Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   24 / 211
(#) winkleer hozzászólása Márc 25, 2009 /
 
Minden tiszteletem, de "csatak" nem értem miért javítottál bele a hsz-embe?! Tényleg érdekel az oka.
(#) Moderátor hozzászólása winkleer hozzászólására (») Márc 26, 2009
 
Azért, mert olyan magyar szó, hogy "sztem" nem létezik. Ha már magyar fórumra, magyar nyelven írunk, tiszteljük meg azokat, akik olvassák a hozzászólásunkat, hogy épkézláb, többé-kevésbé kerek, egész, értelmes mondatokat, és nem holmi MSN-es, chat-es, IRC rövidítéseket írunk.
Csupán ezért.
A magam részéről a lezártnak tekintem a kérdést.
(#) Gergő90 válasza (») Márc 26, 2009 /
 
Előfordulhat aki nap mint nap használja ezeket a rövidítéseket chatelő programokban, hogy megrögzül benne és akarata ellénére is leírja, ahogy álltalános iskolások sőt még középiskolások közt is van olyan aki dolgozatba is leírja pl. a hogy helyett egy h betű. Ezzel a problémával már bölcsészek is foglalkoznak és velményük szerint ezek a szavak előbb utóbb beépülnek a köznyelvebe. Amúgy szerintem ez a rövidítés bizonyára mindenki számára érthető volt.
(#) niedziela válasza Gergő90 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Idézet:
„velményük szerint ezek a szavak előbb utóbb beépülnek a köznyelvebe”


Köznyelvben sok olyan szó van amit nem használ mindenki.
(#) Gergő90 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
A köznyelv az amit az átlagos hétköznapi emberek használnak, ebbe belefér sokminden. Egy fórum nem egy regény ahol szépirodalmi nyelven kell beszélni. Szerintem winkler hozzászólása teljesen korrekt volt, nem voltak benne csúnya szavak, érthetően fogalmazott, innentöl kezdve hogy mit ír engem abszolút nem zavar. Én így vagyok vele!
(#) niedziela válasza Gergő90 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Idézet:
„A köznyelv az amit az átlagos hétköznapi emberek használnak”


Ez így van, és ezen belül van egy rétegnyelv
"sztem" - "nem tom" és társa.

Ilyen rövidítésekkel beszélgethetsz a haveroddal, barátnőddel, pajtásaiddal.
Ez viszont ahogy mondod egy fórum, egy elektronikai fórum, ezért elvárható mindenkitől, hogy normálisan, lehetőleg helyesen írjon.

Lazulásra is biztosan vannak fórumok máshol más néven.
(#) winkleer hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Részemről is lezárt, tudomásul vettem! Valójában egyetértek a dologgal, de mentségemre valóban úgy került be a " sztem" , hogy észre sem vettem!
Magam részéről, úgy vagyok ezzel a kérdéssel, hogy alapvetően az ember fogalmazzon érthetően, világosan, másokat nem sértő hangnemben, de legyen szabad tere is.
Nemrég folytattam egy levelezést Borbély Ernővel aki köztudottan régóta külföldön él és nagyon tisztelem mind emberileg, mind szakmailag. (remélem mindenki előtt világos kiről van szó)
Nagyon meglepett amikor lazán letegezett és azt kérte én is hasonlóképpen tegyek, hiszen mi villanyosok " EGYMÁS KÖZÖTT VAGYUNK"
Ezt megtiszteltetésnek is vettem, és nagyon jólesett ez a közvetlen hang tőle.
Sok hasonszőrű hobbistával kommunikálok nap mint nap és szakmabeliekkel is ahol nem gond a közvetlenebb hang , az esetlegesen becsúszó rövidítés vagy egyébb stílusjegyek. Nem kell messze menni amikor itt a fórumon is olvasom , tranyó, ellenállat, ellenálladék , tekerenc, és még sorolhatnám...
Ettől ez kevésbé sem magyartalan , max nem görcsös , távolságtartó, visszafogott beszélgetés....
Pláne nem "lazulós". Lazulni amugy sem fórumokra járok!
Azért azt tudomásul veszem s tiszteletbe tartom , hogy itt nem dívik az ilyesmi, majd legközelebb erőssen koncentrálok, hogy ne csússzon be efféle szleng....
(#) Gergő90 hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Hát részemröl is lezártam a témát! Nem akrtam vitatkozni senkivel csak kifejtettem a véleményem.
(#) bgsf hozzászólása Márc 28, 2009 /
 
Akkor most ez egy nyelvi fórum vagy LAYOUT?
(#) jandark hozzászólása Márc 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Következőben kérnék segitséget:Meglevő lay nyákrajzba szeretném beleirni a kapcsoláson levő alkatrész értékeket pl az ellenálásokba,,
Próbáltam a text funkciót,bármekkora a betű és hiába forgatom nem tudok beleirni pl az ellenálásba,..
Köszönöm előre is
(#) Hujikolp válasza jandark hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Üdv!
Minden réteg be van kapcsolva? Magát a feliratot látod? Máshova letudod tenni a feliratot? Melyik verzió?
(#) poros válasza jandark hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Szia. Tex et kijelölöd beírod amit akarsz formátum irány és egyebeket kijelölöd majd ok. Ki írja valahova a nyákba ,ezt egérrel kijelölöd és oda húzod ahova akarod
(#) san398 válasza jandark hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Az alsó rétegnél a piros a felső rétegnél a sárga színnel jelölt rétegre váltasz a text funkciót használod a text ablakban beírod az értéket , mellette beállítod, hogy mekkora legyen a szöveg majd ok, egérrel odaviszed a megfelelő helyre és kész, ha kell akkor a CTRL+R-el forgathatod vagy beállítások ablakban utólag.
(#) poros válasza poros hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
De akár az alkatrészek vagy a kijelölt vezeték is elnevezhetők. A kijelölés után jobb egérgomb ebben a legördülő menüben van “név” ha erre kattintasz itt is elnevezhető minden csak ez akkor látszik ha a kurzort ráhúzod egyébként nem látható.
(#) jandark válasza poros hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Köszönöm szépen!
Próbáltam de nem sikerül.....
A text-el sikerül kiirni a mérettel és a fokkal nincs baj,
ki tudom tenni bárhova,csak sajnos a helyére nem(nem tudom belehuzni pl az ellenálásba)
Megnézitek nekem?
Beteszem az aktuális lay-t
További szép estét!
(#) jandark válasza san398 hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Köszönöm szépen neked is!
Sajnos nem megy nem tudom miért,,felteszem a lay-t
Ha megkérhetlek titeket nézzétek már meg nekem belelehet e irni az alkatrészekbe..
Mindenhova sikerül mellé csak bele nem..
További kellemeset!
(#) jandark hozzászólása Márc 28, 2009 /
 
Itt a lay,,ebbe kellene beleirjam az értékeket ..
Köszönöm előre is mindenkinek!

Etalon AB.lay
    
(#) Alkotó válasza jandark hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Nem világos mi nem megy. Én simán belírtam, ide is csatolom neked. A bal alsó sarokban, két ellenállásba írtam egy 10k szöveget.

Arra gondolok, hogy a szöveget le tudod írni, csak mivel rohadt nagy a raszter, ezért nem tudod a megfelelő helyre pozícionálni.
Ha így van, akkor vagy finomítod a rasztert, vagy pedig nyomod a ctrl-t mozgatás közben, és akkor leszakad a szöveg a raszterről, bárhová tehető.

A leírásomban ez mind részletesen benne van, tessék ott megnézni.

Alkotó
(#) niedziela válasza jandark hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Tedd meg légyszíves, hogy megnyomod és nyomva tartod a Ctrl -t mielőtt elhelyezed az írást az alkatrészekben.



Etalon AB.lay
    
(#) jandark válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Szia!
Köszönöm a segitséget!
Átolvasom a leirásod..
Jól jött a segitség!
(#) jandark válasza niedziela hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Szia!
Ez a nem semmi,,kipróbáltam és igy megy ahogy leirtad.
Nagyon sokat segitettél mert igy megörökitem a kapcsolást müködő formájában..
Köszönöm szépen!
Nyugodalmas jóéjszakát mindenkinek!
(#) gulyi88 válasza jandark hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
azért nem megy mert túl nagy raszterosztást használsz. (nem tűnt fel, hogy rasztereket ugrik a szöveg?
egyébként a ctrl el (és egérrel avagy nyilakkal) kb legkisebb raszter 1/8 ad részével tologathatod..)
(#) jandark válasza gulyi88 hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Enyire nem vagyok benne a dolgokban..
Soha nem használtam még a sprintet csak lay megnyitására,most az általam megváltoztatott alkatrészeket szeretném beirni és megörökiteni,segiteni ezzel másoknak is ...
Hogy milyen rasztert használok ez még a jövő titka,, ha lessz időm rá szeretnék megtanulni önálóan szerkeszteni is,,egyenlőre ez is haladás.
A ctrl teljesen megfelelő arra amiért most hirtelen kelett,beirni és elmenteni.
Köszönet a segitségért mindőtöknek!
(#) Marty McFly hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Helo mindenkinek! Gyors segítségre lenne szükségem! Valamit véletlenül elállítottam a Sprint Layoutban, és most forr pont helyett egy kört rak be ami át van x-elve! Mit kellene vissza állítani, hogy újra normálisan működhessen?
(#) orizon válasza Marty McFly hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Akkor szokott ez a jelenség lenni, mikor a forrasztószem nagysága megegyezik a furatátmérővel. Állitsd a forrszem átmérőt nagyobbra mint a furatátmérő.
(#) Marty McFly válasza orizon hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Köszönöm a gyors választ! Valóban ez volt a probléma!
(#) herzsolt hozzászólása Ápr 25, 2009 /
 
Nincs valakinek PIC makroja, mert az 5-ösben lévő ami a USER-ben van "PIC-Controller" az elég szegényes.

Előre is köszi a segítséget.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Máj 3, 2009 /
 
Sziasztok.

Abban kérnék tanácsot, illetve segítséget, hogy a NYÁK ellenőrzése során (Test;Teszt), ha két rétegű panelt tervezek, akkor csak az egyik oldalon lévő alkatrészek közötti kapcsolatot mutatja. Én azt szeretném, hogy az alkatrészek közötti kapcsolatot mutassa, függetlenül, hogy melyik oldalon vannak huzalozva. Ezt be lehet állítani valahol?

Köszönöm szépen. Épp egy A4-es NYÁK-ot tervezek, aztán már elég körülményes így az ellenőrzés.

Köszönöm szépen.
(#) poros válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Bővebben: Link
Nézz körül itt van rá utalás, de én még soha nem próbáltam.
(#) zolee1209 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Szia! Kiválasztod azt/azokat a forrszemeket, amik "átkötésnek" számítanak a két réteg között, majd F12-t nyomsz!
Szerk: Utána nyomj mégegyszer F12-t, különben azután minden pad "galvános" lesz. Ez nem baj, csak ha nem minden pad olyan, akkor jobban átlátható!
Következő: »»   24 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem