Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   500 / 2208
(#) MrBrown válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Jaaa, mármint hogy nem saját füleddel hallottad hanem valakitől hallottad hogy lassítja.
Én is ezt hallottam, de én sem a saját fülemmel
(#) Imi65 válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Én mindenesetre nem spórolok túlságosan vele, manapság elég olcsón mérik a µF -okat. Régen nem voltak nagy értékű kondik, sőt, valaha "divat volt egyutasan egyenirányítani". Régebben itt az is elhangzott, hogy az is jobb, de ezt aztán végképp nem hiszem el.
(#) fleta válasza Schins hozzászólására (») Ápr 3, 2009
én a gitárh3-at szoktam csinálni, nekem az tetszik, és teszek elé még egy potit, un. sweet potit. ezzel megnő a variációk lehetősége.
A kondi értékeket lehet változtatni, mind két kapcsoláasnál, de ezek nagyon jó hangszínszabályzók. Mindkettő.
(#) Imi65 hozzászólása Ápr 3, 2009
Most formázok 2 db 470 µF -es 450V-os kondit. A ~ ágba beépítettem ideiglenesen egy 10k 5W-os ellenállást. Ha már jónak találom, akkor 3,9 Ohm lesz helyette, azon keresztül kissé gyorsulni fog a feltöltődése.
(#) MrBrown válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Azért nem toloncoltok ki innen ha én a PCL86 SE-ben greatz-100mikro-68ohm-150mikro-100ohm-ot teszek "csak" a közös anódtápba!?
Persze a 47mikro-k ott lesznek a pentóda anódnál, a gyorsító rácsnál és a trióda anódnál ahogy a Jani rajzán is van
(#) Imi65 hozzászólása Ápr 3, 2009
[OFF]Azért itt az 1100. oldal. Nemrég még "csak" az 1000.-et méltattuk.
(#) MrBrown válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Értem a célzást, akkor legyen 1100mikró a 100 helyett
(#) Imi65 válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Régen Ricsi kérdezte tőlem, hogy 940 µF elég-e szűrésnek. Mondtam neki, ilyen lehetetlen értékű kondiról még nem is hallottam. Küldött egy vigyori smilét, majd közölte, hogy ez 2 db 470 µF , párhuzamosan. De - egyébként - elég volt neki.
(#) MrBrown válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 3, 2009
940mikró?
Ez az az akkumulátoros üzemmód amiről beszéltél?
(#) Imi65 válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Nem olyan sok az. A 3300 µF -es kondimról is csak 10 másodpercig ég a 60W-os izzó.
(#) MrBrown válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Ja, ha tábori rezsót kötnél rá meg sem melegedne az étel rendesen
(#) CHZ válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Az egyutas egyenirányítással még az is probléma , hogy felmágnesezi a vasat a trafóban ..
(#) mark.budai válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Akkumlátoros... Hát ez bírja egy darabig.
Barna (410912): Én nem rezsóval sütném ki. Tudjátok Ti is, hogy "robbantással" szeretem kisütni az akksikat !
(#) mark.budai válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Ja bocsi, nem akksikat, hanem kondikat. Már belekeveredtem.
(#) mark.budai hozzászólása Ápr 3, 2009
[OFF]Most építettem egy egytranyós erősítőt (BU208), de van benn egy egész medvecsorda !!
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 3, 2009
És ennek mi köze a csöves erősítőkhöz?
(#) mark.budai válasza Danaman hozzászólására (») Ápr 3, 2009
Szerinted miért [*OFF]-ba írtam?
Meg mert 100V-os kondi van benn !
(#) Doncso hozzászólása Ápr 4, 2009
Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy nézegettem djhans pcl86-os át és nem találtam doksit, csak a rajzot, van ennek valamilyen fellelhető formája valahol? Kiváltképp az ellenálások watt száma érdekelne, iletve hogy az AC fesszel meddig lehet elmenni.
Köszi a segítséget.
Üdv.
(#) Imi65 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Nincs dokumentációja, mert ezt a kapcsolást Djhans fejlesztette ki, és nem akart cikket írni róla, mert már hasonló van az oldalon. Egyébként nincs nagy Watt-igény sehol. A pentóda katódellenállása, és a tápköri ellenállások 2W, a trióda anód ellenállása, és a pentóda segédrács ellenállása 1W, a többi lehet 0,5 (0,6)W.
Az AC feszre vonatkozó kérdésedet nem értem....
(#) Doncso válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Az AC fesz csak a fél1-órai homály szüleménye ami ilyen tájt az agyamban forgolódott, valami olyasmire gondoltam, hogy van egy csöves trafóm, csak nem emlékszem mennyi a szekundere, és azért akartam kérdezni, hogy mennyi lehet a max táp, az ellenállásokat tökéletesen értem, és nagyon köszi a segítséget.
Tulajnonképpen lőttem egy Videoton R4902-belet, és abból szeretném kitermelni a trafót, kimenőt, csövet ilyesmiket, meglátjuk mekkora sikerrel.
(#) Imi65 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Fog az menni, csak oda ECL kell, de - nyilván - az is volt benne. A szelént felejtsd el, akár az 1N4007 is jó helyette. A kimenő elég aprócska.
(#) Doncso válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Azt mondod a videotonban ECL van? ennyire rossz lenne a memóriám? Tegnap néztem meg pedig. Lehet tényleg pihennem kellene már. Bár ha jól tudom az ECL és a PCL 86 között csak a fűtőfesz értéke a különbség nem? Tényleg, nincs véletlen egy R4902 rajzod? Megköszönném.
Egyen irányításra meg vannak 400V 2-3A es graetz-jeim, arra gondoltam azt felhasználom.
(#) mark.budai válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Igen, ECL86 van benne. Én úgy tudom, hogy csak a fűtőfez más. TV-kben sorosan voltak a P-s (vagy még volt más is) csövek, és fűtöttek a 220-ról. A (220-as) rádiókban meg azért vannak E-s csövek, hogy ne kelljen más fűtöfesz tekercseket rakni a trafóra, mert ott volt a két EAF42, meg az ECH42, és ez a 4 cső meg kevés lett volna, hogy a 220-ra kössék.
(#) Imi65 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Kering a neten egy ilyen rajz. Na, ez az a kapcsolástechnika, amit HiFi-hez nem szabad alkalmazni. Maradj a Jani rajzánál.

R4902.pdf
    
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Márk, ezekbe már 80-as sorozatú (novál) csövek vannak. Mikor én voltam ipari tanuló, már akkor sem találkoztam Rimlock-csöves rádióval. Pedig annak már 30 éve.
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 4, 2009
[OFF]Mit csináltál Te!? BU208-al csöves erősítőt!?
Márk, kimenőt is tettél rá? Akkor sem Te találtad ki az A osztályú, SE tranzisztorost. Régen a Bolgárok csináltak egy asztali rádiót, amiben - ráadásul - Ge (ASZ1018-féle) tranzisztor volt, persze a mérnöki munka nem állt meg a Te szinteden, ezért több tranzisztorral építették meg.
(#) mark.budai válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Tényleg.. Erre nem is gondoltam, na mindegy, volt ott más cső is, nem csak ez az egy. Ott volt a lényeg, hogy nincs elég cső, hogy a 220-ra sorosan kössék őket.
(#) mark.budai válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 4, 2009
[OFF]Teszek utána egy EL84-et, és csöves lesz, de vagy csak csövest, vagy semmit. Igazából a medvecsorda miatt írtam, hogy én is tudok ám erősítőből előhozni nem is kicsi brummot !
Imi(411249): Pedig nekem van 2, volt 3, de az egyik menthetetlen volt. Azt hiszem, a másik is. Nem jó, pedig raktam bele másik csövet. Azt gondoltam, mi lenne, ha az EL84 egyik rácsát kivezetném, és arra adnék jelet, de a GND kifogott rajtam, a kondiról nem akartam kivezetni, mert gondoltam, nehogy anódfesz + rács legyen a GND + rács helyett.
(#) Doncso válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Ezt nem értem, ebben a rajzban nincs háló és kimenő trafó, illetve nem ECL86 a végcsöve, ez hogy lehet? Pedig 4902-esé a rajz.
(#) Doncso válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Kissé kacifántos nekem ahogyan írsz.
Következő: »»   500 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem