Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   257 / 1385
(#) googa hozzászólása Márc 14, 2009 /
 
Találtam Fehérváron műnyomópapírt! Mármint a hölgy szerint az, ő csak egy alkalmazott, nem papírszakértő. Ez egy olyan fényes papír, mint a fotópapír? Kicsit vaskosnak tűnt, mint pl. egy jófajta kártyapapír. Ez az ami kell nekem, mert csak ez az egy van a boltban?! (tudom, hogy grammban adják meg a fajtáját, de fogalma sincs a nőnek, sajnos)
(#) mex válasza csikinkyra hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Rugaszkodj neki mégegyszer... A tranyó már megint forditva van bekötve,az ic 18-as lába nem kap + tápot,a 9.1V zener anódja nincs a testen,és a kék szinű vezetékek,ha nem szigetelt huzalból készülnek akkor zárlat lesz a vége. Gondolom van még más is,de itt megálltam.
(#) Moderátor hozzászólása csikinkyra hozzászólására (») Márc 14, 2009
 
Szia
Csak azt nem értem ezt miért itt kell kitárgyalni? Van direkt erre a célra topic!
Bővebben: Link
(#) mex válasza (») Márc 14, 2009 /
 
Én kérek elnézést. Mentségére mondva ez az első nyákja, és hát ugye a lámpaláz..
(#) san398 válasza googa hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Én a Kégl György utcában lévő Regál nyomtatvány boltban vettem műnyomót.Fényes minkét oldala a műnyomónak és amit én vettem az nincs olyan vastag mint a fotópapír, kb olyan mint egy sima A4-es lap.
(#) csikinkyra válasza (») Márc 14, 2009 /
 
Elnézést . Legközelebb oda írok, ha kérdésem van .
(#) vzoole hozzászólása Márc 15, 2009 /
 
Valaki nyomtatott már alufóliára?

Itt olvastam ezt a lehetőséget:
Bővebben: Link

Annyit módosítottam, hogy az alufóliára ráragasztottam egy öntapadós lapot, így jobban beveszi a nyomtató.

Még csak egy próba nyomtatást csináltam, és kicsit meggyűrte a fóliát, de nagyon bíztatónak tűnik az eljárás.

ui.:
Az átlagosnál vastagabb alufóliát használtam, és lehet ha precízebben raknám rá az öntapadós lapot akkor nem gyűrődne meg. Vagy hengerrel jól rá kéne dolgozni.


(#) troby hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
Sziasztok! Vettem egy lézer nyomtatót pontosabban hp2420n et és az a problémám hogy a nagyobb vezető sávoknál már a közepén nem fed eléggé a tinta mit lehet ez ellen tenni? Felvettem a toner sűrűséget 5 re és a legjobb ProRes1200 as felbontáson nyomtatok és a Ret meg az takarékos üzemmód is ki van kapcsolva. Köszi Üdv troby
(#) niedziela válasza vzoole hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Igy lehet az egyszerű dolgokat bonyolultabbá tenni és fordítva
(#) Bari- válasza troby hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Szia

Sajnos Hp nyomtatókkal én is szívtam, próbáltam többet is, 1005, 1320, 2015, és 2550 szines, egyedül, a 2550-el sikerült valamenyire használható nyomtatot készíteni lézeres írásvetítő fóliára ( hiába vettem fel a dpi-t és kapcsoltamki a toner kimélő módokat ), de az sem lett 100%-os.
Nálam egy Samsung 2751N vált be, azza már elsőre sikerült használhatót nyomtatni 135g-os műnyomó papírra. De nem csak én szívtam hp nyomtatókkal, olvass vissza, asszem Gulasoft is próbálta a vasalásos technikát hp nyomtatóval, és nem sikerült neki, maradt is a fotózásnál.
(#) troby válasza Bari- hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
A minőséggel nincs gond (gondolok itt a szélekre meg a vékonyabb sávra) de a nagy felületek nem az igaziak. megnézem a samsungot. köszi
(#) Bari- válasza troby hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Ha esetleg Miskolc környéki vagy, szivessen nyomtatok neked teszt nyomatot samsungal. itt a 2-es képen látszik nekem milyen lettek a nagyobb fóliarészek, a kép bal oldalán sajnos ecsettel kicsit feldörzsöltem a tonert ezért kissé pöttyös lett, már nagyon használt volt a vasklorid.

Bari
(#) zotya169 hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
hy!
figyeljetek nekem olyan gondom lenne hogy hogyan lehetne nyák tervet készíteni de még csak a pc-be tehát még nem tudom kinyomtatni mert még nincs meg a nyáktervem
és arra lenék kíváncsi hogy hogy lehet nyákot készíteni a pc-be valamilyen programba beilleszted a kapcsolást és az alapján megrajzolja mert különben hallotam programokról például.:layout .....
jó lenne ha felvilágosítanátok
válaszotokat előre is köszönöm
(#) spikk válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Van több topic, ami ezekkel a szoftverekkel foglalkozik. A teljesség igénye nélkül:
NYÁK tervezés /autoroute/ számítógéppel
EAGLE Nyáktervező
Sprint Layout NYÁK-tervező

De használd fent a keresőt, fogsz találni többet is. Aztán majd eldöntöd, hogy Neked melyik tetszik jobban, érdemes párat kipróbálni, mindnek vannak gyengéi, erősségei, ezt csak magad tudod eldönteni.
(#) matyko_78 hozzászólása Márc 17, 2009 /
 

Melyek azok az anyagok, amelyek alkalmasak a nyák alapjának ?
(#) gulasoft válasza matyko_78 hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Te tudod egyáltalán mi az a nyák? Kétlem! A nyáknak van alapja! Arra van felvíve egy vékony réteg réz. Milyen alapot akarsz még?
(#) niedziela válasza matyko_78 hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Jó Régen alkalmas volt a préselt papír, aztán volt valami epoxi féleség, és amit máig használunk mindenki megelégedésére, az a rézfóliával borított, üvegszál erősítésű epoxi lemez.

(#) googa hozzászólása Márc 18, 2009 /
 
Sziasztok! A 170 grammos műnyomópapír jó lesz a lézeres-vasalós technikához? Köszi! g.
(#) Bari- válasza googa hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Végigolvas a topikot nem rémlik, hogy valaki használna 170g-os műnyomót, úgyhogy neked kell eldönteni hogy jó lesz e, veszel belőle 1-2 ívet aztán próbálkozol, de ne add fel az elején, a vasalás sikeressége több ismeretlenes egyenlet, én kb másfél hetet küzdöttem mire meglett az ideális munkafolyamat. Attila86 oldalán van videó is a menetéről, a vastagabb papírnál valószínű neked kell kikísérletezni, hogy mennyivel tovább kell melegíteni a vasalóval.

Üdv
Bari
(#) googa válasza Bari- hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Köszi! Az sem derült ki, hogy ki, hány grammos papírral dolgozott? Jelenleg ezt a fajtát lehet kapni Fehérváron, meg egy vaskosat...
(#) Bari- válasza googa hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Ha beleolvasol a topikba akkor kiderül, a zömünk 135g-osat használ, meg 90g-osat ( nekem 250g-osról lepergett a toner, mert nem egyenes a papírút a nyomtatóban ), a kereső is hasznos dolog, ha rákeresel a topicban a műnyomó szóra, csak 517 találat van ( 50 oldal az 500-hoz képest) , elég az utolsó pár oldalt elolvasni ebből, és máris megkapod a kérdésedre a választ.

Bari
(#) gabesz09 válasza mspike hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Üdv, nekem jó ötletet adott, mivel én még a maradi lakkfilces rajzolásnál tartok. A leírásod tetszik, és biztosan sök örömet szerez, amikor a sok cuccból valami értelmes bontakozik ki. Ha szabadna kérdeznem, érdekelne a program, hogy hol tölthető le, vagy szerezhető be, mert az precízebb mint a kézi rajzolás. Ha nem teher, kérlek a címet add meg. Köszönettel gabesz09
(#) Csaplar hozzászólása Márc 19, 2009 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha kész a panelem, és lefújom TN170 forrasztó lakkal, akkor azt utána kell-e még valahogyan hőkezelni, vagy csak megvárom, hogy megszáradjon és kész?

Köszi és üdv.:
Zoli
(#) Sir-Nyeteg válasza Csaplar hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Megszárad és kész.
A palackra is rá van írva.
(#) Moderátor hozzászólása gabesz09 hozzászólására (») Márc 19, 2009
 
Te megnézted, mikori hozzászólásra válaszolsz?!
(#) qvasz2 hozzászólása Márc 19, 2009 /
 
Srácok !
Létezik az, h. a gyógyszertári alkohol nem oldja a gyantát?!?
Én régebben izopropil alkoholban oldottam fel, abból szép, méz állagú-színű-sűrűségű lötyi lett. De sajnos az már elfogyott, és izopropil alkoholt csak horror áron tudnék szerezni, 1 L-es kiszerelésben. Ezért próbálkoztam gyógyszertári szesszel, mert az van itthon, és kapható 1 dl is belőle.
De csak szívok vele, szemcsés-darabos "csapadék" lett belőle, nem pedig a jól ismert "méz" .
Ennyire különböznének a szeszek egymástól?
(azt tudom, h. den-szesz is jó lenne, de az sincs kéznél, meg a szaga is borzalom)
(#) bbalazs_ válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Eppen egy hete csinaltam sima 96%-os alkohollal gyantat.
Elotte poritottam. Gyonyoruen oldotta.
Gyogyszertari alkoholbol van 70%-os is, nem ilyen a tied veletlenul? Bar szerintem annak is oldania kellene...
Egyebkent lehet, hogy a gyanta masmilyen. Egyszer nekem is sikerult valami feheres trutyit kihozni belole...
(#) qvasz2 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
70-es. de akkor azt vizezik, attól ilyen undorító?
a gyanta lomex-es direkt forrasztani való
(#) qvasz2 válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
rakok fel képet, bár sztem nem adja igazán vissza

DSCF2751.JPG
    
(#) Flatlander hozzászólása Márc 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Akarok építeni egy puffer mezőt nyáklapra hogy minden egybe legyen pufferek,graetz híd,biztik.Nos azlenne a kérdésem hogy ha veszek nyáklapot és nyákfilccel berajzolom a dolgokat akkor a fölös rezet mivel tudom lemaratni?És amugy ahol befilcezem ott nemmarja le a rezet?És a filcet utána mivel tudom leszedni?Bocsi de még nemcsináltam nyákot,de egyszer mindent elkell kezdeni.
Következő: »»   257 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem