Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   512 / 2208
(#) Action2K válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Persze, hogy csúcsáram, s most épp a bekapcsolási csúcsáramot forszírozzuk. Ami ugyebár nem is olyan nagy a hideg csőnél. Persze van határ, mert egy 10000 µF-os kondi már mégsem tehető rá, mert itt már a cső felfűt, s a kondi éhes ám!
De a greatz után kötött kondi, s utánna a cső teljesen járható út.

Danaman: Igen, 220 az ajánlott max, de statikus (állandónak), csúcsban (peak) ott is 550-et írnak.
(#) MrBrown válasza Danaman hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Látod, ez sem írja a max kapacitást!
(#) MrBrown válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Mert a puffer a seggén van nem a fején
Én már az elején félreértelmeztem, azt hitem, egyenirányítani kell
(#) Action2K válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Igen az seg(g)ít, ha nem a fején hordja!
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Ha így lenne, akkor azon 50-60 év alatt, mióta hangszer (mikrofon, gitár) erősítők készülnek, biztos előfordult volna legalább egy két eset, de még nem hallottam ilyesmiről ( ettől függetlenül lehetett ), pedig ezekben az erősítőkben az esetek 95 %-ában nincs bemeneti csatoló kondi, csak egy "antiaudion" ellenállás, vagy néhány márkánál ( Peavey, Mesa, Carvin ) egy fojtó
(#) punkkazy válasza Danaman hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Imádom a multimat.... Nem lehet vele váltóáramot mérni.... No, de egyenlőre mindegy, mert ha van táp, ha nincs: végfok nincsen, mert nincs alkatrész
Köszi mindenkinek!
(#) Danaman válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Használj analóg Multit mert a kis 600Ft-os digi az megzavarodik az impulzusoktól, én a múltkor 400V-os 200µF-al pufferelt cuccost mértem és elkezdett vibrálni a kijelzőn minden jel:/ a jó kis GANZUNIV3 meg símán kimérte.
(#) Danaman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Müszi gyere és dugd a kezed oda, ott van e a fázis?
(#) Action2K válasza Droot hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Szia! Szerintem a trafó bekötésénél keresendő a hiba. Ez egy elég spec PP alkalmazás, a trafó is ehhez van tekerve. Valószínűleg egymást kioltják a tekercsek, s ezért halk.
Ohm mérővel mérd ki, hogy jól kötötted-e rá. szkóppal pedig fázishelyességet is lehetne nézni.
(#) JZoli válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Szerintem aki messzebbről jönne , és "tömegkölekedéssel" annak a Kecskemét sokkal problémásabb mint Budapest, mivel szinte "minden út Budapestre vezet". Értem ezalatt, hogy ha én (csak a példa kedvéért) el akarnék menni, először fel kell vonatoznom Pestre, onnan tovább Kecskemétre. Hát ez egy hosszú időigényes (drága) út lenne. ezzel azt akartam érzékeltetni, hogy oda hozzátok körülményesebb az eljutás.
(#) nyikolaj válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Teljesen igazad van.
Ha csak a késleltetés miatt kerül be a dióda nyugodtan kerülhet a kondi után is.
Ezt a módszert már kipróbáltam korábban.

(#) laci016 válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 9, 2009
"Volna még egy (kettő) kérdésem. az Orion 520, Harmónia, és az M-10-0 rádió táptrafóinak mekkora kimeneti feszültségei vannak, ill. hány wattosak?"

Az M-10-0 rádiónak a váltó szekunderfeszültsége 185-188 VOLT ezt ha 1N4007-es diódával grécben egyenirányítod akkor olyan 262 voltot kapsz.Ezt azért tudom ilyen pontosra mondani mert én is ezzel a trafóval építettem erősítőt.A teljesítménye 80w körül van.
(#) besi99 válasza Droot hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Ez egy igen szerencsétlen cső, a trióda erősítése lófűle ekkora előfeszültségnél. Én kettéosztanám a katódellenállást, katód felől kb 15ohm ,ide jönne a trióda rácslevezetője (vagy beméréshez egy 100ohm-os trimmerpoti, addig tekered, míg kb a triódaanódon kb 120V áll be)és a további darab kb 170 ohm.Mind a két helyet hidegítsd 1-1 100mikróval a földre
(#) otlm válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Szia!
A Graaf GM200 16db PL504-el csinál 200W-ot 8R-ra:
http://www.stereophile.com/tubepoweramps/997graaf/index4.html
Én ugyanennyi PL509-el építkezek, ami 2* erősebb cső.
(#) otlm válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Milyen illesztő ellenállásról van szó?
(#) sturbi válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Szerintem nagyon sántít, amit leírtál. Nem a PP erősítő ajánlott Raa-jából kellene kiindulni, hanem a cső Rb- jéből (mint ahogy a PP-nél is abból indulunk ki, és a PPP-nél is, ami leginkább hasonlít a ciklotronra), és nem lehet egy kalap alá venni a különböző kapcsolástechnikájú OTL-eket. Otlm ciklotronról beszélt, ami azért jelentősen eltér egy hagyományos Futtermann OTL-től (amit példának belinkeltől, pl. katódok között van a terhelés, a táp nem plusz-minusz-os, hanem sima, a kimeneti impedanciája kevesebb, mint fele). Nem nagyon vagyok otthon OTL ügyben, de "hasraveréses alapon" én mindenképpen 30 ohm alá saccolom az ideális kimeneti impedanciát, sőt inkább 10 ohm alá, és úgy már a 300 W korántsem látszik túlzónak 16 db 40 W disszipációjú csőtől AB osztályban.
(#) sturbi válasza Droot hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Ahogy elnézem, itt a két pentódának azonos fázisban van a vezérlése, ezek szerint a kimenőtrafó primerjeit kell ellenfázisba kötni és az elő lesz mágnesezve egyenáramúlag, a kimenő bekötésével lehet gond szerintem.
(#) Norbi1004 válasza sturbi hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Sziasztok!
Ágoston Lajos könyvében azt olvastam, hogy a GU50-es cső számára szükség van kb100-200 óra járatásra, hogy kiteljesedjen a hangja. És azt szeretném kérdezi, hogy ebbe mennyi igazság van, és hogy amíg nem készül el az erősítő, addig csak ha a fűtést bekötném, az megfelelne erre a célra?
Előre is köszi!
(#) otlm válasza sturbi hozzászólására (») Ápr 9, 2009
3R nominális impedanciát hajtok vele, 2db 6R hangfalat párhuzamosan. Még nem mértem meg a kimeneti impedanciát, de elvileg is jóval 1R alatt van.
A GM200-nak 0,7R ami szintén ciklotron vég.

(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Ezt már egyszer beszéltük ellenfázisú vezérlést kap a két pentóda! Ha jobban megnézed látod, hogy a bal oldali pentóda, és a toda rácsai össze vannak kötve a csövön belül. A jobb oldali pentóda pedig a trióda anódjáról a kapja a 180 fokkal "elforgatott" jelet
(#) Action2K válasza kocos hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Ebből adódóan kellene még elé pl. az ECC83 egyik triódája, hogy megfelelően meghajtsa. Ugye?
(#) kocos hozzászólása Ápr 9, 2009
hát szerintem elég aszimmetrikus vezérlést kap a két pentóda, de ez nem egy Hifi cső, hanem egy komplett, egy burában lévő PP erősítő. A kifejlesztésénél a helytakarékosság lehetett a szempont, nem pedig a minőség, de ahogy valaki már említette nem sokat erősít az a trioda. Egyébként ha egy külön fázisfordítót és előfokot alkalmaznánk, az ECLL triodáját meg nem hazsnálnénk lehet, hogy jobb hangminőséget kapnánk.
Egyébként én ezzel a csővel svéd Hagström gitárkombó kapcsolási rajzát nézegetve találkoztam először ...
(#) sturbi válasza kocos hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Na, akkor úgy látszik hiányoztam, kösz a kiigazítást.
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Néha a MESTER is tévedhet
(#) sturbi válasza otlm hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Az a 0,7 ohm már visszacsatolt ciklotron lehet...
(#) Doncso hozzászólása Ápr 9, 2009
Sziasztok, megint előszedtem a felirat nélküli csövemet, de még mindig nem tudom a tipust, viszont annyival közelebb kerültem hozzá, hogy a 4-5 láb a fűtés, illetve szerintem P tipus lehet mert 5V-al nem fűt csak 12-vel, ránézésre olyasféle mint az ECL86, mi lehet ez? Mérete akkora, tungsram cső.
Üdv.
(#) punkkazy válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Bővebben: Link
Itt nézz szét, sok cső van, adatlapokkal! Itt keresgélj!
(#) Doncso válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 9, 2009
ejejj uram, nagyon köszönöm szépen, tuti kis oldal, Megnézegetem.
(#) Ricsi89 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Rakj fel róla egy képet.
(#) Doncso válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Megpróbáltam néhány képet készíteni, sajnos csak cam-om van, de hátha valakinek mond valamit. Annyit tudok róla , hogy tungsram, és volt rajta egy 9-es, ez nem biztos hogy a típusa, de lehet, illetve 12V körüli a fűtése, 5V-ról semmit nem csinált, a 4-5 lábak a fűtés, ha jól láttam két fűtés van benne.
Következő: »»   512 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem