt...
(#) Norberto hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
Hmmm... még 1-2 nap és meglesz a 400 ezredik hozzászólás az oldalon! :eek2:

ITT egyébként van 1-2 aranyos kép a videóban
(#) radocziandras válasza zenetom hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Mostmár szívózik a Data.hu is.Az is prémiumos lett,max 64k-val jön,de a Flashget-et sem lehet használni,mert nem tölt.A rapidról egyetlenegy részt sem töltöttem le még semmiből.
(#) Action2K hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
Az alábbi infót most kaptam. Tudom sokunkat hidegen hagy, de jobb ha tudjátok:

> MSN veszély! Átverés!
>
> Vigyázzatok! Aki a Windows Live Messenger-t
> használja az msn-hez, annak a lap alján idonként
> megjelenik egy IQ-teszt. Ez egy nagy átverés!!!!! Ha
> rákattintasz és megcsinálod a feladatot, a
> telefonszámodat fogja kérni "a válasz"
> megküldéséhez. Ha itt megadod a számodat és a tovább
> gombra kattintasz, kapsz egy sms-t és ebben a pillanatban
> 1.080,- forintot (Ezernyolcvan forintot) levonnak a
> kártyádról, elofizetésedrol! Innentol kezdve az
> IQ-tesztrol már szó sincs, hanem tagja lettél a
> "dada klubnak", és ami a legszörnyubb: HETENTE
> le fog vonni újabb 1.080,- forintokat a rendszer, egészen
> addig, amíg ki nem lépsz a dadából. De kilépni sem
> egyszeru, mert a honlapon nincs rajta, hanem egy telefonos
> automatát hívogathatsz munkaidoben... Szóval ez a
> jelenlegi LEGNAGYOBB CSALÁS ami kimondottan a diákságot
> célozta!

Egy másik még durvább:

> Szeretnénk felhívni figyelmeteket arra, hogy
> megjelent egy kalóztelefonszám, amely a következo
> számjegyekkel kezdodik: + 4478.....
>
> Ne vegyétek fel a telefont ha ilyen számról
> van hívásotok és ne hívjátok vissza, mert alkalmanként
> ez kb. 20.000 HUF-os költséget is jelenthet.
>
> Annyi furcsaság van a dologban, hogy nagyon
> korán, kb. 3-4 csörgés után lerakják a telefont. A
> telefonhívások este történnek!

Jobb félni, mint megijedni.
(#) idlob válasza Action2K hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
MSN IQ teszt: Beírod a telefonszámodat: IQ-d feltehetőleg mínuszban van. Nem írod be: elolvastad az apró betűket is.
(#) Action2K válasza idlob hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Már ha éppen nem ilyen apró.
(#) llaci56 hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
Épp most volt nálunk lomtalanítás. Nagyon fájt a szívem, de nem mertem részt venni benne. Pedig volt csöves TV is! (képcsvöves!)
(#) sprofan válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Én sem szoktam résztvenni benne, viszont nálunk külön van elektronika "hulladék" gyüjtés kb. évente. Ahova a gyüjtés után viszik a cuccot ( városgondozási ) Ott van egy jó ismerősöm és néva én is szoktam neki "segíteni"a munkájában
(#) radocziandras válasza sprofan hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Nálunk úgy működik,hogy a cuccokért többször jönnek.Elsőnek jönnek egy zsigulival, kiszáll négy tarkopasz szekrény és összeszedik a vasat.Aztán négy menetben négy vézna sötétbőrű ,bepakolják a matracokat,meg ami kell nekik és meg is volt a lomtalanítás, az összes hulladék el van takarítva.
(#) llaci56 hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
Nálunk mexikóiak érdeklődnek 5 percenként, hogy vasat mikor teszünk ki...
Mikor tizedszer kérdezték - úgy kapun keresztül, - már kissé türelmetlenül, de nagyon kultúráltan válaszoltam:
- Az előbb is mondtam már, hogy... -
Erre a nejem oldalba bökött.
- Az egy másik volt, aki az előbb kérdezte.
Erre én:
- Nem szabad megkülönböztetni őket!
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Miért is nem mertél rész tvenni a lomizásban? a Nejed sodrófával vár?
(#) levii válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Lehet hogy nem a neje hanem a színes bőrű színes fém kedvelők várnak rá és nem sodrófával hanem egyéb eszközökkel
(#) llaci56 válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Nem a nejem, - de végül is ő miatta. Hogy nézne ki, hogy a tanító néni férje gubizik!?
(#) llaci56 válasza levii hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Jól néznénk ki, ha miattuk nem mernék kimenni!
Errefelé nagyon csöndben vannak, elég, ha keményen ránézel, már össze is rámolja, amit széttúrt.
(#) válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Szerintem arra gondolt, hogy a fél szerecsenektől - ami egyébként nem is csoda, mert legtöbbjük hord magánál fegyvert, és ha szükségesnek érzi, használja is. Ezen felül sokkal összetartóbbak mint mi, így ha eggyel nézeteltérésed támadt, egy óra múlva már tizenöten lesznek. Ezt sajnos tapasztalatból mondom...


szerk.: Látom már írtatok közben. De mindegy, írásom lényege változatlan
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Nomeg a Te "csillagos" kocsiddal vicces lomizni. Ki kéne írni rá: lomizásból spóroltam össze!
(#) levii válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Itt nagyon elkanászodtak, esténként ordítozva vonulnak végig az utcán, ha lomizás van meg általában szét túrják a konténereket.
(#) llaci56 válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Múltkor Zolival azzal voltunk!
Következő: »»   450 / 3573
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem